Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 063 494
  • 50 335
  •   2
Отговори
# 31 800
  • София
  • Мнения: 1 966
Отдавна не съм писала в темата, но се включвам да споделя, че изкарах отвратителен вирус, доказано не е корона, който направо ми разказа играта, с всички екстри - Т, отпадналост и мускулни болки, ужасни болки в гърлото, дори с лек абсцес на едната сливица (мина ми само с локално третиране), хрема и кашлица с едни ужасно жилави секрети, като вече 12ти ден още леко се сополивя и покашлям. При короната обаче, която хич и не бих отчела като разболяване, ако не се бях изследвала, кръвните ми изследвания след това не бяха особено добре, повишена утайка, висок д-димер, ниски неутрофили. Докато сега кръвните ми изследвания са абсолютно перфектни, очевидно е безобиден вирус, но силно неприятен, все пак не е всичко корона, не знам дали вече не са започнали и грипните вируси.

Последна редакция: пт, 08 окт 2021, 11:43 от svetla81

# 31 801
  • Мнения: 494
Постоянно чета колко много хора малки и големи са с двустранна ковид пневмония...Това не е ли плашещо?Какво се случва с белия дроб?Тези изменения възстановяват ли се?На моя мъж му казаха с месеци,че снимката така ще изглежда.Това означава ли,че този дроб е вече увреден и лабилен при нови вируси?Човека,който лежа с мъжа ми му препоръчали Алвео сил.Изчиствала дроба до два месеца🙄.Чувала съм и за мед с канела,куркума и джинджифил.

# 31 802
  • Мнения: 2 020
Постоянно чета колко много хора малки и големи са с двустранна ковид пневмония...Това не е ли плашещо?Какво се случва с белия дроб?Тези изменения възстановяват ли се?На моя мъж му казаха с месеци,че снимката така ще изглежда.Това означава ли,че този дроб е вече увреден и лабилен при нови вируси?Човека,който лежа с мъжа ми му препоръчали Алвео сил.Изчиствала дроба до два месеца🙄.Чувала съм и за мед с канела,куркума и джинджифил.
Бяха чела че търпят обратно развитие, т.е. дробът се възстановява. Според мен възможно е и преди да имало вируси с такава картина, просто никой не се снимаше на скенер заради вирус. Доколкото знам ковид пневмонията на рентген изглежда като бронхит със засилен съдов рисунък, което не звучи толкова страшно като на скенера. Според мен ако човекът е минал критичния период може да очаква подобрение. За ковид възстановяването съм чувала, че помагат антиоксидантите и протолитичните ензими, като фиброзим, кварцетин.

# 31 803
  • София
  • Мнения: 1 869
Не си давайте парите за хранителни добавки... Освен за психическо успокоение, друга полза надали ще има.

# 31 804
  • Мнения: 28 493
фиброзимът беше изписан на мъжа ми от пулмоложката за възстановяване на тъканта на дробовете и не мисля, че е без полза.

# 31 805
  • Мнения: 2 030
Кой точно кверцетин, че има на различни фирми? Кверцетин комплекс съм пила за имунната система по време на ковида.

# 31 806
  • Мнения: 200
Някой правил ли си е тест за Т-клетъчен имунитет. Ние с мъжа ми май ще ходим в понеделник. И след това ще видим какво ще правим с ваксините.


Имате ли и познати преболедували повторно? Плаша се като чувам постоянно за ваксинирани заразени, а сякаш не чувам за преболедували повторно, което много ме радва, разбира се.

# 31 807
  • Мнения: 4 792
Някой правил ли си е тест за Т-клетъчен имунитет. Ние с мъжа ми май ще ходим в понеделник. И след това ще видим какво ще правим с ваксините.


Имате ли и познати преболедували повторно? Плаша се като чувам постоянно за ваксинирани заразени, а сякаш не чувам за преболедували повторно, което много ме радва, разбира се.

Не съм си правил, но имайте предвид, че има различни тестове за клетъчен имунитет. Някои са еднокомпонентни. Други са поликомпонентни, т.е. измерват клетъчния отговор към повече от един протеин на коронавируса. В Софиямед имат и двете опции, като втората е по-скъпа.

Повторно боледуващи аз не познавам. Покрай мен няма и ваксинирани с пробивни инфекции (засега). Уточнявам, че някаква немалка част от познати/приятели/роднини са и предболедували, и ваксинирани.

# 31 808
  • Мнения: 10 264
Аз вече имам трима познати ваксинирани и с ковид, но преминаващи доста леко заболяването. Което е много добре, въпреки заразата. Струва си макар и да има пробив

# 31 809
  • Варна
  • Мнения: 10 571
От вчера, моята зъболекарка, ваксинирана и в болница. Тя е петата.

# 31 810
  • София
  • Мнения: 11 489
Петата какво?

# 31 811
  • Мнения: 28 493
Петата ваксинирана...заразена!

# 31 812
  • Мнения: 34
Сега разбрах, че цялото ми семейство сме болни. Бебето ми е на 3 месеца. Мното съм уплашена. Освен, че всички сме с тежка хрема нямаме други симптоми. Бебето също е с хрема, доктора каза, че няма опасност за него. Много съм уплашена и притеснена.

# 31 813
  • Мнения: 2 865
Постоянно чета колко много хора малки и големи са с двустранна ковид пневмония...Това не е ли плашещо?Какво се случва с белия дроб?Тези изменения възстановяват ли се?На моя мъж му казаха с месеци,че снимката така ще изглежда.Това означава ли,че този дроб е вече увреден и лабилен при нови вируси?Човека,който лежа с мъжа ми му препоръчали Алвео сил.Изчиствала дроба до два месеца🙄.Чувала съм и за мед с канела,куркума и джинджифил.
Ковид през окото на скенера:

# 31 814
  • Мнения: 4 598
Кой точно кверцетин, че има на различни фирми? Кверцетин комплекс съм пила за имунната система по време на ковида.
Липозомен кверцетин, с по-добра абсорбция е...допълнително може да приемаш и витамин С за още по-добро усвояване...Ако си с ковид без витамин С, само кверцетин.

Общи условия

Активация на акаунт