козметиката на ТАЛОДЕРМА - 3

  • 45 043
  • 704
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 13 670
Мерси, Веси   bouquet
Утре след работа тръгвам на "лов" по аптеките
А дермалният разтвор на лавандулово масло на вашата фирма ли е? Че да знам какво да попитам в аптеката, като отида

# 226
  • Мнения: 266
Здравей, Веси! Първо честито дипломиране! Желая ти много успехи и най- вече добро здраве!
След дълго прекъсване в темата (но само по отношение на писане, не на четене), пак се връщам към едно мое питане. Става въпрос за маската с хума, която е направо чудесна, поне за моето лице. Но понеже искам да е все по- добра, искам пак да питам за камфоровото масло, което ти ми беше препоръчала освен лавандуловото. В аптеките имат само кристали камфор- как да приготвя разтвор?
В маската слагам хума, розова вода, от лавандуловото масло и масло от гроздови семки. Но явно не улучвам съвсем пропорцията и ми пари леко на лицето. Като го измия, няма проблем, но се притеснявам да не изгоря кожата. Нормално ли е според теб да пари или да намаля капките лавандулово масло?
В началото по твой съвет прилагах маската по- често, сега разредих- каква е оптималната честота? Кожата ми е смесена.
Другият ми въпрос е как да различаваме дермалния разтвор от концентрата- какво пише на шишенцето?
И още нещо- решила съм да пробвам и новия лосион за тяло с ройбос. Кажи моля те освен отличните му качества, нещо за аромата му и гъстотата? И за каква кожа се прилага или е универсален?

# 227
  • Мнения: 1 254
здравей веси!аз съм на 22 години ,в пубертета имах доста пъпки,от който ми оставаха петна,който след доста време за щастие изчезваха,но не след дълго се появяваха нови и нови.пъпките най-често са подкожни и болезнени и дори и да не ги пипам ,пак ми остават петна.освен това имам много разширени пори,единственото което ми помага е далацин те,но от него много ми горчи,ще ти бъда благодарна,ако ме посъветваш нещо newsm03благодаря предварително

добрееее ......
пак ще въртим сложни схеми, но няма как  Peace
здравей  Hug, преди всичко останало  Mr. Green

аз мисля така:
общи продукти
1) Thalloderma ® - Тоалетно мляко за мазен и смесен тип кожа
с Глицерин, екстракти от Лавандула и Репей, урея, вит. А и Е
2) Thalloderma ® - Тоник за мазен и смесен тип кожа
с Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Репей, Лавандула, Хвощ, Хмел, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол
3) Околоочен гел с Ройбос (само в магазините на Лечител!)

другите
4) Thalloderma ® - Маска за мазен тип кожа и при акне
с каолин (хума), ментол, камфора, сяра, цинков окис, салицилова киселина, борна киселина
5) Thalloderma ® - хума
6) БГ Роза - Карлово (или пък на Лавена, каквото успееш да намериш, че се оказват кът) - чисто етерично Лавандулово масло и етерично масло от Чаено дърво
7) Икаров - масло от Гроздови семки
Sunglasses Thalloderma ® - Крем за мазен и смесен тип кожа, туба, 50мл.
с конкрети от Роза и Лавандула, алантоин, пчелен восък, урея, вит. А и Е
9) Thalloderma ® - Дневен крем за мазен и смесен тип кожа
с екстракти от Репей, Хвощ, Хмел и Бял равнец, урея, вит. А и Е, спф 12

 Whistling извинявам се за многото неща, но в момента не виждам по-малък брой .....  Rolling Eyes

и следната схема на използване:
1-ва седмица:
От маската за мазна кожа и при акне - всяка вечер по 30-45 мин.
Изплаквай я много добре след това, а преди нея трябва хубаво да си почистила с тоалетното мляко и да си изплакнала добре и него.
След маската - тоник и после от околоочния гел с Ройбос на цялото личице!
Когато попие сам и хубаво - лек слой от крема за мазна кожа в тубичката. Той е особено необходим след маската, защото тях прави лек химически пилинг освен всичко друго и кожата е доста уязвима естествено.
Сутрин, ако кожата мазнее - пак с тоал.мляко, после тоник, после гелче и после от дневния крем. Ако не мазнее - миеш с вода и повтаряш всичко от тоника нататък Simple Smile
И така - цяла седмица.

