Спят ли бебчовците ви на светната лампа?

  • 3 017
  • 68
  •   1
Отговори
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Здравейте майчета,
аз като една нова майка имам хиляди въпроси относно бебчо. Оказа се, че самото раждане не е нищо страшно и се забравя и болката и всичко, но страшното идва като се прибере човек вкъщи с малкото вързопче и не знае какво да направи. Първите дни когато бебка беше недоволна и проплакваше, аз плачех заедно с нея, чувствах се като в небрано лозе, но сега лека полека нещата се нареждат.
Сега обаче се чудя, трябва ли да оставям нощна лампа да свети нощем и да не оставям съвсем тъмно в стаята или няма никакво значение, моля споделете вашия опит?

# 1
  • Мнения: 271
това си е твой личен избор,но мисля че поне в началото на теб ще ти е по-удобно нещо да свети,за да наблюдаваш бебка.при нас до ден днешен,Марти докато спи работи телевизора.не заради светлината,а заради шума.така съм го свикнала от малък,за да не се буди от най-малкия шум Wink

# 2
  • Мнения: 7 474
Никога не сме оставяли светната лампа.  Naughty Ако се разплаче ,тогава светвам една малка лампичка и после гася. Сега е голяма и не я е страх от тъмното, спи в отделна стая самичка.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 876
Аз използвах от тези ключове за лампи,които могат да намаляват светлината и малките спяха на приглушена светлина сами в стая.Като малката стана около годинка започнах да им гася лампата.Не ги е страх от тъмното.

# 4
  • Мнения: 8 917
Това е твое решение, но мога да кажа аз как постъпвах - държах от първият ден да "знае" кога е ден и кога е вечер. Затова си спи от малка на тъмно. Peace Като се прибрахме у дома докато свикна 1-2 седмици използвахме лампа, която можеше да се регулира и в стаята бе съвсем, съвсем леко светло, колкото да не е абсолютен мрак Peace

# 5
  • Мнения: 4 668
В началото спеше на една съвсем слаба нощна лампа и то , за да мога аз да го виждам какво прави все пак .
Някъде към 4-5 месец започнах да му я изгасям и до сега е така - слагам го в леглото , изгасям лампата и излизам .

# 6
  • Мнения: 465
Само първите няколко дена сме били на лампа после на тъмно заспиваха и я светвах когато се разплачат през нощта..

# 7
  • Мнения: 510
Малкият си спи на загасена лампа и сам в стая. Дори и да не е заспал, когато го слагам да си ляга пак загасвам. Досега не е протестирал.

# 8
  • Мнения: 1 353
В началото спеше на една съвсем слаба нощна лампа и то , за да мога аз да го виждам какво прави все пак .
Някъде към 4-5 месец започнах да му я изгасям и до сега е така - слагам го в леглото , изгасям лампата и излизам .
и ние бяхме така-сега спи на тъмно

# 9
  • Мнения: 3 042
това си е твой личен избор,но мисля че поне в началото на теб ще ти е по-удобно нещо да свети,за да наблюдаваш бебка.

 Peace

Все още спим на светната лампа. Hug

# 10
  • Мнения: 6 164
Крис го научих да заспива на светло и шумно. Вечер заспива, ние естествено си лягаме след него и тогава си гасим лампата. Но не му пречи и тъмно да е. Не се влияе - спи ли му се, заспива както и да е.

# 11
  • Мнения: 5 391
Първите дни и аз като неопитна и страхлива майка оставях лампата да свети през нощта.Вече не го правя, спи си на тъмно.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Заспиват и спят на тъмно. Когато ми се наложи святкам нощната лампа, но след това я гася - все пак ще спим, нали?
Всеки е различен и сам решава какво ще прави, но когато децата ми са били малки и съм се чудила една нещо дали и как да го направя, в този момент съм си задавала въпроса: Когато станат по-големи какви ще са последствията. Така, че ако ти мислиш, че няма нищо лошо да се спи на нощна лампа и за теб това е естествено - остави я да свети. Но ако смяташ, че след време ще ти се прииска да отучваш детенце от този му навик - просто не го учи така.
Успех в изучаването на детския свят.   bouquet

# 13
  • Мнения: 476
Страховете на децата се проявяват на по-късна възраст. В началото въобще няма значение за тях лампата светната ли е или не.

