Ще имам близнаци! Тема с продължение 37

  • 66 156
  • 806
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 73
Аз също раждах в Надежда и съм много доволна. Следях се при д-р Арабаджикова, но тъй като беше в отпуск по време на раждането, родих при д-р Генадиева. Страхотни жени и специалисти, много улесниха процеса. Иначе родих доносени бебета в 37+2, едното постоя 9 дни, тъй като беше с ниско тегло и чакахме да мине 2 кг.

# 781
  • Мнения: 3
Привет мами героини,

Аз също отдих в 37+2 гь като 1 седмица преди това лежах за задържане. Еднояйчни, папълно до носени по 3кг, така че спокойно и почивай.
Аз се включвам с въпрос към по-големите. Как се приспивате, имате ли нощния бдения, хранения. Аз се опитвам да намаля храненията, защото Стават да ядат като новородени, а вече са на 6+++ и е много изморително. Бяхме стигнали на 1-2 хранения, но след регресията стана кошмар. Лягат в 8 и се почва през 2 3 часа. Замазвам някок път с биба и гушкане, но при връщане в леглото се събужда и така може 100 пъти. Спазваме режим на сън и будуване, но те пак стават да си ядат. Имат заместен обяд и за аз давам плод тъй като имат запек и спрях кашите, иначе си хапват бая и денем. В 7,9, 11,1,4,6,8и като добавим нощите.. Моля за помощ съвети или успокоение Grinning кърмим се на поискване ама часовете са ясни всеки ден.

# 782
  • Мнения: 2 523
Деяна, и моите бебки са на 6+ р.в. Преди 15 дни беше кошмарно и ставаха през час и нещо,ядяха по малко и на често. С мъжа ми бяхме като зомбита.
От няколко дни това премина и пак взеха да имат дълъг сън. Надявам се и при вас да мине че си е тежичко!

# 783
  • Мнения: 4
Здравейте, моят въпрос е относно терапията ми. В 24-та гс съм и от днес ми изписаха магнерот вече 3х2, като пия още Алеракт, Имунолактон и Pregnacare. Притеснява ме най-вече, че Магнерота ми е много. Не съм имала контракции, само изтръпване на ръцете и че едното бебче е много активно. Нормално ли е да ми е толково голямо количеството на магнезия?

# 784
  • Мнения: 4 518
Герчо, и аз бях на същата доза Магнерот и Алеракт 2х1, но имах контракции до края, въпреки тях. Не е висока дозата, в магнерота няма кой знае колко магнезий. Ако все пак продължава да те притеснява, защо не го обсъдиш със следящия?
Чела съм, че сигнал за висока доза магнезий е честото ходене до тоалетната.
Не съм лекар!

# 785
  • Мнения: 864
И аз бях на такава терапия почти през цялата бременност. Уж нямах контракции, но усещах тежест ниско долу и трябваше да почивам повече.

# 786
  • Мнения: 12
Привет бъдещи мамита , включвам се и аз , вчера ми съобщиха , че ще имам близнаци и са в 6г.с. , инвитро са  , малко се стреснах , щастливи сме , надявам се всичко да е наред с тях. Как се спрявихте с притеснението ? Относно витамини са ми дали да пия само фолиева киселина и след 10 дена отивам на преглед при гинеколога които ще ми следи бременността  , предполагам , че тогава той ще ми изпише още витамини. Като лекарства циклогест и дуфастон до 3 тия месец .

# 787
  • Мнения: 864
Честито, страхотна новина! Аз лично притеснения за това, че са 2 нямах, даже аз поисках 2 на трансфера. По скоро лекарите ме наплашиха дали ще ги износя, не знам защо, може би че бях мн слаба. На дуфастон си бях до края почти. Може би ще ти дадат и магнезий, ако преценят. Само бъди спокойна до успешен финал😊

# 788
  • Мнения: 697
Ако нямаш нужда няма да ти изпишат лекарства . Аз не съм пила нищо освен витамини до 3 месец .
Няма от какво да се притесняваш . Няма по хубаво от това в теб да бият 3 сърца . Лека бременност

# 789
  • Мнения: 21
Привет бъдещи мамита , включвам се и аз , вчера ми съобщиха , че ще имам близнаци и са в 6г.с. , инвитро са  , малко се стреснах , щастливи сме , надявам се всичко да е наред с тях. Как се спрявихте с притеснението ? Относно витамини са ми дали да пия само фолиева киселина и след 10 дена отивам на преглед при гинеколога които ще ми следи бременността  , предполагам , че тогава той ще ми изпише още витамини. Като лекарства циклогест и дуфастон до 3 тия месец .
                                                                                                    И мойте са инвитро и аз се стреснах, когато разбрахме, че са две а мъжа ми беше на седмото небе вече съм почти на финал и искам да ви кажа че няма по хубаво от това, ех вярно вече малко в повече ми тежът но то не остана.

# 790
  • Мнения: 9
Здравейте, мами Heart Бременна съм с близнаци в 15 г. с. и следящият ми гинеколог силно ми препоръчва да направя серклаж. Към момента нямам индикации за него, по скоро ще е т. н. профилактичен серклаж. Мотивите му са, че съм инвитро и с близнаци и обичайната практика за застраховка срещу неприятности била такава. Вие имате ли и какво мислят Вашите следящи лекари по темата?

# 791
  • Мнения: 864
Аз също бях инвитро, но серклаж не са ми правили. То как профилактично, без други индикации, странно ми е. Иначе вече към края, може би беше в 33 г.с. ми сложиха песар, заради скъсяване на шийката. По-добре направете консултация за второ мнение.

# 792
  • Мнения: 914
Точно същото ми бяха казали и на мен. Серклаж за „всеки случай”. Нямах медицински индикации за него, но доки каза „то изведнъж става, а после е късно”. Вероятно е прав, защото както многократно сме коментирали тук, при инвитро плода е „ценен” и не се оправдава риска, без серклаж. Аз бях в същата дилема и споделих това със следящата ми бременността гинеколожка. Тя каза, че ако има нужда може да се сложи песар, по щадящо е и върши същата работа, а и по-лесно се поставя. После направих проучване и се оказа, че в някои държави серклажа е отживелица и не се препоръчва изобщо. При необходимост се поставя песар. Така взех решение. Не направих серклаж и реших ако има нужда ще сложа песар. Не се наложи слава богу и изкарах бременността до 39+ г.с. Все пак обаче риска наистина е голям при бременност с близнаци и както каза доки, не се оправдава. Между другото обаче споделих мнението на гинеколожката ми за песар-а с доктора, който ми направи инвитрото и той каза, че изобщо не е чувал за песар, така че.....незнам какво да мисля.....

# 793
  • Мнения: 9
Във вторник имам записан час за консултация с д-р Апостолова от Токуда. Надявам се там да има яснота дали е необходимо да правя интервенцията. Иначе и на мен ми стана странно изказването, че се прави при почти всички инвитро близнаци.

# 794
  • Мнения: 961
На мен не са ми предлагали серклаж, въпреки че съм инвитро. Контракции имах от началото на 5 месец и пак не сме коментирали серклаж. Но шийката ми я следяха на всеки 2 седмици.

Общи условия

Активация на акаунт