Нормално ли е "нормалното бяло течение"?

  • 19 696
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 082
...и точно гинеколозите казаха,че ми е нормално течението/представям си ненормалното.../  Thinking

# 16
  • Мнения: 545
.........
Прочетох едно мнение, че течение може да се появи от редовен секс............ ooooh! абсолютно невъзможно нещо е да изтича........оставям без коментар дори това становище. ......................

Възможно-невъзможно, но факт! Поне при мен... И аз не мога да си го обясня, но така се получава - 1-2 дни след секс без презерватив и без пазене и при мен се увеличава, после се оправя само. Иначе и аз постоянно си имам течение, като основно се проявява при ходене по нужда (и малка, и голяма). Ако поддържам висока хигиена (бърсане с интимни кърпички, миене сутрин и вечер и задължително веднага след голяма нужда) почти го няма.

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
marypopins не мисля че някоя от нас не държи на личната си хигиена  Joy
Течение от влагалището винаги има - все пак е лигавица. Освен това там винаги има бактерии, те са част от естествената флора на влагалището. То се чисти само и слузта се изхвърля навън. Течението е различно, в зависимост в коя фаза на менструалния цикъл е жената. Това дали ще е по-обилно или не, си е индивидуално.
Относно увеличаването на течение след секс без пазене - според мен е от промяната в киселинността.
За ходенето на гинеколог - определено ходя редовно, борим се с мъжки стерилитет и се опитвам да забременея... сама сметни колко често ходя.  Crossing Arms
 

# 18
  • София
  • Мнения: 6 799
marypopins, момичетата вече са ти казали, ама и аз да се включа...едва ли само ти ходиш на гинеколог и държиш на лична хигиена. А ние тука гинеколог не сме виждали, да ти кажа и се къпем през лятото на морето, щото тя зимата колко е, има-няма 5-6 месеца само.  Joy хайде стига си се шашкала. Достатъчно гинеколози съм посетила, последната ми гинеколожка, при която ходя от почти 3 години е специалист по стерилитет, мислиш ли, че е некадърен лекар и говори глупости?  Laughing

# 19
  • Мнения: 5 539
Нормално влагалището произвежда около 1/2 чаена лъжичка секрет на денонощие, като в дните около овулация секрецията може да достигне до 2 чаени лъжички.
Нормално ми се вижда при това положение нещо да изтича навън. Отдавам го на естествената способност на влагалището да се самопочиства - все пак мъртвите епителни клетки не могат да си останат вътре или да се резорбират от организма #Crazy
Същото е и със способността на ушите да се самопочистват - ушната кал изтича навън, в основата на ушната мида. Все едно да кажете, че е ненормално от ушите да изтича ушна кал.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 444
Далеч съм от мисълта да обидя някоя от вас като "мърла" или нечистоплътна. ThinkingИзобщо не съм имала това предвид. Мисля, че всяка жена поддържа хигиена, особенно интимна. Напълно възможно е аз да прекалявам, гинеколога ми беше направил забележка преди година, че съм си отмила и естествената бактериална среда във влагалището. Имах обратния проблем- прекалена сухота, което също не е здравословно.Действително се мия след всяко посещение на тоалетната, стана ми навик след проблеми с хемороиди /който не е изпитвал болката от възпалението им не може да го разбере/.Не зная дали защото нон-стоп се мия или бърша с интимни кърпички, което не е много препоръчително, или просто физиологията при мен е да е по-слабо "самопочистването" ми, но наистина не съм имала подобен проблем и след това, което ми каза и доктора си мислех, че не е нормално и най-малкото изтичане на секрет.
Щом толкова много жени го имат явно съм в грешка. Дори разсъждавайки логично, не е възможно на толкова от вас да са некадърни лекарите или да са им сгрешили изследванията.
Съжалявам ако изказването ми е прозвучало толкова вулгарно, просто наистина се шашнах как е възможно такова нещо.Слава богу, че съм късметлийка и нямам подобен проблем, както съм вманиачена сега, представям си ако имах по-обилно изтичане какво щях да правя. smile3525
Още един път моля да ме извинят тези, които са се почувствали засегнати. Без задни мисли желая лек ден и пробвайте с ползване на интимни кърпи, вместо нормална тоалетна хартия, може да помогне, но не прекалявайте. newsm10

# 21
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
Това е малко извън темата, но взимате ли си профилактични талони от джи пито за генеколог?Защото мойта дава само като е на кеф , и ми пише някаква измислена диагноза - не можела да дава профилактични...