# 14
  • Мнения: 949
Страховете на децата се проявяват на по-късна възраст. В началото въобще няма значение за тях лампата светната ли е или не.
Peace
До към 2-3 месец и Виктор спеше на запалена лампа,за да мога да го виждам,но оттогава си спи  на изгасена.

# 15
  • Мнения: 46 553
Вкъщи нощем е пълен мрак, нямаме никакви нощни лампи, от раждането до сега спи на тъмно.

# 16
  • Мнения: 1 448
Оставям светнато в коридора, но най вече за мое улеснение, ако се събуди по някое време да го нагледам без да ставам  Wink

# 17
  • Мнения: 660
Засега оставям светната малка нощна лампа, за да мога аз да го наблюдавам. Ще видим докога.

# 18
  • Мнения: 1 432
Мисля,4е бебо е прекалено малък да се влияе от светло и тъмно,като му се спи заспива и това е.Аз ли4но жъртя димера до краи,за да стане приглу6ена светлината ,но само за мое спокойствие ,ако промрънка веднага да го видя,без да ставам да светвам ламБата Laughing

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И ние спим на тъмно,но първия месец за мое улеснение/от притеснение/ светеше една едноватова лампичка.

# 20
  • Мнения: 118
Ние  я оставяме на светнала лампа , но веднъж зимата нали се стъмва по рано като спеше се беше 1-2 пъти събудила в 6.30 със страшен рев, явно изплашена ,че е тъмно ...Можеш да я оставяш в началото на нощна лампа и постепенно да я гасиш след като заспи дълбоко , ти решаваш...

# 21
  • София
  • Мнения: 39 812
Дияна никога не е спала на нощна лампа. В старата квартира имах нощна лампа на раклата, включвах я само като ставах да кърмя.
Сега в стаята на Дияна има ТСМ-ска нощна лампа, на батерии, която се включва при настискане - Сияна изобщо не я използва.

# 22
  • Мнения: 87
Спят и още как, но тава е за мое улеснение, за да ми е по-лесно като се събуди някой. Така реагирам бързо и успявам да спася другото бебе от  събуждане.

# 23
  • Мнения: 514
Това зависи само от теб,но според мен е по добре без лампа Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Нощната лампа свети докато Коси заспи. След това я изгасям.
Така е откакто се е родил.
Simple Smile

# 25
 Аз не смятам да науча бебчето си на светната лампа, но моята приятелка беше 10 дена в родилното и бебето и свикна на светло после беше кошмар докато го отучат  ooooh!

# 26
  • Мнения: 4 406
да, все още

# 27
  • Мнения: 962
От както си дойдохме от родилното спи на тъмно,а ако искам да го видя светвам настолната лампа

# 28
  • Мнения: 359
Като се прибрахме от болницата малката не спеше добре през нощта и педито ми каза да и оставяме нощната лампа да свети и до сега 40дни и я оставям пък и наистина е успокояващо да можеш да си го погледнеш как е по всяко време

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 907
В началото оставях нощната лампа, за да мога да го виждам, но вече спим на тъмно  Grinning

# 30
  • Мнения: 8 242
Всичко загасям.. Ако искам да го видя вечер светкам с телефона  Mr. Green .. но в повечето случаи се вижда малко в сумрака.. И на тъмно се кърмим - няма проблеми  Wink

# 31
Оставям светнато в коридора от самото начало, но по скоро заради мое удобство да я наблюдавам като се събудя, а в началото доста се притеснявах и се събуждах често през нощта само за да я видя как е.

# 32
  • Мнения: 8 769
По-добре е детенце да се научи да спи на тъмно. Ако обаче теб те успокоява малка нощна лампа-светвай я. Моите деца спят на тъмно още от първият им ден у дома.