2-ра седмица:
Спираш за малко маската от тучбиката и си правиш маска с хумата и етеричните масла всяка вечер!
Как да използваш етеричните масла:
На всеки 10 мл. от базисното масло от Гроздови семена капни по 2 капки от всяко от 2-те чисти етерични масла. Така получваш дермален разтвор, който вече можеш да употребяваш кожно и то много благотворно   bouquet  Масло от Лавандула се намира в момента - гледах, че има. Но ако не намериш от чаено дърво, вземи си от Бял бор! Няма разлика в разреждането - по същия начин.

1, 1 и половина с.л. хума правиш на кашичка с хладка вода и после капваш 4-5 капки от дермалния разтвор на маслата. Разбъркваш и нанасяш. изплакваш преди хумата да е започнала да се рони и може да повториш нанасянето, ако ти е останало количество - няма проблем  Peace
Всяка вечер!
Целта е маслата и хумата да премахват възпаленията, да почистват, да засилят метаболизма, а маслото от Лавандула регулира и мастната секреция. Питай другите момичета в темата - доволни са. (това го казвам, за да не гледаш скептично  Sunglasses ).
Хумата отново слагаш на почистена с тоал.мляко кожа. След хумата тоник и гелче. Крем от тубичката може и да не слагаш. Ако прецениш обаче - няма да навреди никак ако сложиш.
Сутрин - (тоал. мляко), тоник, гелче, дневен крем.

3-та седмица и нататък:
Готовата маска от тучбичкатра сведи до 1 път в седмицата и ако е възможно да е в един и същи ден. Вечер. Ако ти излизат отделни пъпки не пречи да ги машеш когато и да е с нея, само тях локално и дори да спиш с маската върху пъпката.
От маската с хума си прави 2-3 пъти в седмицата и не я съвпадай с другата.
Дневен крем използвай поне известно време, понеже иначе рискуваш петънца, а и малкоп протекция никога не е излишна.

Резултати ще имаш бързо. Имай предвид, обаче, че пъпките никога не спират напълно да излизат Wink - те са обект и на вътрешни причини. Не е зле да съчетаеш с пиене на Ройбос, бирена мая и малко пектин с вит. С за известно време - ще подпомогнеш процеса.

Ами, това е от мен, ако нямаш нищо против този режим....
Очкавам коментара ти и евентуални други въпроси Simple Smile

  bouquet кожа и пиши пак!


# 228
  • Мнения: 1 254
Здравей, Веси! Първо честито дипломиране! Желая ти много успехи и най- вече добро здраве!
След дълго прекъсване в темата (но само по отношение на писане, не на четене), пак се връщам към едно мое питане. Става въпрос за маската с хума, която е направо чудесна, поне за моето лице. Но понеже искам да е все по- добра, искам пак да питам за камфоровото масло, което ти ми беше препоръчала освен лавандуловото. В аптеките имат само кристали камфор- как да приготвя разтвор?
В маската слагам хума, розова вода, от лавандуловото масло и масло от гроздови семки. Но явно не улучвам съвсем пропорцията и ми пари леко на лицето. Като го измия, няма проблем, но се притеснявам да не изгоря кожата. Нормално ли е според теб да пари или да намаля капките лавандулово масло?
В началото по твой съвет прилагах маската по- често, сега разредих- каква е оптималната честота? Кожата ми е смесена.
Другият ми въпрос е как да различаваме дермалния разтвор от концентрата- какво пише на шишенцето?
И още нещо- решила съм да пробвам и новия лосион за тяло с ройбос. Кажи моля те освен отличните му качества, нещо за аромата му и гъстотата? И за каква кожа се прилага или е универсален?


ами, да ти кажа, зарежи този камфоров разтвор, понеже разтварянето на кристалите ще вземем да го огелпим нещо и да направим беля. Ние най-учтиво си го произвеждаме, ама аптеките най-неучтиво не си го поръчват  Mr. Green ... какво да ги правиш.

