Замислям се за бебе

  • 6 068
  • 197
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте! На 21 г. и с приятеля ми сме заедно от 2 години и няколко месеца. Обичаме се и се замисляме вече за бебе. Проблемът ми е ,че ако се получи не зная родителите ми как ще реагират,дали ще се разочароват от мен и т.н Единствено това ме кара да се колебая по някакъв начин. И дали възрастта ми е подходяща  Въпросът ми е дали някоя от вас е била в такава ситуация и ако може да ми даде съвет ще съм много благодарна. Хубав ден! Blush

# 1
  • Мнения: 2 516
Щом се притесняваш от мнението на родителите си, значи не си готова. Ако си самостоятелна, изкарваш достатъчно пари, за да се грижиш за едно дете, не би следвало да се питаш какво ще кажат вашите.
П.П. В твоята ситуация не съм била. За дете започнахме да мислим 11-тата година някъде.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Проблемът ми е ,че ако се получи не зная родителите ми как ще реагират,дали ще се разочароват от мен и т.н
Докато решението за дете, корелира по някакъв начин с одобение/неодобрение от родителско тяло - рано ти е още...

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Вие хубаво се замисляте за "бебче", ама първо се огледайте дали разполагате с жилище и сигурни доходи. Пък майка ти и баща ти са лесна работа.

# 4
  • Мнения: 14
Вие хубаво се замисляте за "бебче", ама първо се огледайте дали разполагате с жилище и сигурни доходи. Пък майка ти и баща ти са лесна работа.
Да,аз имам сигурна работа както и той

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Какво те смущава тогава? Защо трябва да се разочароват родителите ти от теб? Едва ли живеят с мисълта, че си девствена. Не го ли харесват?

Казваш, че сте заедно от две години. Това значи ли, че живеете под един покрив? Ако да, самостоятелно ли живеете? Ако не, още не ви е време за "бебче".

# 6
  • Мнения: 2 039
На 21год. се замислете за повишаване на образованието,квалификации,забавления и др.подобни.Рано Ви е за бебе,още повече щом очаквате одобрение от родителите си.

# 7
  • Мнения: 7 690
Не пишеш дали  живеете заедно, на квартира ли сте или при неговите или твоите родители, имаш ли достатъчно стаж за майчинство, неговата заплата ще успее ли да покрива нуждите и на трима ви, докато ти не работиш? На 21 ти е рано за деца, не смятам че осъзнаваш реално каква отговорност е все още.

# 8
  • Мнения: 40 966
На 21 едва ли имаш висше образование, каква сигурна работа имаш? А осигурителен стаж за пълно майчинство имаш ли? А някакви идеи за брак, та и таткото да носи повече отговорност?

# 9
  • София
  • Мнения: 6 266
Щом се чудиш дали родителите ти ще одобрят, не вярвам да си самостоятелна.
Сигурна работа и достатъчно добре платена работа са две различни неща.
Имате ли самостоятелно жилище и можете ли да посрещнете всички разходи по бебе, режийни и т.н. без да разчитате на родителите си?

# 10
  • Мнения: 9 718
Мисля си какво ли те кара да се замисляш за "бебче" на 21г... На твоята възраст на мен какви неща ми бяха в главата Simple Smile Simple Smile

# 11
  • Мнения: 46 522
Въпросът ми е дали някоя от вас е била в такава ситуация...
Била съм, даже не само гаджета, ами на 21 г. вече имахм 2 г. съвместно съжителство с мъжа ми, отделно от родители.
Но не ми е минавало през ума да имаме дете. Работехме, учехме висше и купонясвахме здраво. Като се допломирахме и мъжът ми мина казарма, сключихме брак, бях на 23 г. После се подплатихме финансово, за да си позволим отглеждане до 3 г. на детето вкъщи и на 25 г. планирахме бебето.
Смятам, че идеално си подредих живота. Поживяхме си добре преди сериозните отговорности, имаме си дипломите в джоба, имахме и финансова независимост, достатъчно време живяхме под един покрив, за да преценим дали сме един за друг. За всичко си има време...

Заедно ли живеете?
Самостоятелно или с роднини?
Сами ли се издържате?
Приятелият ти също ли иска сега дете?

# 12
  • Мнения: 7 284
Колко може да е сигурна работата ти? На 21 и без висше образование. За мен е редно да бъде: образование, финансова стабилност, съвместен живот, брак, деца. Тия бебенца за нищо ги нямате.

# 13
  • Мнения: 14
Колко може да е сигурна работата ти? На 21 и без висше образование. За мен е редно да бъде: образование, финансова стабилност, съвместен живот, брак, деца. Тия бебенца за нищо ги нямате.

Живеем в Германия и животът ни протича по много различен начин,отколкото когато бяхме в България. И имаме идеи за бъдещето,които дай боже да реализираме. Всички толкова ме нападнахте за 2 въпроса,че направо съжалих,че ви попитах.

# 14
  • Мнения: 40 966
То и едно дете ще се разсърди на отговорите, които ще чуе на въпроса си "Как да бръкна в контакта?".

# 15
  • Мнения: 2 081
Не си готова за дете.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Няма нищо лошо да родиш на 21, но само ако можеш да предложиш сигурност и комфорт за бъдещото бебе.

# 17
  • Мнения: 1 050
Проблемът ми е ,че ако се получи не зная родителите ми как ще реагират,дали ще се разочароват от мен
Попитай тях, ние няма как да знаем. Моята майка би се зарадвала. Но какво ти пука какво мислят те? Твоя живот го живееш ти, не родителите ти. Ако сте сигурни, че и двамата го искате, направете го. Няма нищо по-хубаво от млади родители. Познавам няколко такива двойки, супер са си.

# 18
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Ако имате добра професия и стабилни доходи.
Ако сте готови да поемете отговорност за дете и да си го гледате.
Не да го хвърлите на бабите .


# 19
  • Мнения: 46 522
Живеем в Германия и животът ни протича по много различен начин,отколкото когато бяхме в България. И имаме идеи за бъдещето,които дай боже да реализираме. Всички толкова ме нападнахте за 2 въпроса,че направо съжалих,че ви попитах.
Става дума за нещо много сериозно, за човешки живот. Не приемай съветите като нападения.
Където и да си, с висше образование е по-добре, отколкото без. Вземи си диплома, натрупай стаж, пък тогава раждай не 1, а няколко.
Не разбрах дали приятелият ти също иска деца. Той на колко години е?
В коя сфера работите?

# 20
  • Мнения: 14
Да,той също го иска. На 28г. е,разликата ни е 6 години. Той работи във фабрика и е добре заплатен,а аз работя в частен бутиков хотел като масажистка и също изкарвам добри доходи,не смея да се оплаквам.

# 21
  • Мнения: 46 522
И двамата ли сте само със средно?

# 22
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Те живеят в чужбина. Много хора там живеят и гледат семейства успешно, без висше. Ако го искат наистина и могат да осигурят дом и финанси- защо не? Младото родителство има много позитиви. Отделен е въпросът, че в конкретния случай авторката се притеснява от мнението на родителите си, което не я прави още съвсем готова, може би.

# 23
  • Мнения: 46 522
Няма значение къде живеят, висшето е задължително за доста позиции, различни от работник във фабрика.
В нейната сфера също има какво да се учи и след време да открие специализиран кабинет, примерно.
Нищо лошо няма в позициите им, особено за млад човек, но на 21 да не използва всички възможности, а да мисли за бебе е неразумно.
Вероятно и нейните родители мислят така, щом се притеснява. Другият вариант е да не харесват нещо в бъдещия татко.

Майка ми ме е родила на 20, няма позитиви според нея. Много трудно ѝ беше после с учене, работа, бебе, дом.

Не намирам нито една логична причина за бебе на тази възраст, но ако нямат намерение за повече учене, живеят и се издържат сами, да действат, решението си е тяхно.

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Образованието може да се навакса по всяко време, в зависимост от нуждите. Познавам много семейства, създали деца на 19- 20г, това по никакъв начин не им попречи да се реализират и изучат. А и все пак висшето образование не е задължително и слава Богу.
Много висшисти мизерстват и много невисшисти живеят нормален живот. Не е критерий.
И да отложи създаването на дете, едва ли изведнъж ще им се приучи, щом до сега не са го направили. Дали ще роди на 21, или на 31 без висше, все тая. Просто ако го направи сега, на 31 ще има 10- годишно дете.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 006
Щом се питаш дали родителите ти ще одобрят да се обебиш, и щом питаш форум, значи не си готова за бебе. Тези решения се взимат от теб и мъжа ти, останалите не би следвало да са ти толкова важни какво ще кажат. Или смяташ те да участват финансово и с гледане? С твоята работа на масажистка в момента не си ли в отпуск или нещо подобно заради световната ситуация, съответно да си с изглед за без доходи, а мъжът ти?
Според мен стъпките са: финансова независимост, брак или доказано намерение да живеете като семейни без подпис и тогава бебе. Казваш, че имате планове, а защо почвате от бебето? Да беше на 40г. да "гоните последния влак" да ви разбере човек, ама на 21, освен ако лекар не ти казал нещо притеснително, не виждам причина. Прецени си добре ситуацията избора е 50% твой и 50 на приятеля ти. Ти защо искаш бебе сега, а не някога в бъдеще? Изброй ми поне 3 причини.

