Ще имам близнаци! Тема с продължение 37

  • 65 816
  • 806
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 1 704
Привет,  да се включа и аз в положителната статистика Simple Smile 2 здрави и хубави бебета, родени в първия ден на 36г.с след дълъг престой в болница за задържане от 25 г.с Simple Smile след сложен песар и месеци на Гинипрал всичко приключи повече от добре, перфектно бих казала. Цял живот няма да спра да изказвам благодарности и да обожавам Др Павлова от болница Надежда! И въпреки, че за забременяването ни помогна Др Персенска, на която безкрайно също благодаря,  за мен втората майка на моите бебоци е др Павлова 😍
Болница Надежда е раят на земята за мен. Ако пак забременя искам пак там да родя 🥰😇😇
Все едно четях моята история!Много тежък престой в болницата , но доктор Павлова е Ангел!
Честита радост!🍀💕

# 796
  • Мнения: 4 518
Във вторник имам записан час за консултация с д-р Апостолова от Токуда. Надявам се там да има яснота дали е необходимо да правя интервенцията. Иначе и на мен ми стана странно изказването, че се прави при почти всички инвитро близнаци.
Веднага казвам, че Апостолова без индикации няма да спомене даже серклаж. То хубаво превантивно, но после ще мислиш само за инфекции.
Аз бях при Апостолова, с контракции от 4 месец докато родих и нямах серклаж, тя държеше всичко под контрол. Прекрасна е Blush

# 797
  • Мнения: 3 010
За първи път чувам за профилактичен серклаж. Също бих потърсила второ мнение.

# 798
  • Мнения: 2 523
Аз бях инвитро с близнаци и не са и споменавали да се слага превантивно. Към 20гс се оглежда положението с шийката и се решава дали е необходимо.
Аз много се притеснявах за нея и питах на всеки преглед за всеки случай.

# 799
  • Мнения: 697
Не са ми предлагали , не се и налагало серклаж .
Несериозно ми звучи това , ако няма медицински причини .

# 800
  • София
  • Мнения: 7 482
При мен шийката се скъси от 4см на 0.7 от 27 до 29гс (и аз се следих на 2 седмици), вече беше късно и за серклаж, и за песар. При мен матката се беше преразтегнала, бебетата бяха големи - по 2 кила още в 33гс., и шийката беше се скъсила от това преразтягане. Вероятно ако бях със серклаж нямаше да родя толкова рано.

Серклаж се прави до 23-25гс, ранен серклаж се налага само при индикации.

Докато лежах за задържане около мен няколко мацки имаше със серклаж, успяха да износят бременността си до термин.

# 801
  • Мнения: 8
Здравейте,
изписаха ни еднократно капки Ка- вит на 30ден. Денс ги отворих и съм дала по две капки на децата. ПОДАРЯВАМ! Ако някой ги иска да пише.

# 802
  • Мнения: 14
Здравейте колко тежаха вашите близнаци в 29г.с. Моите са 1.100кг и 1.200кг

# 803
  • София
  • Мнения: 7 482
И нашите бяха толкова, до 33гс станаха по 2 кила 🍀

# 804
  • Мнения: 48
Нашите бяха 1100/1260 в 29с. сега 32с 1420/1650г. според лекаря е добре.
Здравейте колко тежаха вашите близнаци в 29г.с. Моите са 1.100кг и 1.200кг

# 805
  • Мнения: 2 523
Понеже бях в болница за задържане нямам точно тегло за 29гс, но в 26+3 са били 963 и 824, така че сигурно в 29 са били подобно тегло като останалите.

# 806
  • Мнения: 697
Направих нова тема преди да ни заключат .
Ето линк.https://bg-mamma.com/?topic=1398149

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 14:47 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт