козметиката на ТАЛОДЕРМА - 3

  • 45 043
  • 704
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 86
Веси,много ти благодаря.Пазарувам от една аптека Санита,повечето неща ги има.Може и да ми е трудно да намеря лавандуловото масло,но ще пробвам.А универсалният крем беше понижен в такъв за крака и ръце още снощи Simple SmileОт около седмица се мажех с един избелващ крем на Биотрейд и не знам дали си внушавам,но петното е поизбеляло.След малко ще си купя и кремовете за чувствителна кожа(ох,само не разбрах дали тези в тубите стават,че то май само от тези съм виждала във въпросната аптека)...

# 256
  • Мнения: 1 254
Здрасти Веси, страхотна си!
БЛагодаря ти много за отговора - надявам се твоите работодатели да оценят подхода ти!
За момента имам тоалетно мляко за чувствителна кожа. Колкото до бръчките - не мога да де оплача. Може би очите ми да преуморени - сигурно трябва да си взема околоочен крем някакъв. А по принцип ройбосът полезен ли е за смесена кожа?
П.С. Предполагам имате тоник за смесена кожа.
Благодаря ти и за бъдещите отговори и лека работа ти желая! А сега по-скоро почивка.

Добре, млякото за чувствителна кожа не е противопоказно - няма проблем!  Peace Доизползвай си го.
Вече казахме, че универсалният крем ще го понижиш в крем за крака  Wink
Не взимай околоочен крем - а околоочния гел с Ройбос!
Искам с него и ти да мажеш на цялото лице, вечер със сигурност, а сутрин под дневния крем по желание.

Ми това е  Grinning
И не спирай с хумата с Лавандула за нищо за света!  Mr. Green

  bouquet кожа!

# 257
  • Мнения: 1 254
Веси,много ти благодаря.Пазарувам от една аптека Санита,повечето неща ги има.Може и да ми е трудно да намеря лавандуловото масло,но ще пробвам.А универсалният крем беше понижен в такъв за крака и ръце още снощи Simple SmileОт около седмица се мажех с един избелващ крем на Биотрейд и не знам дали си внушавам,но петното е поизбеляло.След малко ще си купя и кремовете за чувствителна кожа(ох,само не разбрах дали тези в тубите стават,че то май само от тези съм виждала във въпросната аптека)...

нененененеееее - не тези в тубите. В сини и бели бурканчета със съответно сини и бели картонени кутийки  Rolling Eyes
От кой глад си? - ще ти пусна справка.

# 258
  • Мнения: 86
Банско,страхувам се,че ще бъде трудничко:(

# 259
  • Мнения: 1 254
Банско,страхувам се,че ще бъде трудничко:(

споко, няма проблем, пипалата ни стигат чак до Банско  Mr. Green - ей сега погледнах в системата  Peace
в Санита има от всичко в момента - тоал. мляко, 2-та тоника, Дн. и Нощен за чувствителна кожа също Wink, от хумата - бурканче 150 гр.
Понеже Лечител нямате, ако някой може да ти вземе гелче от Благоевград.
Иначе, за да не търсиш усилено етерично Лавандулово масло, в момента в склада имаме готови от нашите разтвори. Санита не са поръчали от него, но като отидеш им кажи със следващия курс да ти го поръчат!
За тяхно улеснение:
продуктът е галеника, масла, Лавандулово масло (Oleum Lavandulae) 10 гр. или 20 гр. (което се окаже, че имаме Wink ). Кодовете са съответно за 10 г. - 163410, а за 20 гр. - 163400. 20 гр. ще ти излезе към 4 лв. като крайна цена в аптеката  Peace.
Курсът към Благоевград другата седмица тръгва във вторник.


Ами това е. Ще се справим  Hug
  bouquet кожа!
ако има нещо - пиши. поне да се похвалиш най-малкото Wink

# 260
олеле съвсем се обърках, Веси помагай , ти преди няколко дни ми прати смс де , ама аз като чета тук и в главата ми е абсолютен хаос !
значи да поясня става въпрос за комбиниран тип кожа .......мога да кажа че е чувствителна определено щом не ми действа Юсерин ....... просто........Sad Прочетох че на пазара вече сте пуснали избелващ тоник ...... което много ме радва .....защото аз от не знам колко време търся нещо за избелване и за лекуване на петънца !Нямам идея дали  е подходящ за моята кожа , но предполагам , че е !
искам да попитам случайно дали имате някакъв гел за локално третиране на пъпки?
също искам да попитам какво е това масло от гроздови семки ...... на икаров ли е и за какво се ползва
абсолютен хаос ми е в главата и вече не знам кое за какво се ползва .... ще има да се чудя като тръгна да купувам
само знам че гела с ройбос(нали гел беше .. или крем) е за околоочния контур нали така .......
оф не знам

# 261
  • Мнения: 1 254
ехе-е-е-е-е, чакай, чакай - нищо не разбрах  Crazy

първо - какъв смс?  newsm78 лично съобщение да е било ...?
второ - каква чувствителност? какво на Юсерин си използвала и с каква цел?
трето - искаш да си правиш маската с хума и Лавандула, така ли?