# 26
  • Мнения: 2 002
Приятелят ти е доста по-голям от теб. Сигурна ли си, че и ти искаш да родиш или той е предложил?
 Малка си била, когато е започнала връзката ви - дали го познаваш добре? На твоите години аз себе си не познавах, оказа се,  че и приятеля си не  съм разбирала. Което в последствие доведе до много проблеми в семейството ни. Сега си давам сметка колко различни сме и виждам причините за проблемите ни.
   Моя съвет е: не бързай с бебето. Приятелят ти, ако наистина те обича, няма да те притиска.

# 27
  • Мнения: 12 798
Питаш родителите дали ще се разочароват. Това е интересна идея, че биха могли да се разочароват. Защо? Да не би да имат други планове за теб?

Аз се омъжих на 21 и родителите и от двете страни започнаха да ни гонят като диверсанти - внуче, та внуче. Аз категорично не исках да раждам, преди да се дипломирам и с това, предполагам, ги разочарвах в самоотвержените им идеи да помагат.

То е ясно, че една млада жена в детеродна възраст ще роди. Какво лошо има, не виждам изобщо.

# 28
  • Мнения: 118
Прекалино сте малки за такава отговорност.Сигурна ли си в мъжа ти?Да не съжаляваш после,че си си пропиляла младостта.Имам две познати,които родиха на по 19-20 те са на 40+ и сега са като развързани.Внимавай!

# 29
  • Мнения: 19 034
Да,той също го иска. На 28г. е,разликата ни е 6 години. Той работи във фабрика и е добре заплатен,а аз работя в частен бутиков хотел като масажистка и също изкарвам добри доходи,не смея да се оплаквам.

Все още ли ги изкарваш добрите доходи? В Германия хотелите са затворени за туристи. Кого масажираш? Краля на Тайланд ли?

Бременна няма да можеш да работиш. Освен това много масажисти получават професионални заболявания след няколко години дейност, ако не са достатъчно квалифицирани, не познават добре техниките на масажа, ергономията и начините за самопредпазване. Това са неща, които не се учат за някакъв кратък курс.

# 30
  • Мнения: 17 407
Тук всички са ти бетер майки и знаят много добре кое е добре за теб и кога да стане. Сигурно даже имат идеи и как.
Хубаво е да имаш подкрепата на родителите си, да. Аз никога не съм се допитвала до тях за решенията си, но винаги са ме подкрепяли. Не бих могла да определям дали възрастта ти и моментът са подходяща, защото нямам контрол над живота ти.
Успех и смелост ти желая!

# 31
  • Мнения: 2 353
  Имам две познати,които родиха на по 19-20 те са на 40+ и сега са като развързани.
  И защо да не са, доколкото те чета децата им са големи?

  Авторке, аз бих изчакала още една година, докато се размине световната лудница. Успех, каквото и да решите!

# 32
  • Мнения: 118
  Имам две познати,които родиха на по 19-20 те са на 40+ и сега са като развързани.
  И защо да не са, доколкото те чета децата им са големи?

  Децата са големи,но майките са развeдени и се държат като 18годишни.Лошо е да си си пропуснал младостта.

# 33
  • Мнения: 2 353
  Децата са големи,но майките са развeдени и се държат като 18годишни.Лошо е да си си пропуснал младостта.

  То по принцип всичко, дето си го минал с пищови рано или късно се появява пак и си иска своето. Това го пиша без връзка с твоите казуси, не ги познавам, просто си разсъждавам.

# 34
  • Мнения: 2
Здравейте! На 21 г. и с приятеля ми сме заедно от 2 години и няколко месеца. Обичаме се и се замисляме вече за бебе. Проблемът ми е ,че ако се получи не зная родителите ми как ще реагират,дали ще се разочароват от мен и т.н Единствено това ме кара да се колебая по някакъв начин. И дали възрастта ми е подходяща  Въпросът ми е дали някоя от вас е била в такава ситуация и ако може да ми даде съвет ще съм много благодарна. Хубав ден! Blush

Аз съм в доста подобна ситуация в момента. На 22 съм, в 9та седмица, след месец завършвам бакалавър в Англия и си оставам в България. Приятелят ми е на 25, в корабния бизнес. Заедно сме от 2 години и последните месеци говорихме как ще започнем семейство заедно след като завърша. Нещата не се развиха точно по план, тъй като забременях 3 месеца преди звършването ми. И аз се притеснявах да съобщя на нашите по простата причина, че те винаги са имали други планове за мен (да запиша магистър, да остана в чужбина). Разбира се казах им и се оказа, че бяха супер щастливи.
Мога да имам пълно доверие на партньора ми, знам че ще можем абсолютно всичко да осигурим на това бебе (дори и аз скоро да нямам възможност да работя и не съм била осигурявана досега) и съм сигурна, че ще се справим.
Казвам ти всичко това, защото всяка ситуация е строго индивидуална. Ако примерно партньорът ми нямаше възможностите които има, нямаше да си позволя да задържа детето, защото нямаше да можем да му осигурим стандарта, който бихме желали.
Финансовото ви състояние, според мен, е най-важното, което трябва да си прецените. Всичко останало се нарежда. Повярвай ми, ако вашите знаят че ти и детето ще бъдете щастливи и ще живеете спокойно, няма нещо което да ги направи по-щастлови от това да станат баба и дядо.

# 35
  • Мнения: 14
Здравейте! На 21 г. и с приятеля ми сме заедно от 2 години и няколко месеца. Обичаме се и се замисляме вече за бебе. Проблемът ми е ,че ако се получи не зная родителите ми как ще реагират,дали ще се разочароват от мен и т.н Единствено това ме кара да се колебая по някакъв начин. И дали възрастта ми е подходяща  Въпросът ми е дали някоя от вас е била в такава ситуация и ако може да ми даде съвет ще съм много благодарна. Хубав ден! Blush

Аз съм в доста подобна ситуация в момента. На 22 съм, в 9та седмица, след месец завършвам бакалавър в Англия и си оставам в България. Приятелят ми е на 25, в корабния бизнес. Заедно сме от 2 години и последните месеци говорихме как ще започнем семейство заедно след като завърша. Нещата не се развиха точно по план, тъй като забременях 3 месеца преди звършването ми. И аз се притеснявах да съобщя на нашите по простата причина, че те винаги са имали други планове за мен (да запиша магистър, да остана в чужбина). Разбира се казах им и се оказа, че бяха супер щастливи.
Мога да имам пълно доверие на партньора ми, знам че ще можем абсолютно всичко да осигурим на това бебе (дори и аз скоро да нямам възможност да работя и не съм била осигурявана досега) и съм сигурна, че ще се справим.
Казвам ти всичко това, защото всяка ситуация е строго индивидуална. Ако примерно партньорът ми нямаше възможностите които има, нямаше да си позволя да задържа детето, защото нямаше да можем да му осигурим стандарта, който бихме желали.
Финансовото ви състояние, според мен, е най-важното, което трябва да си прецените. Всичко останало се нарежда. Повярвай ми, ако вашите знаят че ти и детето ще бъдете щастливи и ще живеете спокойно, няма нещо което да ги направи по-щастлови от това да станат баба и дядо.


Съгласна съм. Ако не бях сигурна в приятеля ми или от финансовата страна,даже нямаше и да си помисля такава сериозна стъпка. Аз като зададох въпросите не значи,че сега на момента ще се започнат опитите и т.н. Или се е превърнало в идея фикс. Просто животът ми протича по различен начин,на моменти не както съм си го представяла или искала,но ако не беше такъв какъвто е сега,нямаше да срещна любовта си и намирам това за най-ценното. Благодаря ти за това,което сподели. Пожелавам ти успех за напред и една лека бременност!!!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Ако наистина и двамата го искате, не виждам проблем да започвате. И според мен си малко млада за бебе, но пък жените раждат и на тези години. Липсата на висше не смятам, че е чак толкова трагична. В тоя свят трябва и бачкери да има (извини ме за думата, не я пиша в обиден смисъл), а не само началници. И хората със средно имат право на семейство и деца и хич не е задължително да мизерстват.

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Не може всички да са висшисти.
Трябва да има и хора,които работят във фабриките..
Те също са полезни на обществото.
Не им пречи да създават семейства и да имат деца.

# 38
  • Мнения: 3 186
[ си си пропуснал младостта.
И какво лошо да се държат като на 18? Да вземат отсега да заседнат пред турските сериали, а?

