Припознаване на дете в извънредното положение

  • 1 458
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, някой има ли идея как става припознаването на бебе, ако бащата е в чужбина? Заради извънредното положение, полетите са спряни чак до юни, а аз ще раждам всеки момент.

# 1
  • Мнения: 39 248
Трябва да попитате на място в болницата. По принцип с нотариално заверено пълномощно става.  Да търси вариант в посолството.

# 2
  • Мнения: 12 725
Ето какво намирам:
"Как да извърша припознаването: След като детето се роди, трябва лично да подам писмено заявление за припознаване до длъжностното лице по гражданско състояние към общината. Това е кметът на съответната община или определено от него длъжностно лице. Другата ми възможност е да подготвя нотариално заверена декларация и да я представя в лечебното заведение, където детето е родено. От там тя ще бъде изпратена до общината по служебен път, заедно със съобщението за раждане. И в двата случая обаче майката на детето трябва да е съгласна с припознаването."
Ето тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=956076
Тоест, понеже бащата не е тук, ще трябва в посолство или консулство да отиде в съответната държава, но първо да пита по телефона, защото понякога приемат в определени дни, или със записване, а сега не знам, може и изобщо да не приемат.

Има една друга възможност, ние сме я ползвали за имотна сделка. А именно, нотариално да се завери от местен нотариус. В нашия случай се намери такъв нотариус (в САЩ), който завери документа, без да разбира съдържанието му - завери само подписа. И тогава се изпраща документа и тук заклет преводач преведе текста на нотариуса от Щатите.
Завъртяно си е.

Мен ако питаш, раждай си и не се протеснявай. Ако бащата успее да уреди въпросната декларация, уреди. Ако не, после ще признае детето. Важното е да сте живи и здрави, и ти, и бебето и да не се тормозиш за такива неща, понеже бебчо всичко усеща.

# 3
  • Мнения: 11
Момичета, включвам се и аз понеже имам нужда от малко помощ. Предстои ми раждане в БГ, бащата е чужденец. Поради обстановката с ковид и т.н. е мн вероятно да не може да дойде за раждането или веднага след него, за да припознае детето. До колкото разбирам има вариант да попълним декларация, че припознава детето още преди да се е родило, но не съм мн наясно с процеса. Някой правил ли е това и има ли идея как се действа в такива случаи?
Пред нотариус ли се заверява тази декларация и после на кого се носи? С такава декларация ще запишат ли бебо с имената на бащата или ще го запишат с моята фамилия? Ако го запишат с моята фамилия след това има ли начин да да го променим?
Предварително благодаря на всички, знам че съм задала много въпроси, но прочетох доста неща из интернет и вече тотално се омотах в бюрокрацията.

# 4
  • Мнения: 6 764
Момичета, включвам се и аз понеже имам нужда от малко помощ. Предстои ми раждане в БГ, бащата е чужденец. Поради обстановката с ковид и т.н. е мн вероятно да не може да дойде за раждането или веднага след него, за да припознае детето. До колкото разбирам има вариант да попълним декларация, че припознава детето още преди да се е родило, но не съм мн наясно с процеса. Някой правил ли е това и има ли идея как се действа в такива случаи?
Пред нотариус ли се заверява тази декларация и после на кого се носи? С такава декларация ще запишат ли бебо с имената на бащата или ще го запишат с моята фамилия? Ако го запишат с моята фамилия след това има ли начин да да го променим?
Предварително благодаря на всички, знам че съм задала много въпроси, но прочетох доста неща из интернет и вече тотално се омотах в бюрокрацията.
Ето ви линк с актуална информация. Зависи и дали имате брак с бащата. Всички подготвени документи носите с вас в родилно, защото от там се подават до съответната община. Няма как да запишат бебето с Вашата фамилия, ако имате нужните документи за припознаване от бащата.
https://www.maichindom-varna.com/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86% … D0%BE%D1%82%D0%BE

# 5
  • Мнения: 11
Момичета, включвам се и аз понеже имам нужда от малко помощ. Предстои ми раждане в БГ, бащата е чужденец. Поради обстановката с ковид и т.н. е мн вероятно да не може да дойде за раждането или веднага след него, за да припознае детето. До колкото разбирам има вариант да попълним декларация, че припознава детето още преди да се е родило, но не съм мн наясно с процеса. Някой правил ли е това и има ли идея как се действа в такива случаи?
Пред нотариус ли се заверява тази декларация и после на кого се носи? С такава декларация ще запишат ли бебо с имената на бащата или ще го запишат с моята фамилия? Ако го запишат с моята фамилия след това има ли начин да да го променим?
Предварително благодаря на всички, знам че съм задала много въпроси, но прочетох доста неща из интернет и вече тотално се омотах в бюрокрацията.
Ето ви линк с актуална информация. Зависи и дали имате брак с бащата. Всички подготвени документи носите с вас в родилно, защото от там се подават до съответната община. Няма как да запишат бебето с Вашата фамилия, ако имате нужните документи за припознаване от бащата.
https://www.maichindom-varna.com/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86% … D0%BE%D1%82%D0%BE

Благодаря, много за линка! Нямаме брак с бащата, до колкото разбирам ми трябва деклация от него пред нотариус, че припознава детето с термин "еди кога си". И после вс декларации и т.н. се предават с болницата, откъдето си ги придвижват.

Общи условия

Активация на акаунт