Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 063 245
  • 50 335
  •   3
Отговори
# 48 795
  • Мнения: 13 188
Медицински работник ли сте? Какво значи "мисля да се спра"?
Защо изобщо толкова се оплакваха всички, че личните не приемали, като след изписване на каквото и да е всеки си преценя сам и по лично усмотрение сменя предписанията?!?
Какво в комплекса витамини ще е по-добро от отделните такива? Все има някаква разлика, специалистите я знаят. Витамините в ампули например са много по-добри от комбинираните разтворими таблетки. Комбинираната сушилня също суши, но резултатите в отделна са несравними. И това са приказки, дори и верни във форум, от лаици.
Ако някой се влоши, а е пил таблетки с цвят, който по-харесва или които са помогнали на съседката, пак лекарят ще е виновен...
Ако не вярвате на лекаря - сменете го. Ако и на него не вярвате - сменете го. Ако на никой лекар не вярвате - не ходете при тях, учете с нещо с медицинска насоченост и дано се справите по-добре.

# 48 796
  • варна
  • Мнения: 677
Правилно.Понеже  и аз съм от всезнайковците,но все пак имам достатъчно мозък да чуя мнението на лекар/и/ в много случаи излиза ,че съм на грешен път.Не бих съветвала никого относно лечение.Помислете колко сложно е устроена нашето тяло!Убедена съм,че и професор да си едва ли знаеш всичко за него,та камо  ли сам да си поставяш диагноза и да си назначаваш лечение.

# 48 797
  • Мнения: 3 535
Как 12000 витамин D на ден?  Да не е добавена една излишна нула?  Това е много голяма доза и задължително трябва да се пие вит. К2,  без него могат да възникнат много сериозни проблеми.
Така е писал, имам рецептата с три нули е
В аптеката също се усъмниха, звъня му, но не вдига
Все пак аз мисля че е излишно така поотделно да се взимат, нз дали греша
ЗАЩО, като може един комплекс като първият път
Притесняваме температурата, когато е 37.5 пие нуролин, парацетамол и ибупрофен в едно, и след 1 час е 38
Слага си оцет сега, при първият корона това не се получаваш. Това хапче нуролин много ни помагаше при температурата. Днес му е първи ден
Един от страничните ефекти на нурулин е повишена температура.
При първият ковид и след това мн ни помагаше, това е парацетамол 500 и 200 мг ибупрофен
Може да ви е помагал. В листовката на препарата пише, че има такъв страничен ефект - повишена температура Не аз го измислям.

# 48 798
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Тоест един от страничните ефекти на препарат за сваляне на температура е... повишена температура. 🙄

# 48 799
  • Мнения: 241
Как 12000 витамин D на ден?  Да не е добавена една излишна нула?  Това е много голяма доза и задължително трябва да се пие вит. К2,  без него могат да възникнат много сериозни проблеми.
Притесняваме температурата, когато е 37.5 пие нуролин, парацетамол и ибупрофен в едно, и след 1 час е 38
Слага си оцет сега, при първият корона това не се получаваш. Това хапче нуролин много ни помагаше при температурата. Днес му е първи ден
Да пробва с аналгин.
Парацетамол и аналгин ли?
При този вид Омикрон, казва че го боли главата при висока температура, дори и след това
При първият Омикрон , не беше така
По принцип от педиатъра на детето знам да не се смесват нурофен и парацетамол, но виждам че има нови лекарства такива. Също от педиатъра, ако не действат нурофен или парацетамол час след тях съм давала хексалгин. Лично аз при сегашния си ковид през юли освен парацетамол, пиех и само аналгин през нощта (не едновременно) и след аналгина имах голяма пауза без температура, а и ме отпускаше главата. Главата започваше да ме боли при повишаване на температурата, първият ден беше на обед, вдигах  малко над 38 градуса до около 12 часа през нощта и след това имах голяма пауза около 13 часа по-ниска - малко над 37, после пак следобед и през нощта вдигах около 38 и на третия ден сутринта беше малко над 36 като само вечерта вдигнах около 37, 1- 37,3 и след това спадна сама. Следващите дни беше малко над 35 със живачен термометър.
Благодаря за пояснението, януари искарахме всички Омикрон, при температура 37.5 взимайки парацетамол, температурата се вдигаше и той не ни помагаше. Така няколко пъти  след това предишната лична ни каза за нуролин и след като го взехме след 37.5,37.7 по 8 часа не сме вдигали температура., благодарение на него. Това е моят опит и моето тяло и на мен така  ми е по действал Нуролина парацетамол и ибупрофен.

