Радостта е тук голяма, през ДЕКЕМВРИ бебенце ще радва мама!

  • 15 072
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 73
Еи мамчета Hug здравейте аз пак изпуснах цяла тема ама работа му е майката!Ако знаете с какви проблеми се боря ще ме разберете,но не ми се иска да ви пълня щастливите главици с глупости JoyТа значи сме се увеличили доста,на новите мамчета привет от мен  bouquetИскам да ви попитам разни нещица дето ме мъчат,първо-има ли сред нас мамчета дето ще раждат в Шейново,че аз на там се ориентирах,обаче нито доктори познавам,нито съм запозната с условията там?другото е,че аз твърдо нямам средства за рушвети,едвам изкарвам пари и заделям за бебо и неговите бъдещи нужди,че ми е по-важен от всичко на света,та другия въпрос е всички ли сте заделили пари за рушвети да ви обърнат по-голямо внимание,защото мои близки бременни ме заливат с:"Аз ще му дам 500лв.,не че е искал,ама за всеки случай!'',друга пък е готова да тегли кредит и да го изплаща 5 години след това само и само доктора да и държи ръката!питам се не се ки виновни именно подобни жвни с решенията си да сме на това положение ние дето няма от каде да извадиме подобни средства,а сме и осигурявани години на ред именно за това!извинете ме че се отплеснах,но ми е болна тема!Моля ви споделете защо трябва според вас да бутна пари на някой доктор,на който това му е задължение и какво ще спечеля от това аз!Незная как се справяте вие със средствата,но на мен ще ми се наложи да работя до 9-тия месец и нямам право да се оплаквам,защото после заделените пари ще свършат за миг!поздрави на ритникоремчовците от мен и моето футболистче Joy baby_neutral

# 16
  • Мнения: 143
klemy да видях сега в сайта за съжаление утре няма да мога, че ще ходя на онова изследване на сърцето на бебето в 3-та градска болница. Иначе темата ми се вижда интересна, ще разкажеш ли после какво точно се е дискотирало.

# 17
По повод това, което казва emsski:
И аз се чудя ще се дават ли пари за раждане или не. От началото на годината 2 мой приятелки родиха в Тина Киркова без уговорки и плащания - нормални раждания. И двете са доволни. По тяхно мнение ако бременността е нормална и без сериозни проблеми, то няма смисъл да се плаща. Доволни са от отношението.
За Шейново- за съжаление познавам само момичета, които са раждали там с уговорка и не знам как е без уговорка.
Аз предпочитам да не плащам. Мога да си го позволя, обаче изплащам и апартамент...
Аз лично мисля, че ще избирам между Шейново и Тина Киркова, обаче нищо не съм решила.
И на мен ми е интересно кой как смята отсега за раждането - къде, уговорки, евентуално кой доктор и т.н. Бихте ли споделили.

# 18
  • Мнения: 333
Мили Дами, по въпроса за ражданията и плащанията съм доста крайна - не мисля, че трябва да ги учим така, иначе ние сме си виновни. Да позволяваме да се възползват от случая ни е мислене, което няма да ни отведе напред.
За Шейново съм чувала много добри неща за раждания - без уговорки. Ако искаш да си избереш екип поради някаква причина, плащаш, но ти дават касова бележка. Това е от мен засега. Хубав ден  bouquet

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 16:45 от detelini

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Аз родих секцио без да дам и пукнат лев и без никакви уговорки с доктори. Просто така се наложи и съм доволна. Знаете ли как хвърчат парите след като ви изпишат от родилното - роднини, приятели, познати-непознати - всички идват да видят бебешока, а вие трябва да черпите.
Ами памперсите... през първите 2 месеца съм сменяла по 10 на ден...
Не че искам да ви плаша, но... стягайте коланите.

# 20
  • Мнения: 572

Здравейте момичета,
Страшни сте бе, имате вече нова темичка и старата е закрита! Поздравления, на maiche от Русе, много е хубава!

