Домашно насилие

  • 4 624
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, знам, че има няколко подобни теми, но явно са заключени вече. Отварям нова такава с цел помощ и съвет за по-нататъшни действия.
Аз съм на 29 години, омъжена от около 2 месеца и с настоящия ми съпруг имаме дете на 1,8г. Проблемите ни започнаха още докато бях бременна. Всичко започна като психически тормоз (къде ходя, с кого, колко време, с кой се чувам и пиша, за какво си говорим...) всичко трябваше да се знае от-до. Ако случайно забравех да кажа нещо и се сетих на другия ден автоматично се превръщаше в лъжа от моя страна. Той има проблеми с алкохола, бивш наркоман е, бременноста ми беше покъртителна. Скандали, мизерия, а яденето беше боб и леща предимно. За посрещане на дъщеря ми се погрижи изцяло моето семейство, а неговото нищо не направи. Мислех, че след като родя нещата ще се променят за добро, но... не стана така. Тормозът стана по-сериозен. Не обръща никакво внимание на детето, а ако случайно реши в повечето случаи й крещи, дори удря. Когато беше на 7 месеца и беше посинил бузите от удари с пръсти. Опитвах се да говоря с него спокойно и да му обясня, че така не се решават проблеми, че ми е некомфортно, но не бях чута. Започна и на мен да посяга. В началото ме беше страх да предприема нещо...
Положението ми не е розово, защото нямам много опции къде да отида с детето, нямам майка, само баща, който е сърдечно болен и сестра, която също не е добре здравословно. Нямам и работа, защото съпругът ми иска да си стоя вкъщи. Нямам собствено жилище, а и незнам как ще се справя с малко дете. Търпя всичко заради нея, но не знам до къде ще стигне всичко.
Моля ви, не ме нападайте, просто искам някакъв съвет как мога да постъпя в дадената ситуация. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 903
Човек, направо не мога да те чета! Как ще стоиш при мъж, дето удря седеммесечно бебе?! Не можеш да си представиш какво изпитвам в момента.

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 01:39 от Не се сърди, човече

# 2
  • Мнения: X
Ако бие детето, вадиш медицинско.
Не му позволявай да бие детето.

# 3
  • Мнения: 1 504
Не знам какво да те посъветвам,знам..звучи ужасно,но се обърни към социалните и нека да вземат детето,докато си стъпеш на краката .
Как ще бие дете,още повече бебе на 7 месеца.

# 4
  • Мнения: 10
По добре да живееш с баща ти, от колкото с бащата на детето или има и друг проблем,освен сърдечното заболяване?Щом го бие е много опасен и аз не бих стояла с такъв човек. Ама и ти не си свестна.

# 5
  • Мнения: 610
ТВа не знам защо го прочетох. Сега цял ден ще мисля детето ти .
Хващай си партакешите и отивай при баща ти . Лека- полека нещата ще се наредят.  Казваш ,че търпиш всичко заради нея,  но точно заради нея не трябва да търпиш. Никога не се включвам в подобни теми  , но ми стана жал за детенцето  , ако тормозеше само теб със сигурност щях да подмина.
Разведи се също така  , ако може и родителските права да  му вземат най - добре ще е. Ужас,  много се ядосах на този изрод.
Успех ти желая.

# 6
  • Мнения: 374
За какви удари става въпрос, че чак да му насини бузките? Как не ти беше жал, бе жена? Ти си му съучастник! Не искаш критики, но кой нормален ще остане равнодушен? Имаш две опции - говориш с баща ти и се прибираш с детето при него или даваш детето на социалните. Не утре! Още днес!

# 7
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Не позволявай да удря детето!Аз не бих .... дори да го докосва.Изнасяй се директно,ако трябва и с полиция.Детето не е виновно за грешките на родителите.

# 8
  • Мнения: 159
Омъжена си от 2 месеца? Ти майтап ли си правиш?

# 9
  • Мнения: 31 661
Омъжена си от 2 месеца? Ти майтап ли си правиш?

Кое не е за вярване?

