СЕПТЕМВРИЙКИ в лятото горещо, готвят се за най-щастливата си среща!

  • 15 553
  • 280
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 123
Добър вечер и от нас - сумнамбулите-мечоци.
Бях на вечерна разходка /и бира  Embarassed/, а сега направих 1 торта - е така, без причина посред нощ. Шантава работа  Grinning
Вече съм решила да ходя вечер на разходка с надеждата това да спомогне за слизането на бебчо надолу - нося го мнооого нависоко /както се шегувам - до брадичката ми е  Wink/
Шоколадче, радвам се, че сме ти били от полза, но още повече се радвам, че всичко с мушморока ти е наред  Heart Eyes
Лесси, прахът за пране се намира в повечето бебешки магазини /дори и в малкия ни квартален магазин го има/, а също и в някои супер маркети. Ако не го откриеш - ще ти купя аз и ще ти го дам /или лично, или по мъжа ми, който всеки ден посещава строежа ни в Симеоново/. Аз също н емисля, че може да ти изтекат водите без да разбереш  Wink Днес за малко да си помисля, че ми изтичат - от сутринта течението ми някак стана по-обилно и на 2пъти силно ме подмокри  Embarassed На 90% съм сигурна, че е просто влагалищно течение, но пак ме гложди съмнение... Мина ми през ум да не е тапата - но знам, че тя е по-гъста и обикновено е с кръвни жилки.
Афродита, пускай снимки. Изгарям от нетърпение да се порадвам на придобивката ти! А за водите и зрелостта на плацентата - колко ти казаха, че може да изкараш?
Мерциииии  Hug Hug Hug Три пъти гуш за теб и за бебоците! Дано бързо се адаптирате и четиримата. Към теб и Сладурче имам следните въпроси - Кога ви "слезе" млякото? Как го установихте - твърди, болезнени гърди, или просто бебечето ви засука без проблеми? Как си третирате гърдите сега и въобще - как ви се отразява кърменето?
Сесилия, има един Сано максима със снимка на бебе отгоре - това е нашият прах /н иначе и другия - хипер сенситив - и той става/

Утре мисля да ви напиша препоръки при избор на педиатър от една доста симпатична книжка, която получих днес.
Засега ви пожелавам лека, безаварийна и късметлийска нощ!  bouquet

# 256
Денис и мен ме вълнува въпроса за упойките, особенно след като прочетох, че Сладурче не я хванала Спиналната. Аз ще съм точно с такава. Тръпки ме побиха. Накой ако знае как да се застраховаме срещу подобен кошмар да каже.
Сладурче, добре дошла! Споделяй като имаш време.
Когато им казах, че съм усетила срязването си мисля, че може да съм избързала, но ме бяха уверили, че няма да започнат преди да ме е хванала упойката. Анестезиоложката веднага ми сложи пълна.
 Майка ми каза, че преди години когато са й правили операция на апендисита с месна упойка е чула как я режат и се чудя дали и аз не съм по-скора чула отколкото усетила. Каквото и да е вече е минало и няма връщане назад. Много исках да видя как го изкарват да чуя първия плач, но важното е че сме добре. Освен това благодарение на спиналната в първите часове се чувствах по-добре от другите. По- бързо излязох от упойката, може да е била по-малка доза.
 Кажете повече за тази физиотерапия, това докато си в болницата ли е.
 Знаете ли  точно колко поема здравна каса за секцио.

 Сладурчето се казва Михаил. Кръстено е на майка ми Мария.  Laughing

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 06:25 от сладурче*2

# 257
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Аз идвам като дърта клюкарка да кажа Mr. Green Вчера изписаха Дони и малкия Ивелин и аз ходих пред родилното да ги поздравя. Ама толкова е сладък, че думи нямам...и един такъв мъничък  Heart Eyes Спеше през цялото време и геройски изтърпямоите пръсти които го погалваха и побутваха от тук и там Mr. Green Дони са вече в новия апартамент и на нея не и остана време да си прекара нет така, че за сега няма. Като си прекара ще разкаже обстойно как се е срещнала с малкия си мъж Heart Eyes

