Очакваме ритниче вече от СЕПТЕМВРИйското човече - Тема 4 (2020)

  • 22 952
  • 713
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
Оф аз със зъботе съм адски зле....имам един кратер в устата,който ще се вади и искат да го снимам,но нали са забранени снимките докато си бременна. Отделно имам 3 кариеса и чакам да мине карантината и ще ходя да ги правя. Направо ги мразя 😢

# 16
  • Мнения: 430
Jasmin Прекрасна тема , супер оформление браво и благодаря за положения труд. Страхотна си!
Честит празник бъдете здрави, усмихнати и щастливи.

ЗЪБИ - в някоя от ФБ страниците прочетох за смучащи бонбони против киселини опитах и воала като магия ми действат но съм с мега кофти зъби и на 1 от тях ми се надигнаа пломба, от там започна да се чупи зъба ходих на зъболекар направи ми го, после намери 1 "петънце" за което знаех от декември викам айде да го направим и него. и остана 1 зъб който ме дразни бяхме се разбрали да се видим след като родя, но ме заболя 2 дни след това и в сряда съм пак на зъболекар.
2рия триместър е най подходящ за правене на зъби (понеже аз на болка не държа и ги праивм само с упойка)

От утре може да пишеш че съм на 32г  Grinning
Бебето усещам когато малката е наоколо и нещо си говорим или се смеем. днес влизам в 19г.с (кога мина това време.... ) усещам бебето малко по силно от преди даже днес ръката ми "вибрираше" от ритането по корема ми. Става все по хубаво...

# 17
  • Мнения: 391
SunFlowerLady, аз пък съм обратно- имам чувството, че цял месец съм си в 16-17 гс... 😄 искам вече да съм 20-та, а ми остава тооооолкова много до този момент! Още съм си само на къркоренето... 🤟

# 18
  • Мнения: 79
Честит празник, момичета! Пожелавам ви най-вече здраве. Минавам да ви видя, а то сте изписани темата. Аз вече съм в 16 седмица, но все още не усещам бебчо постоянно. А вече искам, тъй като се успокоявам, че всичко е наред. Покрай моите кървенета, дните минават бавно и все притеснително. Ходя през няколко дни до болницата за вливане на лекарства. Но няма как и през това ще мине.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Днес имах жестоко главоболие и на своя глава пих половин парацетамол чудя се може ли да стане нещо на бебо 🤷‍♀️, но просто не се издържа. Ох да дойде вторник да видим аг какво ще ме прави.
Не е от кръвното 118/78 е.

# 20
  • Мнения: 89
Няколко пъти го усещах по-отчетливо, от един-два дена не е имало такива движения, за които да съм сигурна, че е бебето, но пък коремът ми щръкна чувствително. Преди това не можеше да се каже, че се е променило кой знае какво и ми беше много странно бременна вече втори триместър, ни бебе усещам, нито имам някакви външни белези за бременност. Едва ли не все едно не съм бременна. Но и със сина ми също ми пролича много късно и нямах пърхане, а направо гимнастиката. Утре съм на ЖК, да го видим какво прави това бебче.

Момичета, усещате ли вече бебетата? Знам, че е изтъркан въпрос, задава се още от 14-та гс в темата, но вече повечето сме 16-17, а някои и 18 гс Simple Smile кажете какво усещате? аз лично съм на етап само къркорене все още.... 😬

Аз имам пломби за смяна и там ме боли още преди бременността. И я днес, я утре... Надявам се да не зазлее, защото аз без упойка по възможност не правя нищо. Голям страх, много ме боли, ужас ми е пълен. И това за неща, за които никой друг не би помислил за упойка. Та в резюме, ако не си като мен, отиди да те погледнат като отмине епидемията, да не се мъчиш излишно.

На вас изследват ли ви селен, цинк, калций? Като се разрових в интернет за цените в лабораторията и се замислих.. Между другото като писах калций... Тези дни нещо усещам, че имам кариес. Боли ме като ям сладко един зъб. Вие имате ли проблеми със зъбите?

# 21
  • София
  • Мнения: 3 160
Аз си мислех че усещам бебето, то контракции били. Та явно не усещам нищо, в 16 г.с. съм.
Зъбите...не ми се говори. Уж всичко беше наред, и от няколко дни усещам дупчица. Ще трябва да се ходи, дано има упойки за бременни.

