Как да бъдем добри родители?

  • 2 440
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Гост27, не само, че исказването ти е крайно! Според теб всички майки в БГ са за психиатър или за затвора!И да им отнемат родителските права! Никъде не прочетох, че crazy_daisy "ступва детето си"
И защо всъщност не ти стиска да се покажеш?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437

А ти па не си у ред

Всяка крайност не води до нищо добро. Важен е балансът- карай се, но поощрявай, купувай скъпи играчки, но нека си играе и с обикновенните неща и т.н. А на страничните наблюдатели и коментатори само мога да им пожелая да им се случи Mr. Green

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 00:05 от Дивиана

# 17
  • Мнения: 1 517
Май се оля. Теоретически си права, ама се оля.  Party

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 00:07 от Дивиана

# 18
  • Мнения: 194
Обичайте се и си обичайте децата1111 gydi gydi
Точно,кратко и ясно! newsm10

# 19
  • Мнения: 4 668
Ей такива гости с такива изказвания как ги обичам ... fight
Подобни изказвания по въпроса показват колко ограничен човек си и колко не ти е станало ясно какво всъщност пита момичето в темата си . А и защо не ти стиска да се регистрираш ?

По темата - смятам , че не могат да се избегнат ситуациите в които ще се скараш или ще плеснеш по памперса , но това не те прави лоша майка , напротив . Много е лесно винаги да гушкаш детето само и само да има мир , но това не води до нищо . По трудно е да пребориш себе си и да не обърнеш внимание на това , че прави нещо на инат (моят син примерно ми посяга да ме удря и ми крещи или си бърка в гърлото да повръща ... ) , когато цялото ти същество иска да го гушнеш и да го успокоиш ....
Всяка майка си знае детето и за твоето ти си най - добрата . Както беше казал един потребител по - горе - самият факт , че се замисляш по въпроса показва , че си добра майка .
Свекърва ти да не се меси изобщо , все пак трябва да имаш авторитет пред детето .
За скъпите играчки ... - Купувала съм и скъпи и евтини , не може това да е мерило за обич ...

# 20
  • Мнения: 4 392
Въпросът ти е с повишена трудност и всеки си го задава рано или късно.Но скъпите играчки не са мерило за добри родители.По-важно,според мен,е да намираш винаги време за детето и да се отзоваваш на неговите нужди.Щом го обичаш,ще намериш верния път !
Свекървата не е тази,която може да ти каже,дали си добър родител или не! Това ще го разбереш от детето някой ден.Май няма друг начин да се разбере. Grinning

# 21
  • Мнения: 17
До гост27!
Изобщо не съм казвала за биене на децата.Едното ми дете е на 13,а другото е на 7.Не си спомням да съм ги плескала.Говорех за скарване на детето.Направо съм много разтревожена от твоето изказване.И незнам как да ти отговора на това.Е,га ти отношението!!

# 22
  • Мнения: 4 390
Ще помоля "госта" да се въздържа от такива крайни изказвания. Stop


Как да бъдем добри родители?

Отговорът е много прост - като просто си обичаме децата. Безрезервно. И сме до тях, когато имат или нямат нужда от нас.  Peace

# 23
   Наистина децата са толкова различни и отношението към тях е различно.Понякога викаме/ ми не сме от камък/, понякога даже пляскаме памперса /не че те го усещат Laughing/.Това не ни прави по-лоши родители от тези дето само милват и угаждат, дори напротив.Добрия родител трябва да е строг, но и нежен и справедлив, и най-важното да обича безрезервно.
   Аз не позволявам на никой, освен на мъжа ми да ми се меси във възпитанието на детето.Нямам свекърва, ама знайш как ги обичам такива клявки.Сложи я на място овреме- но насаме.
   Пък играчките са последното за което ще се развълнувам.Който има пари и смята ,че скъпите играчки ще му притурят нещо-да купува. Но моето дете не ги харесва и играе основно с картонени кутии ,кубчета и дистанционното, тъй че нямам грижи/освен за ново дистанционно в скоро време Joy/.

# 24
  • Мнения: 313
Бъди по-уверена в себе си. Неизбежно е да се чувстваш несигурна щом свекървати си позволява подобни коментари  Whistling. Много е лесно да се назидава и да се правят забележки.

# 25
  • Мнения: X
Като не забравяме, че децата ни са отделни хора и имат свои проблеми, които макара малки за нас, са големи за тях, трябва да ги уважаваме и разбираме и да ги обичаме с цялата си майчина любов.

# 26
  • Мнения: X
А, да! И най-важното - при следващата такава забележка, кажи на свеки, че не търпиш подобни или каквито и да било подмятания по твой адрес към децата.

# 27
# 28
  • Мнения: 15 619
Замисляли сте се как да бъдем по-добри родители?Или по-точно какво ни прави такива.
Дали да купуваме скъпи играчки на децата ни прави такива?
Или да не ги пляскаме когато се наложи.И да им разрешаваме да прават каквото си поискат.
Ние живеем в момента със свекървата и само да викна,тя почва да говори пред децата колко съм груба.И съм се замислила дали съм лоша майка?!Защото съм сигурна,че дори и моята свекърва е повиквала и дори пошляпвала, когато се е налагало. newsm78 Hug
И аз се замислям честичко, особено в ситуации, когато се чувствам безсилна да се справя с ината му /на сина ми/ и ми идва да вия. Не знам дали съм добра майка. Поне всячески се старая да бъда такава в очите на детенцето си. Това съвсем не означава, че купувам всичко, което той поиска.
Що се отнася до свекървата, я да си трай!  smile3505  По мое мнение, тя не е добра баба, щото ти подронва авторитета пред  собствените ти деца.
Квалификации да даваш е най-лесната работа, нали!

Общи условия

Активация на акаунт