Предстои ми раждане чрез секцио.Изпитвам панически страх...

  • 4 031
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 294
Операцията ще мине по мед и масло.
След операцията те съветвам да започнеш с раздвижването възможно най-рано, колкото и да боли и да ти се струва невъзможно.Колкото по-рано се раздвжиш, толкова по-бързо ще се възтановиш.Аз раздвижването си го направих  около 12 часа след операцията, на изписването бях пушка, нямаше болка.
Леко посрещане на малкото  съкровище ти желая   bouquet

# 16
 И мен много ме е страх от секциото и затова ще настоявам за нормално раждане  #Crazy

# 17
  • Мнения: 46 516
Тръбата не се усеща, слагат ти я, когато вече си упоена, като се събудиш я няма. Някои казват, че ги дразнело гърлото след това, но аз не усетих нищо, дори не знаех, че са ми слагали, после разбрах.

Катетъра- не усетих нищо и при слагането, и при махането, но вече повечето жени говорят с акушерката да го постави след като вече са под упойка, та и от него няма да усетиш нищо  Grinning
Упойката можеш да избираш, аз избрах пълна и съм доволна  Peace

А защо ще радаш секцио? По какви показания?

Защото тазът ми е тесен.

Това първа бремнност ли ти е  newsm78 Решение за секцио заради тесен таз се взима чак преди термина, защото той се разширява до тогава, от сега никой не може да каже какъв ще ти е таза преди раждането, много странно, ако ти го е казал лекар  Thinking

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 818
О, страхове и неволи. Глупости. Ако не се настроиш положително, ще пропуснеш да се зарадваш на рождественият момент. Катетър, абокати, клизми, бла-бла - нищо странно, нищо ужасяващо, злодейско и престъпно няма, нито пък такава болка, че да паникьосваш бедната си бременна душа. Съветвам, от личен опит, да седнеш да мислиш хубави работи и най-вече, че начинът ти на раждане ще е най-благотворен върху бебето ти, а и върху теб. Ще видиш! Само мисли хубави неща и бъди спокоен!
Успеф и здраве!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 798
Никол, има драстично тесни тазове. Самия таз се разширява с 1,5 см най-много /не ханша, той може и с 30 да се разшири  Joy/, така че ако тазът и е 16-17 см...все тая, не може да мине бебето. Имам такава позната, с адски тесен таз, още в началото и бяха казали, че мисията невъзможна за нея. Peace

# 20
  • Мнения: 5 370
ОООохооооо-я вземи ми се обади на СКАЙП или на Кю или на ЛС да те успокоя. Hug
Ей ме на-35 годишна льоспарница, секцио по спешност на 34.
НЯма и помен оттогава, никакви усложнения, никакви проблеми, след 10 дена вече ходех абсолютно безпроблемно, само дето настрани по-трудно се обръщах в леглото.
Миличка, тук някои са ме обвинявали даже, че съм пропагандатор на секциото.
Ами съм-да-защото като чух, че доки идва да ми донесе документи за информирано съгласие-е такива очи от кеф ококорих. Shocked Mr. Green
Мога да ти опиша всичко от игла до конец, ако желаеш-но да не спамя тук.
Пиши ми! Peace Heart Eyes

# 21
  • Мнения: X
Хе - няма нищо по-хубаво от плановото секцио /мое мнение/ Grinning

И няма да ти слагат никаква тръба в устата - аз бях със спинална упойка, съветвам те и ти да си искаш такава - обезболява всичко от кръста надолу, пуска бързо и веднага си виждаш бебечо и ти дават да си го гушнеш. Повярвай ми нищо страшно няма - и катетъра не е хич страшен, само усещаш че много ти се пишка, казвам го, като човек, на който пет минути се чудиха правилно ли са го сложили или не Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 6 798
Абе никой ли не видя, че момичето е от Ямбол, доколкото знам не слагат спинална там.

