Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 063 441
  • 50 335
  •   3
Отговори
# 32 430
  • София
  • Мнения: 10 329
Точно, де. За детекция на Ковид се използват други тестове, не за антитела.

# 32 431
  • Пловдив
  • Мнения: 4 700
Рори, да, със секрет от носа е. Попитах в аптеката за тест със слюнка и ми предложиха този и го взех. Явно се е объркала аптекарката.

# 32 432
  • Мнения: 10 264
Добре де, как теста със слюнка да не е верен, като на моя позната детето ги задължават всяка седмица за колежа да се тестват и пред самото училище имат подвижна лаборатория която точно така ги тества, чрез слюнка. Иначе не пускат никой да влиза в сградата. Не вярвам в БГ да е по-различен теста.

# 32 433
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Теста със слюнка го взех за всеки случай, да имам в къщи. Направих го на мъжа ми, след като се потвърди при мен положителен пср вчера. И като му показа отрицателен, си викам чакай и аз да направя - и хоп отрицателен?!
Направих и двата теста по упътването в кутийката. Взех от тези.

# 32 434
  • Другата България
  • Мнения: 37 312
Имате ли впечатления дали е точен този домашен тест със слюнка? В карантина съм като контактна и смятам да се се тествам.




Този е назофарингеален, на мен ми светна още на 3тата минута, като бях с корона… същата марка ползваха в токуда, при мъжа ми- също му показа положителен на 10ти ден- той беше 10 дни карантина в чужбина, с положителен пср там и като се прибра- дирекрно в токуда отиде да го прегледат.

Сигурни ли сте, че с този тест се взима секрет от носа. ММ е купил такива уж за тестване със секрет от гърлото?
Теста е или за носа, или за гърлото.
Аз правих такъв, втория
Аптекарката ми е приятелка, препоръча го.
Може и по двата начина. Вътре в проспект си го пише

# 32 435
  • Мнения: 5 277
Само аз ли имам чувството, че откъде ще си вземеш пробата е все тая? И на онези тестове, дето пише да си "бръкнеш по всичките дупки" пак така. Въпросът е да вземеш достатъчно материал, т.е. да си забърсал достатъчно микрочастици?

# 32 436
  • Мнения: 10 264
АМи да. Аз си бръкнах в абсолютно сух нос, и не много на вътре (някъде към средата го определям). И си излезе положителен теста и още как.

# 32 437
  • Мнения: 54 441
Моят тест беше гърло и нос , последователно.
https://www.youtube.com/watch?v=eNDcV-baFiQ

# 32 438
  • Другата България
  • Мнения: 37 312
Аз нямам чувства.
Споделям факти.
И следвах указанията.

# 32 439
  • Мнения: 5 277
Моят тест беше гърло и нос , последователно.
https://www.youtube.com/watch?v=eNDcV-baFiQ
Айде да го кажем за гърло и нос. Че да си бръкнеш първо в носа и после в гърлото не е особено подходящо.
След около 10 теста в последните три месеца, вече го карам на чувства.

# 32 440
  • Мнения: 5 979
Toя който ползвах беше за уста ... т.е. нито едно от цитираните.

# 32 441
  • Мнения: 116
Здравейте. От днес и аз съм в редиците на "челно" срещналите се с вируса. Аз и съпругът ми сме ваксинирани, втората доза беше преди 4 месеца. Снощи той се събуди към 3 часа с температура 37,7. Сутринта си направихме тестове в 17-то ДКЦ. Неговия се оказа положителен, а моят отрицателен. Карантинирахме се и се надяваме да мине леко. Казаха ни, че директно ще информират РЗИ, но ЛЛ каза, че все още ни няма в системата.

При нас има развитие. Въпреки, че във вторник тестът ми беше отрицателен, вчера започнах да проявявам леки симптоми. Направих си домашен антигенен тест, който се оказа положителен. Звъннах на ЛЛ и тя ми даде направление за ПСР (издиктува ми номера на направлението по телефона). Звъннах на РЗИ (свърването е трудно, но не невъзможно) и ги информирах, че ще излизам днес за тест. Записаха ни имената - моето и на мъжа ми като придружител, за да може да ме закара с колата. Казаха да се обадя и на Дежурна оперативна част към кварталното РПУ. От РПУ- то ни отговориха, че трябва да им звъннем преди да излезем и след като се приберем. Звучи сложно, но е чак толкова трудно за изпълнение. Информацията може да е полезна, ако на някой под карантина му се наложи да излиза за преглед или тест. Вече съм вкъщи и чакам резултата от ПСР-а, но най-вероятно ще е положителен.

# 32 442
  • Мнения: X
Включвам се, близо месец след положителния тест. Чак от вчера вече нямам субфебрилна температура (37.3). Изкарах вирусът сравнително леко, но сега се появяват пост ковид подаръците - ускорен кръвоток в мозъка, другата седмица съм на ЯМР. Обонянието още не ми се е върнало на 100%, по-скоро към 30%. Умората е чудовищна, ако един ден мога да ида до магазина, например, на другия ми трябва кран, за да стана от леглото.
Изобщо - чудесия! Върнах се на работа, но не мога да се съсредоточа в нищо, постоянно едно странно главоболие (като стягане в главата)...

# 32 443
  • Мнения: 6 108
Пош, този плоблем с кръвотока вероятво е установен с доплер. Какъв беше симптома, усещането, което накара лекарят да те прати на такова изследване?

Да се похваля: и на двамата с ММ единичните тестове, направени със секрет от гърлото са отрицателни. Като четохме листовката разбрахме, че е по избор дали секрета е от носа или гърлото, а не и от двете места, така че го правихме със секрет от гърлото.
Дано да са точни тези непознати за нас тестове.
За всеки случай продължавам поне до 10ия ден да влизам с маска при детето и да изолирам баща му.
Благодаря много за подкрепата!

# 32 444
  • Мнения: X
Пош, този плоблем с кръвотока вероятво е установен с доплер. Какъв беше симптома, усещането, което накара лекарят да те прати на такова изследване?


Бях на невролог - главоболие, изтръпване в главата, главоболието ми беше като стягане в определени зони на главата. Та за това ме пратиха на доплер.

Общи условия

Активация на акаунт