Авторке, освен бягай, друго няма какво да ти кажа.
Има си полиция, отиваш подаваш жалба, вадиш медицински и господина.
Има си и организации, които биха помогнали.
И дори и социалните да ти го вземат, по-добре, отколкото да седи при мъжа ти, не мислиш ли?

# 10
  • Мнения: 1 680
Сега не е като едно време!
Вече има много фондации и организации, които помагат в подобни ситуации!
Нямаш място за оправдания, а намери куража да си грабнеш детето и да тръгнеш! Направиш ли го, винаги ще се намери кой да ти подаде ръка! Но първата крачка никой не може да я направи вместо теб! Никой ( още по-малко дете!) не трябва да  живее така!
 Тръгвай, от личен опит ти го казвам, и нещата сами ще си дойдат на мястото!
На моето дете не е посягано, но виждах ужаса в очичките му при всеки скандал, а през нощите се будеше от кошмари! Точно заради детето трябва да тръгнеш! Оправдания от рода "Стоя заради детето"😠, са са безволеви жени, които нямат куража да променят живота си!
И пак от личен опит ще ти кажа- да, ако стоиш, нещата ще се променят, само че не към добро! От ден на ден ще става по-лошо! Това са болни хора, които живеят в някакъв измислен техен свят, нямащ нищо общо с реалността, и въобще не разбират какво им говориш!
Така, че не се залъгвай, а потърси информация и тръгвай!
https://animusassociation.org/programi-uslugi/goreshta-linia/

# 11
# 12
  • Мнения: 15 356
Има центрове за настаняване от семеен тип,поставят ви под полицейска закрила ,издаваш си ограничителна заповед и това е.Изобщо не стой при тоя урод,как може да удря бебе?!?!
Събери малко багаж и отивай при социалните в твоя град.

# 13
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Ама какво търпиш заради нея? Та тя е потърпевша. Да удряш дете така е ... нямам думи. Как може да причинявате това на малки деца?
Даже не съм прочела всички коментари , защото се възмутих , че майката се изкарва тя потърпевша.

# 14
  • Мнения: 31 661
Авторката е страхлива.
Не знам как може да бият бебето и, а тя да продължава да седи.
Досега е трябвало да извади медицинско и на детето си и на себе си, да го напусне и да си намери работа.
Какво значи той не ти давал да работиш? Ми като не ти дава, събираш си нещата и отиваш при баща си.
Развеждаш се, осъждаш го за насилие, вадиш ограничителна заповед. Намираш си и работа.
Дадоха ти се организации, които ще ти помогнат.
Действай.
В родния ми град имаше една жена, която мъжа и биеше нея и малкото и момиченце - на 7 някъде.
И тя нямаше къде да отиде. Накрая и кипна, когато е започнал не само да я бие, но и да блудства с детето.
И една нощ взела точилката и докато спи е почнала да го удря. Бой и то доста дълго време. Като приключила му казала, че следващата нощ може и да не се събуди. Не я докоснал повече.
Жената се свързала все пак с далечни роднини в друг град и я приютили временно след 2-3 седмици. Не го понасяла вече. Каза ми, че ако поседи още малко, ще го убие, а за детето няма кой да се погрижи.
Начини винаги има.
Моя баща като съм била бебе, болна с температура и съм повръщала ме е хващал за крака, провесвал надолу и ме е въртял. Щяла съм да се задуша.
Неговата майка/баба ми/ ме малтретираше до към 11-13 години. После ми писна и аз и хвърлих един бой. Посегнах, защото започна и братовчедка ми да малтретира и ми кипна. От този момент спря не само да посяга, но и покрай мен на пръсти ходеше. А бях малка. Ти си голяма жена.
Изроди винаги има. Важното е как реагираме относно поведението им.
Защото една майка, седейки при такъв човек, не е жертва. Тя е съучастница.
И въобще с какъв акъл си се събрала с алкохолик и бивш наркоман. Това на мен би ми било не червена лампа, а светофар.
Имаш роднини. Отивай при тях.
Ако останеш при този, не си по-добра от него.

Общи условия

Активация на акаунт