# 39
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
40- годишни с 20- годишни деца какво друго да правят, освен да живеят?
Ето това е предимството на младото родителство. Вместо тепърва да раждаш и гледаш малки деца, си вече свободен от тези ангажименти и можеш да правиш толкова много неща с живота си.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Аз пък мога да кажа обратното. Като родила на почти 35, наживях се, находих се, гледах дете на по-зряла възраст (и още гледам, сега съм на 42) и не е зле. Майчинството на тези години също носи хубави емоции, смея да кажа даже, че се радвам на детето си по един по-различен начин, който на смешните ми 20 години не ми е бил присъщ.

Така че обобщаването, че ето, това е великото предимство на ранното майчинство, не важи за всеки.

# 41
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Аз, като дете, станали родители баш на тая възраст, съм изпитала и изпитвам всички негативи от това. Затова винаги съм икала да съм млада майка, но животът ми така се стече, че не родих първото на 25, както бяхме планували.

# 42
  • Мнения: 12 798
40- годишни с 20- годишни деца какво друго да правят, освен да живеят?
Ето това е предимството на младото родителство. Вместо тепърва да раждаш и гледаш малки деца, си вече свободен от тези ангажименти и можеш да правиш толкова много неща с живота си.
Има си и недостатъци младото родителство, които са, че много хора още учат и или са на издръжка на родителите, или на стипендии, които не са кой знае колко големи. Но пък на 40, когато си още гадже, та дрънка, си вееш байряка, децата израстнали... И имаш шанс да дочакаш внуци и правнуци.
В другия вариант вече са направили кариера, съответно стандартът е съвсем друг, а и имат повече мъдрост и търпение с дечицата.
Аз съм родена от 25-годишна майка, а брат ми - от същата, но 10 години по-късно. Уверявам ви, че той израстна в съвсем различна семейна среда. Майка ми имаше много повече търпение, не беше изкрейзила от напрежение, както в моето детство и той всъщност познава едно съвсем друго (и по-добро) семейство.

# 43
  • Мнения: 19 034
Аз все повече си мисля, че си някоя ученичка във ваканция, която си мисли, че в Германия постилат червен килим и си мечтае. Германия затвори хотелите за туристи средата на март:

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/en/tourism-in-germany-ca … avirus/a-52828221

Към момента все още не са отворени за туристи. Нещо повече, студията за масажи изрично са споменати в забраната и продължават да бе работят:
https://m.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D … %D1%82/a-53184725

Ако си масажистка наистина и работиш, явно го правиш нелегално, в някоя дупка за масажи със щастлив край може би. Ситуацията е много тежка за туризма, в най-добрият случай служителите са на помощи, а в същото време разходите си вървят. Никой не е особено сигурен за работата си.

Фабриките също работят с намален обем на работа, с орязани заплати, принудителни отпуски, просто защото поръчките са силно намалели. И това е почти навсякъде, с изключение на няколко тесни отрасъла, няма да ти ги казвам кои са, че да не се окаже "случайно", че гаджето работи точно там.

# 44
  • Мнения: X

Ако си масажистка наистина и работиш, явно го правиш нелегално, в някоя дупка за масажи със щастлив край може би. Ситуацията е много тежка за туризма, в най-добрият случай служителите са на помощи, а в същото време разходите си вървят. Никой не е особено сигурен за работата си.

Фабриките също работят с намален обем на работа, с орязани заплати, принудителни отпуски, просто защото поръчките са силно намалели. И това е почти навсякъде, с изключение на няколко тесни отрасъла, няма да ти ги казвам кои са, че да не се окаже "случайно", че гаджето работи точно там.

Айде пак някой знае по-добре от авторката какво работи и колко изкарва. Да  не говорим, че коментарът е доста обиден.

Щом момичето казва, че са финансово стабилни, нека е така. Тя не пита как да се оправят с разходите по детето, а как ще го приемат родителите.
Но тук ще се присъединя към общото мнение, че щом се съобразява още и се притеснява, значи по всяка вероятност  е е готова.

# 45
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Аз все повече си мисля, че си някоя ученичка във ваканция, която си мисли, че в Германия постилат червен килим и си мечтае. Германия затвори хотелите за туристи средата на март:

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/en/tourism-in-germany-ca … avirus/a-52828221

Към момента все още не са отворени за туристи. Нещо повече, студията за масажи изрично са споменати в забраната и продължават да бе работят:
https://m.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D … %D1%82/a-53184725

Ако си масажистка наистина и работиш, явно го правиш нелегално, в някоя дупка за масажи със щастлив край може би. Ситуацията е много тежка за туризма,
Скрит текст:
в най-добрият случай служителите са на помощи, а в същото време разходите си вървят. Никой не е особено сигурен за работата си.

Фабриките също работят с намален обем на работа, с орязани заплати, принудителни отпуски, просто защото поръчките са силно намалели. И това е почти навсякъде, с изключение на няколко тесни отрасъла, няма да ти ги казвам кои са, че да не се окаже "случайно", че гаджето работи точно там.
JoyJoyJoyJoyJoyJoy !!!
И аз попитах как работи и се издъжа, че и мъжа й, предвид сегашната ситуация, ама отговор не получих. Попитах я и други неща, но и тях пропусна и не само моите въпроси. Не можа да ми изброи дори само 3 причини защо го иска това бебе точно сега. Надявам се темата да е пързалка заради скука.
Предполагам на авторката й е много скучничко да си седи затворена дълго у тях и си мисли, че едно бебенце ще и разнообрази иначе скучния живот. Само че бебенце не се гледа само с много любов, по магазините не те питат колко го обичаш, а ти казват това и това струва еди си колко, точка. Освен това отглеждането има и други аспекти, освен финансовия.

# 46
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Изключително грозни и обидни коментари!

# 47
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз все повече си мисля, че си някоя ученичка във ваканция, която си мисли, че в Германия постилат червен килим и си мечтае. Германия затвори хотелите за туристи средата на март:

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/en/tourism-in-germany-ca … avirus/a-52828221

Към момента все още не са отворени за туристи. Нещо повече, студията за масажи изрично са споменати в забраната и продължават да бе работят:
https://m.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D … %D1%82/a-53184725

Ако си масажистка наистина и работиш, явно го правиш нелегално, в някоя дупка за масажи със щастлив край може би. Ситуацията е много тежка за туризма,
Скрит текст:
в най-добрият случай служителите са на помощи, а в същото време разходите си вървят. Никой не е особено сигурен за работата си.

Фабриките също работят с намален обем на работа, с орязани заплати, принудителни отпуски, просто защото поръчките са силно намалели. И това е почти навсякъде, с изключение на няколко тесни отрасъла, няма да ти ги казвам кои са, че да не се окаже "случайно", че гаджето работи точно там.
JoyJoyJoyJoyJoyJoy !!!
И аз попитах как работи и се издъжа, че и мъжа й, предвид сегашната ситуация, ама отговор не получих. Попитах я и други неща, но и тях пропусна и не само моите въпроси. Не можа да ми изброи дори само 3 причини защо го иска това бебе точно сега. Надявам се темата да е пързалка заради скука.
Предполагам на авторката й е много скучничко да си седи затворена дълго у тях и си мисли, че едно бебенце ще и разнообрази иначе скучния живот. Само че бебенце не се гледа само с много любов, по магазините не те питат колко го обичаш, а ти казват това и това струва еди си колко, точка. Освен това отглеждането има и други аспекти, освен финансовия.

Щом живеят в Германия все ще се намери решение. Никой няма да ги остави на улицата и гладни. Нормални пари се изкарват и без висше образовани, стига да не те мързи да работиш. Социални, майчинство... Не го мислете това вместо нея.
А това, че е на 21 години, абсолютно нищо не значи. И н 31 да е, пак може да не възпита детето като хората. Не знам какво сте се хванали за тая възраст.

# 48
  • Мнения: 2 888
Не е задължително висше образование за дете , поне 2г стаж , сигурен мъж. Висше и аз имам , но заплатата ми е колкото на продавачка в магазин , но това не ми пречи да имам две деца , но на 21 в днешно време е прекалено рано , ако беше преди 50г , щеше да си вече стара мома ... Живота с деца става труден .

# 49
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
То, момичето каза, че няма да започнат с опитите още днес и сега. Ако започнат на 22, може да роди до 23-24 год, което си е напълно прилична възраст.

# 50
  • Мнения: 19 034

Айде пак някой знае по-добре от авторката какво работи и колко изкарва. Да  не говорим, че коментарът е доста обиден.

Щом момичето казва, че са финансово стабилни, нека е така. Тя не пита как да се оправят с разходите по детето, а как ще го приемат родителите.
Но тук ще се присъединя към общото мнение, че щом се съобразява още и се притеснява, значи по всяка вероятност  е е готова.