относно маската с хума:
Колко пъти е птимално да я правиш няма по книга. Индивидулано е и мисля, че всеки от вас може сам да прецени за себе си. Не се притеснявай, маслото от Лавандула само по себе си достатъчно регулира мастната секреция. Обаче .... обаче нещо не ми харесва как ги смесваш  Rolling Eyes Значи, единственият правилен начин е: правиш си предварително дермален разтвор! На всеки 10 мл. масло от Гроздови семки по 2 капки от чистото етерично масло. И от този разтвор трябва да капваш 4-5 капки в кашичката от хума. 4-5 чисто масло в хумата са много силни! рискуваш да изгориш кожата и вероятно затова ти пари. Можеш да нагаждаш сама броя на капките, естествено, няма проблем. По принцип, ако пари малко, не е опасно.

Как да различите дермалния разтвор от чистото етерично масло ли? - ами .... сложна история с оглед на крайно ограничената информация върху етикетите на такива продукти. По принцип на чистото етерично задължително трябва да е упоменато, че е такова. Другите се приемат за разтвори. На масла, които са предназначени за аромотерапия в свещи и лампи и дума не може да става за дермално приложение - а и на тях трябва да пише да не влизат в допир с кожа и лигавици и т.н. Иначе - да си разредите в натурално масло е по-добрият вариант, защото готовите разтвори не са в базово масло, което задължително е подходящо за масни кожи. Общо взето мога да гарантирам само за продуктите, които лично познавам. Rolling Eyes

За лосиона с Ройбос - мирише като гелчето и всички продукти на Ройбос. ПК се казва "Минт" и на Сенсиент фрагрансиз (това за инфо просто). Ако си харесваш гелчето, ще ти допадне и лосиона.
Той е ок за всички кожи, с акцент на сухите и да се избягва само, ако някой прави пъпки и по гърба и раменете. Иначе ... о.к. е. А и с оглед на това как постоянно атакуваме кожите на телата си с различни измивни средства и скрабове, бръснене и т.н., обикновено кожата на тялото клони даже към суха и се различава дръстично от тази на лицето - няма проблем  Peace

Отговорих ли на въпросите ти?

 Hug и   bouquet кожа!

# 229
  • Мнения: 1 064
Веси, искам да те попитам защо на нормална кожа с по-мазна Т-зона се слагат тоалетно мляко и тоник за нормална до суха кожа. Какъв е принципът на действието?
Не мисли, че проявявам недоверие - аз винаги анализирам и търся логиката, за да хвана принципа на това, което ме интересува.
Приятен ден ти желая.

Ами, при по-мазна Т-зона, когато не е упоменато, че има проблеми с комедони и възпаления (връзката е пряка - ако през порите се хиперсекретира и кожата е типично клоняща към смесена, то със сигурност ще има възпаления, пъпки. ако няма - инцидентното омазняване на тези зони не е проблем), то няма нужда от тоалетно мляко и тоник, които да третират омазняване. Тоникъ в случая, например, ако беше за мазна кожа, щеше да е полу-ненужен, защото най-много да ограничи случаите на случайно омазняване. Но няма пори, които да третира, няма хиперомазняване, което да балансира, няма възпаления, които да тушира - за какво й е? Simple Smile Това се преодолява просто с малко хума. Simple Smile  Докато тоникът за нормална до суха кожа е предназначен да поддържа тургорните нива, да подобрява микроциркулацията и обменните процеси в друга посока, да овлажнява и поддържа свежа кожата. И макар, че част от действията се препокриват, все пак е от значение.  Peace
Доброто почистване и е майката на по-добре изглеждащата кожа!  Grinning - нежно почистване, без излишно малтретиране, но редовно и качествено.

Затова дадох на мадамата тоал. мляко и тоник за нормална до суха кожа Simple Smile

  bouquet

Уха, това си е цяла наука!!!!!!!! Благодаря.

