Пластелин

  • 9 218
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Кой е най-хубавия пластелин.
На нас ни бяха подарили от този в кутийките, ароматизиран на ягода, вчера го отворих, може би след половин година, беше станал сух и се нарони. Освен това миризмата беше ужасна.
Скоро ще купя доволно количество пластелин, та се чудя от кой да взема, марка, вид, реших че задължително ще е неароматизиран, но дали от този в кутийките има без аромат, не знам.
Вие какво ще кажете?

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Каспърче има пластелин и моделин. И наистина има разлика м/у тях.
Ето още творения на щерката, които току-що изрових под 1000 пласта книги и пликове и са понамачкани, но се разбира замисъла (еми все помита са й в главата):


Ето това е пластелин. Сори, че не можах да открия кутийката и да ти я снимам и това да търсиш в търг. мрежа. Страхотен е. Не се рони, не цапа, но мисля че и не става пак да се правят творение с него...
Кутийката се отваря от 2-те страни и има повече от 12-15 цвята (има големина и дебелина на калъпче с немско масло горе-долу). Нещо ми се върти в главата, че е турско изделието... Подарено й е преди повече от 5г. и все още го бива.

# 17
  • Мнения: 2 274
   Еййй, много хубави идейки  Peace! Той моя син си майстори колички, животинки, пици и хамбургери, салати разни / голям ми е готвач /  Mr. Green! Ама за комп не се бяхме сещали  Mr. Green! Иначе пластелина му е една от любимите занимавки  Peace!

# 18
  • София
  • Мнения: 4 884
Леле, като гледам какви красоти сте сътворили с пластелин, и направо ме хваща срам за моята липса на фантазия..Освен, че почти нищо не ми хрумва като идея, не мога да пресъздам и чужда такава. Умението ми да боравя с пластелин се свежда до правенето на разноцветни топчета или на някое животно, чиято принадлежност никога не мога сама да определя..А моят син просто взима едно пластмасово ножче и започва майсторски да реже моите творения. Срам, срам....

# 19
  • Мнения: 4 187
Като изляза, първата ми работа ще е да купя пластелин  Stuck Out Tongue . Сигурна съм, че на Рая много ще и хареса, но се чудя дали ще има много поражения върху мебелировката  Thinking. Обича да маже разни работи насам- натам, дали се чисти лесно пластелин  newsm78.

# 20
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Купих миналата седмица много хубав мек пластелин, който май се произвежда в България, но е Кохинор. Не беше скъп, даже евтин. Не бих купила ароматизиран. Струва ми се опасно, за да не се подмами детето от миризмата и да си хапне. Иначе с тесто моят син си играе от преди да навърши две.
Правя тестото от брашно, сол, вода, малко захар и капка оцет. Оцветявам с бои за яйца на прах. Съхранявам в хладилника Wink

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Супер, благодаря за идеите моя син все ме кара кученца да му праря, че поне да сменям животните. Само дато на пазара пластелина не е така хубав като едно време много е мек и лесно се огъват и развалят и той се ядосва тъкмо я вземе и тя се разпаднала в ръката му като дъвка е.
НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ КОЯ МАРКА ПЛАСТЕЛИН Е ХУБАВ И ТВЪРД КАТО ЕДНО ВРЕМЕ???

Да не се рони като сол, да не е твърде мек като дъвка, да не цапа да не се разделя лесно и т.н.

# 22
  • Мнения: 1 983
до нас в магазина за играчки има маса с разни джуджурии по нея (преси, форми и т.н.) и пластелин, мислех сега за р.д. да й я купя(стана на 2), обаче ме разубедиха, уфф, яд ме е сега, ама може да скокна и да я зарадвам

# 23
Като изляза, първата ми работа ще е да купя пластелин  Stuck Out Tongue . Сигурна съм, че на Рая много ще и хареса, но се чудя дали ще има много поражения върху мебелировката  Thinking. Обича да маже разни работи насам- натам, дали се чисти лесно пластелин  newsm78.

Пораженията върху килим/мокет и друг текстил са сериозни. Всичко останало не се зацапва, защото пластилинът изсъхва и се отронва. Аз от близо година имам розови петна по едната си пътека - не се отстраняват с нищо, но не ми и пука особено, защото тя е за игри.
По принцип съветват да НЕ се опитва да се маха платсилин С ГОРЕЩА ВОДА, а само със студена; освен това ако сложите малко вода върху леко изсъхнал пластилин щял да се "възроди" - не съм опитвала това последното; дано е вярно.

# 24
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
За да избегна поражения от този вид, не разрешавам да става от столчето, докато играе с пластелина или тестото. Същото важи и за флумастерите и моливите, а много важно и за ножицата. Ако иска да стане и вече не му се играе, първо прибираме, после мием ръцете и тогава си щъка където му душа иска Simple Smile
Винаги можете да постелите нещо под столчето, ако се притеснявате. Сега всъщност си давам сметка, че с пластелин съм му позволявала да играе само в кухнята върху стола си  за хранене, защото той има удобна масичка, а пода е с теракота.

# 25
  • Мнения: 5 877
По принцип имам една стара мушама, която се ползва за тази цел (и рисуване с пръсти, мацане с лепило и пр.)

Освен за моделиране, пластелинът може да се използва за смесване на цветовете (жълто и синьо топче дават зелено), за правене на отпечатъци (стотинки, ключове и пр.), и за "готвене" на куклите.

А, харесвам и този лекия, дето може да плува върху вода. Правим си езерце в една чиния, пускаме риби и жаби. Аз де. По някое време отивам да видя какво прави детето, докато мама си играе  hahaha

# 26
Специално за Анда: много интересни неща се правят с пясък! Ако намерите бял пясък може да го оцветите с бои за яйца. Аз имам цветен пясък и с него правим най-различни картини - примерно голяма пеперуда. Рисувам я с молив върху хартия и след това децата намазват с лепило определен детайл. Върху него се насипва пясък в даден цвят. Постепенно се въвеждат всички цветове. Става супер!
Ако нямате цветен пясък, обикновен такъв и макаронени изделия с форма на черупки (shells), предварително оцветени с боя за яйца могат да се използват за красив морски пейзаж. Децата (или ако са малки - вие) изрязвате детайлите (слънце, палма, риба, плажна топка и т.н.) и залепяте върху син лист хартия, като накрая долната част, намазана с лепило  посипвате с пясък (за плаж) и залепяте няколко от морските черупки.

# 27
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Браво, много хубави арт идеи. Не съм Анда, но ще се възползвам  Peace

# 28
  • Мнения: 8 505
Все още не съм я пробвала с пластелин.Трябва да опитам Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 877
Специални благодарности!

Мда, вчера се запасих с черупчици, смятам да си направя обложка за книга и една шнола. Ако детето слуша, ще му дам и на него да лепи  Joy

шегата настрана, за нея взех големи едри мидички и вътре с перманентен маркер написах срички. Някои й подхвърлих на плажа, ужким морето ги е изхвърлило. Тя тъкмо започва да сричкува. Сричките бяха МО, РЕ, МИ, ДА, ЛЯ, ТО - луд фурор.
За пясъка - ще пробвам, маааалко да поотрасне детето, че да ми бъде оправдание. А и да си запазя малко боя за яйца на следващия Великден, че съм я свършила Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт