Шумоизолация

  • 1 073
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 411
Имаме следния проблем. Стената до леглото на детето граничи с хола на съседите. Телевизорът им е точно до главата й. Дядото като гледа вечер тв, много се чува в детската. Какво може да се сложи, за да омекоти шума? От тяхната страна е секция, която има гръб и пред секцията е телевизора. Хората са разбрани, искат да решим проблема, но все пак ако може да не ги карам да шумоизолират цялата стена или стая. На мен ми е неудобно да им правя забележка постоянно, защото са хора на възраст, които е ясно, че вече не чуват много и не го правят нарочно.

# 1
  • Мнения: 301
Пробвайте с шумоизолиращи панели. Не са скъпи и се монтират много лесно, без къртене, мазане и др. Може да ги монтират зад секцията.

# 2
  • Мнения: 4 411
Пробвайте с шумоизолиращи панели. Не са скъпи и се монтират много лесно, без къртене, мазане и др. Може да ги монтират зад секцията.

За да има ефект, цялата стена ли се прави, или..?

# 3
  • Мнения: 1 026
Понеже живея  в жилище ново строитество и в стаите се чува жестоко, ето как изолирах вчера шума от телевизора, че просто ехтеше в съседната стая. Просто между него и гърба на секцията пъхнах две големи възглавници от ъгловия диван - просто така да пробвам. И воала: телевизор вече не се чува в съседната стая. Да се има предвид, че възглавниците заемат цялата ниша зад телевизора и са ама много плътни. Просто споделям опит.

# 4
  • Мнения: 301
Пробвайте с шумоизолиращи панели. Не са скъпи и се монтират много лесно, без къртене, мазане и др. Може да ги монтират зад секцията.

За да има ефект, цялата стена ли се прави, или..?

За това вече не съм сигурна... преди работех в офис, който е в съседство със звукозаписно студио и нищо не се чуваше от там, но целите стени бяха покрити с тези панели. Офисите се помещаваха в бившо училище и стените също не бяха тънки...

# 5
  • Мнения: 792
И аз се включвам в темата, тъй като имаме подобен проблем, само че със съседите отгоре и отдолу. Отгоре ми се струва, че никога не спят. През нощта се чуват местения на мебели, разговори, телевизор и какво ли още не. Отдолу пък регулярно се канят шумни гости и въпреки многократни забележки, крясъците продължават и през нощта.

Предполагам има възможност да се изолират таван и под, без стени и без да струва много? Thinking

# 6
  • Мнения: 14
Момичета и аз имам същия проблем. Ще следя темата.

# 7
  • Мнения: 14 583
Цитат
През нощта се чуват местения на мебели, разговори, телевизор и какво ли още не. Отдолу пък регулярно се канят шумни гости и въпреки многократни забележки, крясъците продължават и през нощта.
Викай им редовно полиция.Предупреждения,глоба,по-висока глоба.Пък вие пак си изолирайте.И аз ще ви следя.

# 8
  • Мнения: 2
Имам сериозни проблеми със съседите отдолу. Моля, ако някой е правил шумоизолация на под (и не само) и по конкретно Mute System на Decibel да сподели впечатленията си. Инвестицията и работата никак не са малки (реално трябва да махна всички мебели, да сваля паркета и т.н.) и много моля някой, който го е правил да изкаже мнение.

Общи условия

Активация на акаунт