# 230
  • Мнения: 266
Благодаря ти! Проблема с количествата е, че първо не бях сигурна какво е моето лавандулово масло- разтвор или концентрат и второ точно как да измеря 10 мл от гроздовото масло. Шишенцето е непрозрачно, не зная колко отсипвам и как да отмеря. Затова реших да се правя на хитра и да бъркам колкото дойде. Но явно съм замазала нещата... ooooh!
Ще гледам да се поправя...
А лошото е, че и аптекарките не са наясно с разтвор и концентрат.  #2gunfireКазват "Това имаме, ако искате купувайте...Кой в днешно време прави домашни маски..." И ме отсвирват. Явно не съм попаднала на точния човек.
Та затова и аз си стоя в чудене...И правя волни изпълнения... Laughing

# 231
  • Мнения: 220

 hahaha гелчето започна да става повод за завист на всички, които все още не го притежават. ехааааааа  Hug
Аз сега ще предложа по няколко възможни варианта, че да не ви вкарвам в преразход  Mr. Green ....

1) Тоалетно мляко - нормална до суха или суха кожа (и двете са еднакво подходящи за случая)
2) Тоник - ревитализиращ
Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Салвия, Хвощ, Слез, Глог и Трицветна теменуга, вит. А и Е, без алкохол
специфичното тук е съдържанието на екстракта от Трицветна теменуга. Растението произвежда фитохормони, които оказват подчертан противобръчков и подобряващ състоянието на кожата ефект. Е - само при дами Wink Останалите екстракти овлажняват и повишават еластичността, стягат кожата.
3) Околоочен гел с Ройбос - да го нанася на цяло лице преди основния крем и след почистването и тоника. В случая при нея ще помогне чрез минералното си съдъуржание и лекото присъствие на АНА в екстракта. Тъкмо ще вдига нивата на влагата.
4) Тук аз предлагам дамата да започне с крем Магия от Антарктическия Океан ®
с ANTARCTICINE ®, вит. А и Е, натурални масла от пшеничен зародиш, гроздови семки, бадемово и соево.
характерното за продукта е, че ANTARCTICINE ® (изолиран от бактерия в ледниците на океана) оказва траен овлажняващ ефект, стимулира вътреклетъчно сунтеза на еластин и колаген тип I и IV!
(повече за крема виж по индекса на темите в първия постинг на тази  Peace )
Да използва крема като дневен и нощен, и около очи!!
Може алтернативно да го използва с комплект Нощен-ревитализиращ с Ройбос и Дневен - ревитализиращ с колаген на Талодерма.

Дамата явно няма кожни проблеми и бързичко ще се радва на ефекта, а и на вниманието от комплект продукти само за нея предполагам Wink
А, и освен това нека си избере някакъв продукт за дълбоко почистване веднъж седмично или на 10-на дни. Всяка кожа има нужда  Peace

Става ли така?
  bouquet

Извинявай, Веси,че пак ти досаждам,но мога ли да ползвам същите продукти препоръчани по - горе за моята суха кожа. Така ,като чета ми се стори подходящо.

И още нещо- Предложи нещо за стрии за дъщеря ми,моля те .Тя съвсем скоро роди и ги има доста.

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 12:59 от s_la

# 232
Здравейте Веси и момичета,
аз съм Шеди,  но сега не мога да вляза, та се представям по този начин.
Имам конкретен въпрос към теб Веси. Ползвам вашите продукти от дълго време, в момента съм на 32 и използвам ревитализиращ тоник за почистване, универсалния ви крем за лице.
Моят проблем с кожата на лицето е свързан с по-разширени пори под очите и комедони по брадичката. С цел почистване правя маска с хума и малко капки лавандулово масло на Етерика. За сега не ми пари на лицето от маслото. Кажи ми правилно ли действам и как да поработя над двата си проблема - порите и комедоните. Благодаря ти предварително за отговора и извинявай ако ставам досадна.

# 233
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мерси Веси  bouquet
Скоро всички ще станем красиви Flutter,особено аз #Silly

# 234
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Разбира се ,че е шега, особено ,че се отнася за свекърва ти    rotfImbo
newsm51
Аз си я обичам newsm47

# 235
  • Мнения: 1 254

 hahaha гелчето започна да става повод за завист на всички, които все още не го притежават. ехааааааа  Hug
Аз сега ще предложа по няколко възможни варианта, че да не ви вкарвам в преразход  Mr. Green ....

