Ще имам близнаци! Тема с продължение 37

  • 66 214
  • 806
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 523
Дано при всички бебчетата да си стоят на топло до финал! Аз нямам дата все още, но док ми е казал 15 дни преди термин. Two Hearts
Лежах 28 дни в болница заради скъсяването, но като минахме критичните седмици, докторът ме пусна да лежа вкъщи. В болницата видях много майчета с близнаци които си бяха съвсем добре и минаваха за вливка на желязо или подобни неща, така че няма никакви проблеми всичко да си е наред.
При мен просто беше мал шанс че се заклещи бебка и от ритане и бутане скъси шийката.

# 556
  • Варна
  • Мнения: 705
Браво на касметлийките с леко износване и раждане на две бебета ☺ аз не бях от тях, но слава Богу са ми живи, здрави и палави 😄😃 Много ми е странно как така еднояйчни от ин витро 🤔 имали сте само 1 ембрион на трансфер ли? Мен така и не ме питаха 1 ли икам или 2 и добре, че научих буквално по време на трансфера,  че инъче ,,, Божа работа

# 557
  • Мнения: 72
Браво на касметлийките с леко износване и раждане на две бебета ☺ аз не бях от тях, но слава Богу са ми живи, здрави и палави 😄😃 Много ми е странно как така еднояйчни от ин витро 🤔 имали сте само 1 ембрион на трансфер ли? Мен така и не ме питаха 1 ли икам или 2 и добре, че научих буквално по време на трансфера,  че инъче ,,, Божа работа
Да, 1 на трансфер и то се раздели🙂

# 558
  • Мнения: 2 523
При мен върнахме две, но едното не се захвана. В 9 седмица видяха че едничкото е станало двечки. С една плацента са, в две сакчета. Two Hearts

# 559
  • Мнения: 936
Моите близначки се родиха в 32 седмица, заради високо кръвно, доста по-мънички отколкото трябваше. Вече  са на 1,5г., живи и здрави и много палави🤪

# 560
  • Мнения: 4 518
Благодаря ви, момичета. Цяла сутрин чета истории с лош край и като ви прочетох много ми олекна Hug

# 561
  • София
  • Мнения: 7 501
Аз родих в 33гс заради скъсяване на шийката, и щото едното бебе реши да излиза. До 29гс нямах никакъв проблем, ходех на леки излети всеки уикенд, карах кола, прах количка, работех си. Е, почна доста да ми се доспива и да ми пада производителността на работа, ама това е нормално 😂😂.

Много е важно да имаш добър проследяващ АГ (аз редувах двама на всеки 2 седмици). Веднага щом се появи проблем влезнах в болница за задържане под наблюдение на единия проследяващ, и благодарение на това лежане бебетата станаха от по кило на по две, и след това бяха само 9 дни в кувьози. Сега са вече по 8-9 кила всяка и ме радват безкрайно Heart Eyes

Стискам палци при теб да няма проблеми и да си ги износиш до края Flowers Hibiscus

# 562
  • Мнения: 907
Бременността ми беше втора от инвитро отново, с 2 пункции,10 дена след теста за бременност имах контракции вече, последваха 2 серклажа , множество лежане по болници, пиене на гинипрал, от който пулса ти се вдига до небесата, прокървяване. Накрая се наложи и си слагах системи у дома, защото не можех да пътувам. Всичко завърши успешно с пукане на мехура в 37г.с.
Надявам се да съм била достатъчно убедителна, че ще стигнеш до седмица, която ще е добра за бебетата Wink

# 563
  • Мнения: 4 518
Майко мила Scream браво, емека. Хубаво е да има и такива истории - тежки, но с добър край. Все пак се надявам да не се налага да минавам през това.
Много ви благодаря, момичета. Златни сте Hug

# 564
  • Мнения: 193
Бременност от инвитро, втори опит.
Прекрасна, спокойна и лека бременност (с изключение на изкаран Ковид в 6ти месец (почти безсимптомна) - тук по-скоро психически се наплашихме, отколкото нещо ми имаше и гестационна диабет + борба с кетони в урината).
Никакво лежане, никаква скъсена шийка, въпреки че цяла бременност бях убедена, че подобно нещо ще ми се случи, едва ли не не може без него. Е, може! Бях една от 2те бременни с близнаци с най-хубави шийки според докторката Grinning.
Родени в 37+2, планово секцио, 2880 и 2940. Вероятно щях да ги износя и до термин, но не искахме да стават прекалено големи.
Контракция така и не разбрах какво е. Докторката каза, че не съм изпуснала много Grinning


Успех, и ако нямате реални показания за проблем, не се чудете от къде да го измислите Simple Smile изживейте си спокойно бременността и й се насладете

П.С. И спете колкото може повече Simple Smile ще Ви липсва после Grinning

# 565
  • Мнения: 4 518
Благодаря ти, Кисела Краставичка. Имам леки зацапвания от време на време, но няма отлепване и са много леки. Доктора каза да не се панирам, ако е малко, но нали знаете Scream

# 566
  • Мнения: 697
Аз бременна с близнаци на 35 години . През цялата бременност единственият проблем беше , че умирах за свински кожички и бира . Не съм лежала и ден , но спях винаги когато ми се спеше . 8 месец се качих на 2245 метра надморска височина . Пътувах по 1000 кл . Родих планово секцио в 38++ г.с . Без разкрития , без болки , без кървене , без хапчета с 2 см шийка . Децата доносени по 2.5 и 2.9 кг. Диви , здрави и палави .... Много палави .
Не мислете за лоши неща , ако няма медицински причини - живейте и се наслаждавайте на този момент... Във вас бият три сърца ...
Желая лека бременност и едно щастливо родителство ❤️ Да си шеф на организирана престъпна група от близнаци е най - прекрасното , диво и непредсказуемо изживяване ❤️

# 567
  • Мнения: 523
А може ли да питам как се справяте с хормоните, имате ли желание за секс и дали е разрешен. Забравих да питам на прегледа ☺️ По принцип нямам проблеми и съм 7г.с , та се чудех...

# 568
  • Мнения: 697
Най - добре е консултация с АГ . Аз правих секс през цялата бременност . С хормоните се справях добре , за разлика от ММ . Не можеше да повярва , че мога да плача и да се смея истерично ...

# 569
  • Мнения: 42
Привет и от мен, включвам се в 21ва г.с. Спонтанна двуплодна бременност с две момиченца. Днес бях на втора фетална морфология и лекарката много ме наплаши. Положителното е, че бебетата са добре, но шийката се е скъсила до 26мм, според нейните думи при нстиск до 22мм. Изпрати ме вкъщи да лежа, без да ставам освен до WC и баня и да поставям утрогестан + прием на магнерот, колаген и дроспаз. Попитах за серклаж, но каза, че не препоръчва. Много се притеснявам до къде ще издържа. Дали без тази процедура мога да издържа до след 30та седмица? Мисля да търся и друго лекарско мнение.

Общи условия

Активация на акаунт