До мамите на момчета дето са обрязани

  • 3 592
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 849
Само да вметна ,поради какви причини са започнали обрязването .
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D1%80%D1%8F%D0%B7%D0%B … D0%B0%D0%BD%D0%B5

Аз също исках да обрежем малчо ,но за сега сме се отказали .Не заради религия ,просто по-добра хигиена .Ще следя темата с интерес .
Ето и един доктор по тази част :
http://www.art.bg/temp/vita.bg/spec.php?sp=63&k=30

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 21:58 от radi-t

# 16
  • Мнения: 439
Ще раждам тези дни /надявам се/ и също мисля че епо-хигиенично да бъде обрязано детето. И двамата с мъжа ми сме на това мнение. Ще следя темата.
Пишете мами, къде и на каква възраст е най добре да се направи
Благодаря Simple Smile

# 17
  • Мнения: 75
И ние сме решили да обрежем нашия бебок, но мъжа ми незнайно защо иска това да стане когато направи 3-4 години  Sad Че даже и до 6 не било късно  #Crazy На мен това ми се вижда доста късно. Има ли някоя мама на която момченцето е обрязано толкова голямо?

# 18
  • Мнения: 372
Здравейте и ние ще извършим тази процедура на нашето момче, но вероятно есента или пролетта. Две са причините, считам че е по-хигиенично , а и тате е турчин, и за тях това е празник. До колкото знам, обрязваването го извършват до 1год., традиционно, но може и да греша ако е така ще попитам и ще пиша, че не съм съвсем наясно с традициите им. Grinning

# 19
  • Мнения: 1 942
И аз да кажа каквото знам, макар да не съм привърженичка на тази манипулация. Приятели по религиозни причини обрязваха детето си и правиха голям празник. Беше 2 годишно и платиха на лекар на ръка. По здравна каса няма да стане май. Прави го хирург и в градовете /и селата предполагам/ турците си знаят кого да търсят.
Не знам кое му е толкова празничното като детенцето целия ден скимтя от болка и дискомфорт newsm78

# 20
  • Мнения: 1 858
С извинение  към авторката, малко се  отклонявам от темата ...
Но не разбирам защо пък да е  по-хигиенично ?
На мен пък ми изглежда много нехигиенично главата на  пениса да е  винаги открита и да се  търка в гащите  Rolling Eyes Така има по-голяма опасност да прихване  някоя гадна  бактерийка или гъбичка и при секс да я предаде. Освен това съм чувала, че  от такова търкане главата ставала по-малко чуствителна, което влияе при секса...
Моя съпруг не е обрязан но главичката на пениса му постоянно е гола и се трие в гащите. Пък да ти кажа чувствителността му хич не е намаляла...
А, и до сега никаква батерийка или гъбичка не ми е предал!


Аз исках да обрежат сина ми още в родилно но съпружеското тяло не позволи.

# 21
  • Мнения: 13 512
Моя позната обряза наскоро сина си по медицински причини в болница. Детето се възстанови за около 10-на дни и замина на лагер.

# 22
  • Мнения: 3 423
При някои мъже се случва и по-късно при бурен секс.

А що се отнася до близалките, в една от тукашните дискотеки раздават на входа такива, от които после ти е хубаво и весело, но не дават повече от една, та да не ти се стъжни после.
Предполагам, че е имало нещо успокоително.

# 23
  • Мнения: 1 942
При някои мъже се случва и по-късно при бурен секс.


Това май не става дума за обрязване  newsm78

# 24
  • Мнения: 18
Моите момчета са обрязани от 4 години/2002г/,от детски хирург и съм много доволна.Всичко мина сполучливо и без проблеми.За 4-5 дни минаха пилетата и сега вече сме големи мъже на 12г и на 6г. Simple Smile А що се отнася до хигиената наистина е по хигиенично.

Последна редакция: нд, 20 авг 2006, 02:47 от jana_p

Общи условия

Активация на акаунт