Ама представяш ли си, вярно??? Всички масажисти са със забрана да работят от сума време, съответно е кристално ясно колко изкарват, сал авторката се къса да прави масажи и да брои пачки в бутиковото германско хотелче.

Ти близки и познати нямаш ли? Новини не гледаш ли? Знаеш ли колко хиляди българи, живеещи и работещи легално в Германия, се върнаха в България и пълнят бюрата по труда. Една част любезно ги изшъткаха, голяма част прецениха, че няма да може да издържи подобен икономически трус там с обезщетението, което ще получава. Тук поне наем не плащат.

Ситуацията е тежка. За млади хора без време да натрупат някакви спестявания, е още по-тежка.

# 51
  • София
  • Мнения: 12 006
Щом живеят в Германия все ще се намери решение. Никой няма да ги остави на улицата и гладни. Нормални пари се изкарват и без висше образовани, стига да не те мързи да работиш. Социални, майчинство... Не го мислете това вместо нея.
А това, че е на 21 години, абсолютно нищо не значи. И н 31 да е, пак може да не възпита детето като хората. Не знам какво сте се хванали за тая възраст.
Ти от къде им знаеш положението? От къде знаеш, дали отговарят на условията за социални, майчинство, от къде знаеш каква е сумата на тези социални, които евентуално би получила тя и до колко биха им позволили да задоволяват нормално нуждите на бебе?  Според теб преди умишлено да се създаде живот, за социални и подобни помощи ли следва да се оглеждат бъдещите родители или за добре заплатена работа, която е относително сигурна, до колкото една работа може да бъде сигурна /принципно нищо сигурно няма в този живот/?
Зададоха й се смислени въпроси, тя ги подмина. Много зряло поведение, няма що, но пък това поведение отговори на едни други въроси за нея.

Последна редакция: вт, 21 апр 2020, 12:19 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

# 52
  • Мнения: X
Афродита, ти по-добре ли знаеш какво им е положението?
Аз също съм в Германия и си работя. Кой е казал, че трябва задължително като масажистка да работи? Работа под път и над път. Има начини да си изхранва детето (Пък и проститутка да е, пак не пречи да е добра майка). А освен това явно има и партньор, който по всяка вероятност също работи.
Момичето само е написало, че няма да го правят днес това бебе. След няколко месеца като мине всичко и тогава може.
 Голяма драма вече, ей...

И после всички се вайкат, че раждаемоста била ниска, че населението било застаряващо, че не знам си още кво....

В по-нататъшни спорове не ми се влиза. Всеки сам си преценява, но според мен е хубаво да си обереш малко тона и да не съдиш много.

# 53
  • Мнения: 40 966
Чакайте малко. Разбира се, че момичето само ще си реши дали е готова за бебе и дали да спре мерките и да почнат бебеправене. Е, желателно е да решат заедно с приятеля си, но и това не е задължително - в нея са и ножът, и хлябът. И никоя от нас няма да я намери и да и трие сол на главата, че иска бебе. Обаче щом тя сама пуска тема с въпрос, вече трябва да е готова да прочете всякакви отговори, даже и неприятни за нея.

Последна редакция: вт, 21 апр 2020, 13:34 от Черна станция

# 54
  • Мнения: 1 050
А не ти ли хрумва, че в момента може да в платен отпуск, неплатен отпуск и като падне карантината да си продължи работата?

Аз все повече си мисля, че си някоя ученичка във ваканция, която си мисли, че в Германия постилат червен килим и си мечтае. Германия затвори хотелите за туристи средата на март:

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/en/tourism-in-germany-ca … avirus/a-52828221

Към момента все още не са отворени за туристи. Нещо повече, студията за масажи изрично са споменати в забраната и продължават да бе работят:
https://m.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D … %D1%82/a-53184725

Ако си масажистка наистина и работиш, явно го правиш нелегално, в някоя дупка за масажи със щастлив край може би. Ситуацията е много тежка за туризма, в най-добрият случай служителите са на помощи, а в същото време разходите си вървят. Никой не е особено сигурен за работата си.

Фабриките също работят с намален обем на работа, с орязани заплати, принудителни отпуски, просто защото поръчките са силно намалели. И това е почти навсякъде, с изключение на няколко тесни отрасъла, няма да ти ги казвам кои са, че да не се окаже "случайно", че гаджето работи точно там.

# 55
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродита, ти по-добре ли знаеш какво им е положението?
Скрит текст:
Аз също съм в Германия и си работя. Кой е казал, че трябва задължително като масажистка да работи? Работа под път и над път. Има начини да си изхранва детето (Пък и проститутка да е, пак не пречи да е добра майка). А освен това явно има и партньор, който по всяка вероятност също работи.
Момичето само е написало, че няма да го правят днес това бебе. След няколко месеца като мине всичко и тогава може.
 Голяма драма вече, ей...

И после всички се вайкат, че раждаемоста била ниска, че населението било застаряващо, че не знам си още кво....

В по-нататъшни спорове не ми се влиза. Всеки сам си преценява, но според мен е хубаво да си обереш малко тона и да не съдиш много.
Ами не знам какво й е положението. Питах я, както и други въроси и зададох и не само аз, ама тя се фръцка, като ощипана мома и не даде информция. Само написа, дали нямало да разочарова родителите си? Индивид навършил пълнолетие, живеещ с половинка се чуди дали майка й и татко й ще одобрят нейното размножаване??? Чуди се как щели да реагират родителите й - те ли ще го гледат финансово и физически??? Ако да - е те тогава първо май е по-добре да ги пита, ако не - да се замисли дали може да го гледа с момчето до нея и да се надява да не я остави сама с бебето.  Едно бебе много хубаво нещо, но по-хубаво според мен е да се помисли дали може да му се осигури нормален живот. Тя писа, че е само на 21г. Какъв стаж и ликвидност има? Не писа да е имала здравословен проблем, ограничаващ силно времето й за направа на поколние. Ако пък има достатъчно финансова стабилност да си гледа детето още по-хубаво. Решението е нейно и на мъжа й, но ми се струва, че тя го чака от родителите си, въпросът е защо?

# 56
  • Мнения: 14
Аз все повече си мисля, че си някоя ученичка във ваканция, която си мисли, че в Германия постилат червен килим и си мечтае. Германия затвори хотелите за туристи средата на март:

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/en/tourism-in-germany-ca … avirus/a-52828221

Към момента все още не са отворени за туристи. Нещо повече, студията за масажи изрично са споменати в забраната и продължават да бе работят:
https://m.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D … %D1%82/a-53184725

Ако си масажистка наистина и работиш, явно го правиш нелегално, в някоя дупка за масажи със щастлив край може би. Ситуацията е много тежка за туризма, в най-добрият случай служителите са на помощи, а в същото време разходите си вървят. Никой не е особено сигурен за работата си.

Фабриките също работят с намален обем на работа, с орязани заплати, принудителни отпуски, просто защото поръчките са силно намалели. И това е почти навсякъде, с изключение на няколко тесни отрасъла, няма да ти ги казвам кои са, че да не се окаже "случайно", че гаджето работи точно там.


Когато отговорих на въпрос за работата си, имах в предвид, преди извънредното положение. И не се притеснявам,защото знам ,че след това ще продължа на същото работно място и отново ще си изкарвам добри доходи.Сега получавам 60% от нормалната си заплата. Когато това приключи, живота ще се върне в нормалния си ритъм. И такива думи от сорта “ мислиш си,че като дойдеш и ти постилат червения килим” ги мразя много,защото ти в случая нито знаеш живота ми как се е стекал или протекал до момента,за да ми ги пишеш тези неща. Не съм някоя глезла,която не знае къде се намира. Отлично знам и съм го преживяла да стартираш живота си от нулата в чужда държава. Но си права “ никой не ти постила червения килим” ,аз и не искам някой да го прави.

# 57
  • Мнения: 7 284
Ами тогава защо се притесняваш какво ще си мислят родителите ти? Нали всичко си постигнала сама, от нулата?

# 58
  • София
  • Мнения: 12 006
Ами тогава защо се притесняваш какво ще си мислят родителите ти? Нали всичко си постигнала сама, от нулата?
Добър въпрос, но едва ли и на него ще отговори. Виждам, че тенденцията е да не отговря на въпроси, които не й изнасят.

# 59
  • Мнения: 19 034
Масажисти, фризьори, сервитьори и пр. обикновено се осигуряват на доста ниски ставки и основната им заплата е ниска. Приходите им силно зависят от това наистина да работят, да имат клиенти и евентуално някакви бакшиши. Та 60% от някакво минимално твърдо заплащане не е много. Аз не бих тръгнала точно сега да си увеличавам разходите с дете, особено с такава професия и е такава ситуация.

И всъщност съм леко скептична, че Пимкито е в Германия.

# 60
  • Мнения: 9 718
Даааа,  в окото на бурята, разбирай пандемия, когато светът буквално е спрял да се върти (икономически и не само) някой се замисля за ... “бебенце”.
Умилих се, докато си го представих. Точно толкова, колкото докато гледах как един мармот ...