Аз нещо не се чувствам във форма много. Първо, този месец ме подлудиха т.нар. мускулни крампи, сутрин рано в най-дълбокия сън преди работа, между 5 и 6 часа. Случи ми се даже в петък и на двата крака, на прасците, веднъж в 5 и веднъж в 6. После цял ден ходех травмирана, а на следващия ден - събота!!! - сутринта, след като мина 7 часа и въртейки се в леглото се надявах, че няма да ме събуди зверската болка, се отпуснах да се понаспя, нали е почивен ден, си мислех. Обаче в 9 часа отново, все едно че някой рязко ти бие силна инжекция в крака, както си спиш и започва да ти впръсква адски болезнено нещо в мускула, в продължение на няколко страшни секунди, до около минута две. Усещането е нечовешко, просто тези минута две нямат край. Събудих се с рев и ревах болезнено още два часа. Болката от петък не ми беше минала, а още една сега ме докара до там, че не можех изобщо да ходя. Мъжът ми, горкият, също се побърка покрай мен. Лежах и ревах два часа, докато стане 11 часа, та да се чуя с личната си докторка - гинеколожката ми беше казала да пия витамин В комплекс..., после да ходя на невролог...и чак като я питах за магнезий се сети да ми каже Магнерот. Личната ми лекарка нищо друго не ми каза. Е, в неделя нямах схващане, след като в събота изпих по предписанието на гинеколожката ми 4 пъти по 2 Магнерота, те са с размер на Бисептол (!!!) и мен да ви кажа хич не ми е ясно не е ли прекалена тази доза. Утре ще отида да дам кръв за нивото на магнезия, желязото и калция ми, така ми препоръча моя приятелка, която е учила медицина, но не практикува, а и е раждала. Гинеколожката ми, слава Богу, прие и макар да е в отпуска каза като излязат резултатите, ако не са в норма, да й се обадя.
Освен това, от вчера чувствам проблем в гърлото, не знам дали ме боли или е от подута щитовидна жлеза. Сутринта бях на преглед при личната ми лекарка и сега съм в болнични 2 дни, но нали разбирате, че не се лекувам с лекарства, а с витамин С, така че пак не знам ще се оправя ли !?
И най-накрая, да ви се оплача и за подуването на краката. Постоянно ме болят и са подути. Някоя от вас има ли такъв проблем, аз вече 3 седмици съм така. Утре ще давам и урина за белтък, да ми се провери, да не би да е нещо с бъбреците.

Ох, оплаках ви се, извинявайте за дългото оплакване.
V.Kuleva, много ти съчувствам за това, което ви се е случило. На мен преди 9 години ми се случи същото, но бях в апартамента на мой роднина в Пловдив и бях сама в него, докато той със семейството си бяха на нощен купон. В 3 часа през нощта, като се върнаха, се събудих с викове "Какво си направила, каква е тая разтурия". И ние така като теб, благодаряхме на Бога, че не съм се събудила, докато това е станало...Много страшно е, ужасно направо.

И още едно нещо да ви споделя и млъквам. Днес отидох да хапна в KFC на Гарибалди и на касите имаше по един човек, та аз застанах между две каси и зачаках, когато някоя се освободи касиерите сами приканват хората от съседни "опашки". Обаче някакъв тарикат дошъл зад мен с приятел и представете си, подмина ме и застана пред мен на едната каса. Казах му най-учтиво, бихте ли си застанали на реда, посочвайки му зад мен. А той ме поглежда, вижда, че съм бременна (вече яко ми личи) и най-нагло ми вика, а вие на опашката ли сте? И се хили надменно. Преглътнах, че е поредният тъпанар, който не би ми отстъпил мястото си в трамвая и му отговорих леко вбесено, че когато някой се освободи те канят тук, а той "Така ли, ми добре, ще минете тогава, не се притеснявайте!" с още по-язвителен тон. Аз със същото гадно любезничене му отговорих "Благодаря". Като се освободи касиерката той пак пристъпва към нея и аз не се сдържах (е гати пък, аман от простаци) и му казах на тоя тип, нали се разбрахме!?, а той - така ли, разбирали ли сме се? ...Поръчах си и докато ми  подготвяха хапването, просто се обърнах вежливо към  тва лайно и му казах, че тук е така, като се освободи каса те привикват. Не ме учете ми вика простакът. Е, нагъл ама, казах му, виждате ме, че съм бременна и продължавате да се тикате, а тоя: въобще не съм ви видял...И същия тип разправяше на другарчето си дали да не тръгнел за Лондон...Бай Ганьо тръгнал из Европа...все ще си е простак. А трябваше просто да се извини и да си застане на мястото.  Извинете ме, ама това е поредната селения, от която ми дойде до гуша просто. Не искам да обиждам селяните, защото и аз имам роднини на село и те са много по-възпитани от тоя чукундур. Но това е толкова типично за нашите балкански мъже...

Ох, нали съм си вкъщи днес и се увлякох, дано не съм ви досадила много...
Качих едни снимки от днес в албума - купих си джинси и се пробвах със стария ми пуловер от миналата година...Приготвям се за есента.

# 21
  • Мнения: 333
Сара, ще ме спукаш бе човек - остави го наш Ганьо да си вирее  Joy  То заради такава измет като него се е видяла в чудо Европа  #Crazy . Ама ние нали сме си свесни, тъй че какво ти пука  Hug. Явно болката те е изморила и изнервила. Аз ти казах вече за чайчето - след него не ми се е появила, а и то  по принцип е добро за пиене. Аз да се похваля - нямам вече бактерия в урината. Стискам палци да ти се подобрят нещата - всичко е наред! Ние отиваме на рожден ден - пийва ми се глътка студено бяло вино, но все си казвам - догодина по това време! Ще бъде заслужено- ха ха. Прегръщам ви всички накуп  Hug

# 22
  • Мнения: 572
Мечтая си нашите деца да живеят в по-добър свят.
 offtopic
detelini, аз понеже пия витамини на ХИП, не взимам чая...сега пия Магнерич - български е и е значително по-евтин от Магнерота. Поздравления за победата над бактерийната битка!  smile3501

За плащанията на докторите, момичета, аз от моята колежка, която скоро роди в Тина Киркова (и аз там съм се причислила), разбрах следното. Тя се беше уговорила уж с един, но раждането е станало много набързо една нощ, внезапно от вкъщи тръгва и там попада на който дойде. Била е една жена д-р Янкова ли, нещо такова, ще попитам пак и ще пиша, която била "страхотна" и не е станало дума за пари изобщо. После моята колежка самоинициативно й предала 100 лв в плик и д-ката казала благодаря и ги взела. Също дала и на акушерката малко нещо...и така. Но ако се уговаряш с доктор иначе, май било 500 лв. Само че, тази докторка й отказала епидурална упойка, като й казала "Аз съм против упойките." (!? Пука ми на мен против ли е по принцип, нали аз ще се цепя там, медицината го е измислила, защо да се дзверя? Две приятелки мои в чужбина родиха с такава упойка и казват, че там само така се ражда. Говоря за Франция и Япония, но май навсякъде е така).

# 23
  • WA, USA
  • Мнения: 512
 Hug момичета, тъкмо се връщам от болницата -  newsm44 Ще си имаме момченце smile3521 Много съм щастлива, направо ме заболя устата да се хиля, като идиот съм Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 535
sipirumi , честито момченце  Hug
Аз мисля с уговорка да раждам, в нашия град без уговорка е просто страшно, не ми се рискува
 Sad Знам, че звучи тъпо, но е така. Тук поне е 200лв, какви са тия 500 лв Shocked направо свят ми се зави  Shocked
поздрави на всички  Hug

# 25
  • Варна
  • Мнения: 893
и аз мисля с уговорка да раждам тука във Варна е така за съжаление ако не си с уговорка ще те оставят да се пънеш и пуфкаш докато не дойде време за бебето  Crossing Arms
аз понеже се ориентирах към Майчин Дом (Варна) раждането с уговорката е около 600 лв  Rolling Eyes
една приятелка ражда без уговорка,в последния момент и пак толкова и взеха  Tired
общо взето тука уговорката май няма мн мн значение  newsm78
добре че имаме голямо семейство дето може да спонсорира  Praynig

# 26
  • Мнения: 4 967
Здравейте мамчета!  Ето ме и мен отново.  Не успях да се включа в предишната темичка - бързо-бързо сте я изписали!  Привет на новодошлите! Ние си прекарахме добре на морето. Таткото много ми помагаше с грижите за баткото. Иначе и аз имам контракции от време на време. Нищо не пия за тях, имах ги и при предишната ми бременност.  С килограмите съм 5 нагоре. И аз май ще раждам в Света София, както и миналия път, но не смятам да се уговарям предварително.  После ще черпим, живот и здраве.
Macko - и ние си имаме такава черна красавица, плюс дъщеря й - златист кокер.
Приятен ден на всички и се пазете от горещините.  Днес ще ходя да гледаме бебето - дано видим пола!

# 27
  • Мнения: 1 204
Здравейте на всички Laughing аз също съм на платена консултация с Св.София и смятам и там да раждам,майка ми държи да си платим предварително за екипа, за да ни било по спокойно на всички Thinking но има време до тогава, рано ми е още да го мисля,не съм се подготвила психически за това #Crazy имам един друг въпрос някой от вас който ходи на консултации в Св.София пращали ли са го на фетална в 3 градска Thinking аз имам утре 4ас най накрая да ме видят  Rolling Eyes стискайте палци всичко да и ОК с бебчо  Heart Eyes 6е пиша веднага като се върна  Joy
лек ден на всички, дано не е жега днес много     bouquet

  http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=897520

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 10:11 от Jvd

# 28
  • Варна
  • Мнения: 893
аууу а на мен акушерката ми се скара защото съм качила 4 кг за един месец  #Crazy
вика: 'ко праиш бе момиче ти в деветия ще се търкаляш! Naughty
а аз си мисля, че е нормално, при положение че досега не бях качила нищо 5 месеца Confused
(като изключим килограмите от зимата дето така и нямах време да сваля  Rolling Eyes )
чак се бях притеснила Rolling Eyes
доктора пък каза, че нищо ми няма  newsm78
абе да си гледат работата аз ще ям когато и каквото ми се прияде Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 24
[някой от вас който ходи на консултации в Св.София пращали ли са го на фетална в 3 градска Thinking аз имам утре 4ас най накрая да ме видят  Rolling Eyes[/b] стискайте палци всичко да и ОК с бебчо  Heart Eyes 6е пиша веднага като се върна  Joy
лек ден на всички, дано не е жега днес много     bouquet

Здравей JVD, здравейте на всички!
Аз съм на платена консултация в Света София, но ме изпратиха на фетална морфология в частна клиника, която пак се казва Света София и прегледа струваше 70 лв. Аз съм много доволна. Гледахме го на спокойствие близо 40 минути и слава Богу всичко си ме е наред.  Вече сме сигурни, че е момче, така че може да ме включите в списъка с термин 10 декември.   

 

Общи условия

Активация на акаунт