а-а-а-а, момент - успях да ти намеря личното съобщение  Peace  Mr. Green ясно
ами ние нали решихме да изолираме всички продукти със съдържание на спирт, че става мизерия!?
И съм предложила тези неща:
1) Тоал.мляко за чувствителна кожа или за мазен и смесен тип кожа
2) Тоник - мазен и смесен тип кожа
3) околоочен гел с Ройбос
4) Дневен крем за мазен и смесен тип кожа
5) хума + дермален разтвор на Лавандулово масло

гелът е гел, да  Mr. Green . Можеш да го намериш само в магазините на Лечител. За околоочния контур е, но ти ще го прилагаш на цялото лице (вкл. очи) вечер, след почистване или след маската с хума, ако си я правила.
Може би аз не съм обяснила добре .... - питай каквото не е станало ясно!  Peace

Маслото от Гроздови семки е на Икаров - да. Не само те произвеждат, но ние използваме тези масла при нашето производство и понеже си правим анализ на партидите гарантираме, че това е добър продукт. Затова ви и насочвам към тяхното масло. А е точно от гроздови семки, защото е леко масло, подходящо за мазни, смесени и чувствителни кожи. Подходящо е и за базисно масло, в което да се разтварят аквтивни съставки - в случая на етерчно Лавандулово масло (то нека бъде на БГ Роза - Карлово).

Нямаме гел за локално третиране на пъпки. Защо да е гел обаче ми е въпросът? Нещо конкретно ли имаш в предвид?
За локално прилагане върху единични обриви ти препоръчвам готовата ни маска (на проф. Пенев) - Маска за мазен и смесен тип кожа и при акне. Мажеш върху пъпката и спиш така цяла нощ.

Ами май ти се изчерпаха въпросите. Ако има нови - заповядай   bouquet

# 262
Пак съм Шеди.
БЛагодаря ти Веси, изключително си всеотдайна и ти се качваме на главата. Много ти благодаря още веднъж и няма да те тормозя с повече въпроси.
Пожелавам ти дни пълни с удоволетворение в тази област и да бъдеш здрава и щастлива.
Разбрах, че си се дипломирала наскоро - честито!
Поздрави от верен твой и на Талодерма потребител!

# 263
ами мисля , че беше забравила за маската , а гледам че си е включена в   третирането на мазна кожа
еми питам за гелче защото съм ползвала гелове за локално третиране на пъпки
еми Юсерина го ползвах за проблемна кожа уж .....
а за тонка с избелващо действие какво ще кажеш ......него не мога ли да го ползвам
добре де това масло от гроздови семки за мазане ли се ползва....
аз доколкото разбрах хумата се смесва с  няколко капки лалвандулово масло ...
това със семките и то ли се прибавя ???

# 264
  • Мнения: 86
Хиляди благодарности,Веси!  bouquetЗа резултатите ще пиша непременно,въоръжила съм се с търпение и ще чакам.След около час отивам да купувам и поръчвам препоръчаното от теб.Simple Smile

# 265
  • Мнения: 1 254
Пак съм Шеди.
БЛагодаря ти Веси, изключително си всеотдайна и ти се качваме на главата. Много ти благодаря още веднъж и няма да те тормозя с повече въпроси.
Пожелавам ти дни пълни с удоволетворение в тази област и да бъдеш здрава и щастлива.
Разбрах, че си се дипломирала наскоро - честито!
Поздрави от верен твой и на Талодерма потребител!

 Hug благодаря, много мило!


Хиляди благодарности,Веси!  bouquetЗа резултатите ще пиша непременно,въоръжила съм се с търпение и ще чакам.След около час отивам да купувам и поръчвам препоръчаното от теб.Simple Smile

 newsm10
резултатите чакаме с нетърпение!