1) Тоалетно мляко - нормална до суха или суха кожа (и двете са еднакво подходящи за случая)
2) Тоник - ревитализиращ
Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Салвия, Хвощ, Слез, Глог и Трицветна теменуга, вит. А и Е, без алкохол
специфичното тук е съдържанието на екстракта от Трицветна теменуга. Растението произвежда фитохормони, които оказват подчертан противобръчков и подобряващ състоянието на кожата ефект. Е - само при дами Wink Останалите екстракти овлажняват и повишават еластичността, стягат кожата.
3) Околоочен гел с Ройбос - да го нанася на цяло лице преди основния крем и след почистването и тоника. В случая при нея ще помогне чрез минералното си съдъуржание и лекото присъствие на АНА в екстракта. Тъкмо ще вдига нивата на влагата.
4) Тук аз предлагам дамата да започне с крем Магия от Антарктическия Океан ®
с ANTARCTICINE ®, вит. А и Е, натурални масла от пшеничен зародиш, гроздови семки, бадемово и соево.
характерното за продукта е, че ANTARCTICINE ® (изолиран от бактерия в ледниците на океана) оказва траен овлажняващ ефект, стимулира вътреклетъчно сунтеза на еластин и колаген тип I и IV!
(повече за крема виж по индекса на темите в първия постинг на тази  Peace )
Да използва крема като дневен и нощен, и около очи!!
Може алтернативно да го използва с комплект Нощен-ревитализиращ с Ройбос и Дневен - ревитализиращ с колаген на Талодерма.

Дамата явно няма кожни проблеми и бързичко ще се радва на ефекта, а и на вниманието от комплект продукти само за нея предполагам Wink
А, и освен това нека си избере някакъв продукт за дълбоко почистване веднъж седмично или на 10-на дни. Всяка кожа има нужда  Peace

Става ли така?
  bouquet

Извинявай, Веси,че пак ти досаждам,но мога ли да ползвам същите продукти препоръчани по - горе за моята суха кожа. Така ,като чета ми се стори подходящо.

И още нещо- Предложи нещо за стрии за дъщеря ми,моля те .Тя съвсем скоро роди и ги има доста.

ооо, да, извинявай  ooooh! - пропуснах твоя въпрос + още 1 от по-предната страница  Blush
да - тези продукти са абсолютно подходящи.
Мислех си, обаче, към тях да ти кажа да правиш и още нещо.
Пак с въпросното масло от Гроздови семки. А може ти специално да си вземеш от Пшеничен зародиш или и 2-те като да ги смесваш - както прецениш, че ти е възможно.
1-2 пъти седмично, след хубаво почистване на лицето, намазваш с леко затопленото масло лицето, с леки масажн идвижения. После заливаш с гореща вода една хавлиена кърпа и я изцеждаш много хубаво - но пара да се вдига  Grinning Полагаш я на лицето и стоиш така 10-20 мин. - колкото ти е комфортно. Ще постигнеш рязк ооблекчение на сухотата. Би могла за кратък период след тази процедура да мажеш с Еудермол - 5 - с профилактична цел. А после да си минеш на обикновената поддържаща грижа.

Какво ще кажеш?  Peace

  bouquet кожа!

# 236
  • Мнения: 1 254
Здравейте Веси и момичета,
аз съм Шеди,  но сега не мога да вляза, та се представям по този начин.
Имам конкретен въпрос към теб Веси. Ползвам вашите продукти от дълго време, в момента съм на 32 и използвам ревитализиращ тоник за почистване, универсалния ви крем за лице.
Моят проблем с кожата на лицето е свързан с по-разширени пори под очите и комедони по брадичката. С цел почистване правя маска с хума и малко капки лавандулово масло на Етерика. За сега не ми пари на лицето от маслото. Кажи ми правилно ли действам и как да поработя над двата си проблема - порите и комедоните. Благодаря ти предварително за отговора и извинявай ако ставам досадна.