# 22
  • Мнения: 2 082
да-вярно е,че няма профилактични.пише ми бяло течение или нещо друго-и аз скоро научих.иначе смело си исках профилактичен преглед и се чудех,защо винаги иска да ми напише нещо...  Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 1 444
Между другото ме карате да се замисля за голямата си дъщеря. Тя от както влезе в пубертета и има менструация е с бяло течение, с което не можеме да се преборим.Водя я нон-стоп да и взимат секрет, уж няма нищо страшно, само дребна работа, изписват и мазила и глобули и нищо.Последно аз на своя глава и взех едни глобули, които се слагат в продължение на 15 дни и уж били с висока концентрация на активното вещество и много ефикасни. Отново никакъв положителен резултат, намаля, но не изчезва напълно. Ако действително е нормално при някои жени да има по-обилно изтичане от влагалището, то ме е срам да пиша как я тероризирам да се мие по 100 пъти дневно, да носи винаги мокри интимни кърпи и т.н. Побърквам детето, а ето че е възможно да си е физиология. Защо тогава нейната гинеколожка беше така категорична, че не е нормално да имаш течение, дори малко. Възможно ли е да ме пързаля, за да ми взема парите. Ходя на частен прием, като за детето плащам повече, тъй като е девствена и не може да я прегледа нормално, прави го през ануса, което е адски гадно и болезнено и вече не даваме. Даваме и само да я гледа с ултразвука и да вземе намазка. Същата докторица ми заяви, че ненавиждала да и идват цитирам "такива мърли" с течения и да и развивали теорията, че е в рамките на нормалното. /не са мои думи, не ме нападайте, просто искам съвет какво да правя с дъщеря си/ Вика я на преглед почти всеки месец, направи ми впечатление дори, че беше изписала "клотримазол" на кремче, с което да маже около влагалището и по срамните устни. Доста се озадачих, защото ако има бактерии или някаква инфекция, как ще помогне външното мазане с кремче? newsm78
Това ми беше болна тема, сега още повече. ooooh! Възможно ли е при детето всичко да е нормално и това да е изчистване на средата? Забелязала съм, че около менструация се усилва, както пишат някои от вас.

# 24
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
marypopins по принцип използването на интимни кърпички или душ гел може да засили течението, защото се нарушава естествената среда на влагалището.
Аз също като дете имах постоянно течение и ме мъкнеха по гинеколози - така и не намериха някакъв проблем. Помня че ме караха да си правя бани с калиев перманганат всяка вечер.
Нали правите микробиология? Какво откриват на нея? Клотримазола не е ли за гъбички  newsm78 А тя оплаквания има ли някакви?
Ето нещо от Искам бебе: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.msg350069#msg350069.
При мен течението се мени според фазата на цикъла - първите дни след кървенето обикновено нямам течение, после става по-обилно и бяло на цвят. Покрай овулацията е прозрачно и обилно, а след това потъмнява.

# 25
  • Мнения: 5 539
Мерипопинс, сменете лекарката Confused
100 пъти на ден миене не е полезно, особено ако ползва интимен гел. Нарушава се естествената среда на влагалището. Същото е и с интимните кърпички.
Когато ходите на лекар, правени ли са някакви изследвания или не? Какво точно показва микробиологията? Ако не са правени, настоявай да направят /не съм много наясно, но предполагам, че няма проблем да се вземе секрет дори от девствено момиче Embarassed/ И ако изследванията покажат, че няма гъбички или бактерии, се успокойте и спри да тормозиш детето Wink