# 61
  • Мнения: 17 407
Бе вие не вярвахте и, че за един месец може да се ожени човек, ама сигурно е гот да се правиш на следовател - къде в личния живот, къде у форумния. Simple Smile
За Афродита - има хора, отношенията с родителите просто са им важни. Малко с единия крак влизаш точно там, където сама сочиш, че не трябва Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 12 006
Даааа,  в окото на бурята, разбирай пандемия, когато светът буквално е спрял да се върти (икономически и не само) някой се замисля за ... “бебенце”.
Умилих се, докато си го представих. Точно толкова, колкото докато гледах как един мармот ...
Що мармот? Я погледни в съседния подфорум за бременност, за тестове за овулация и подобни планиращи.

# 63
  • Мнения: 9 718
Не, благодаря!
Взех си днешната доза.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Поправете ме, ако греша, но точно масажисти и фризьори, както и други подобни професии, не изкарват ли добри пари в чужбина? Тук нееднократно съм чела вопли на съфорумки за ужасни суми във фризьорски салони, маникюристи и т.н.в европейски държави.

# 65
  • Мнения: 19 034


Когато отговорих на въпрос за работата си, имах в предвид, преди извънредното положение.

Въй, извънредно положение ли имало в Германия? Не знаех

# 66
  • Мнения: 7 284
В Германия фризьорки, масажистки, маникюристки, козметички, когато са наети, а не собственички, получават много малко.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 266
Поправете ме, ако греша, но точно масажисти и фризьори, както и други подобни професии, не изкарват ли добри пари в чужбина? Тук нееднократно съм чела вопли на съфорумки за ужасни суми във фризьорски салони, маникюристи и т.н.в европейски държави.
Повече от чудесни пари изкарват, ако бизнеса е техен и имат поток от клиенти. Ако работят за друг - едва ли.

# 68
  • Мнения: 12 798
Все им дават, колкото да се самоиздържат, та и дете да си отгледат. Авторката пише грамотно, сигурно е учила елементарна математика в училище и може да събере две и две.

Това с висшето образование ми стана интересно, и ще ви кажа защо. Имаме едни партньори от Швейцария, работят същото, каквото и ние. Само че ние висшист до висшиста - а те - със средно и професионален курс.
Разпитвах го този швейцарец защо така е при тях, а той ми казва следното. Тези, които изкарват висше, изгубват 4-5 години от трудовия стаж и после, когато се върнат на работа, вярно имат по-висока заплата, но колегите им със средно образование междувременно са със същата по-висока заплата заради стажа.
И в Германия не е така масово висшето образование, както у нас.

# 69
  • Мнения: 19 034
Бе вие не вярвахте и, че за един месец може да се ожени човек, ама сигурно е гот да се правиш на следовател - къде в личния живот, къде у форумния. Simple Smile
За Афродита - има хора, отношенията с родителите просто са им важни. Малко с единия крак влизаш точно там, където сама сочиш, че не трябва Simple Smile

Всеки с хобито си. Сигурно е гот някои да обикалят из всички теми и да самозодаволяват посредством форума разни липси.

# 70
  • Мнения: 17 407


Когато отговорих на въпрос за работата си, имах в предвид, преди извънредното положение.

Въй, извънредно положение ли имало в Германия? Не знаех

самозадоволяване ли рече?

# 71
  • Мнения: 6 879
Е, 60 процента си е точно това, което получва човек на Kurzarbeit тук. Напълно реално е. И минимална заплата да получава на час в Германия, пак не са толкова малко пари, ако човек живее скромно. А в много производства хич не изкарват малко.
Благоговението към висшето образование далеч не е като в България. Има много хора с изкаран Ausbildung, които работят добра работа и имат прилични доходи.

# 72
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
То само в България кьораво и сакато се бута да учи вИшУ. Истината е, че няма място под слънцето за толкова висшисти. Ама нали е срамно у нас да си среднист, та всички юруш по вузовете, влизат с връзки и излизат с тройки.
А на някой, който на 21 си взел хляба в ръцете, вместо да се вее по чалготеките и да лежи на мама и тате, му се набива канчето колко е зле.

Последна редакция: вт, 21 апр 2020, 16:52 от VickyTaylor

# 73
  • Мнения: 207
Това е нещо, което вие заедно трябва да си решите. Смятам, че ако можете да се справяте и родителите ти го виждат, няма да имат нищо против, даже ще се зарадвот. Във връзка с доходите и жилището, лично аз не разбирам хората, които чакат всичко да им е осигурено,да важно е, но винаги можеш и да загубиш това, което имаш. Аз съм на 24 на 21 реших,че съм готово за дете, но уви повече от 3 години не се получава , стигнахме и до ин витро... така,че ако смятате, че сте готови не губи време. Според мен не чакайте идеалния момент и това да имате всичко, защото тогава може и да не се получи. Възхищавам се на младите родители!
И да допълня на 22-23 завърших висшето си, даже вече съм магистър,но никога не е късно да учиш, освен това смятам, ако дай боже забременея,да се запиша отново да уча.Не мисля,че детето е пречка затова!

# 74
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Това е нещо, което вие заедно трябва да си решите. Смятам, че ако можете да се справяте и родителите ти го виждат, няма да имат нищо против, даже ще се зарадвот.
Във връзка с доходите и жилището, лично аз не разбирам хората, които чакат всичко да им е осигурено,да важно е, но винаги можеш и да загубиш това, което имаш.
Скрит текст:
Аз съм на 24 на 21 реших,че съм готово за дете, но уви повече от 3 години не се получава , стигнахме и до ин витро... така,че ако смятате, че сте готови не губи време. Според мен не чакайте идеалния момент и това да имате всичко, защото тогава може и да не се получи. Възхищавам се на младите родители!
И да допълня на 22-23 завърших висшето си, даже вече съм магистър,но никога не е късно да учиш, освен това смятам, ако дай боже забременея,да се запиша отново да уча.Не мисля,че детето е пречка затова!
Я сега обясни как се гледа бебе без доходи, на квартира в чужда държава, евентуално единия може да поработва някъде, ама може би след време или сега, не е ясно? Бъдещата мама май няма никакви квалификации и стаж освен да мач... да масажира или поне не е писла да има, което май силно ограничава започването на добра работа, пък и за кога да я почва, ако планира скоро да бременее? Simple Smile
Та, айде сега обясни как бебенце се гледка само с много лИбоФ! Simple Smile

# 75
  • Мнения: 6 879
Афродита, защо обиждаш авторката с тези намеци за мачкането и масажите с щастлив край? Ако е работила като масажист на пълно работно време, защо да не го работи пак като отворят хотелите? Какво и е непременно лошото на тази работа?

# 76
  • Мнения: 207
Скрит текст:
Това е нещо, което вие заедно трябва да си решите. Смятам, че ако можете да се справяте и родителите ти го виждат, няма да имат нищо против, даже ще се зарадвот.
Във връзка с доходите и жилището, лично аз не разбирам хората, които чакат всичко да им е осигурено,да важно е, но винаги можеш и да загубиш това, което имаш.
Скрит текст:
Аз съм на 24 на 21 реших,че съм готово за дете, но уви повече от 3 години не се получава , стигнахме и до ин витро... така,че ако смятате, че сте готови не губи време. Според мен не чакайте идеалния момент и това да имате всичко, защото тогава може и да не се получи. Възхищавам се на младите родители!
И да допълня на 22-23 завърших висшето си, даже вече съм магистър,но никога не е късно да учиш, освен това смятам, ако дай боже забременея,да се запиша отново да уча.Не мисля,че детето е пречка затова!
Я сега обясни как се гледа бебе без доходи, на квартира в чужда държава, евентуално единия може да поработва някъде, ама може би след време или сега, не е ясно? Бъдещата мама май няма никакви квалификации и стаж освен да мач... да масажира или поне не е писла да има, което май силно ограничава започването на добра работа, пък и за кога да я почва, ако планира скоро да бременее? Simple Smile
Та, айде сега обясни как бебенце се гледка само с много лИбоФ! Simple Smile

Момичето каза,че и двамата работят, вие да не живеете в тях, че да им знаете доходите? Да, дете без финанси не може да се гледа, но и само с тях не може. Работат ми е свързана с деца и да ви кажа, повечето от тях са презадоволени, но нещастни! По-добре млади родители с по-малко финанси, но спокойна, любяща атмосфера. От колкото родители на 35+ кариеристи, нямащи време за детето си, нито за възпитанието му, нито за създаването на емоции у него,купуващи скъпи играчки-компенсиращи липсата им на време да играят с него ,то даже не знае как се играе,защото няма кой да му покаже !

# 77
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Наистина са много грозни намеците за мачкането и масажите с щастлив край. Чак на мен ми става гадно да го чета. Много ехидно.

