Какво беше последното нещо,с което ви издразни СВЕКИТО?

  • 31 330
  • 373
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 5 577
Боже, наистина търсите под вола теле, ужасни сте направо. Измисляте си какво ли не.

Все едно аз да кажа, че ме дразни, че сина ми реве за нея като се разделят, даже днес сутринта на път за яслата ни срещна и дойде с нас. Той така се вкопчи в нея, че не искаше да дойде в мен.  Laughing
Или пък да кажа колко ме дразни, че довечера му обеща да го води на люлки а аз  Sunglasses

# 301
  • Мнения: 166
Има някои невероятни изцепки. Скоро каза да не давам ядене на детето направо от хладилника, а да го затоплям, че щяло да го заболи гърлото. Кой дава студено на бебето си?
Аааа, това нищо не е. Случвало ли ти се е да ти разказва какво прави собственото ти дете или пък КАКВО ОБИЧА, при условие, че си го гледаш ти? Като ви чета си припомням и нашите изцепки! От всичко си имах, затова и се изнесох.
Но близостта до нейното жилище ми играе лоша шега. Бабата си пристига за по три минути, да си хвърли бомбите и да си излезе. Детето започва да плаче за нея, защото все пак от нея ТО нищо лошо не е видяло, а пък на мен пак ми е отровила поне 1час от вечерта с някоя доброжелателна изцепка!
Вергилия, съжалявам, но малко ми напомняш на моята свекърва. И тя не е имала нищо напротив синът й да има баба си за майка. Ами така й е било по-удобно - майка без дете - страхотно наистина! Но за мен и повечето майки, е важно ние да сме майки на децата си и такива намеси с "добро" отношение, в които бабата да се изживява като майка на собственото ми дете, меко казано ме влудяват! Глезенето и нарушаването на дисциплината сигурно са много приятни и обичани от детето ми, но не са полезни нито за него, нито за мен. Така че става още по-логично да ме  дразни някой, който ми отнема обичта на малката ми и още податлива дъщеря чрез угаждане! А  в другия случай - при положение, че го ГЛЕЗИ / а не ГЛЕДА/ по 15минути дневно, как си представяш да приема равнодушно и да ме поучава за МОЕТО дете! Май над телето си е точно крава, а не вол! Peace

# 302
  • Мнения: 5 577
Lyusil   bouquet заби ме много яко.  Blush
Признавам.

Твоето мнение е  най-смисленото в темата, а и не само в тази по въпроса.
Така обичам, да се наричат нещата с истинските им имена.

# 303
  • Мнения: 166
Вергилия, Peace
Очаквах съвсем друг отговор! Но явно и ти си широко скроена личност, след като приемаш, че има и различни от теб хора! И ако не ни бъркат в живота, просто си ги оставяме такива, нали така?! Peace

# 304
  • Мнения: 5 577
Хареса ми как ме закова.
Рядко хората могат да кажат нещо така на място и по темата.

Именно различните мнения най-обичам да ги чета, в тях има повече истини за мен, и  мога и да науча нещичко.  Wink

Има майки, които нямат нерви и търпение и са готови да направят компромис само и само бабата да им гледа детето. Или го пращат на ясла без да има нужда, да не се занимават. Това е ясно на всички.
Няма лошо, но става нереално когато точно тези майки започнат да плюят яслата/бабата.

Има и момичета на които признанието е да бъдат майки, да си гледат сами децата, да се занимават само и единствено те с тяхното възпитание/захранване. Това е другата крайност. Няма нищо странно.
Широкоскроените хора приемат и двете страни и без притеснение признават и приемат другата.

Люс, ако си прочела цялата тема съгласи се, че има и измислици. Ако не си - препоръчвам ти като имаш време.  Laughing

Ох, много се разписах нещо.

# 305
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Тя не ме дразни,защото не й обръщам внимание,което е взаимно.Тя не се интерисува от нашето дете,но дори и това не ме дразни,защото си спестявам много главоболия и така проблема е решен.

# 306
  • Мнения: 166
Вергилия, голям диалог изкарахме днес! Laughing Аз също обичам да черпя от мъдростта на хората и чета с интерес!
Чела съм темата от край до край. След като пуснах една моя, на същата тема. Embarassed Съгласна съм, че 30% от нещата звучат пресилено - и сигурно 5% от тях са наистина такива. Не знам. Това, което съм изпитала или по-точно изпАтила, ми дава обяснение защо толкова малки наглед неща, могат да бъдат така хиперболизирани. Не го казвам лично на теб, но ти си поредният случай, който ме кара да уточня следното:
Съжителството със свекърва умножава силата на всичко написано по 100! Защото е плод на едно непрестанно напрежение, душевен дискомфорт, обида, гняв, ярост, безсилие и всякакви краски, които може да опише всяка една от нас тук. Знаейки това ние се разбираме, без да си даваме оценки - просто за да споделим!  Вие четете един случай, но за нас той е поредният! Разберете това, когато съдите! И ако не сте на същото мнение - просто си създайте тема: "Колко са смотани снахите на горките свекърви"  и си пишете там! Обещавам, аз няма да ви чета! Peace