оххо - хубаво си се подредила с Универслания крем ......  Whistling

бързо го понижи в крем за крака!  Mr. Green  Laughing
Не е за мазни кожи, а даже за крайно сухи или много възрастни. Вътре е пълно със съставки, които облекчават сухотата, но докарват до ужас порите и правят комедони  Rolling Eyes
Хумата с Лавандулово масло си е точно на мястото. Тоникът също.
С една забележка - тоникът не може да почиства сам по себе си - той цели други неща и евентуално доотстранява остатъците от предходния почистващ продукт.
Предлагам така:
1) Тоал. мляко мазен и смесен тип кожа
2) Тоника, хумата и маслото Лавандула остават Wink
Известно време прави маската по-често и след лека парна бяна, после мини на по-малко пъти седмично.
3) Дневен крем - мазен и смесен тип кожа.
А за вечер ти ще ми кажеш какво ще изберем! - бръчици ли имаш, че си избрала този тоник. Той е подходящ де, но питам защо? Искаш да ревитализираш кожата? - опиши си нуждите.

чакам да пишеш  Peace
 Hug


# 237
  • Мнения: 220
Благодаря Веси,
ще се възползвам от съвета ти.  bouquet
А за стриите ..... ?

# 238
  • Мнения: 1 254
Здрасти отново Веси,
Още няколко питанки и от мен. Grinning
За кожата на лицето засега нямам въпроси, мисля да мине малко време още и ще докладвам.
Въпросът ми е за антицелулитния. Аз ти казах, че предимно търся отслабващ и стягащ ефект ( напълно съм наясно, че без диета и  упражнения няма ефект, но търся нещо, което подпомага отслабването и най – вече стяга кожата). В момента от три седмици ползвам вашия антицелулитен, но ти беше споменала, че формулата е 3 седмици ползване – 1 почивка. Би ли ме посъветвала с какво да го заменя – знам, че Aura Slim има подобен състав и не мога да го ползвам през тази седмица. С радост приемам и други предложения за стягащи продукти и въбоще смяташ ли, че има полза да ползвам антицелулитни продукти.
Предварително ти благодаря.
 newsm51

Ами, то, да ти кажа, те анти-целулитните продукти са 2 вида: едните третират целулита, а другите просто спадат подпухванията и стягат и дават лек визуален ефект  hahaha. Ей тия  hahaha, 2-рите ти трябват по време на почивката Wink
Те си имат своята важна роля де, но.....
Предполагам, че този на Нивеа с Л-карнитин ще е добър - но трябва да му видя състава, ако са го заредили някъде около нас. Просто от колежката знам, че това, което Л-карнитин прави с кожата е - да я стяга хубаво! Wink Можеш да си направиш труда да попрочетеш, ако видиш продукта. По принцип, мисля, че гелчето на Рефан (анти-целулитно) ще ти свърши работа в случая - съставките не съвпадат, не се масажира, няма термоефект, етеричните масла са други, има дрениражи екстракти и водорасли за стягане. Леокрема имат един лосион в помпичка, стягащ, не особено скъп - по мои впечатления постягва малко. Wink

  bouquet кожа!

# 239
  • Мнения: 1 254
Благодаря Веси,
ще се възползвам от съвета ти.  bouquet
А за стриите ..... ?

не чета, колегииииии, не чета ...  Laughing  hahaha
просто тотално не ги виждам тия въпроси, ама вие ме заляхте днес просто  Mr. Green  Hug

Амиии.... те стриите като са вече факт - мани бегай.
Тя кърми ли? - предполагам да. Етерични масла няма как да използваме в този случай. Иначе, Икаров имат много хубава комбинация е етерични масла и като добавим Еудермол - 5 става супер, но ....... след като спре да кърми....

За сега може да се ограничи само до натурални масла.
Аз предлагам да смеси масло от Пшеничен зародиш (най-доброто при стрии) и масло от Гроздови семки. 1-2 пъти на ден да масажира леко местата, а след баня - задължително. След като маслата попият - Еудермол - 5 толкова, колкото кожата "гълта".
 Peace
и да прояви търпение - ти отдавна си мама и знаеш, че за всяко възстановяване си трябва време.  Simple Smile

Още веднъж извинявай за пропуснатия въпрос!
  bouquet кожа и на 2-те ви!
пиши пак.

Общи условия

Активация на акаунт