Замислям се за бебе

  • 6 072
  • 197
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 081
Не си готова за дете.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Няма нищо лошо да родиш на 21, но само ако можеш да предложиш сигурност и комфорт за бъдещото бебе.

# 17
  • Мнения: 1 050
Проблемът ми е ,че ако се получи не зная родителите ми как ще реагират,дали ще се разочароват от мен
Попитай тях, ние няма как да знаем. Моята майка би се зарадвала. Но какво ти пука какво мислят те? Твоя живот го живееш ти, не родителите ти. Ако сте сигурни, че и двамата го искате, направете го. Няма нищо по-хубаво от млади родители. Познавам няколко такива двойки, супер са си.

# 18
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Ако имате добра професия и стабилни доходи.
Ако сте готови да поемете отговорност за дете и да си го гледате.
Не да го хвърлите на бабите .


# 19
  • Мнения: 46 524
Живеем в Германия и животът ни протича по много различен начин,отколкото когато бяхме в България. И имаме идеи за бъдещето,които дай боже да реализираме. Всички толкова ме нападнахте за 2 въпроса,че направо съжалих,че ви попитах.
Става дума за нещо много сериозно, за човешки живот. Не приемай съветите като нападения.
Където и да си, с висше образование е по-добре, отколкото без. Вземи си диплома, натрупай стаж, пък тогава раждай не 1, а няколко.
Не разбрах дали приятелият ти също иска деца. Той на колко години е?
В коя сфера работите?

# 20
  • Мнения: 14
Да,той също го иска. На 28г. е,разликата ни е 6 години. Той работи във фабрика и е добре заплатен,а аз работя в частен бутиков хотел като масажистка и също изкарвам добри доходи,не смея да се оплаквам.

# 21
  • Мнения: 46 524
И двамата ли сте само със средно?

# 22
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Те живеят в чужбина. Много хора там живеят и гледат семейства успешно, без висше. Ако го искат наистина и могат да осигурят дом и финанси- защо не? Младото родителство има много позитиви. Отделен е въпросът, че в конкретния случай авторката се притеснява от мнението на родителите си, което не я прави още съвсем готова, може би.

# 23
  • Мнения: 46 524
Няма значение къде живеят, висшето е задължително за доста позиции, различни от работник във фабрика.
В нейната сфера също има какво да се учи и след време да открие специализиран кабинет, примерно.
Нищо лошо няма в позициите им, особено за млад човек, но на 21 да не използва всички възможности, а да мисли за бебе е неразумно.
Вероятно и нейните родители мислят така, щом се притеснява. Другият вариант е да не харесват нещо в бъдещия татко.

Майка ми ме е родила на 20, няма позитиви според нея. Много трудно ѝ беше после с учене, работа, бебе, дом.

Не намирам нито една логична причина за бебе на тази възраст, но ако нямат намерение за повече учене, живеят и се издържат сами, да действат, решението си е тяхно.

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Образованието може да се навакса по всяко време, в зависимост от нуждите. Познавам много семейства, създали деца на 19- 20г, това по никакъв начин не им попречи да се реализират и изучат. А и все пак висшето образование не е задължително и слава Богу.
Много висшисти мизерстват и много невисшисти живеят нормален живот. Не е критерий.
И да отложи създаването на дете, едва ли изведнъж ще им се приучи, щом до сега не са го направили. Дали ще роди на 21, или на 31 без висше, все тая. Просто ако го направи сега, на 31 ще има 10- годишно дете.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 006
Щом се питаш дали родителите ти ще одобрят да се обебиш, и щом питаш форум, значи не си готова за бебе. Тези решения се взимат от теб и мъжа ти, останалите не би следвало да са ти толкова важни какво ще кажат. Или смяташ те да участват финансово и с гледане? С твоята работа на масажистка в момента не си ли в отпуск или нещо подобно заради световната ситуация, съответно да си с изглед за без доходи, а мъжът ти?
Според мен стъпките са: финансова независимост, брак или доказано намерение да живеете като семейни без подпис и тогава бебе. Казваш, че имате планове, а защо почвате от бебето? Да беше на 40г. да "гоните последния влак" да ви разбере човек, ама на 21, освен ако лекар не ти казал нещо притеснително, не виждам причина. Прецени си добре ситуацията избора е 50% твой и 50 на приятеля ти. Ти защо искаш бебе сега, а не някога в бъдеще? Изброй ми поне 3 причини.

# 26
  • Мнения: 2 002
Приятелят ти е доста по-голям от теб. Сигурна ли си, че и ти искаш да родиш или той е предложил?
 Малка си била, когато е започнала връзката ви - дали го познаваш добре? На твоите години аз себе си не познавах, оказа се,  че и приятеля си не  съм разбирала. Което в последствие доведе до много проблеми в семейството ни. Сега си давам сметка колко различни сме и виждам причините за проблемите ни.
   Моя съвет е: не бързай с бебето. Приятелят ти, ако наистина те обича, няма да те притиска.

# 27
  • Мнения: 12 797
Питаш родителите дали ще се разочароват. Това е интересна идея, че биха могли да се разочароват. Защо? Да не би да имат други планове за теб?

Аз се омъжих на 21 и родителите и от двете страни започнаха да ни гонят като диверсанти - внуче, та внуче. Аз категорично не исках да раждам, преди да се дипломирам и с това, предполагам, ги разочарвах в самоотвержените им идеи да помагат.

То е ясно, че една млада жена в детеродна възраст ще роди. Какво лошо има, не виждам изобщо.

# 28
  • Мнения: 118
Прекалино сте малки за такава отговорност.Сигурна ли си в мъжа ти?Да не съжаляваш после,че си си пропиляла младостта.Имам две познати,които родиха на по 19-20 те са на 40+ и сега са като развързани.Внимавай!

# 29
  • Мнения: 19 036
Да,той също го иска. На 28г. е,разликата ни е 6 години. Той работи във фабрика и е добре заплатен,а аз работя в частен бутиков хотел като масажистка и също изкарвам добри доходи,не смея да се оплаквам.

Все още ли ги изкарваш добрите доходи? В Германия хотелите са затворени за туристи. Кого масажираш? Краля на Тайланд ли?

Бременна няма да можеш да работиш. Освен това много масажисти получават професионални заболявания след няколко години дейност, ако не са достатъчно квалифицирани, не познават добре техниките на масажа, ергономията и начините за самопредпазване. Това са неща, които не се учат за някакъв кратък курс.

Общи условия

Активация на акаунт