Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 069 385
  • 50 335
  •   1
Отговори
# 21 465
  • Мнения: 2 495
Колко време след първа снимка и наличие на начална пневмония трябва да се направи нова,за да се види дали се е изчистило всичко?Днес ни е 10-ти ден,на мен ми изтича карантината,а ММ,слава Богу е добре.Втора вечер не е вдигал Т,сатурацията му е 98-99,рядко кашля.Само нощем дето се изпотява и преоблича.Днес и утре ще си изкара с двата АБ,и според ЛЛ,ако е така добре-приключваме с тях.Ще остане само Медрола,който е по схема.Днес ползва зелен коридор от РЗИ за изследвания,дано и те са добри,като излезнат.

# 21 466
  • Мнения: 1 025
Здравейте, днес ми е 8ми ден с ниска Т 37.3/37.2 и то само през деня. Вечер съм с 36.9.
Правих снимка, гърдите са чисти, кръвните също. СRP e много малко завишено. Нямам кашлица, вкус и обоняние, сатурацията ми е 98. Има ли някой, който е поддърал така ниска Т дълго време? Странното е,че ако меря с електронен под мишницата ми дава 36.9, а с друг електронен на челото 37.3 и така през цялото време.

# 21 467
  • Мнения: 1 013
Колко време след първа снимка и наличие на начална пневмония трябва да се направи нова,за да се види дали се е изчистило всичко?Днес ни е 10-ти ден,на мен ми изтича карантината,а ММ,слава Богу е добре.Втора вечер не е вдигал Т,сатурацията му е 98-99,рядко кашля.Само нощем дето се изпотява и преоблича.Днес и утре ще си изкара с двата АБ,и според ЛЛ,ако е така добре-приключваме с тях.Ще остане само Медрола,който е по схема.Днес ползва зелен коридор от РЗИ за изследвания,дано и те са добри,като излезнат.

При мен в рамките на месец между две снимки намаше промяна, измененията си стояха почти в същия вид, при провеждане на лечение.
Никой не знае на кой кога ще изчезнат.
Вчера един лекар ми каза хубаво нещо- че според последните проучвания (противно на първоначалните), Коронавируса не оставя фиброзни изменения, а те с времето се изчистват.

# 21 468
  • Мнения: 69 195
А как се разбира дали тези фиброзни изменения на снимката знач(ат минала, прекарана пневмония, или в момента протичаща такава?

# 21 469
  • Мнения: 3 096
Моля някой да каже какви контролни кръвни изследвания да пуснем, 15-ти ден от първи симптоми. Изпускам ли нещо:
ПКК
ДКК
СУЕ
ЦРП
Глюкоза
Д Димер
Феритин и фибриноген? Нещо друго?

# 21 470
  • Мнения: X
Алат и Асат също е добре да се видят.

# 21 471
  • София
  • Мнения: 10 428
Пуснете чернодробни, пикочна киселина също. КВ удря и там. Покрай мен на втори човек му се отразява зле на черния дроб.
Да, АСАТ, АЛАТ и ГГТ.

# 21 472
  • Мнения: 3 096
Ох, да, тях ги забравих, благодаря ви

# 21 473
  • Мнения: 4 604
Момичета, преболедувалите, цинкът колко време го пиете?
Аз пиех цинкорот, но понеже логично ни пазаруваха близки, и вместо два блистера ми взеха цяла кутия.
Имам още две опаковки, мисля да си го допия.
Две седмици след изтекла карантина съм.
И има ли влияние върху ноктите, някой знае ли?
Защото са трагични, косата ми е ок засега, но ноктите ми се цепят ужасно.
Цинкорот 1табл е 25мг цинк, профилактичната доза за жени е до 10мг/дневно. При положение, че вече си здрава, според мен х 1/2табл. трябва, защото пък предозирането с цинк, намалява усвояването на мед и желязо в организма.

# 21 474
  • Мнения: 6
Здравейте, днес ми е 8ми ден с ниска Т 37.3/37.2 и то само през деня. Вечер съм с 36.9.

СRP e много малко завишено. Нямам кашлица, вкус и обоняние, сатурацията ми е 98. Има ли някой, който е поддърал така ниска Т дълго време? Странното е,че ако меря с електронен под мишницата ми дава 36.9, а с друг електронен на челото 37.3 и така през цялото време.
Аз прекарах Ковид ноември с такава ниска Т. Продължи 8 дни, след изтичане на карантината си направих рентген и кръвни изследвания и вс беше ок. Като цяло при мен имаше ден хрема, ден гърлобол и тази температура.

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 14:21 от Leenna

# 21 475
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Пак съм аз - сестра ми продължава 11 ден да вдига темп след три отрицателни антигенни, перфектни изследвания само завишен интерлефкин 6. Джипито твърди, че не било ковид.
Днес беше на рентген - сама си го назначи, защото не се чувства добре.


какво означава тази пневмония декстра?

Тя чака пред личната, но вече хич и нямам вяра на тази жена.  Cry Големите изследвания, антибиотика, рентегна-всичко сами си предписахме. Ако чакахме на нея чай и парацетамол щеше да пие още.

# 21 476
  • Мнения: 48 068
Значи вдясно

# 21 477
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
🍀HAPPY 🍀, благодаря
Как се очаква да продължи лечението? Знам, че не е отговорно форумът да предписва лекарства.
Но тя сега е на Азитромицин, Кверцетин, омега3 и пробиотик.
Следва ли да се смени аб, да се назначи кортикостероид?

Просто за проверка на това, което ще и бъде предписано.
Може би най-добре е да направи и консултация с пулмолог.

# 21 478
  • Мнения: 2 495
Излезнаха резултатите на ММ,днес ги прави,11 дни след първи симптоми,10 дни след бърз тест
Чакам отговор от ЛЛ

# 21 479
  • Мнения: 2 886
Иланг, пратиха ли я на ПСР?

Общи условия

Активация на акаунт