# 33
  • Мнения: 1 353
 До края на четвъртия спяхме на лампа най-вече, защото исках да виждам бебо. После пробвахме с отворени щори (само на уличното осветление, което не е чак толкова много) и светлината беше достатъчна, дори съм сменяла памперс така. Ако искаш съвет според мен ще си по-сигурна ако в началото спите на светло. Така ако е отвито, повърне или нещо подобно ще реагираш по-бързо, а не да се втренчваш, за да разбереш какво е положението

# 34
  • София
  • Мнения: 376
не, паля само когато ставам да кърмя или като ме притесни някой нейн звук, но след това веднага гася.

# 35
  • Мнения: 3 932
Заспивахме на тъмно от самото начало, иначе ключа налампата беше с дстанционно и когато се налагаше да храхя или бебко се размърдаше, светвах с него на най-слабата степен.

# 36
  • Мнения: 1 416
Предимно на тъмно спи. Включвам нощната лапма, когато я слагам в леглото и иска да си играе с играчките, докато я налегне сънят...  Peace

# 37
  • Мнения: 193
Аз намалях осветлението максимално, колкото да се вижда какво прави бебока в леглото. При това исках да има някакво осветление за мое удобство като ставам да го кърмя нощем. Сега, когато Денито е по-голям и не се буди нощем, гася лампата и не съм имала проблеми.

# 38
  • Мнения: 3 760
Първите два месеца спеше на лампа за мое удобство. От тогава спи на тъмно.

# 39
  • Мнения: 75
По-добре да спите на тъмно, а ако нещо свети, то да е за твое улеснение. На бебчо това няма да му прави впечатление до към годинката.

# 40
  • Мнения: 369
Отначало и аз като повечето мами светвах нощна лампа на най ниската степен около 2-3 месеца , но после започнах да я гася . Тя така и така спеше при нас в спалнята така че не ми представляваше трудност да я светна ако се събуди. Сега е на 3г и си заспива сама на тъмно , но пък имаме улично осветление така че не е съвсем пълен мрак.

ПС хубаво е да го свикнеш да спи на шум  Peace

# 41
  • Мнения: 2 274
   Никога не е спал на светната лампа! Когато се будеше нощем понякога светвах нощната лампа, но много рядко, защото уличното осветление ми беше достатъчно! Иначе по цели нощи тихо работеше едно радио, за да свикне да спи и на шум, без да се буди!  Peace

# 42
  • Мнения: 31
Моето бебе спи на лампа без проблем. На него всъщност като му се спи нищо не му пречи.

# 43
  • Мнения: 79
ние от около месец ве4е не спим на светната лампа

# 44
  • Мнения: 2 309
Доста време ми отне докато разбера че светлината, макар и индиректна й пречи. Ако искаш бебето да спи непробудно /изключвам папането, което е в сънно сътояние/ трябва да действаш на тъмно.

# 45
  • Мнения: 2 849
Ние спим на нощна лампа от самото начало .В началото Виктор много повръщаше и подскачах при всеки шум .

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Първоначално да - най-вече за мое улеснение през ноща, но вече не.

# 47
  • Мнения: 1 288
първите може би 4-5 месеца спеше на лапма, най-вече защото аз съм паника и по сто пъти на нощ ставах да проверявам дали диша, дали е завита  Crazy но откакто стана по-активна и сложих обиколник, вече нямам видимост към леглото й. така че сега спим на тъмно. тя обаче си има много здрав нощен сън и не съм забелязала тъмното или светлото да й влияе. може би само като се събуди понякога през нощта и види, че е тъмно, заспива пак. иначе започва да се върти и да се кокори  Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 2 227
Това е твое решение, но мога да кажа аз как постъпвах - държах от първият ден да "знае" кога е ден и кога е вечер. Затова си спи от малка на тъмно. Peace Като се прибрахме у дома докато свикна 1-2 седмици използвахме лампа, която можеше да се регулира и в стаята бе съвсем, съвсем леко светло, колкото да не е абсолютен мрак Peace
И аз така правя. Според мен за един пълноценен нощен сън трябва да е тъмно, не за друго, а защото когато лампата свети има по-голяма вероятност да се събуди или поне при нас е така.