# 266
  • Мнения: 1 986
  Здравей,Веси HugИмам нужда от професионален съвет-от ТЕБ WinkТъй като доста информация изчетох за козметиката на Талодерма,видях доста положителни отзиви за нея и затова реших да си купя и продуктите.Така.....отивам в "Марешки" и на въпроса какво ще ми препоръчат-какъв крем,тоник....и т.н./защото продуктите не са малко/,те повдигнаха рамене и ми отговориха да си избирам CrazyЗатруднявам се и затова ще те помоля да ми кажеш кои основни продукти да си взема/кожата ми е нормална,на 30г. съм/-тоник,кремове/нощен не ползвам/....И още нещо да питам-достатъчно ли е почистването вечер само с розова вода или е задължително ползването първо на тоал.мляко Thinking
  Благодаря предварително  bouquet

# 267
  • Мнения: 1 254
Здравей  Hug
Благодаря за доверието като за начало!
Само дето все забравям по нещо напоследък и вече се извинявам съвсем предварително, ако пак я свърша такава  Peace  Crazy

Щом кожата е нормална - екстра е!  Sunglasses
Само искам да отбележа, че почистването с розова вода далеч не е достатъчно! Не. Тя си действа благотворно, но нечистотиите перфектно си "попиват" в кожата, ако не са останали по тампончето. Добре е да се почиства с малко тоал. мляко преди това, за да ги емулгира и после да се изплакне хубаво с хладка вода. Това за кожата си е "мехлем" просто  Wink
Иначе, можеш да останеш на розова вода вместо друг тоник - тя тонизира също доста добре.

Предлагам ти:
1) Тоалетно мляко за нормална до суха кожа
с Глицерин, екстракти от Маточина и Салвия, урея, вит. А и Е

или пък
Тоалетното мляко с екстракт от Ройбос на Лечител - направили сме го със същата база Wink

2) Тоник - нормална към суха кожа
с Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Риган, Мащерка, розмарин, Мента и Жълт кантарион, вит. А и Е, без алкохол

или
Розова вода

или
Маточинна вода на БГ Роза - Карлово

просто си ги избирай алтернативно, сменяй ги Simple Smile  както ти идва отвътре.

3) Дневен крем - нормална до суха кожа
с екстракти от Ружа, Розмарин, Маточина, Слез, вит. А и Е, натурални масла от Жожоба и Гроздови семки, спф 12

Принципно, на овлажняващите продукти им е сега времето Simple Smile
Орифлейм, например, имат в серията с Алое едно дневно овлажняващо кремче - за твоя тип кожа ще е също добро.
Нашите си ги хваля достатъчно Wink - можеш да видиш как действат посочените активни съставки по индекса към "козметиката на Талодерма - 2" в 1-вия постинг на тази тема.

Ако решиш да си взимаш друг дневен крем, не познавам наизуст други продукти, но само за едно съм категорична - поглеждай в състава по INCI (на латиница) и към края търси дали има DICHLOROBENZYL ALCOHOL  или 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL (BRONOPOL !). Ако има - избягвай да използваш. Това са консерванти, които никак не щадят кожата. DICHLOROBENZYL ALCOHOL и други консерванти със съдържание на хлор предизвикват така нар. "хлор-акне" - с такъв произход и трудновлияещо се след това, Бронопол влияе на бариерно-защитните функции на епидермиса, пресушава и прави кожата по-податлива негативните влияния.  А ти явно си имаш хубава, здрава кожа, която няма нужда да атакуваш...
Иначе - няма да те ограничвам  Peace

Като цяло, ако желаеш да нанасяш нещо вечер и около очи, предлагам ти за целите и на 2-те неща да си вземеш околоочния гел с Ройбос. След почистването и тоника/натуралната вода вечер, можеш просто да слагаш малко от него на цялото лице   bouquet
Предполагам, че за сега ще ти повлиява добре еластичността в областта около очите - можеш да изчакаш още малко време преди да започнеш с кремчета там (така си мисля)  Simple Smile

Ами, надявам се бях полезна.
Най-ще ги улесниш в Марешки като им кажеш: я бързо давайте едно тоал. мляко, един тоник и един дневен крем за нормална до суха кожа на Талодерма!  Mr. Green

 Hug пиши пак.
  bouquet кожа!

# 268
  • София
  • Мнения: 7 875
Здравей,Веси! Grinning Имам въпросче- имам много корички по главата,от време на време изчезват,но после пак се появяват,можеш ли да ми обясниш,от какво е и какво мога да направя да ги махна?    bouquet

# 269
  • Мнения: 1 986
  Хиляди благодарности,Веси  bouquet Днес ще си закупя продуктите и ще докладвам,разбира се Wink
  Прегръщам те Hug

Общи условия

Активация на акаунт