Бебе на 10 месеца стъпва на пръсти и си искривява крачетата.

  • 1 218
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 6
Здравейте! Малката е почти на 10 месеца,като я хвана за ръчички да ходи стъпва на пръсчета извърта стъпалата навътре и по този начин крачето изглежда криво.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 598
Детето изправя ли се само, без чужда помощ?

# 2
  • Мнения: 6
Не все още не може сама да се исправи.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 865
Аз мисля, че все още няма нужда да се притесняваш. Според мен е малка да ходи, хваната за ръцете.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 598
В такъв случай си избързала и ставите ѝ все още не могат да поемат натоварването. Оставѝ я сама да се изправя, когато е готова за това. Държането за ръце, проходилки и подобни практики са вредни.

# 5
  • Мнения: 6
Аз не я насилвам тя има желание. А какво мислите за буйки с по трърда подметка.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 598
Като има желание, я оставѝ сама да се изправи и задържи, не я дръж за ръцете, защото така ѝ вредиш. Нека сама да се научи да се задържа за мебелите.

П.П. Твърда подметка в никакъв случай – обувките за прохождане са с възможно най-гъвкава подметка.

# 7
  • Мнения: 27
Нашият днес прави 8 месеца и от две седмици се изправя сам за каквото и да се хване, но като още с ходенето му е непонятно, в смисъл не знае как, за това съм го оставила сам да си решава. Скача на бънджито, изправя се, пълзи като войник, лази на колене, седи стабилно, сам сяда от легнало положение и всичко си го научи без да му давам никакъв зор. Така, явно още й е рано.

# 8
  • Мнения: 6
Твърдата подметка няма ли да пръдържа петата и да стъпва на цяло стъпало.

# 9
  • София
  • Мнения: 28 598
Вероятно ще стане точно така, да, ще стъпва на цяло стъпало. Което е неправилно.

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Най- добре бебето да е босо.

# 11
  • Мнения: 3 946
Бебето трябва да е босо, а не с буйки и всякакви подобни. Докато я държиш за ръце, не ѝ правиш услуга, ами точно напротив - най-много да изкриви някое краче наистина, защото просто още ѝ е прекалено рано.

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Наистина е още много рано. Оставете бебето самò да следва своя ритъм и етапите на развитие. За да е готово едно дете да ходи, трябва да се изправя самò и да прави крачки, подпирайки се за мебелите.

# 13
  • Мнения: X
А детето не е ли водено на ортопед? Той не е ли дал насоки за прохождането? Децата трябва да прохождат боси или по чорапки- за ваш късмет сезона го позволява. Трябва да проходи когато само е готово- ако не може да стои стабилно право, значи не е дошъл момента. Трябва костите, ставите и мускулите да са достатъчно добре развити, а детето най-добре самичко ще си усети кога е това.

# 14
  • Мнения: 6
Водено е на всички.задължителни прегледи,а сега няма как да я заведа дори и да изкам.

# 15
  • Мнения: 1 789
Тя има желание, защото Вие сте и показали, че може да я държите за ръце изправена.
Не го правете. Много е опасно. Ортопед ми го е обяснил. Детето трябва да се остави само да прави това, което може!

# 16
  • Мнения: 1 271
То само ще си проходи правилно. Имайте търпение. Ако обаче остане до по късна възраст така тогава отидете пак на консултация с доктор.

Общи условия

Активация на акаунт