Полово съзряване

  • 2 244
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 643
Анушка мила незнам калко ще те успокоя, но моята племеница първата и менструация дойде на 8 години, кака ми много се уплаши, защото и според нея беше много рано. И тя имаше вече изразено окосмяване и гърдите бяха започнали да растат. Кака ми я заведе на лекар, защото ми незнам защо, притесняваше се явно да не е нещо друго. А лекарят и казал, госпожо вие сте третата майка която този месец си води детето, просто границата за започване на пуберитета много се е смъкнала. Не се притеснявайте нормално. Та явно и при вас е нормално. Племеницата ми вече е на 10 години, но изглежда най малкото като 16 годишна поне според моите критерии де.

# 16
  • Мнения: 616
Нека и аз да се включа.На 9 години бях много хилаво и слабо момиченце което вече имаше цикъл.Първият път бях много уплашена ,защото не бях много наясно с тези неща а  майка ми нищо, че  е здравен работник нищо не ми беше казала(просто не е очаквала толкова рано да ми дойде)Мисля че ще е подобри да поговориш с дъщеря си и да и обясниш, за да не е изненадана и притеснена .

# 17
  • Мнения: 3 537
Аз от  друго се изненадах.Когато на мен ми дойде цикъла,беше много слаб,за три дни ми свършваше и ми идваше през месец.Същото очаквах да се случи с дъщеря ми,ама не! NaughtyНа нея и идва всеки месец,цикълът и е 12 дена и е много обилен до 6 ден.Разбрах,че след 6-7 месец се регулирал.Дано да е така! Praynig

# 18
  • Мнения: 518
Момичета, само като ви чета и ми се изправя косата smile3511...Аз съм нова във форума и само чета, тъй като в момента съм само на стадий опити да стана мама....8 - 9 години ми се струва ужасно малко...Та те са още деца и колкото и да се обяснява ще могат ли да разберат цялата тематика за предпазване от болести, от забременяване и т.н!!!???И второ - ако сега долната граница на акселерацията е паднала до към 8-9 години, след около 10 години примерно ще падне до към 6-7 год. възрат за момиченцата ли???Къде ще им остане детството тогава??? Shocked #Crazy

# 19
Momi4eta,az sachto sam nova tuk,tay 4e o4akvam razbirane.Zapo4vate ujasno da me plachite.Imam dachteria na 12 godini-gardite i se razvivat niakade ot kraia na 3-4 klas i ve4e nosi sutieni.Ne e mnogo visoka-posledno beche 153sm,no kakto razbirate,ne e i ot nay-niskite.Ve4e ima obilno okosmiavane v oblastta na triagalnika i podmichnicite.Daje ve4e za parvi pat ia obrasnahme pod podmichnicite s depilatuaren krem,zachtoto me e strah da ia brasna ot sega,a v oblastta na bikinite ne se i zamisliam da se brasne,zachtoto me e strah.Misleh,4e se razviva dosta barzo,no sega kato gledam sau4eni4kite i,a i ot vachite publikacii vsi4kite mi predpolojenia otidoha na viatara!Pove4eto i priatelki sa visoki pove4e ot 160sm,a zavarchiha edva 5 klas!Dachteria mi ima vsi4ki simptomi za skorochno idvane na menzisa,4e i pove4e,ot okolo godina,a ochte niama cikal.Zapo4vam da se pritesniavam!Ot klasa i ima edinstveno 1 momi4e,koeto ima,a na nego mu dochlo v kraia ili sredata na 1 srok ot 5 klas.Sega kato 4eta,4e na momi4etata im idvalo v 2-3 klas,napravo mi prilochava!Navsiakade po knigite piche,4e e normalmo da ti doyde za parvi pat v perioda mejdu 11 i 14 godini,ako e po-rano ot 8 ili po-kasno ot 17 e neobhodimo da se potarsi lekarska pomocht,a sega vie razbivate totalno cialata mi predstava za puberteta!Znam,4e momi4etata se razvivat po-rano,no pak takova nechto...Molia vi se,kajete mi spored vas ima li niakakav problem  s dachteria mi,4e na 12 godini ochte niama menstrualen cikal,a ima vsi4ki simptomi!!!Blagodaria i o4akvam otgovorite vi! Cry Cry Sad

# 20
  • Мнения: 3 537
Галена,на моята и дойде на 13 години.Защо се шашкаш толкова! Shocked

Общи условия

Активация на акаунт