# 258
  • Мнения: 1 043
аз съм октомвриика за 2ри 10
вчера имах пробождания докато се разхождах но и преди се е случвало и контракции съм имала, матката ми доста често се втвърдява и една менструална болка - чак се сабудих от сън толкова ме наболяваше и то продължително , но като ми изтръпна коста отпред и назад към кръста съвсем се шашнах -
има ли някоя мама с такива изтръпвания  - нормално ли е ?
не бяха болезнени все едно са ми сложили упойка и не усещам нищо отдоло
а и бебо ми се намира много ниско, като шавне леко имам чувството че ще си подаде някой крак или ръка отдоло #Crazy

# 259
  • Мнения: 169
Майка ми каза, че преди години когато са й правили операция на апендисита с месна упойка е чула как я режат и се чудя дали и аз не съм по-скора чула отколкото усетила.
 Сладурчето се казва Михаил. Кръстено е на майка ми Мария.  Laughing

Михаил е много хубаво име!
И на мен са ми правили операция с месна упойка на рамото и усещах разни неща, но не и болка. Със сигурност не беше само от звука, а някакви подръпвания. Не знам обаче дали при спиналната упойка е същото.

# 260
  • Sofia
  • Мнения: 1 437
Криси, точно такива болки имам и аз, заедно с изтръпване и една ръчичка, която ме човърка точно на изхода Mr. Green Цяла нощ така....но сега съм по- добре...Мисля, че сме накрая и затова е така, но няма начин да пропуснем контракциите - същинските. Те са много болезнени, особено когато зачестят...поне така знам от приятелки, на мен не ми се е случвало, понеже бях секцио...

Сладурче, Михаил и на мен много ми харесва....Относно операцията - и на мен ми се стори, че усетих като ме срязаха, даже се панирах и се изпотих и вдигнах рязко кръвното, та малко уплаших анестезиоложката. Но това е било въображението ми и по- точно звука от срязването, както и ти си написала..Сега поне съм подготвена за това и няма да се паникьосвам излишно...

# 261
  • Мнения: 3 980
Който има желание да ми бъде щъркелче stork-boy да свирка на лични Laughing Joy
Че имам номера само на Либра ,но тя пък не влиза.Дано всичко да е наред -не ми е удобно да я притеснявам Rolling Eyes

Някой по-нагоре беше питал за градусите на който се перат дрешките newsm78
Аз ги пуснах всички на 30*С  wash hang-нали не са мръсни , и после с ютията 1ironing

# 262
  • Мнения: 731
Добро утро, момичета! Аз цъфнах в ранни зори - телефонът ме събуди. Сега ми се спи малко, но ще наваксам. Вече изписваме 14та страница и аз имам предложение за заглавие на следващата ни тема. Ето го:

Септември хич не е далече, ще гушнем скоро малкото човече!

И днес ще е горещо. Приятен ден на всички ви и стойте по сенките!

  bouquet

# 263
  • Мнения: 140
Привет момичета!
Надявам се да сте спали по-добре от мен и да сте бодри и отпочинали.Вече започнах да се отчайвам,за пореден път преживях кошмарна нощ.От една страна,защото комшиите над нас за пореден път правиха луд купон(все едно бяха в къщи),а от друга не можах да си намеря място в леглото от чести,много силни и болезнени контракции,които продължаваха повече от минута.Дори след 2 но шпа не ме отпуснаха,а просто съм се унесла около 4 часа и сутринта като ставам целия ми корем пак твърд и напрегнат,но ще си чакам не ми се тича напразно до болницата.Забелязах че и на мен ми е по обилно течението,а това също може да е признак за скорошно раждане.
Лесси тово което усещаш са контракции,но подготвителни след като са с малка продължителност и не много болезнени.Няма страшно.Мислено ще сме с теб и ще те подкрепяме на 30.08.
Мерци много се радвам,че сте у дома,трудно е да но всички заедно ще се справите и като имаш възможност пиши много ще се радваме.
Сладурче страхотно е името и ние за момченце се бяхме спрели на него и моята майка е Мария.
Хера предай много поздрави на Дони от нашата дружина.Пожелавам и бързо адаптиране в новата обстановка с малкия човек.
Стес нищо че ти се е разминало,просто не е бил това момента,но пък е знак че наближава.
Алина за да е такъв пулса наистина бебчото сигурно е спинкало,защото при мен както и при Шоколадче имаше много ускорен пулс,но пък бебка не спря да шава и матката да контрахира.
Та по този повод трябва да сме максимално спокойни и за да не се отрази това на бебчовците ни.
Алексал ами ние сме на финала,наистина е нормално вече да има такива индикации,просто е необходимо да се следим по често,а те лекарите си знаят работата.
Крисси мен даже си ме боли костта,дано съм те разбрала правилно.И моята бебка е много ниско и това ми създава дискомфорт при движение,затова основно лежа.