# 22
  • Мнения: 142
Здравейте, момичета и честит празник и на останалите именнички! Simple Smile
Супер е станала новата тема! Simple Smile По въпроса със зъболекарите... мъжът ми работи като такъв, но понеже не е спрял практика и съм отделена в родния град за малко от него, чакам и аз да ида да си постегна малко зъбите превантивно. Сега иначе е нормално венците да кървят повече и е хубаво всичко да се проверява, защото проблемите лесно изведнъж се обаждат. Ако ще ви бъде от полза, ако някоя я притесни нещо, може да ми пишете на лично и да питам мъжа ми поне на първо време, докато се иде на лекар, какво може да се направи. Simple Smile

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 22:38 от lili911

# 23
  • Мнения: 109
Много хубава тема, Жасминче пак адмирации за усилията и за резултата Heart Eyes честит празник,  цветенца!
На зъболекар ходих края на февруари,  защото от миналата година имам усещания, е пак ми казват,  че няма нищо... иначе знаете че имате право на безплатен преглед по време на бременност. На мен м изчистиха зъбния камък, точно заради честото кървене в този период.
А днес бяхме на пикник, след Банкя си намерихме полянка и детето тича и се вози... на шейната Grinning
Аз вече съм 16 седмица + и от сряда живот и здраве,  влизам в 5ти месец Heart

# 24
  • Мнения: 1 123
На зъболекар не съм ходила от 2017/2018 🤔 Първо бях бременна, после кърмих, сега пак бременна. Слава богу нямам сериозни оплаквания. Един зъб ми е чувствителен, а сме го ремонтирали 4/5 пъти.
Бебето го усещам от 16 г.с, сега съм 19/20г.с. По някога го побутвам, не знам как застава, но ми пречи ако е плътно до корема. Дори го усещам с побутването си , по- твърдо е, като изтръпнало 😄
Много ми е "забавно", когато приспивам каката-тя ляга върху мен, бебето и то решава да шава, а аз едвам дишам.

# 25
  • Мнения: 96
Страхотна тема Жасминче! Браво за старанието! 🌷
Аз усещам бебето рядко, преди седмица ме изрита под пъпа и от тогава не е буйствала така. Тази сутрин в просъница усетих почукване отвътре и това е, цял ден нищо.
Днес се понатоварих вкъщи и ми зацапа кафеникаво. Оскъдно и само по салфетката след забърсване, но ме притесни. Доктора ми каза да пия днес Утрогестан и една ампула витамин Ц. За сега спря, вечерта не съм имала. Ще видим утре как ще са нещата и може да се наложи да отида да ме види.
Моите зъби са станали доста чувствителни напоследък и си взех паста Сенсодин, дано пооправи нещата..

# 26
  • Мнения: 243
Момичета, понеже сега не можем да си закупим книги свързани с отглеждането на бебчето и всякакви подробности за първо време, предложете някакви сайтове, които предоставят  достоверна информация.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 160
Момичета, понеже сега не можем да си закупим книги свързани с отглеждането на бебчето и всякакви подробности за първо време, предложете някакви сайтове, които предоставят  достоверна информация.
Майко мила Joy хем е достоверно, хем и с хумор. Аз не съм приложила кой знае колко от прочетеното досега, фб групите ми бяха много по-полезни и близки до реалността. И блогът на Хедра, незаменим е.

# 28
  • Мнения: 441
Жасминче,
страхотна тема!!! 🥰🥰🥰🌺
Аз утре влизам в 5м и досега веднъж май усетих бебето и тук последните дни нищооо.. На 6.04 бях на преглед вскчко беше наред и както трябва, корем си имам бая в ставнение с първата бременност. И аз имам чуството, че съм  в 16-17гс от месец поне хаха.. Притеснително ли е, че не го усещам все още? Вгора бременност с предна плацента съм. Чуствам се добре с изключение на кръста, който... ту нерв ту кръста не знам вече 🤯

# 29
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Прекрасна тема Жасминче! Благодаря за положения труд!

Почти в 17 г.с. съм. Стори ми се, че усетих бебето преди 2-3 дни, но от тогава нищо. Ще си чакам по-нататък да го усетя. Ще дойде и този момент.

Няма проблем да се ходи на зъболекар по време на бременност. Даже е препоръчително, за да се следи състоянието на зъбите. Аз ходих в 10г.с. - изчистиха ми зъбния камък и ми ги прегледаха. След 2 седмици, ще съм в 18г.с, съм на лека хирургична интервенция на венците.  Май и Август отново имам час за почистване на зъбите. Изобщо ходя си най-редовно на зъболекар. Хич не мисля да ги изпускам, че после става сложно. Венците е нормално да се възпаляват и кървят по време на бременност, също и зъбите да стават по чувствителни. Затова е важно да се следят и да се грижим за тях. Аз имам чувствителни зъби и от доста врем използвам само паста Сенсодин, най-добре ми влияе.

Общи условия

Активация на акаунт