# 307
  • Мнения: 1 058
Последното, което чух е , че съм злата снаха. Иначе не я виждам често, но само като си помисля за нея побеснявам. МРАЗЯ Я!!! #2gunfire

# 308
  • Мнения: 711
Мен скоро не ме е дразнила и няма да ме подразни понеже замина за чужбина за 3 месеца, а когато си дойде пак няма да се видим, защото пък ние ще сме в чужбина! Joy Така, че ще я видя чак около средата на Декември! hahaha

# 309
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Преди да родя моята свекърва беше истинско ангелче - добра, приятна и усмихната жена. Сега тя ми няма доверие в начина, по който гледам детето си /внучето и/. Сега тя дърпа детето ми от ръцете ми и се прави, че не ме чува, когато пак си го поискам.

# 310
  • Мнения: 1 117
По принцип живеем отделно от свекетата Simple Smile Сега временно сме при тях ,че ремонтирахме апартамента и все още не са ни готови мебелите. Та дразни ме със следните неща: първо пере наведнъж бяло , цветно , черно - какво то свари. Щом са се събрали дрехи , ги буха в пералнята  Crazy Аз отделям нашите дрехи и ги пера на ръка , че вече имам две засечени блузки на малкия и една на татито. Аз й казвам ,че отделям прането , а тя ми заявява , че не били много оцапани дрехите, че да ги пуска на различни градуси и програми  Shocked
Другото с което много ме дразни , е че правим само салата от домати , защото трябвало да се изяжда, обраното от лозето #Cussing out

Ааа и другото нещо : пита ме как готвя нещо и като й кажа , първо че не ме чака да се доизкажа и второ си го прави както тя си знае smile3515Е защо тогава ме пита Shocked

# 311
  • Мнения: 6 461
Моето свеки дави кажа честно не го мразя.Все пак омразата е чувство.Просто ми е безразлична.Когато все пак нещо ме дразни се налага да отстраня дразнителя.Така и направих казах и че никога няма да и простя всичко това с което ме е обидила и така от тогава не съм я чула.А като я видя еизобщо не и обръщам внимание .ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ТВА МОЙТО СВЕКИ МОЖЕЛО И ДА БЪДЕ МНОГО КРОКТО. smile3533
  hahahaКазала нашата на моя мъж ,че съм била го водела за носа. Joy

# 312
  • Мнения: 522
Ами да видим-от 2 седмици е в отпуска и познайте колко време е гледала скъпоценното си внуче дето иначе всеки ден се тътри да го видела,че"не можела тя без да мине да го види"- за по 1час всеки може Close.Миналата седмица аз и го оставих един ден на обяд за да пътувам извън града и в 17ч вече ми звънеше да пита кога ще се връщам/а сина ми спи от 14до18.30/19ч/,е какво има да му гледаш.Като знам,че има баби си гледат внучета с дни,че и седмици ooooh!.

# 313
  • Мнения: 166
Ами да видим-от 2 седмици е в отпуска и познайте колко време е гледала скъпоценното си внуче дето иначе всеки ден се тътри да го видела,че"не можела тя без да мине да го види"- за по 1час всеки може Close.Миналата седмица аз и го оставих един ден на обяд за да пътувам извън града и в 17ч вече ми звънеше да пита кога ще се връщам/а сина ми спи от 14до18.30/19ч/,е какво има да му гледаш.Като знам,че има баби си гледат внучета с дни,че и седмици ooooh!.
Нашата мила баба беше месец и половина в отпуск и гледа драгоценната си внучка точно четири дни и то по мое настояване. А преди това все ми се оправдаваше, че виж ти, майка ми била свободна и затова можела да гледа детето!

# 314
  • Мнения: 353
За последно се видяхме това лято-гостувахме и на село Sick...И съответно там WC е на двора,което значи,че нощем не мога да го ползвам...Ама ми се наложи и таман поливах една ,круша точно пред вратата, и чух ,че по цемента се влачи верига.Бързо схванах,че кучето си е скъсало веригата и хукнах да се спасявам...На другия ден разказах случката, а свеки каза:"Дааа,ако те беше настигнало кучето,щеше да те ухапе!" ...И ми дари щастлива усмивка...
После ни вдигнал скандал,че тръгваме за морето.Само пари сме щели да харчим(да,ама нашите пари) и как трябвало да си останем при нея-ето го и чистия въздух и слънцето...  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт