Раничка или рак? Помощ

  • 1 136
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, дами.. Много съм притеснена за това си направих регистрация тук. Бременна съм 5г.с. Първа бременост ми е, около вируса едва намерих гинеколог, който да ме прегледа. Прегледа ме каза, че всичко с бебето е нормално, но имам "раничка", после било според него начален стадий на рак на шийката на матката. Пусна ми изследвания, но докато излезнат резултатите ще умра от притеснение. Моля за мнение и съвети, ето това се видя на прегледа 😔😔😔😔
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 20:55 от AnMary

# 1
  • Мнения: 2 545
Много тактично от страна на доктора...Angry
Сега, за снимката не мога да коментирам, тъй като не съм медицински лице, но тъй като съм минала по пътя на раничка и съмнение за нещо сериозно, мога да ти кажа, че без да се видят резултатите от изследванията не може да се знае за какъв вид образувание става въпрос. Има съвсем безобидни, има ракови, има предракови.
Какви са изследванията, които ти взе? По стандарт при такива съмнения се взима цитонамазка И задължително биопсия. Цитонамазката може да не е достатъчно показателна. Виж какви са резултатите и ако има нещо притеснително, задължително търси онкогинеколог, в темата за цитонамазките са коментирани доста лекари, чиято специалност е точно такава.
И в момента, знам че е много стресиращо, но се опитай да запазиш спокойствие, доколкото ти в възможно. По принцип различни състояния на шийката на матката, когато са хванати навреме се лекуват сравнително лесно и без последствия.

# 2
  • Мнения: 4
Цитонамазка взе и секрет от бялото течение. 😔

# 3
  • Мнения: 12 848
Чакай резултатите, от гледане не се разбира. Ако можеш, не се притеснявай, за да не се стресира бебчо. Виж някаква медитация, приятни изживявания, нещо, което да ти отвлича вниманието.

# 4
  • Мнения: 2 157
Спокойно, лекарят малко предварително те е наплашил. Раничката може да бъде индикатор за раково образувание, но не е задължително.
Май много жени сме минали по тоя път.
При мен се установи на 19-20год. Взимани са ми два пъти цитонамазка, при различни лекари. Биопсия не са ми правили. Първата лекарка просто не ми каза нищо по въпроса и вече при втория говорихме по-подробно. В крайна сметка след резултатите взехме решение да се обгори, заради съпътстващи проблеми (точно течение в следствие от антибиотици, но обострящо се от раничката). Не знам дали съм постъпила правилно, но не съм имала проблем от тогава. Наложи се пак да сменя гинеколога (различни градове) и според новата също всичко е наред.
Изчакай спокойно резултатите и тогава ще му мислиш.

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте, знам, че въпроса ми не е за тук, но не можах да напиша въпроса си отделно . На 18 години съм и все още не съм правила секс. На 08.04 с приятеля ми се възбудихме и той започна да ме натиска там долу. Като се прибрах имах кръв. По принцип трябваше да ми дойде на 15, и в момента не знам какво е. Тече ми вече 3 ден обилно със съсиреци, та въпроса ми е дали съм в цикъл или е от разкъсването на химена? Много съм притеснена!

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте, знам, че въпроса ми не е за тук, но не можах да напиша въпроса си отделно . На 18 години съм и все още не съм правила секс. На 08.04 с приятеля ми се възбудихме и той започна да ме натиска там долу. Като се прибрах имах кръв. По принцип трябваше да ми дойде на 15, и в момента не знам какво е. Тече ми вече 3 ден обилно със съсиреци, та въпроса ми е дали съм в цикъл или е от разкъсването на химена? Много съм притеснена!

По скоро си в цикъл. 🤔

# 7
  • Мнения: 12 848
Разкъсването на химена далеч не е толкова драматично. Цикъл е и според мен.

Общи условия

Активация на акаунт