# 78
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродита, защо обиждаш авторката с тези намеци за мачкането и масажите с щастлив край? Ако е работила като масажист на пълно работно време, защо да не го работи пак като отворят хотелите? Какво и е непременно лошото на тази работа?
Аааа бъркаш ме! Никъде нищо не съм писала за щастлив или не щастлив край! Друга беше потребителката която го написа. На мен акцента ми беше какъв й е професионалния опит, така да се каже, след като пише, че е на 21г. и не писа за друг професионален опит или умения, курс, стаж и т.н. То и кога да ги натрупа де.

# 79
  • Мнения: 17 407
И ти, и потребителката с догадките за завършека на масажите - оставете тези грижи на работодателя, клиентите и евентуално - мъжа ѝ.

# 80
  • Мнения: 207
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪
Не знам положението ви, през какво сте минали, възрастта ви , имате ли деца или не, но сте много черногледа и груба! Всеки има гледна точка и щом момичето търси съвет, то можем да и го дадем, но не е нужно да натрапваме мнението си, да сме груби и да се заяждаме! Аз говоря от моя прозорец, от това което на мен ми се е случило и това, което бих направила АЗ!

# 81
  • Мнения: 19 034
И къде е гаранцията, че като са млади и бедни родителите, задължително ще осигурят любяща атмосфера?

Аз редовно срещам млади, прости и мързеливи родители, легнали финансово и всякак гърба на родителите си, които си неглижират детето, за да ходят да си живеят живота по заведения, и ако не успеят да го метнат детето на някоя баба, то стои насрано с часове, докато се хипнотизират с телефона да пишат скудоумия във фейсбук. Не всички са такива, разбира се, както и това, че някой си има добра работа, жилище, спестявания и е успял да прочете 2-3 книги, не значи, че няма да осигури любяща атмосфера за детето си.

Повечето 21-годишни нямат проблеми с фертилитета. Даже и повечето 31-годишни нямат, стига да не са имали проблем още на 21. Потребителката явно е изтеглила късата клечка и по-добре да се стяга да работи и да спестява, че и от фондовете финансирането не е до безкрай.

# 82
  • София
  • Мнения: 12 006
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪
Не знам положението ви, през какво сте минали, възрастта ви , имате ли деца или не, но сте много черногледа и груба! Всеки има гледна точка и щом момичето търси съвет, то можем да и го дадем, но не е нужно да натрапваме мнението си, да сме груби и да се заяждаме! Аз говоря от моя прозорец, от това което на мен ми се е случило и това, което бих направила АЗ!
Точно така и тук всеки си казва гледната точка, а тя е различна за всеки. На едни им харесва едно, ама не дават реални съвети как да се постигне. Ти например. Така и не ми каза как се гледа бебе без пари, даже май сама написа, че няма как. Авторката пък е с професионале опит, който в момента предполагам е на пауза, до кога не знам, дали тя знае - едва ли. Не е казала за други умения позволяващи й да издържа бебе? Аз на нейно място не бих направила бебе точно сега. Тя - както си реши така да постъпи. Ама не е сигурна първо дали маминка ще й разреши.

# 83
  • Мнения: 207
И къде е гаранцията, че като са млади и бедни родителите, задължително ще осигурят любяща атмосфера?

Аз редовно срещам млади, прости и мързеливи родители, легнали финансово и всякак гърба на родителите си, които си неглижират детето, за да ходят да си живеят живота по заведения, и ако не успеят да го метнат детето на някоя баба, то стои насрано с часове, докато се хипнотизират с телефона да пишат скудоумия във фейсбук. Не всички са такива, разбира се, както и това, че някой си има добра работа, жилище, спестявания и е успял да прочете 2-3 книга ги, не значи, че няма да осигури любяща атмосфера за детето си.
Това да си мързелив и безхаберник е друг въпрос! Но когато си млад имаш много повече възможности да поправиш грешките и е по-лесно да стъпиш на краката си, имаш повече енергия ,търпение-по-лесно е да отгледаш дете. Винаги има варианти,моя мъж работеше на две места(отделно има собствен бизнес) докато си стъпим на краката и смея да кажа, че на тези години имаме много добър стандарт на живот, но това да те мързи е друго!

# 84
  • София
  • Мнения: 12 006
Някой би ли ми разяснил какво означава "частен бутиков хотел"? За първи път чувам за бутиков хотел? Какви са клиентите и услугите на такъв хотел?
От тук:
Да,той също го иска. На 28г. е,разликата ни е 6 години. Той работи във фабрика и е добре заплатен,а аз работя в частен бутиков хотел като масажистка и също изкарвам добри доходи,не смея да се оплаквам.

# 85
  • Мнения: 207
Няма как да знаем момичето мързеливо ли е или -не , ще се справили или-не ,това са  само догадки, ние даваме само мнение, всике знае най-добре какво е в дома му! Няма нищо сигурно, днес може да имаш всичко,утре-нищо, както и обратното!

Последна редакция: вт, 21 апр 2020, 19:00 от Sunshine.s

# 86
  • Мнения: 19 034
Ще ме извиняваш, мила Съншайн, ама като работиш ТИ лично на две работи, за да си стъпиТЕ на краката, тогава се изказвай компетентно за 35-годишните нелюбящи кариеристи, които може и да нямат късмета някой да ги на тегли на финансов буксир. И като родиш поне едно дете на млади години, и още едно на по-късни, тогава ще ни уведомиш кое е по-лесно. И дано, докато това се случва, да имаш мъж до теб, който да поеме основната тежест в работата, защото в днешно време разделите с бащите на децата са далеч по-често срещани от неплодовитите 20-30-годишни, че да не ти се налага да си оставяш децата в нелюбяща атмосфера, за да работиш.

# 87
  • Мнения: 207
И да ви питам.-Каква е гаранцията, че примерно но 30 ще си финансово стабилен, ще имаш дом и партньор? За мен едно дете би било още по-голяма мотивация да се развивам, да съм пример за него и да осигуря по-добри условия за  живот! Защо детето да е пречка?

# 88
  • Мнения: 207
Ще ме извиняваш, мила Съншайн, ама като работиш ТИ лично на две работи, за да си стъпиТЕ на краката, тогава се изказвай компетентно за 35-годишните нелюбящи кариеристи, които може и да нямат късмета някой да ги на тегли на финансов буксир. И като родиш поне едно дете на млади години, и още едно на по-късни, тогава ще ни уведомиш кое е по-лесно. И дано, докато това се случва, да имаш мъж до теб, който да поеме основната тежест в работата, защото в днешно време разделите с бащите на децата са далеч по-често срещани от неплодовитите 20-30-годишни, че да не ти се налага да си оставяш децата в нелюбяща атмосфера, за да работиш.
Казах,че мъжът ми работеше на 2 места-не аз. И всъщност го правеше и беше мотивиран от това да  имаме по-скоро наш дом, защото се готвехме за дете!

# 89
  • София
  • Мнения: 12 006
И да ви питам.-Каква е гаранцията, че примерно но 30 ще си финансово стабилен, ще имаш дом и партньор? За мен едно дете би било още по-голяма мотивация да се развивам, да съм пример за него и да осигуря по-добри условия за  живот! Защо детето да е пречка?
Би ли ми обяснила как тончо може да се развиваш с пеленаче? А после с вечните отсъствия поради болнични в градинска възраст, за училище да продължавам ли в 1ви клас? Моля отговор различен от "има си баби и дядовци" или "мъжът ми си има собствен бизнес и гъвкаво работно време"? А също и: твоята професия не позволява хоум офис, квалификации нямаш, опит нямаш освен в 1 сфера. Тревожиш се не с какво ще си отглеждаш детето, а какво ще кажат родителите ти, ако разберат, че си бременна. Мерси Simple Smile

# 90
  • Мнения: 207
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪
Можеш примерно да учиш. Аз съм против отгреждането от баба и дядо! Има и варианти за работа от вкъщи. Има ли желание има и начин! А ако си на 30 с кариера, нима няма да отсъстваш от работа, нима няма да се измаряш по-бързо от ежедневието си, отколкото когато си на 20?

# 91
  • Мнения: 207
И къде е гаранцията, че като са млади и бедни родителите, задължително ще осигурят любяща атмосфера?

Аз редовно срещам млади, прости и мързеливи родители, легнали финансово и всякак гърба на родителите си, които си неглижират детето, за да ходят да си живеят живота по заведения, и ако не успеят да го метнат детето на някоя баба, то стои насрано с часове, докато се хипнотизират с телефона да пишат скудоумия във фейсбук. Не всички са такива, разбира се, както и това, че някой си има добра работа, жилище, спестявания и е успял да прочете 2-3 книги, не значи, че няма да осигури любяща атмосфера за детето си.

