В епицентъра на вирусните инфекции. Озолид - нов метод за ежедневна защита

  • 3 962
  • 145
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 229
Не ми е ясно как точно действа. Ползваме дезинфектанти отпреди, а сега доста активно по време на пандемията.

# 76
  • София
  • Мнения: 13 589
Относно ползването на дезинфектант: преди пандемия та ползвах, когато съм навън. При невъзможност да си измия ръцете, след ползване на градски транспорт, след посещение на администрация с много хора, на детската площадка. Принципно винаги предпочитам доброто измиване на ръцете.
Сега, откакто е обявена пандемията, нося дезинфектант със себе си при ходене до магазина, защото избягвам други излизания и го ползвам след докосване на предмети. При връщане вкъщи пръскам също обувките и дрехите си, когато не се налага веднага да ги изпера.

Относно озонирането: знам, че убива бактериите и вирусите, действа антисептично и е полезно. В кантората имаме озонатор, а вкъщи няколко солни лампи, които знам, че имат сходен ефект.

# 77
  • Мнения: 2 619
- Колко често използвате дезинфектант или продукт за лична хигиена във време на пандемия и по принцип?
Много често през 15-20 минути. Кожата на ръцете ми е в безобразно състояние вече от дезинфектантите, но няма как, налага се.
- Какво знаете за антибактериалното и противовирусно действие на озона?
Абсолютно нищо не знаех до сега, но се поразрових в интернет и съм впечатлена от противовирусното му действие.

# 78
  • Мнения: 67
Дезинфектанти,  използвам много често особено ако съм била навън. Винаги имам дори в дамската си чанта.  За озона незнам нищо непознат ми е .

# 79
  • Мнения: 507
За озона не съм се информирала, но ще се поправя. Дезинфектант използвам често, тъй като не е нужен, когато имам възможност да си измия ръцете със сапун и вода, но все пак го използвам.

# 80
  • Мнения: 1 266
През деня използвам много пъти дезинфектант.За озона не знам нищо.

# 81
  • Мнения: 385
Използвам дезифектант по минимум 5 пъти на ден!
Основно средство при озонотерапията е озонът O3, който, явявайки се активна форма на кислород, има следното доказано действие:

•   Мощно аналгетично и противовъзпалително действие
•   Силно антибактериално и противовирусно действие
•   Засилва собствените антиоксидантни системи

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 3 310
Всекидневно ползвам препарат за дезинфекция вкъщи, а ръцете си почиствам с дезинфектант при всяко влизане и напускане на магазин.
За антибактериалните свойства на озона не знам нищо.

# 83
  • Мнения: 5 979
- Колко често използвате дезинфектант или продукт за лична хигиена във време на пандемия и по принцип?

Мия си често ръцете  със сапун както и мокри кърпички където не може. Докторът казва, дезинфектант се използва само след измиване а не преди него.

- Какво знаете за антибактериалното и противовирусно действие на озона?

Зная, че атомният кислород уврежда РНК и е токсичен. Т.е. убива микроорганизми и разрушава белтъци. Ако кърпичките ви миришат на озон то бих признал, че имат рекламираното им действие, но силно се съмнявам.

# 84
  • Мнения: 1 045
Преди пандемията не ползвах дезинфектант. Сега ползвам постоянно като съм извън дома.
За озона не знам нищо.

# 85
  • Мнения: 224
Дезинфектант ползвам само, когато нямам възможност да се измия.

Зная, че озонът има силно окисляващо действие, поради което унищожава бактерии, вируси, гъбички, паразити и спори.

# 86
  • Мнения: 1 090
Колко често използвате дезинфектант или продукт за лична хигиена във време на пандемия и по принцип?
Дезинфектант изпозлвам навън преди ядене.
- Какво знаете за антибактериалното и противовирусно действие на озона? - Честно казано не съм запозната с антибактериалното и противовирусно действие на озона

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Когато съм на работа ползвам често,особено ако няма време да се измия.
За озона не знам нищо.

# 88
  • Мнения: 1 722
За озона не знам много, но дезинфектант използвам доста често, особено сега в това вирусно време

# 89
  • Мнения: 1 797
Ползвала съм измиващо средство с озониди за раздразнена кожа

Дезинфектант наоследък ползвам често

Общи условия

Активация на акаунт