За бозата

  • 3 200
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Не забравяйте, все пак, че бозата, в резултат на ферментацията, съдържа и малко алкохол и не е много подходяща за по-малки деца, а и е много калорична /виж. съставките от рецептата/. За по-голямо дете става - вкусна е и я обичат, стига да не се прекалява с нея.  chef

# 16
  • Мнения: 53
Вкъщи вече не се купува никаква боза след като на половинката му се случи случка миналата година Naughty
http://www.mh.government.bg/stat.php?id=1098

http://www.dnes.bg/article.php?cat=43&id=3430

По-скоро бих се опитала да направя в домашни условия - Биляна, благодаря за рецептата  Peace А закваска откъде може да се купи?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз не бих дала. Според мен му е рано още. Но ти си преценяваш.
Peace

# 18
  • Мнения: 8 917
Скоро опита - хареса й Mr. Green Но не мисля да й давам отново, освен ако отново не ни "спипа" да пием и тогава - ами ще се примирим с малка доза Wink

# 19
  • Мнения: 3 334
трета опция........както са писали бозата съдържа и малко алкохол,така че ти си прецени

# 20
  • Мнения: 5 140
Давала съм и да пие, но явно не я предпочита, а и не насилвам.
Аз обичам боза, но рядко пия.

# 21
  • Мнения: 1 737
Не, не бих дала, защото съдържа алкохол, ферментирала е, съдържа многоп вредни подсладители, заради които и аз не я пия. Докато бях бременна много търсех да си купя боза със захар, но така и не открих.
Калоричността на бозата изобщо не е висока, както едно време, точно заради подсладителие - по нискокалорична е дори от натурален сок. На етикета и обикновено пише.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, не бих дала, защото съдържа алкохол, ферментирала е, съдържа многоп вредни подсладители, заради които и аз не я пия. Докато бях бременна много търсех да си купя боза със захар, но така и не открих.
Калоричността на бозата изобщо не е висока, както едно време, точно заради подсладителие - по нискокалорична е дори от натурален сок. На етикета и обикновено пише.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт