как се извършва евтаназия?

  • 13 173
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 196
Виж тук, темата е разгледана от различни гледни точки:

ТРЯБВА ЛИ ДА ПРИЕМЕМ ЕВТАНАЗИЯТА?
Е, тази история ми звучи силно като евангелистките проповеди....Глухите виждат, слепите чуват...некак не ми се връзва цялата работа....А и в крайна сметка, забраната на евтаназия не е ли погазване на човешки права - в смисъл не можеш да избереш дали да си отидеш без агония и мъчително гаснене? Понеже тялото си е твое собствено и мисля, че ти самия решаваш искаш или не искаш да се мъчиш...да ме прощават вярващите, ама аз не съм от тях и чувствам правата си накърнени.

Визираш правото си на самоубийство?  Laughing

А нима някой може да ти отнеме това право?  Мисля, че точно това е свободния избор - знаеш, информиран си за заболяването си да речем и само ти и единствено ти можеш да решиш искаш ли докрай да видиш какво ще стане или усещаш, че нямаш сили и не желаеш! Да вземем една Холандия - там явно голяма част от хората мислят така, щом евтаназията е разрешена...Но минавайки се през строги мерки и прегледи!


Това право е свещено и няма как да ти бъде отнето.  Mr. Green
Друго се имаше предвид, не е нужно да отстояваш правата си, никой не се покушава на тях.

# 16
  • Мнения: 4 175
 ooooh! ooooh! ooooh! Ако не бъдат потърсени,кучетата в приютите биват подлагани на евтаназия.Това е ужасно.Те също са живи същества. Cry

# 17
  • Мнения: 3 146
Е, тази история ми звучи силно като евангелистките проповеди....Глухите виждат, слепите чуват...некак не ми се връзва цялата работа....А и в крайна сметка, забраната на евтаназия не е ли погазване на човешки права - в смисъл не можеш да избереш дали да си отидеш без агония и мъчително гаснене? Понеже тялото си е твое собствено и мисля, че ти самия решаваш искаш или не искаш да се мъчиш...да ме прощават вярващите, ама аз не съм от тях и чувствам правата си накърнени.
[/quote]

Визираш правото си на самоубийство?  Laughing
[/quote]

А нима някой може да ти отнеме това право?  Мисля, че точно това е свободния избор - знаеш, информиран си за заболяването си да речем и само ти и единствено ти можеш да решиш искаш ли докрай да видиш какво ще стане или усещаш, че нямаш сили и не желаеш! Да вземем една Холандия - там явно голяма част от хората мислят така, щом евтаназията е разрешена...Но минавайки се през строги мерки и прегледи!
[/quote]

Да, за тялото съм съгласна, че си е мое, но душата отде съм си я взела? Как е възможно хората да смятат, че могат да се разпореждат с живота (изобщо), след като не могат да го създават?! Супер ми и странно това изказване: "Животът си е мой!" Друг път! Да не си го намерил на улицата, че да е мой!!! На 16 и аз си мислех, че животът си е мой, ама стига вече!
Освен това, не смятате ли, че правото да се откажеш от реанимиране е пре-достатъчно!?!

# 18
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Освен това, не смятате ли, че правото да се откажеш от реанимиране е пре-достатъчно!?!

 - А кое все пак е по-човешки - човек да умира сам, турникиран и интубиран заобиколен от машини и апарати или в къщи заобиколен от най-близкте си.

# 19
  • Мнения: 3 205
Как е възможно хората да смятат, че могат да се разпореждат с живота (изобщо), след като не могат да го създават?!

Какво точно имаш предвид?

# 20
В БГ евтаназията вече е забранена със закон, мисля от по-миналата година.За голямо съжаление.
В Белгия и струва ми се Холандия я разрешиха. Измислили са апаратура чрез която болният сам натиска копчето и му се вкарва по-голяма доза упойка, така, че той нищо не усеща, просто заспива като за операция. Мисля, че това е по-хуманно, отколкото човек с достойнство да е принуден собствените му деца да го обслужват и да му сменят памперсите. Човек трябва да си отиде достойно от този свят и това е човешко право. На който не му харесва, просто не го прави. Но защо да нямаме това право????

И отностно кучетата..............
ooooh! ooooh! ooooh! Ако не бъдат потърсени,кучетата в приютите биват подлагани на евтаназия.Това е ужасно.Те също са живи същества. Cry
Мила, знаеш ли какво е да го гледаш 15год.това мило пале във къщи, и в един момент то да те гледа със жален поглед, виейки от болка, а ти да не можеш да му помогнеш, защото силните опияти се използват само за хора и за животни няма от къде да се купят.
Не е ли по-хуманно да му спестиш мъките????

# 21
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, за тялото съм съгласна, че си е мое, но душата отде съм си я взела? Как е възможно хората да смятат, че могат да се разпореждат с живота (изобщо), след като не могат да го създават?! Супер ми и странно това изказване: "Животът си е мой!" Друг път! Да не си го намерил на улицата, че да е мой!!! На 16 и аз си мислех, че животът си е мой, ама стига вече!
Освен това, не смятате ли, че правото да се откажеш от реанимиране е пре-достатъчно!?!

