тръгване на ясла/градина - постепенно или веднага по цял ден

  • 1 829
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 506
Това, което се вижда за момента, напълно съвпада с моето вътрешно усещане - че нещата трябва да станат лека-полека и едва след като детето покаже, че е готово, да се оставя за по-дълго (дори, ако ме пита някой, цял ден ми се вижда много, ама няма начин засега...). Мисля, че за това ще настоявам, дано само успея да уредя човек, който да ги взима, че и аз май ще почвам работа малко внезапно.
Ще продължавам да следя с интерес това, което споделяте за адаптирането на децата  Hug

# 16
  • Мнения: 1 937
Има една добра книга по темата - "Моето дете тръгва на детска градина".
Препоръчвам я, макар да не дава готови отговори.
Аз съм категорично за тръгването от начало по цял ден, както е формулирано в анкетата...
Няма еднозначен отговор, обаче...

# 17
  • Мнения: 415
Калоян тръгна на ясла на 1г.3м. Първата седмица само до обед - за два-три часа, водех го закусил и го взимах на обед. Не се справяха да го нахранят /или не им се занимаваше Mr. Green/ и директно ми сипваха храната в буркани, за да си го храня в къщи  ooooh! Имаше рев всяка сутрин - той вътре, аз отвън  Cry
След две седмици исках да го оставя да спи там, но нямало легла  #Crazy #Cussing out
Цял месец го водих до обяд, после всички се изпоразболяха от шарка и се освободиха легла... Но всяка сутрин така жално скимтеше, че ми късаше сърцето  Sad
Когато яслата излезе ваканция го преместихме в друга. И стана някакво чудо - лелите ли бяха готини, обстановката ли - детето ставаше преди нас сутрин и търчеше до яслата с огромно желание.

От септември и малкият тръгва на ясла /на 1г.8м./ - казаха да ги водим закусили към 9,00ч и да ги взимаме около обяд поне за първите една, две седмици, зависи кое дете как се приспособява. Надявам се всичко да е наред /от сега ми се свива сърцето Confused/ и към края на месеца да се върна на работа  Praynig

# 18
  • Мнения: 6 390
рано е още, но съм решила за сега че ще ходи на половин ден известно време... докато не посвикне - тя и аз  Mr. Green пък после по цял ден  Wink

# 19
  • Мнения: 437
охх... на мен това ми предстои чак догодина. все избягвам да мисля по този въпрос... аз лично работя още от декември месец миналата година, така, че няма да мога да я взимам от градината по средата на деня като тръгне.. дано мяйка ми още е на линия и не е решила да започне да търси някаква работа тогава, че ще я втасаме.. аз много трудно съм свикнала с градината като съм била малка.. дано щерката да е по-добре...

# 20
  • Мнения: 844
Абе госпожите ми излизат с аргумент, че когато децата не се приспособят плавно, много лесно се рзболявали. Не знам, може би имат право, само,ч е аз не виждам някакъв напредък в реването и май това приспособяване никога няма да настъпи. Аз да не започвам работа или кво. Ох, не знам, започвам да подозирам, че май нещо в яслата куца.... Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 135
Няма универсално решение.Всичко зависи от детето,предварителното му подготвяне за ясла/а най-вече за градина/,и умението на учителките да преценят кой е най-безболезният момент за оставане за сън.
При всички случаи обаче съм за плавното привикване към различната обстановка Naughty

Общи условия

Активация на акаунт