Колко дълго продължи при вашите деца жълтеницата???

  • 16 380
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
Доста време продължи при нас,може би чак към края на 3тия месец изчезна,но се дължеше на кърмата.Бебка не искаше по никакъв начин да пие глюкоза,затова гледах да я кърмя по-често..

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: evpraksia
Не е вредна, не се безпокой, все едно да даваш вода със захар.


То си е точно вода със захар  Grinning

# 17
  • Мнения: 3 926
Имахме познато семейство, чието бебе кара много сериозна жълтеница. Не се плаши излишно, но потърси мнението на специалист. За лично успокоение Simple Smile

# 18
  • Мнения: 530
При Анна жълтеницата продължи докъм 7та седмица. Беше доста жълтичка, но тъй като ми казаха да не се притеснявам, аз не се й притеснявах. Е после лекарката малко ме шашна като изведнъж в 6та седмица каза - 'Абе това бебе е много жълто' - правихме кръвни тестове в болницта, гледаха я двама различни педиатри, но се оказа, че е просто бебешката жълтеница и след около седмица-две мина съвсем.
Не съм й давала нищо - нито вода с глюкоза, нито със захар. Не са й правили фототерапия, само ме съветваха да я слагам на слънчева светлина когато мога - тогава беше септември и имаше много хубави слънчеви дни, така че я слагах голичка на леглото близо до прозореца, но не така, че да й грее пряко слънцето, просто така нагласявах щорите, че да влиза приятна светлина.
Анна беше само на кърма тогава - казват, че при кърмените бебета е нормално да продължи малко по-дълго жълтеницата. Важното е наистина да я види лекар, за да прецени - защото не е само до цвета, има си и други признаци - сънливост, отпуснатост, кръвните тестове и разни други - по които ще преценят какво да правят. Единствено докато имаше жълтеница я будех, за да се храни, защото беше малко по-сънлива. Може и да са малко по-вяли и да не сучат много добре и затова честото кърмене е хубаво в такива случаи.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 025
Mоята дъщеря въобще не кара нито при раждането нито по-късно.

# 20
  • Мнения: 3 146
Около 2 месеца - давала съм само вода с повече захар и се оправи пстепенно.Обаче аз спрях кърмата на 2 месец - може и това да е имало влияние, не знам.

# 21
  • Мнения: 779
Моя син кара жълтеница до 3 месец,но той се роди почти месец по-рано и ни казаха ,че е нормално при недоносени деца.В болницата го пекаха 2 пъти на лампа,а като се прибрахме вкъщи пи  глюкоза 1 месец,че и повече.Така че не се шашкай много.Нашата педиатърка ми каза,че минава много бързо ако си преварявам кърмата на водна баня.Пробваи ако решиш и ако все още се кърмите.Успех и бързо оздравяване! newsm51

# 22
  • Мнения: 3 200
Цитат на: DidKa

Моя Вики и той като, че ли  продължава да е още жълтичък... Sad
и има хематом на главичката.Confused
evpraksia...при вас кога мина хематома?
Аз не съм му давала глюкоза, поради простата причина, че тук не допускат дасе дава на бебоците.


При нас хематома мина в края на първия месец, няма го вече, но ме бяха предупредили, че може 7-8 месеца да го има и да се резорбира много бавно. Аз не знам дали глюкозата е толкова ефикасна за жълтеницата, можеш да му даваш вода със малко захар (на 100 мл вода, 1 ч.л. захар) вместо глюкоза. Това, което съм чела и, което мисля, че при нас помогна е честото кърмене, на 2-3 часа.

Успех!!!

# 23
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Mal4o
Нашата педиатърка ми каза,че минава много бързо ако си преварявам кърмата на водна баня.


Ти ме уби  #Sniper
Не се ли губят ценни съставки на кърмата по този начин!?
За първи път чувам такова нещо и много се изненадах от такъв метод!?

# 24
Благодаря ви за отговорите. Не съм пускала темата в Дир-а. Утре ще ходим на контролен преглед при педиатърката. Аз се изнервих, защото не ни изследват нивото на билирубина, а всеки пък с учудване установяват колко е жълт. Аз също го кърмя и наливам с глюкоза, а иначе целия ноември давах преварена вода със захар и нищо Cry Сега пак му давам глюкоза. При всяка възможност го изкарвам на слънце. В болницата го пекоха 4-ри часа на кварцова лампа. Всеки месец ходим да му гледат мозъчето. Няма хематом, а някаква асиметрия, но нямало причина за тревога, защото на всички ни били различни двете половини на мозъка. Днес личната ми лекарка ми каза, че продължителната жълтеница увреждала мозъчните стволове, каквото и да значи това.

# 25
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Ема
продължителната жълтеница увреждала мозъчните стволове, каквото и да значи това.


И това за първи път го чувам, ужас

# 26
  • Мнения: 779
evpraksia ,честно да ти кажа нямам никаква представа дали се губят ценните съставки при преваряване!   33uu  Просто споделих каквото са ми казали на мен.Ако лекарката греши,значи и аз греша.Аз ли4но не съм я преварявала ,но не за друго ами защото ме мързеше.Това е!  angel008

# 27
  • Мнения: 4 358
При Оги жълтеницата сигурно е била в съвсем лека форма, защото беше розовичък от самото си раждане.

# 28
  • Мнения: 3 200
Цитат на: tedi_b
При Оги жълтеницата сигурно е била в съвсем лека форма, защото беше розовичък от самото си раждане.


Някои деца не карат жълтеницата, може да не я е изкарал просто.

Общи условия

Активация на акаунт