# 23
  • Мнения: 256
Абе никой ли не видя, че момичето е от Ямбол, доколкото знам не слагат спинална там.

О аз няма да раждам в Ямбол, а в Сливен. Там дали слагат  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 6 798
Е, виж това не знам.

# 25
  • Мнения: 503
Препоръчвам ти епидурална упойка, още повече, че ще си за планово секцио, както бях аз. ...
Предимството на епидуралната упойка пред спиналната е, че до 36 часа след операцията могат да те обезболяват с морфин и кодеин, които се вливат през епидуралния катетър между прешлените и изобщо няма да те боли, ще можеш да си ставаш спокойно.

Ако има възможност, и аз бих ти препоръ4ала да родиш с епидурална упойка, защото при нея е най-добро обезболяването след операцията. Ако раждаш с пълна упойка или със спинална, бих ти препоръ4ала само да питаш, какво обезболяване ще ти правят след раждането.

Никол, има драстично тесни тазове. Самия таз се разширява с 1,5 см най-много /не ханша, той може и с 30 да се разшири  Joy/, така че ако тазът и е 16-17 см...все тая, не може да мине бебето. Имам такава позната, с адски тесен таз, още в началото и бяха казали, че мисията невъзможна за нея. Peace

Ли4но аз раждах секцио по същата при4ина, тесен таз и голямо бебе. Оказа се, 4е не е вярна диагнозата, тазът ми (последният от 4-те размера) е 20 см, а бебето беше 2750. Затова се отнасям доста скепти4но към подобни "диагнози". Свекърва ми е с таз 17 см, има 2 естествени раждания, второто й дете е родено 3750, без разкъсвания. Така 4е вси4ко е много индивидуално. Ли4но аз, след моя опит с лекарите и диагнозата "тесен таз", бих потърсила поне още едно лекарско мнение, преди да се реша на планово секцио.

Каквото и да решиш, желая ти успех и леко раждане!!!   bouquet

# 26
  • Мнения: 8 917
До сега не съм оперирана, може би и заради това страхът ми е толкова голям и неовладян. Страхувам се от поставянето на катетъра, от тръбата, която поставят в устата,от това как и дали ще изляза от упойка...ох  Sick Колкото повече наближава събитието, толкова повече се паникьосвам.
Май  гледам много филми... ooooh!
Въобще да не ти дреме Peace Отиваш си, лягаш на масата, заспиваш/ако си с пълна упойка - като мен/ или те поомайват /ако си със спинална да не чувстваш болка/ и когато се събудиш/готова те откарват да "релаксираш" Mr. Green - 2-3 дне те понаболява раната, което е нормално и най-късно в края на седмицата си "забравила", че си била оперирана Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 529
Изобщо не се коси, няма нищо страшно. Що се отнася до катетъра, сложиха ми го преди упойката - не усетих абсолютно нищо, нито при слагането, нито при махането. Аз раждах с епидурална упойка и уцелих анестезиолог майтапчия, така че мина доста спокойно. Ако може да се каже, че секциото има някакъв недостатък, то за мен това са часовете в интензивното, които с нетърпение чаках  да минат, та да се кача при бебо:)) Леко раждане, ще стискаме палци !  Praynig

# 28
  • Мнения: 37
Здравей,като начало се успокой Rolling Eyes.И аз родих със секцио преди 6 месеца,и то по мое желание.Последния месец бях изпаднала в паника и ужас,но сега мога да ти кажа ,че със секцио мога да родя още 100 деца Laughing (е не чак толкова,ама поне още едно)! Бъди спокойна,всичко ще бъде наред и си мисли само за малкото човече.Желая ти късмет и леко раждане! Hug

# 29
  • Мнения: 5 103
Здрасти, спокойно и аз преди 4 месеца родих със секцио, по мое желание.
Страх и ужас изпитах вечерта преди операцията, ревах, ревах.Страхът е нормален, не му обръщай внимание.
Успех.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт