Посъветвайте ме-аз ли съм крива и не разбирам или трябва да си тръгна?

  • 2 759
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 723
Нали всички тук знаем, че не е много лесно просто да си вземеш детето и да си тръгнеш...
А не знаят тези, които никога не са били изправяни пред подобна дилема...
В много случаи след това няма взаимно преглътната гордост, а само озлобление, защото всеки е имал време да се самонавива през времето прекарано сам със себе си

# 16
  • Мнения: 8 917
Всеки път, когато се скараме той ме гони, вече ми е писнало....
Мче тръгни си, де!  Да се изпере 4-5 пъти сам, че да усети що е то топла вода.  После - преговори под флага на *взаимно* преглътнатата гордост.
newsm10 Добре казано  Mr. Green
Просто следващият път/ дано няма все пак, на ако има/ като ти каже да си ходиш - вземи си предварително събраните най-важнинеща за 2-3 дни и изчезни. Наложи си да не се обаждаш 2-3 дни, а вашите да те информират как е детенцето. Появи се отново едва тогава, като преди това си си прекарала хубаво дните с приятелки. Комуникацията е едно, но уважението /за да те гони, явно няма такова/  си е съвсем различно Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 4 473
Няма ли комуникация-нъц и на любовта.

За съжаление мисля, че си права...
Лошото е че се разбира, че липсва комуникация след известен период от време, така че, когато прозреш, че има проблем в комуникацията или такава изобщо липсва, вече си затънал доста, влюбен си, имате семейство, деца, общи мечти и т.н. Много боли и е много трудно да се вземе крайно решение, когато дефакто няма конкретен проблем в семейството. Thinking
Май малко объркано стана ама аз самата съм доста объркана в момента Sad

Никси,   action032
липсата на комуникация дефакто Е огромен проблем, който не бива да се пренебрегва  no! Вярно е, че се осъзнава по-късно, когато са налице семейни отношения и деца и разрешаването му е далеч по-сложно, ако да си свободен и независим човек. Но всеки е човек, с чувства и потребности не по-малко от всеки друг и правата са затова да се отстояват.

Нали всички тук знаем, че не е много лесно просто да си вземеш детето и да си тръгнеш...
А не знаят тези, които никога не са били изправяни пред подобна дилема...
В много случаи след това няма взаимно преглътната гордост, а само озлобление, защото всеки е имал време да се самонавива през времето прекарано сам със себе си

Тук си много права. Народът го е казал: "На чужд гръб и 100 тояги са малко" Sad

# 18
  • Мнения: 2 723
Огромен проблем е да, ама е по-различен, искам да кажа, че не е като да има трети човек във връзката, някой да е пияница, да има побоища и т.н.
Да не би баба ми и дядо ми да са имали идеална комуникация помежду си???
Искам да кажа, че това е поредние "модерен" проблем...
НИкой не може да ме убеди, че ако говорим на различни езици нямаме шанс да се разберем, ако и двамата имаме желание

# 19
  • Мнения: 4 473
В подобна ситуация на липса на комуникация, дали за самоуспокоение (самозамазване на очите) или по друга причина, човек осъзнава, че може да е И по-лошо, като постига едно единствено нещо - омаловажава проблемът си и отлага разрешаването му без време. Да, ама не - има по-сериозни проблеми, но и собствените не са никак маловажни! А защо трябва да се самобичуваме като търпим, а не вземем отношение и потърсим начин за елиминирането му?!?
Опазил ни Бог от случаи, описани от Никси (изневери, побоища, пиянство и пр.)!
И благодаря, ако този проблем е "модерен", аз предпочитам да съм демоде, но без такъв!
С желание и любов всички прегради се преодоляват! Само едно условие има - да са взаимни.

# 20
  • Мнения: 2 723
С желание и любов всички прегради се преодоляват! Само едно условие има - да са взаимни.

Ние го превърнахме на чат, ама не мога да не се включа пак Wink

Най-много боли когато виждаш, че нещата са поправими, а от другата страна няма никакво желание... Тогава ти идват едни въпроси...

Еййй ама аз как в чуждата тема си изревах моите проблеми... СОРИ Embarassed

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
.
Всеки път, когато се скараме той ме гони, вече ми е писнало.... но и незнам дали си струва да опитвам отново и отново да го достигна или просто да го пусна и да си тръгна и всеки да продължи по пътя си....


Аз го разбрах, че я гони да се сдобряват, а не да я изгони от жилището.
Ама може и да съм в грешка.

Общи условия

Активация на акаунт