# 48 800
  • варна
  • Мнения: 677
Всъщност ,като се замисля този вирус е толкова различен при всеки ,че най -добре наистина да си назначаваме сами лечението и да си носим последствията .То е ясно ,че и лекарите не знаят точно какво се случва.Защо да обвиняваме тях в даден момент?Явно засега науката е безсилна.Всичко около корона вируса са изследвания в настоящия момент и догадки.И ние четем , четем статии, публикации ....Я всеки както си реши! Хеле в България,където са най-добрите шофьори , най-великите журналисти най...най най кой от кой по -умен , кой от кой по-хитър!./Ако ме разбирате/

# 48 801
  • Мнения: X
За мен е печатна грешка това с вит. Д-то. Имам дефицит на вит. Д, приемам постоянно, не само по време на ковид и такава доза не съществува. 12 000 какво капки, единици, милилитри? Вигантол ли е изписан на рецептата? Ако е това, вероятно е печатна грешка - на самия Вигантол пише, че съдържа 20 000 единици в 10 мл, което е цялото шише, справка тук - https://apteka.framar.bg/03000473/%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD … 8-10-%D0%BC%D0%BB. Възможно ли е да се е опитал да изпише цялото наименование на продукта и да ги е оплел? Такова шише аз пия с месеци при положение, че приемам всеки ден.

# 48 802
  • Мнения: 241
За мен е печатна грешка това с вит. Д-то. Имам дефицит на вит. Д, приемам постоянно, не само по време на ковид и такава доза не съществува. 12 000 какво капки, единици, милилитри? Вигантол ли е изписан на рецептата? Ако е това, вероятно е печатна грешка - на самия Вигантол пише, че съдържа 20 000 единици в 10 мл, което е цялото шише, справка тук - https://apteka.framar.bg/03000473/%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD … 8-10-%D0%BC%D0%BB. Възможно ли е да се е опитал да изпише цялото наименование на продукта и да ги е оплел? Такова шише аз пия с месеци при положение, че приемам всеки ден.
На рецептата пише само и единствено Vit. D 12000
Не пише марка, нищо....
Утре ще му звъня рано сутрин, и за мен е объркал едната нула., но така е записано че си личи че е 12.000 въпреки че е с химикал написано. По скоро е 1 200

# 48 803
  • Мнения: 1 212
Знаете ли за случай, при който повторното загразяване се е случило след по-малко от 3 месеца?

# 48 804
  • тук-там
  • Мнения: 5 696
Иланг, как е татко ти?

# 48 805
  • Мнения: 6 893
За мен е печатна грешка това с вит. Д-то. Имам дефицит на вит. Д, приемам постоянно, не само по време на ковид и такава доза не съществува. 12 000 какво капки, единици, милилитри? Вигантол ли е изписан на рецептата? Ако е това, вероятно е печатна грешка - на самия Вигантол пише, че съдържа 20 000 единици в 10 мл, което е цялото шише, справка тук - https://apteka.framar.bg/03000473/%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD … 8-10-%D0%BC%D0%BB. Възможно ли е да се е опитал да изпише цялото наименование на продукта и да ги е оплел? Такова шише аз пия с месеци при положение, че приемам всеки ден.

Малка грешка, но съществена - вигантолът  е  20 000 IU/ml, а шишенцето е от 10 мл, т.е. 200 000. Тези 20 000 ( 1 мл) единици се равняват на 40 капки и на 0,5 мг активна субстанция D3. Всичкото това го пише на самото шишенце. Т.е. 1 капка вигантол е равна на 500 IU.

Ако това е доза 12 000 единици, може да е седмична, или еднократна. А по-вероятно да е някаква друга марка, различна от вигантол, която е 12 000 IU, има форми с различни единици. Обикновено така се записва в рецептите - на първия ред е лекарството и от колко милиграма е ( в случая единици). Както виждате, младежа не пише, че това е назначена доза, която я пишат на третия ред под лекарството и се означава с S, на втори ред е количеството - 1 блистер, 1 опаковка и т.н.
Цитат
На рецептата пише само и единствено Vit. D 12000

ПС Тази пролет ходих за тест в ковид зоната и лекарят там ми каза, ако се окаже ковид, да пия по 20 капки вигантол ( това е 10 000 единици) на ден за известно време. И аз бях изненадана, казах, че пия по 7 капки дневно, но док каза, че било малко. Предполагам, че е съобразил и спрямо моите резултати от изследване на вит. Д.  Е, не беше ковид и не съм  пила толкова много. Но се замислих, че може и да има някаква причина, заради която да дават толкова много при ковид, не зная.
Като стандартна доза ( за мен), ендокринологът  ми назначава 40-50 капки седмично, може и наведнъж да се пият.

Последна редакция: пт, 19 авг 2022, 01:21 от Diorela

# 48 806
  • Мнения: 4 787
Витамин D е мастноразтворим и с 2000 или 10000 единици за една/две седмици няма как да го промениш съществено. Няма и как да предозираш. Трябва доста целенасочено (и продължително) да се постараеш, за да го докараш до над 100 ng/ml, когато започва да се говори за евентуална токсичност.

