Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 071 159
  • 50 335
  •   2
Отговори
# 20 625
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
sweetkids_mama , напротив, за този вирус е нормално да се поддържа температура 14 -15 дни, като 4-5 от тях над 38

# 20 626
  • Мнения: 10 812
За този вирус не се знае кое е нормално.

Димяни, моите съболезнования... Sad

# 20 627
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами, знае се, вече го наблюдават една година

# 20 628
  • Мнения: 10 812
Ок, щом казваш. Grinning

На Димяни можеш ли да обясниш, дали е нормално, че майката на снаха й е починала 2 дни след изписване, на 30-и ден?

# 20 629
  • там край реката
  • Мнения: 153
Ако един от семейството е изкарал вируса и веднага след него се разболее другият, това значи ли,че този,който е преболедувал, ще е пак под карантина? И ако "да", защо? Нали вече има антитела и не е зарАзен?

# 20 630
  • Мнения: 1 084
Ако един от семейството е изкарал вируса и веднага след него се разболее другият, това значи ли,че този,който е преболедувал, ще е пак под карантина?
Споделям мнение на РЗИ от преди месец, когато мои познати семейство се разболяваха един след друг - ако вече е имало 10 дни карантина РЗИ не поставя отново лицето под такава при повторен контакт със заразен в рамките на няколко дни.

# 20 631
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ок, щом казваш. Grinning

На Димяни можеш ли да обясниш, дали е нормално, че майката на снаха й е починала 2 дни след изписване, на 30-и ден?

Аз ли съм ѝ назначила лечението или лекарите в болницата, в която е била хоспитализирана...
Тази хоспитализация,  която така промотираш

Само че там няма кой да те погледне ...

# 20 632
  • Мнения: 755
Много агресивни хора коментират тук.
Не знам от каква човешка гледна точка го правят. 
Димяни, моите съболезнования. Организмът е сложна машина. И моята баба почина, макар и с предходни добри показатели.
А относно колко е нормално дългото поддържане на висока температура - еми относително е. Баща ми за три дни с 38 и половина направи жестока пневмония, след още 3 дни бе на кислород и кръвна плазма, а след още два бе в реанимация за 15 дни.
Да, жив е. Възстановява се, но бавно и трудно.

# 20 633
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Антибиотик пил ли е?

# 20 634
  • Мнения: 696

А вие как си представяте да се лекува пневмония в болница без антибиотик?

# 20 635
  • Мнения: 755
Към мен ли е въпросът ?
Ако приемем , че е към мен - да. Още на втори ден след първия признак направи тест + снимка , кръвни изследвания и кардиограма. Започна назначено лечение + така рекламирания ивермектин. Два пъти се налага преливане на кръвна плазма + ремдесивир.
За мен от голямо значение е генът на човек. Наречете ме луда, но цялото семейство го мина. Или вирусът е различен.
Майка ми имаше начална пневмония, но се повлия много добре от лечението.
Баба ми ( майката на баща ми) се влоши по същото време както и той. Двамата бяха много зле в реанимация, но тя не издържа. Брат ми е мъж на 32г. , без заболявания и трениращ. Той също го изкара доста тежко. Сатурацията му падаше и бе сложен на кислород. Аз го карах бременна в 10 седмица, 5 дни температура + загуба на обоняние и вкус. Не съм пила нищо освен чай, лимон, супа и два пъти парацетамол.

# 20 636
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Съжалявам, значи не е зависело от начина на лечение, а от организма на болния

Спортуващите хора наистина, за съжаление, също го кара по- тежко

# 20 637
  • Мнения: 2 236
Ние го караме цялото семейство. Зълва ми беше добре до 10ия ден. После вдигна 38 градуса. Три дни неповлияваща се. В момента пие 2 АБ.
Пак има Т, но спада сама.

# 20 638
  • Мнения: 54 997
Димяни, съболезнования...
За жалост като няма места, изписват недоизлекувани хора.
Аз се чудя какви са тези критерии, сатурация под 80, да не идва линейка?
Защо хората са длъжни да си обурудват спешно отделение вкъщи, с всякакви измервателни уреди???
Това е безумие за мен.
И на фона на тези трагедии, правителството разпуска мерките?!
Отвратително.

Дънди, ще се подобриш, щом си спала, това е добре.

Кристиния, да за всички с КОВИД е нужна разреждаща терапия. С кой медикамент, решава лекар.
Натаспин е заместител на аспирин, не е нужно двете неща едновременно.

# 20 639
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Да не си в някаква секта? Какво ти става с тия антибиотици? Верно, не е хубаво да се пият за щяло и нещяло, изобщо не се знае какво им е влиянието при ковид. Ама, спри се малко бе, човек. Нечий живот може да застрашиш.

Общи условия

Активация на акаунт