Многобройни ситни червени точици по тялото

  • 5 329
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте! От няколко години започнаха да ми излизат много мънички червени точици по ръцете, а от известно време и по бедрата. Сякаш са убождания от игла, но много на брой. Правих кръвни изследвания, изследвания на щитовидна жлеза, чернодробни и всичко е в норма. Има ли някой с подобен проблем и дали е установил от какво са и как да се справим с тях.Идва лято и ме е срам да се събличам по къс ръкав 🙁

# 1
  • Мнения: 43 224
Дерматоло какво казва?
Невродермит, краста, всичко може да е.

# 2
  • Мнения: 13
Казват, че не е нищо страшно, но не го определят какво е.За тях по скоро е козметичен проблем.Не болят, не сърбят, като лунички са, но червени.

# 3
  • Мнения: 3 702
Промени в белите кръвни телца.

Може да е страничен ефект от прием на аспирин. Често срещан.
Аз го имам този проблем заради автоимунно заболяване.

# 4
  • Мнения: 13
Какво изследване трябва да направя ?

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 12 968
Протромбиново време?Пълна кръвна картина с диферинциално броене.От кортикортикостероиди са ми ставали червени точици.А може и да е кожно,по целите ръце и корема имам подобни на бенки различни по големина червени точици, на корема са леко изпъкнали,но на ръцете са просто точици и са много.Уж не са опасни,ходила съм на дерматолог.

# 6
  • Мнения: 13
Протромбиново време?Пълна кръвна картина с диферинциално броене.От кортикортикостероиди са ми ставали червени точици.А може и да е кожно,по целите ръце и корема имам подобни на бенки различни по големина червени точици, на корема са леко изпъкнали,но на ръцете са просто точици и са много.Уж не са опасни,ходила съм на дерматолог.
Правила са съм пълна кръвна картина и всичко е в норма.При няколко дерматолога и всички казват, че не няма повод за притеснение, че с възрастта се появяват, а не съм престарила. На 34 съм.Забелязах, че и майка ми има, но нейните са малко.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 12 968
Е,щом ги е видял дерматолог,не са подкожни кръвоизливи.Аз имам много и то от доста време,на 37 съм.Майка ми има също,при нея са много и при мен постоянно се увеличават.

# 8
# 9
  • Мнения: 13

Не. Много ситни, без лющеща се кожа и сърбеж.

# 10
  • Мнения: 135
Аз също имам и все повече се увеличават с възрастта. Питах кожен лекар, каза, че са така наречените "малинки" - кръвоносни съдчета... Дъра бъра. Махали се с лазер, но си излизали пак. И не било страшно. Но е неприятно, наистина. Между другото, аз също имам автоимунно заболяване. Хм..

# 11
  • Мнения: 13
Аз също имам и все повече се увеличават с възрастта. Питах кожен лекар, каза, че са така наречените "малинки" - кръвоносни съдчета... Дъра бъра. Махали се с лазер, но си излизали пак. И не било страшно. Но е неприятно, наистина. Между другото, аз също имам автоимунно заболяване. Хм..
Не знам какво още изследване да направя, за да открият причината за появата им.  Ясно е, че не се появяват просто така и има причина. Само не знам как да продължа в търсенето.

# 12
  • Мнения: 135
Сега си спомням също, че ми казаха, че излизат от слънцето. Аз съм мургава, а много обичам слънцето и като малка, а и голяма, всяко лято - на море. Връщах се черна като негърка почти. Знам, че слънцето влияе на кожата и ако сме прекалили с него, си го "връща" след много години.

# 13
  • Мнения: 13
Сега си спомням също, че ми казаха, че излизат от слънцето. Аз съм мургава, а много обичам слънцето и като малка, а и голяма, всяко лято - на море. Връщах се черна като негърка почти. Знам, че слънцето влияе на кожата и ако сме прекалили с него, си го "връща" след много години.
Ами и аз съм мургава и доста съм се излагала на слънце.А пробвахте ли да ги преборите с нещо?

# 14
  • Мнения: 135
О, те са толкова много, че не ми се занимава и с тях. Имам си доста по-сериозни проблеми. Те поне не болят и не ме тревожат. Като по-млада ме бяха притеснили, нали кожата ми беше чудесна, гладка, здрава и изведнъж това нашествие. Сега не ги виждам дори. Здрава да съм.
Blush

Общи условия

Активация на акаунт