# 264
  • Русе
  • Мнения: 250
аз само да се обадя за портокола,че съм добре и си чакаме лекаря да се напече на плажа и да идва да си свърши работата с нас двете Crazy
в четвъртък ще ви пиша пак какви са новините от неговото мнение по въпроса за датата ни.
до тогава съм пас..............а забравих да се похваля че си имаме сглобено легло и скринче и е много уютна сега спалнята ни Flutter
и аз искам да изпера дрешките,на колко градуса трябва?мисля на 40 примерно,прахът ми е САНО МАКСИМА БЕБЕ.
хайде целувки от нас Hug

# 265
  • Мнения: 318
Здравейте момичета!! Много ми е трудно да започна постинга си, просто не знам какво и как да го кажа. Вчера писах на Либра, понеже се бях притеснила за нея и тя ми отговори следното" На 15 родих с изтекли води момиче 2кг. и момче, което имаше сериозен проблем и няма да оцелее. Стискай палци малката да качва добре и да си я вземем иначе мен в неделя ще ме изпишат,ако съм ок". Не знам какво да кажа, силно се надявам Либра да е добре и се моля за тях, дано всичко накрая завърши с хубав край. Просто не мога да повярвам. Как може на най-добрите и благородни хора Бог да изпраща такива мъки, с какво са го заслужили. Сърцето ми плаче , надявам се тя да не ми се сърди , че ви казвам всичко това, но много ми се иска всички ние да се помолим за тях, да вярваме и да й изпратим всичката си положителна енергия. Не знам какво повече да кажа..... Cry Cry Cry

# 266
  • Varna
  • Мнения: 288
Много ми е мъчно за Либра.Дано всичко се размине,ако все пак има такава възможност и тя бързо да се възстанови с малкото си момиченце PraynigТрябва да бъде силна!

# 267
  • Мнения: 140
О боже много ми стана мъчно за Либбра.Освен да се молим за добър развой  друго не ни остава.Либбра с теб сме миличка!

# 268
  • Мнения: 151
Доника, такива новини никой не може да каже лесно. Не мога да повярвам, че може да се случи още нещо лошо и то точно на милата Либра... Господ да е с нея...
Предай й нашата подкрепа... Сигурна съм, че лекарите ще направят най-доброто...
 Cry  Cry  Cry
След подобна новина всичко което исках да споделя с вас ми се струва страшна глупост, затова ще замълча.

Дессии, пий но-шпа при болка и то по 2 таблетки, една няма да ти помогне. Не се страхувай, и цяла бременност да ги пиеш няма проблем, камоли в такава късна бременност.

Ирини, благодаря ти за предложението, ще търсим препарата, пък ако не го намерим, ще те информирам.
Това, че се разхождаш е добре. Аз всеки ден обикалям километри в Симеоново, и моя дребак е супер ниско вече. Бабите много ми се радват и все разправят, че ще родя за минути. Жалко че съм със секцио...

Весито, Сладурче, много гадно звучи това , че сте чули разреза. Аз ако чуя такова нещо... По-добре да не мисля...

Мерци, добре дошла!

Марис, Мамокапи, Стес, благодаря ви за инфото.

Спарки, благодаря ти за подкрепата мила.

# 269
  • Мнения: 731
Ужасно съжалявам, мила Либра! Вчера си мислех за теб. Надявах се, че татито се е върнал вече, за да почувствате неговата близост и опора. Стискам палци момиченцето ви бързичко да порасне и да се приберете у дома!  Praynig Hug

Общи условия

Активация на акаунт