Ми от къде се е взела душата, да попитам? А къде се е намерил живота ако не в сливането на майчин и бащин генетичен материал?! А развитието след това на ум и интелект позволява да решаваме сами за себе си как искаме да протече живота ни и ако стане безнадеждно тежък от болести - как да го завършим? Или добрия дядо Боже ни пуска живота и душата и в никакъв случай не дава сами да решаваме какво да правим самите ние? ноу блъдъря за такъв Бог дет да ме следи и с репресивни и заплашителни мерки ще ми дирижира дори смъртта! Да не забравяме, че никой не е казал, че истината и цялата истина е в християнството, което отрича разпореждането с живота!

# 22
  • Мнения: 24 467
Евтаназията е допустима само по отношение на животни и има регламент в законодателството за това.  Напр. съществува Закон за ветеринарно медицинската дейност /ЗВМД/, който третира въпросът с бездомните кучета, напр.

# 23
  • Мнения: 2 673
Никой лекар или сестра в Бг, няма да изключи апаратурата на агонизиращ болен. До последно се реанимира по определени правила. Твърдо съм против евтаназията! Има хора които са отписани,..пък се "връщат" обратно. Това не важи обаче за раково болните, с множествени метастази..За тях съм съгласна, че е много мъчително... PraynigНо не бих "помогнала" на такъв човек като го доуморя, немога, никога....Това е Божа работа..

# 24
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Кaril
Цитат
Това не важи обаче за раково болните, с множествени метастази..За тях съм съгласна, че е много мъчително... PraynigНо не бих "помогнала" на такъв човек като го доуморя, немога, никога....Това е Божа работа..

 Съгласен съм, обаче могат да му се спестят страшните болки и да напусне този свят човешки, с болкоуспокояващи.

# 25
  • Мнения: 24 467
Кaril
Цитат
Това не важи обаче за раково болните, с множествени метастази..За тях съм съгласна, че е много мъчително... PraynigНо не бих "помогнала" на такъв човек като го доуморя, немога, никога....Това е Божа работа..

 Съгласен съм, обаче могат да му се спестят страшните болки и да напусне този свят човешки, с болкоуспокояващи.

 А пък това се отнася не само до раково болните. Има редица други заболявания с предопределен и мъчителен край.

# 26
  • Мнения: 3 146
Ми от къде се е взела душата, да попитам? А къде се е намерил живота ако не в сливането на майчин и бащин генетичен материал?! А развитието след това на ум и интелект позволява да решаваме сами за себе си как искаме да протече живота ни и ако стане безнадеждно тежък от болести - как да го завършим? Или добрия дядо Боже ни пуска живота и душата и в никакъв случай не дава сами да решаваме какво да правим самите ние? ноу блъдъря за такъв Бог дет да ме следи и с репресивни и заплашителни мерки ще ми дирижира дори смъртта! Да не забравяме, че никой не е казал, че истината и цялата истина е в християнството, което отрича разпореждането с живота!

Ми аз лично смятам, че "дядо Боже", както казвате, ни "пуска" живота. Това е лично схващане и не карам никого да вярва, но, съгласете се, че хората не могат да създават самия живот - не жената и мъжът решават да стане, а извършват природни действия, които и животните извършват, за да се роди дете. Хората не могат да създатат живот в изкуствени условия, нали така. Не ви карам да вярвате в Бог, нито че има душа, но смятам, че трябва да се оважава живота повече. Тук, освен това, не става дума толкова за живота, както ми се струва, а за болката. Съгласна съм, че гледката на страданието е непоносима и съм съгласна, че човек може да се откаже от реанимиране, както и това, че трябва да се дават болгоуспокояващи, но да се легализира убийството ми се струва прекалено.
Само ще добавя, че няма религия, която разрешава "разпореждането с живота".

Как е възможно хората да смятат, че могат да се разпореждат с живота (изобщо), след като не могат да го създават?!

Какво точно имаш предвид?

Имам предвид, че хората не могат по никакъв начин изкуствено да създадат живот. Ако щете, не само това, че немогат да съживят някого, но и че не могат да създадат каквото и да е живо същество в изкуствена среда.
Цитат
Освен това, не смятате ли, че правото да се откажеш от реанимиране е пре-достатъчно!?!

 - А кое все пак е по-човешки - човек да умира сам, турникиран и интубиран заобиколен от машини и апарати или в къщи заобиколен от най-близкте си.
По-човешко е да умира сред близките си. Съгласна съм.

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Judy
Цитат

А пък това се отнася не само до раково болните. Има редица други заболявания с предопределен и мъчителен край.

 - за информация, има подходящи хомеопатични л-ва, които само премахват болката или я правят поносима, без при това ни най-малко да упойват или "зомбират" както е при морфина и др.под, давайки на болния шанс спокойно да си уреди земните дела...

# 28
  • Мнения: 24 467
Мисля, че премахването на болката, а при невъзможност - поне намаляването й до минимум, е достатъчно.

# 29
  • Мнения: 941
въпрос към тези,които са ЗА евтаназията-представете си,че работите в болница и някой болен поиска това от вас,бихте ли изключили апаратурата,вие,лично, със собствените си ръце и с мисълта,че вършите добро?

Общи условия

Активация на акаунт