При мен витамин Д последно гледаха лятото на 2020. Юли месец беше 11 ng/ml или много под оптималните стойности от над 30 ng/ml. В момента с ежедневна суплементация от 2000 IU (а през зимата и 3000 IU) го държа около 50-60 ng/ml. За около 50% от хората 1000IU на ден са достатъчни да го задържат на 30-40 ng/ml. При 2000 IU на ден около 85-90% от хората са или в тези или малко над тези стойности. До 4000 IU на ден в период е безопасен, а по нашите ширини особено зимата си е направо необходим (не в тази конкретна доза, но поне 1000 IU ден, а за хора в офис - повече).

Идеята ми е, че, ако хипотезата е, че някои хора карат ковид тежко заради дефицит на витамин Д и наистина имат такъв, то за 10 дни (колкото трае един умерен ковид), нищо не можеш да промениш ни с 1000, ни с 10000 единици. Мастноразтворимостта на Д предполага бавно натрупване и трудно предозиране (особено с еднократна доза, било тя и висока).

Кратка версия - пийте Д целогодишно; не очаквайте да компенсирате дефицита му за 2 дни, като вече сте болни.

Последна редакция: пт, 19 авг 2022, 01:41 от Hope4C

# 48 807
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Иланг, как е татко ти?
mtz, ти подобряваш ли се?

Вчера на татко са му казали, че са гледали снимката от скенера. Че положението е сериозно, но ще го овладеят да не се притеснява.
Слагат му аб в абоката и са му били инжекция в корема. Но не знае какво му слагат.

# 48 808
  • Мнения: 54 420
В корема сигурно Фраксипарин му слагат.
Успех, Иланг! В коя болница е?

# 48 809
  • Мнения: 241
За мен е печатна грешка това с вит. Д-то. Имам дефицит на вит. Д, приемам постоянно, не само по време на ковид и такава доза не съществува. 12 000 какво капки, единици, милилитри? Вигантол ли е изписан на рецептата? Ако е това, вероятно е печатна грешка - на самия Вигантол пише, че съдържа 20 000 единици в 10 мл, което е цялото шише, справка тук - https://apteka.framar.bg/03000473/%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD … 8-10-%D0%BC%D0%BB. Възможно ли е да се е опитал да изпише цялото наименование на продукта и да ги е оплел? Такова шише аз пия с месеци при положение, че приемам всеки ден.

Малка грешка, но съществена - вигантолът  е  20 000 IU/ml, а шишенцето е от 10 мл, т.е. 200 000. Тези 20 000 ( 1 мл) единици се равняват на 40 капки и на 0,5 мг активна субстанция D3. Всичкото това го пише на самото шишенце. Т.е. 1 капка вигантол е равна на 500 IU.

Ако това е доза 12 000 единици, може да е седмична, или еднократна. А по-вероятно да е някаква друга марка, различна от вигантол, която е 12 000 IU, има форми с различни единици. Обикновено така се записва в рецептите - на първия ред е лекарството и от колко милиграма е ( в случая единици). Както виждате, младежа не пише, че това е назначена доза, която я пишат на третия ред под лекарството и се означава с S, на втори ред е количеството - 1 блистер, 1 опаковка и т.н.
Цитат
На рецептата пише само и единствено Vit. D 12000

ПС Тази пролет ходих за тест в ковид зоната и лекарят там ми каза, ако се окаже ковид, да пия по 20 капки вигантол ( това е 10 000 единици) на ден за известно време. И аз бях изненадана, казах, че пия по 7 капки дневно, но док каза, че било малко. Предполагам, че е съобразил и спрямо моите резултати от изследване на вит. Д.  Е, не беше ковид и не съм  пила толкова много. Но се замислих, че може и да има някаква причина, заради която да дават толкова много при ковид, не зная.
Като стандартна доза ( за мен), ендокринологът  ми назначава 40-50 капки седмично, може и наведнъж да се пият.
Ето това пише на рецептета
Упсарин ц 2х1
Vit D , 12000 Ui еднократно дневно
Цинк 75 mg единици дневно
Селен 100 mg дневно еднократно
Vit C 500 2x2

Във фрамар гледах за витД, че във раздел начин на приемане има при определени диагнози или симптоми да се пие между....

Лечение на хипопаратиреоидизъм и псевдохипопаратиреоидизъм
препоръчителните дози са от 10 000 до 200 000 IU витамин D дневно. В зависимост от нивата на серумния калций дневната доза е 20-40 капки ( еквивалентна на 10 000 - 20 000 IU витамин D3 ). Ако се изискват по-високи дози, е препоръчително да се приложат форми с по-високи дози. Калциевите нива в урината и кръвта трябва да бъдат проверявани първоначално на всеки 4-6 седмици и след това на всеки 3-6 месеца, като дозата се адаптира към тези нива.

Личният не го е питал, нито за такива състояния нито за изследвания които да направи преди това.

Последна редакция: пт, 19 авг 2022, 09:11 от pavlin_76

Общи условия

Активация на акаунт