Повечето 21-годишни нямат проблеми с фертилитета. Даже и повечето 31-годишни нямат, стига да не са имали проблем още на 21. Потребителката явно е изтеглила късата клечка и по-добре да се стяга да работи и да спестява, че и от фондовете финансирането не е до безкрай.

Не мога да повярвам, че това са думи на жена! Много жалко... явно вашия живот е много тежък, като съдя по разсъжденията и злобните ви думи. Аз нямам проблеми с фертилитетът, проблема не е в мен, но дори и да имах такъв, пак не бих била озлобена и груба към хората каквато сте вие! Явно вашите родители не са ви отгледали правилно  и не са успели да ви направят достоен човек!

# 92
  • София
  • Мнения: 12 006
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪
Можеш примерно да учиш. Аз съм против отгреждането от баба и дядо! Има и варианти за работа от вкъщи. Има ли желание има и начин! А ако си на 30 с кариера, нима няма да отсъстваш от работа, нима няма да се измаряш по-бързо от ежедневието си, отколкото когато си на 20?
Mда, с бебе на ръце най-ползотворно е учи, как не се сетих. А работа от вкъщи, при все че всичкия ти професионален опит се свежда до масажи, каква казваш би могла да бъде? Иначе правиш ли разлика между отсъствие на жена с кариера и на такава с няколко месеца общо стаж в живота си?

# 93
  • Мнения: 17 407
,...,, в днешно време разделите с бащите на децата са далеч по-често срещани от неплодовитите 20-30-годишни, че да не ти се налага да си оставяш децата в нелюбяща атмосфера, за да работиш.

За да оформиш подобни изводи, това ще да е от широка практика и богат житейски опит произлязло. На твое място не бих намесила по този начин темата за неплодовитите 20-30 годишни, защото реалността, уви, е друга. Дори не е нужно да ги сравняваме с разделите, защото често двата проблема са ведно.

# 94
  • Мнения: 207
На мен би ми било интересно какви са професиите на дамите и какво са постигнали толкова в живота си, като са родили по-късно?
Аз мога да кажа за себе си че 6 месеца след започване на образованието си(на 19г.), вече работех по специалността, която учех.Мъжът ми също е с добра професия.Аз на 24 мъжът ми на 26 имаме собствени коли, които сами сме си купили, къща построена от мъжа ми(живеем в един от големите градове) и среден  стандарт на живот(родителите ни не ни помагат финансово). Като през цялото това време ходим и по лекари! И ми казвате,че човек не може да успее да гледа дете и да учи? Няма невъзможни неща!

# 95
  • Мнения: 19 034
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪
Можеш примерно да учиш. Аз съм против отгреждането от баба и дядо! Има и варианти за работа от вкъщи. Има ли желание има и начин! А ако си на 30 с кариера, нима няма да отсъстваш от работа, нима няма да се измаряш по-бързо от ежедневието си, отколкото когато си на 20?

За да учиш, пак трябва някой да те издържа, докато учиш, както и да издържа детето ти. Или да работиш, да учиш и да си гледаш детето, което е трудно осъществимо, ако някой поне физически не ти гледа детето. Което отново те връща в позицията с евентуалната нелюбяща атмосфера и еманципирането от детето, защото почти не му виждаш очите и някой друг извършва основните грижи, и те предпазва от нуждата да го гледаш лично, да взимаш отпуски, болнични и пр. За работа от вкъщи е много трудно също да изкарваш достатъчно, ако не си квалифициран и нямаш способности в по-платените сфери. И ако ти е малко детето, и не е на ясла или детска градина, или пък някой не го гледа,докато работиш, а не си го затворила някъде да не мърда, че да не го поглеждаш много-много (демек да го неглижираш като някоя гадна кариеристка, макар че тялом си близо до него), и да не се разконцентрираш през 3 минути, докато то реве за внимание или се опитва да се самоубие по всевъзможни начини, значи имаш максимум 1-2-3 часа в денонощието за работа, които да откраднеш, докато детето спи, обикновено от твоето време за сън, защото моето примерно през деня почти не спи. Повечето хора работят за пари, а не защото са бесни кариеристи.

И да, проблемите с фертилитета, поне тези свързани с възрастта, не са чак толкова често срещани и при двата пола, че да се налага да бързаш да правиш деца на 20, сакън да не се наложи да правиш инвитро, ако решиш да поизчакаш малко с децата.

# 96
  • София
  • Мнения: 13 191
На питането що е то бутиков хотел. Дано не е извън темата, но ми стана неприятно да чета грубите реплики към авторката от някои потребители. Това е малък и уютен хотел, който обикновено е с определена тема на обзавеждане. Често всяка стая е в различен стил (примерно, морски, битов, средиземноморски, с основен цвят и подобни). Този тип хотели обикновено предлагат джакузи в стаята или ограничен тип спа процедури (сауна, солна стая) и осигуряват индивидуално посещение на козметик, фризьор, масажист и др., както и сервиз или кетъринг в стаята. У нас не са официално категоризирани като тип тези хотели, но по света са много търсени и са прекрасни за романтични пътувания. Често осигуряват разни кратки крафт курсове, дегустация на вино или храни и др. В България също има подобни хотели в последните години. Няма да е редно да цитирам имена. Този тип хотели нямат нищо общо с "онзи" тип мачкане и обикновено си подбират качествен и професионален персонал.

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 00:35 от Fever Ray

# 97
  • Мнения: 6 709
Към авторката, за начало се замислете да се ожените. Старомодна съм и се придържам към поговорката "Първо булка, после люлка".

А като чета коментарите, оставам с впечатлението, че тук е пълно с кръгли сираци без родители. Всичко сами са постигнали в този живот.

# 98
  • София
  • Мнения: 12 006
На питането що е то бутиков хотел.
Скрит текст:
Дано не е извън темата, но ми стана неприятно да чета грубите реплики към авторката от някои потребители. Това е малък и уютен хотел, който обикновено е с определена тема на обзавеждане. Често всяка стая е в различен стил (примерно, морски, битов, средиземноморски, с основен цвят и подобни). Този тип хотели обикновено предлагат джакузи в стаята или ограничен тип спа процедури (сауна, солна стая) и осигуряват индивидуално посещение на козметик, фризьор, масажист и др., както и сервиз или кетъринг в стаята. У нас не са официално категоризирани като тип тези хотели, но по света са много търсени и са прекрасни за романтични пътувания. Често осигуряват разни кратки крафт курсове, дегустация на вино или храни и др. В България също има подобни хотели в последните години. Няма да е редно да цитирам имена. Този тип хотели нямат нищо общо с "онзи" тип мачкане и обикновено си подбират качествен и професионален персонал.
Благодаря за разяснението. Чувала съм за такива хотели, но не нзаех наистина, че им казват "бутикови". И не, не съм си помислила, че става въпрос за от "онзи" тип хотели, едва ли авторката би го казала в прав текст, ако работеше на такова място.

# 99
  • Мнения: 19 034
Леле, ама няма значение какво е бутиков хотел. Основното беше може ли да работи в ситуация на забрана за работа, та чак и такъв просперитет, че точно с такъв момент да тръгне да мисли за дете.  Ами, не може никъде, където се развива легална дейност, защото никой няма да рискува да му фалират бизнеса с глоби заради малкото клиенти, които са склонни да рискуват  Ако се твърди друго, както беше в началото, вариантите са два - или си фантазира, или работи нелегално. Ама и нелегално за обикновени масажи малко хора биха рискували, все пак не е нещо от първа необходимост, като рехабилитация, та остават малко по-интимните услуги, където клиентите имат по-първични нужди и са свикнали да рискуват. Това са си само мои разсъждения, не съм наясно с нелегалния пазар на такива услуги в Германия.

По въпроса за децата, на каквато и възраст да родиш, ще трябва да направиш компромис с гледането на дете , или работата, или пък другият родител ще трябва да направи. Кой както го устройва. Колкото и да си енергичен, макар аз да не смятам, че в периода 20-30 има особена разлика в нивото на енергия (виж, при бабите вече се усещат разликите, че на по-късна възраст по-трудно си гледат внучетата), не може да движиш неща, които се случват паралелно по едно и също време, хем еднолично, хем качествено. Иначе наизуст може да си пишем много как майката върти 5-степенни менюта, лъска къщата, гледа дете качествено, без да ги е хипнотизирала за часове с телефон, таблет или телевизор, и работи от вкъщи, изкарвайки стабилен доход.

# 100
  • Мнения: 580
Омъжих се и родих на 21. Живеем отделно, никой не ни издържа. Завърших си бакалавърската степен, в момента карам магистратура. Имах и стаж и работа, когато забременях. Не е лесно и не е за всеки. Ако се решиш да раждаш, забрави за социален живот близките 2-3, че и повече години. Също и ще се отрази на връзката ви. Ако аз бях с мъжа си тогава 2 години, нямаше да се навия. Пак не е гаранция, но за мен е важно да познаваш по-дълго.

