Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 071 059
  • 50 335
  •   2
Отговори
# 15 060
  • Мнения: 52
Здравейте, а има ли някой от вас след вече прекаран Ковид оплаквания от замайване, стягане и пулсиране в главата? Аз от месец съм така, затихва, но не се е оправила главата ми.

# 15 061
  • София
  • Мнения: 10 476
Преди няколко дена се събудих от силно виене на свят с гадене. Премина, на е е ясно как. Но после ме болят главата цял ден. Не го отдавам на прекарана Ковид със сигурност, може да та сто други неща. Беше ми се случвало подобно нещо преди няколко години, виене на свят за ден.

# 15 062
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 765
Минаха 2 месеца и миналата седмица изследвах:
CRP  е 0,89 mg/l  при реф.ст-т <5,
СУЕ е 5 mm при реф. 0-15
Пия Колхицин по схема, заради тежест в гърдите. Доктора ми каза, че Аспирин протект, трябва да се пие 2 -3  месеца.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 15:06 от Бубoлина

# 15 063
  • Мнения: 2 078
а който е карал с гърлобол, силен ли беше? синът ми е от два дни е с болка в гърлото основно вдясно, напипва си сякаш увеличени сливици, температура 37,5 до 37,8; болката е при преглъщане и не се повлиява от нищо, освен да намалява леко при парацетамол или Нурофен ; сега ще правим компреси с извара; три различни антигенни теста правихме от аптеки - отрицателни; понеделник вечерта беше излязъл да спортува навън и се прибра вир вода от дъжда подгизнал, доста вероятно е и да е настинал, никой от най-близките му контакти в последните 5-10 дни няма симптоми, утре личната му лекарка ще го прегледа, за да прецени дали трябва антибиотик за гърлото, но все пак да питам, защото май повече съм чела, че дразненето в гърлото е по-скоро леко, при мъжа ми също не беше особено силно

# 15 064
  • София
  • Мнения: 10 476
Аз имах сравнително лека болка в гърлото, за кратко и без температура. После дойде хремата. Ама то случай със случай не се припокриват.

# 15 065
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 765
Аз бях с дразнене в гърлото, но наистина не беше силно, при мен!

# 15 066
  • Мнения: 8 860
Наканих се да се отбия в темата пак. Излезе и моят резултат за антитела. Имам 29,6 при референтни  - над 15 за положителен. Синът ми е с 21, а мъжът ми с 163 от същите тестове. Попитахме личната каква може да бъде причината за такава огромна разлика при мъжа ми?
Тя каза, че е забелязала нещо - тези, които по време на боледуването имат многократно завишени СУЕ и С-реактивен протеин - 10 и над 10 пъти), после съобщават за много висок титър на антителата. Не е ясно още нищо по въпроса, но е наблюдение при някакъв значителен брой пациенти и може да се смята за достоверно. Джипито каза, че при болшинството от тях се наблюдава и някакво вътрешно увреждане. При мъжа ми беше уголемен далак. После преминава.
Още нещо, което също ще отбележа, макар че може би е случайно:: от тримата мъжа ми го изкара най-тежко и е с най-много антитела. Аз доста по-леко и съм с доста по-малко. Най-леко мина сина ми и той е с най-малко.

# 15 067
  • Мнения: 271
Може би многократно е коментирано, но темата е огромна, иска да ви питам, кога си направихте теста за антитела?

# 15 068
  • Мнения: 1 830
Може би многократно е коментирано, но темата е огромна, иска да ви питам, кога си направихте теста за антитела?
21ден и 43 ден
35 и 71
При граница 15.

# 15 069
  • Мнения: 271
Може би многократно е коментирано, но темата е огромна, иска да ви питам, кога си направихте теста за антитела?
21ден и 43 ден

35 и 71
При граница 15.
Благодаря 🌺

# 15 070
  • Мнения: 1 322
В нашето семейство аз го изкарах най- дълго, ако не тежко и имам най- мн антитела, но и още не се чувствам съвсем добре, на 50- ти ден. Дъщеря ми еднократно вдигна температура 38,2 и два- три дни имаше периодична болка в гърба , кръста и очните ябълки. ММ не е имал никакви симптоми, въпреки, че е с астма,  има повече антитела от дъщеря ми. Той си покашля зимно и есенно време винаги, но нищо по- различно от обичайното.
Може би има нещо вярно и за СУЕ- то, само при мен е увеличено и аз съм с най- много антитела.
Някой друг с увеличено ЛДХ ?

# 15 071
  • Мнения: 720
Обсъждахме го преди няколко страници. Вече има нов тест на Abbott в Рамус (реф. 50 AU, за 29 лв.), но тук-таме още е останал и от стария (реф. 1.4, за 21 лв.). Новият уж бил по-точен.
Засега най-високите стойности на IgG по новия метод на отчитане изглежда докладваните в темата бяха около 2700, не помня вече на кого, най-ниски са на Утро и на моя мъж, 1.99 и 3.8.
Този тест вече се предлага и в Иван Рилски-София. В статията по-долу са дадени и най-високите регистрирани стойности:
"Диапазонът на антителата, който се измерва от SARS - CoV-2 II Quant е от 21.00 AU/mL до 80 000.00 AU/mL. Към момента все още няма натрупани данни от какъв титър нагоре се смята, че човек е достатъчно защитен. Най-високият титър, който е измерен досега в лабораторията на болницата (тестът е въведен преди седмица), е 22 000 AU/mL"
https://news.bg/bulgaria/nov-test-izmerva-imuniteta-sreshtu-covi … vaksinatsiya.html

# 15 072
  • София
  • Мнения: 10 476
Сега пък от 21 нагоре, а вече имаме и два по-ниски резултата Joy Поне да пишат недетектируемо или нещо подобно.
22000, уау!

# 15 073
  • Мнения: 720
И на мен ми направи впечатление това разминаване в минималните детектирани стойности. Мисля, че някой беше пуснал линк преди седмица в тази тема към сайта на Abbott  (не си спомнам кой, съжалявам)
https://abbott.mediaroom.com/2020-12-15-Abbott-Receives-CE-Mark- … tibody-Blood-Test
може би в цитираните статии има повече данни.

# 15 074
  • Мнения: 8 860
Може би многократно е коментирано, но темата е огромна, иска да ви питам, кога си направихте теста за антитела?
21ден и 43 ден
35 и 71
При граница 15.

На 21 след оздравяване ли? Нали антителата се образуват след 40-ти ден и затова съветват да мине време, за да се отиде на тест....
Иначе как да коментирам....много бързо падат антителата...
По-скоро си го обяснявам с това, че всъщност антитела се образуват още по време на боледуване и те са доста високи, но с оздравяване започва загубата им. Първо по-скоростно, после процесът може би се забавя и затова се препоръчва късната проверка...не знам дали е така, просто си мисля...
Може ли да те помоля ако правиш пак по някое време тест за антитела да пуснеш резултата тук, да видим с каква скорост намаляват?
ПП Аз ще направя пак след около 2-3 месеца сигурно и ще видим какво ще е положението тогава.
Моят тест е първи сега за антитела и е 3 месеца след разболяването ми.

Общи условия

Активация на акаунт