Днес от аптеката си взех брошура за някаква нова серия продукти с алое вера Multi-Gyn на Bioclin. Пише че възстановяват киселинно-алкалното равновесие и влагалищната чистота, създават защитна бариера срещу инфекциите, предпазват от хроничните възпаления и са изцяло на растителна основа.
Звучи страхотно, а? Laughing Ще взема да ги пробвам, макар че не са много евтини. Някой, който да ги е ползвал има ли? Отзиви?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 444
Правили сме хиляди микробиологии. Първоначално излезе, че има трихомони и някакви от коките, които нормалната им среда е в коремната кухина.След като изписаха само една глобула, но нещо много силно, ефикасно и съвременно тези неща минаха. Последно не показва да има бактерии, гъбички въобще не е имала и затова ми е непонятно защо изписва клотримазол. Освен това дори да имаше се съмнявам да е ефикасно външното мазане. Правили сме много пъти бани с лек разтвор на калиев перманганат, също смрадлика, също промивки с дамски душ и готовите разтвори /тантумите/ които дават за влагалищни промивки.Не помага и това си е. Не мога да разбера от какво се получи и защо е така упорито.Напоследък не мога да разбера дали е обилно или намаляло, защото тя не казва истината, научила се да крие бельото си преди да го изпере /малко е мързеливичка/ под матрака. Добре, че малката я е хванала и я предаде, но като се засилих да видя какво е насъбрала там и изцапани бикини има ли и колко-щеше очите да ми издере, развика се, хекна преди мен и извади каквото имаше и го изпра. #Crazy
Чудесно си прекарваме, в шеги и закачки.......... smile3521
Ще пробвам това, което си видяла Лилитa. Звучи ми много добре, мисля че няма да е грешка всеки да го ползва от време на време, щом възстановява влагалищната среда със сигурност няма да навреди ако не помогне. newsm78

# 27
  • Мнения: 46 526
Не го смятам за нормално и ако имах, щях да обикалям от лекар на лекар, за да намеря причината  Confused

Момичета,а не мислите ли,че това има нещо общо с водата в Люлин! ...

Не  Grinning и други квартали получават същата вода.
Аз нямам течение и съм в Люлин  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 1 444
Относно лекарите-сменила съм ги толкова много. Водих я и при един професор Пранчев, който живее непосредствено до нас, там му е и частният кабинет. За него чувам много добри отзиви, но се оказа, че той бил незаменим най-вече при мъжкият и женският стерилитет-имал такива специалности. При него е пълно с момичета, които е оправил от всякакви проблеми и заболявания и са забременели. Стори ми се обаче, че иначе не е нещо много компетентен или просто за пари гледа да назначава разни дълготрайни лечения, превантивни при това.Поне при мен беше така.Имах раничка, която ми бяха изгорили, имах и спирала. Отидох на преглед просто и той веднага ми махна спиралата без дори да пита може ли. Каза, че раничките ги горял с лазер, въпреки че моята била изгорена трябва да мина курс на лазера за всеки случай /по принцип не обяснява какво ти е и какво ще ти прави, което ме влуди, но всички го приемат и мълчат и вирят краците/. Та Пранчев ме накара да ходя всяка вечер в продължение на месец и ми вкарваше един накрайник с лъчение, стоях така 10 минути и си тръгвах. Защо беше това, какво ми помогна не обясни, не каза, но ми направи впечатление, че почти на всяка жена предписва този курс. Взима по 2лв. на сеанс, което е нищо, тъй като не ги иска накуп, напротив държи всяка вечер да ги дадеш и не ги усещаш. Но той наем не плаща, печели от това като сметнеш доста добре и чух мнения, че злоупотребява с тези процедури с тази цел. Не ти вреди верно, но защо да се подлагаш на безсмислени терапии, освен това си е гадно 10 минути разчекната с нещо между краката, през това време прави нещо друго на следващата пациентка и в кабинета, където погледнеш голи задници. Crazy доста неприятно. След като реших да не ходя вече при него останах без постоянен гинеколог и не зная къде да се ориентирам.Не му водя и детето, тъй като и на нея търсеше начини да и "навре" лазера, но пак не поясни защо и какво ще и лекува, каза че било добре да се направи. Негови колеги са ми споделяли, че не вреди на пациентите, но наистина им извършва ненужни процедури с цел печалбарство. ooooh!

# 29
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
Не го смятам за нормално и ако имах, щях да обикалям от лекар на лекар, за да намеря причината  Confused
и аз така обикалях, обикалях , правих какви ли не изследвания и нищо не откриха.Но като гледам доста жени са като мен.И на мен не ми е приятно, но е факт, че си го влача от 7-8 клас.С кокво ли не се промивах, какви ли глобули не ползвах, с какво ли не се мазах - и нищо не помага.Докато се лекувам нямам течение, още на първия ден като спра веднага ми се появява.Явно съм си такава - дефектна.Никол, ти да предложиш нещо друго?И само не повдигайте пак въпроса за хигиената #Cussing out!
ПП:джи пито ми предложи промивки с млечна к-на., самоче четох че като си със спирала не трябва да се промиваш с нищо...Зннаете ли нещо по въпроса

Общи условия

Активация на акаунт