Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 064 468
  • 50 335
  •   1
Отговори
# 22 350
  • Мнения: 54 502
Хайде сега.
Жената пита и с право се притеснява.
Те ги погребват в запечатани ковчези, защо е така, ако няма опасност?

# 22 351
  • Мнения: 6 621
Какво се очаква радиация ли да излъчват?Освен нормалното хигиенизиране не мисля да правя друго с ММ като се прибере

# 22 352
  • Мнения: 167
Точно така, в затворен ковчег погребахме оня ден свекъра. Жена му още не знае. Точно затова ще я вземем вкъщи. Освен да се грижим физически за нея, за да е и сред близки хора след такава загуба. Не знам защо решихте, че ще я гледам като чумава? Питах нещо съвсем друго. Но, няма смисъл да споря с човек, който не чете и не вниква в написаното.

# 22 353
  • Мнения: 19 317
Ние ходим с маски още в общите помещения.
Главното ми се струва това да носят хубави маски, докато са в стаята при нея. Ако ползват обща баня и тоалетна, тя също да слага, ако може, когато излиза от стаята си. Минаване с белина след всяко нейно ползване на тоалетната. Ако има ув лампа, облъчване с нея на баня/тоалетна, проветряване на стаите и по възможност здравите и болният в отделни стаи. Пръскане на дръжки, контакти със спирт. Зависи и колко дена е била в болница. Ако са минали 15-20, едва ли е заразна вече. Ако са по-малко обаче, по-добре повече предпазливост. Никой не печели, ако се заразят.

# 22 354
  • Мнения: X
Точно така, в затворен ковчег погребахме оня ден свекъра. Жена му още не знае. Точно затова ще я вземем вкъщи. Освен да се грижим физически за нея, за да е и сред близки хора след такава загуба. Не знам защо решихте, че ще я гледам като чумава? Питах нещо съвсем друго. Но, няма смисъл да споря с човек, който не чете и не вниква в написаното.

Като отрасла с по-голям брат и изкарала почти всички инфекциозни детски болести не е имало възможност по време на боледуването да ни гледат разделено или в отделно домакинство.
Тогава доктора препоръчваше следните мерки - по- често проветряване, болният седи в отделна стая, индивидуални прибори и дезинфекция ,висока лична хигиена , белина след ползване на тоалетнатс от болния и носене на маска А дрехите няма спомен да са прани отделно. Не стм медицинско лице, но от това което прочетох за този вирус си спомням, че с напредването на зажоляването той слиза в белите дробове и по- малко се отделя от носоглътката. За да се заразите от свекървата след болница е малко вероятно

# 22 355
  • Мнения: 5 979
Точно така, в затворен ковчег погребахме оня ден свекъра. Жена му още не знае. Точно затова ще я вземем вкъщи. Освен да се грижим физически за нея, за да е и сред близки хора след такава загуба. Не знам защо решихте, че ще я гледам като чумава? Питах нещо съвсем друго. Но, няма смисъл да споря с човек, който не чете и не вниква в написаното.
Дрехи ако не могат да се перат най-добре е да се изнесат на слънце хубаво да се напекат и проветрят, с вещите също + почистване с мокри кърпички.

# 22 356
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Турболентност, моите съболезнования за свекъра Ви! Може би е удачно един човек да контактува пряко с нея.
Извинете за нетактичността, но какви бяха изискванията за погребението? Имаше ли ограничение за броя на присъстващите?

# 22 357
  • Мнения: 68 770
Турбулентност, мога да помогна с това..разписан е някакъв протокол какво да се прави при карантиниран вкъщи.
https://coronavirus.bg/bg/368

Щом е лежала в болница, тя официално се води в карантина още 14 дена след като е изписана, коментирахме го скоро.

# 22 358
  • Мнения: 167
Турболентност, моите съболезнования за свекъра Ви! Може би е удачно един човек да контактува пряко с нея.
Извинете за нетактичността, но какви бяха изискванията за погребението? Имаше ли ограничение за броя на присъстващите?
Благодаря!  Агенцията го взема от болницата. Донесоха го на гробището, където се проведе и опелото. Било забранено в църква. Присъстващи до 15 човека.

# 22 359
  • Мнения: 1 988
Здравейте, майка ми преди 3 седмици се разболя. Имаше хрема, отпадналост и болки в гърлото. Направи домашен антигенен тест, който беше отрицателен. Твърди, че си е загубила обинянието за няколко дни. Вече е добре.
Вчера (около три седмици след началото на симптомите), направи тест за неутралузиращи антитела. Над 20% се счита за положителен, а нейният резултат е 23%. Много нисък ми се вижда (моя близка 3 седмици след първа доза ма Модерна има 70%).
Дали с времето ще се увеличават и изобщо някой има ли опит точно с този вид антитела?

# 22 360
  • Мнения: X
Здравейте, майка ми преди 3 седмици се разболя. Имаше хрема, отпадналост и болки в гърлото. Направи домашен антигенен тест, който беше отрицателен. Твърди, че си е загубила обинянието за няколко дни. Вече е добре.
Вчера (около три седмици след началото на симптомите), направи тест за неутралузиращи антитела. Над 20% се счита за положителен, а нейният резултат е 23%. Много нисък ми се вижда (моя близка 3 седмици след първа доза ма Модерна има 70%).
Дали с времето ще се увеличават и изобщо някой има ли опит точно с този вид антитела?
На мен ми обясниха, че към 40 тия ден след боледуване антителата достигали пика , сигурно ще й се увеличат

# 22 361
  • там край реката
  • Мнения: 153
Аз да попитам, може ли човек ,който е преболедувал преди половин месец, да се зарази отново или не може в толкова кратък период.

# 22 362
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Миналата седмица бях на погребение на човек, починал от ковид. Над сто души бяха на поклонението. Не е имало църква, не е имало ритуална зала. Опело на гроба. Затворен ковчег, обикновен.

# 22 363
  • Мнения: 7 856
Може би само за починалите от Ковид има такива ограничения. Преди две седмици бях на погребение (нищо общо с гадния вирус) в кварталната църква, нямаше ограничения за броя хора. Веднага след това имаше друго погребение.

# 22 364
  • Мнения: 1 466
Мама я погребахме в 2 чувала и запечатан, изолиран от вътрешната страна с ламарина и дезинфекциран ковчег. Отвън наистина изглежда обикновен, защото не се вижда облицовката вътре. Това беше изискването, за да можем изобщо да я погребем. Не ни разрешиха дори да я облечем, не ни разрешиха да си я докараме вкъщи, нито опело в църква - от болницата директно на гробищата, защото била заразна. Погребение само с най-близките в съвсем тесен кръг. Разбира се, можеха да дойдат и 100 човека, едва ли някой проверява и погребенията, но това не означава, че е правилно. Гробарите бяха с маски и предпазни еднократни костюми. Като заринаха до някъде, свалиха маските и костюмите и заровиха и тях.
На изписаните от болницата неслучайно им налагат още 14 дни карантина. В днешно време не изписват след два отрицателни ПСР теста, изписват при подобрение, защото няма места, но това изобщо не означава, че човекът е излекуван и не е заразен вече.

Общи условия

Активация на акаунт