# 49
  • Мнения: 2 958
Ние спим в една стая с бебчо и от както се е родил спим на светната нощна лампа.В началото от страх-за да мога щом си отворя очите да виждам спи ли,диша ли,да не се е омотал в завивките...Сега оставям да свети за мое улеснение-тъй като бебчо се отвива непрекъснато и да не ставам да светвам всеки път, за да го видя:)

# 50
  • Мнения: 3 360
От самото начало на тъмно!

# 51
  • Мнения: 354
ние спим на тъмно  Bulb

# 52
  • Мнения: 781
Не, дъщеря ми спи на тъмно от самото начало.

# 53
  • Мнения: 8 505
Спи на тъмно.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 079
Колкото по не се съобразяваш да и пазиш тишина (или да я оставяш да спи на светлина), толкова ще ти е по - лесно за в бъдеще.
Нашият спи и на лампа ако си имам някаква работа в стаята, и на тв и на радио. Говорим си нормално с баща му.
Друг е въпросът, колко спим, де... #Crazy Crazy ooooh!

# 55
  • Мнения: 156
Спим на изгасена лампа в стаята. Само първата седмица я оставяхме светната. После започнахме да оставяме светната само лампата на терасата, а щорите обръщахме така, че светлината да пада върху бебо. И така хем си спим на почти тъмничко, хем можем да си го гледкаме  Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 3 456
Ние в началото оставяхме лампата в коридора светната , а вратата на нейната стая леко открехната, за да мога аз да я виждам като с размърда, а не заради нея.

# 57
  • Мнения: 2 674
докато и ние легнем нощната лампа свети, после я изключваме

# 58
  • Мнения: 992
първите един или два месеца е държах светната нощната лампа , но сега си спим на тъмно  Peace

# 59
  • Мнения: 321
Не. Нощната лампа я гасим дори преди да заспи, обаче стаите ни са преходни, и докато беба заспива в спалнята ние сме в хола и лампата е светната.Малко или много и влиза светлина

# 60
  • Варна
  • Мнения: 5 547
Никога не са спали на нощна лампа.
Даже угасянето на лампата означава, че трябва да се спи и толкова.

# 61
  • Мнения: 9 990
Не съм я светвала умишлено, забравяла съм я понякога, но рядко се е случвало.
Когато бебето проплаче-тогава ставам и светвам.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Както ти е по-удобно. Аз в началото оставях нощната лампа светната, за да го виждам като се събуди. Сега оставям светнато или в коридора, или на терасата, колкото да му виждам силуета, но той спи почти непробудно цяла нощ.

# 63
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 539
Свети една нощна лампа,ама това ми е навик от детинство да спя на светнато,не го правя заради бебето.

# 64
  • Мнения: 1 520
Не, никога не съм го оставяла. На лампа спахме (силно казано) само първата нощ, когато се прибрахме от родилния дом.

# 65
  • Мнения: 695
аз оставях нощната лампа да свети,но си мислех,че така трябва.тук съм чела мнения,че има майки които още от началото са оставяли бебо да спи на тъмно,така,че и този вариант не е проблем.трябва сама да прецениш как ще ви е по-добре.
сега вече спим на тъмно и нямах никакви проблеми с малката когато започнах да изгасям лампата

# 66
  • Мнения: 1 146
Оставям я на нощна лампа само докато аз си легна, после си спинкаме на тъмно Peace

# 67
  • Мнения: 573
Ние сме на 1 година вече и още спим на запалена лампа,май аз свикнах така и няма скоро да се отучваме

# 68
  • Мнения: 3 478
Спим на тъмно, ама от скоро и друго прави малката. Все си закрива очите с нещо като и се приспи иначе се изнервя от светлината.

Общи условия

Активация на акаунт