# 101
  • France
  • Мнения: 12 598
И да ви питам.-Каква е гаранцията, че примерно но 30 ще си финансово стабилен, ще имаш дом и партньор? За мен едно дете би било още по-голяма мотивация да се развивам, да съм пример за него и да осигуря по-добри условия за  живот! Защо детето да е пречка?
Това ми напомня вица : "акъл и мензис не ти ли дойдат навреме, не ги чакай!"
Моето мнение е, че докато един човек търси одобрение от родителите си, или някаква външна мотивация (дете, гадже...) не е достатъчно зрял за да стане родител. Което въобще не му пречи да опита. Резултатът е добре описан от кукумицинка.

# 102
  • Мнения: 3 186
А какво да кажем за мъже и жени , които от страх да не си навлекат неодобрението на маминка и татко не могат две приказки да им кажат да не им се бъркат в семейството? А за тези, които следват и работят, каквото им се каже? За тези, които зарязват любовта и се женят за типажа, определен от мамчето? И сумати подобни случаи...

Голямо възмущение към това 21-годишно момиче!

# 103
  • Мнения: X
Ама големи сте разбирачи някои дами....

По темата,
Авторке, аз съм на 20 и майка от вече 3 месеца. Да, гледането на дете и ученето не е никак лесно, налага ми се понякога и да будувам вечерите, за да мога да си предам навреме курсови работи и да се подготвя за изпит. Но пък и аз съм си максималист и не се боря "да издрапам и тоя семестър".
Съветвам:
1. Имайте СОБСТВЕНО жилище, а не под наем
2. Стабилна работа (видях, че вече си отговорила, че имате такава, значи всичко е ок тук)
3. Спестете си някой друг лев за "черни дни" - много мои познати останаха без пукнат лев само няколко седмици след началото на неплатения отпуск.
4. Трябва да престане да ти пука за хорското мнение, включае и на родители, свекърви, баби и не знам кои още роднини от пето коляно.
5. Трябва да си сигурна, че добре познаваш приятеля си, защото някои неща се променят след дете. Прецени до колко си сигурна в него.
Успех!

ПП На някои хора не им се "живее" по дискотеки, не им допада напиването и тн., така че съветите от сорта на "на живей се, щото после ще ти се живее" са пълен булшит според мен. Ако си е намерила точния партньор защо да не опитат?
А, и още нещо се сетих - майка ми ме е раждала на 32 г, и когато бях на 14-15 на море, компанията ми там я объркаха за "баба ми" Simple Smile Аз лично не искам да бъда" баба", мерси!

# 104
  • Мнения: 6 879
Ако авторката чака да заима свое собствено жилище в Германия, а да не е под наем, може в критическата да влезе и пак да не е стигнала до там.
За България в общи линии важи същото, макар че ние пак по-млади купуваме. Все пак имам искрени съмнения колко 20-годишни са си ги купили сами СОБСТВЕНИТЕ жилища сами с партньора.

Редакция, понеже това безумие напред не съм го прочела, а много държа да кажа, че за мен е безумие да се твърде, че жена, която е родила на 32, изглежда като баба на 46.
А, и още нещо се сетих - майка ми ме е раждала на 32 г, и когато бях на 14-15 на море, компанията ми там я объркаха за "баба ми" Simple Smile Аз лично не искам да бъда" баба", мерси!

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 18:27 от Welt

# 105
  • Мнения: 2 039
И да ви питам.-Каква е гаранцията, че примерно но 30 ще си финансово стабилен, ще имаш дом и партньор? За мен едно дете би било още по-голяма мотивация да се развивам, да съм пример за него и да осигуря по-добри условия за  живот! Защо детето да е пречка?
Само да попитам,Вие лично колко деца родихте и ги изгледахте ,без помощ от родители и със сравнително скромни доходи за да давате категорично мнение ?

# 106
  • София
  • Мнения: 6 266
Darry_157, не са ти лоши съветите. Само не мога да разбера ти кога поработи та да събереш някой лев за черни дни, при положение , че си на 20 с тримесечно бебе? Кога изкара пари за собствено жилище? Кога си намери стабилна работа - средно се завършва на 19, ти си на 20 с бебе? Grinning Ще спра до тук, че много станаха фантасмагориите.

# 107
  • Мнения: 9 718
Ама големи сте разбирачи някои дами....
ПП На някои хора не им се "живее" по дискотеки, не им допада напиването и тн., така че съветите от сорта на "на живей се, щото после ще ти се живее" са пълен булшит според мен. Ако си е намерила точния партньор защо да не опитат?
А, и още нещо се сетих - майка ми ме е раждала на 32 г, и когато бях на 14-15 на море, компанията ми там я объркаха за "баба ми" Simple Smile Аз лично не искам да бъда" баба", мерси!
Дам, интересно, че свързваш разбирането за живеене с пиене и дискотеки. Живеенето може да е пътуване, доброволстване към различни организации в различни точки на света, стажуване дори и без заплащане във фирми, което да ти даде различен опит, умения, знания, признание...
Може да се изброява още, особено като се има предвид, че авторката не живее в България, ама щом е пиене, пушене, тия три неща... Ограничена работа!

# 108
  • Мнения: 1 050
И да ви питам.-Каква е гаранцията, че примерно но 30 ще си финансово стабилен, ще имаш дом и партньор? За мен едно дете би било още по-голяма мотивация да се развивам, да съм пример за него и да осигуря по-добри условия за  живот! Защо детето да е пречка?
Само да попитам,Вие лично колко деца родихте и ги изгледахте ,без помощ от родители и със сравнително скромни доходи за да давате категорично мнение ?
Аз само не разбрах защо е задължително да се справяме без помощ от родителите си? Нали това е смисълът на семейството- да си помага. Не се раждаме на този свят, за да бъдем сами и да се блъскаме с всички трудности на живота без ничия помощ. Няма нищо по-нормално от това да ти помагат родителите, това не значи, че ще си седиш цял ден да бездействаш, а те ще те лигавят. Нищо недостойно няма в това да приемеш помощ отюродителите си. Баба ти все сама се е справяла, нали? И къща е имала, и голяма заплата, със свекъри и тъстове никой не е живял, не! Децата й от бабите си не са били гледани, не!

# 109
  • France
  • Мнения: 12 598
Ама големи сте разбирачи някои дами....

ПП На някои хора не им се "живее" по дискотеки, не им допада напиването и тн., така че съветите от сорта на "на живей се, щото после ще ти се живее" са пълен булшит според мен.
Дари, личи ти, че си само на 20.

ПП Не преставам да се учудвам на липсата на въображение на младите хора, когато стане дума за забава и приятно изкарване на времето

Ох, YSt, пляс-по-челото. Напомняш ми да си запиша, когато синът ми стане на 18 да му събера бохчичката и да го изпратя по друмищата на живота. Да не си помисли, че понеже сме семейство, трябва да го отглеждам до 40 поне, заедно с неговото поколение.
Не сте само вие виновни да имате такава гледна точка. Българското възпитание в тези смутни времена също има вина.
ППП. И двете ми баби сами са се справяли в живота. Едната беше зъболекар, другата педиатър. Ако ти не можеш да се справяш сама, значи не си дораснала.

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 19:02 от Philomena

# 110
  • Мнения: X
При мен нещата така се стекоха, че се наложи да започна да работя на 14 години, за да помагам на семейството си, под което визирам конкретно майка ми. От 16-годишна работя на трудов договор... Просто ми се наложи да порасна много бързо. Simple Smile С мъжа ми съм от 15-годишна, като заживяхме заедно като бях на 17.

Относно "живеенето" - че едно дете какво пречи на пътуванията? Или пък развиването в професионален план? Ако дамата е амбициозна, всичко е възможно. Да, трудно, но абсолютно възможно.
За мен детето пречи на модерните за тийновете неща, които изредих и са болтнати от Вас. Тоест, в моята глава, ако искаш да бъдеш родител - трябва да пораснеш и да осъзнаеш, че твоето поведение дава пример на детето.

# 111
  • Мнения: 17 407
И всеки младеж трябва да мине през доброволчество, опит, стаж, опит, стаж, преди да се размножи, щото някой си го смята за правилния път?
Извинете, но започва да става смешно.
Радвам се, че всички мои подопечни девойки, решили да родят преди 25, се справят с майчинство, учене, семейство, без да прекъсват. Да, имат семейства, имат и подкрепата на родители, и това не е срамно. Радвам се, че не скачам на всяка да обяснявам как няма да стане нейната работа, обаче вашето тука минава секви граници.

# 112
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Да бе, какъв е тоя ентусиазъм да набивате канчетата на 20- годишни момичета, че неминуемо ще се провалят в майчинството, работата и семейния живот? Ми, не, не е изобщо задължително.
Моите наблюдения сочат точно обратното.
Те, щото 30 и 40- годишните не разчитат на родителите си, я да им гледат децата, ако се наложи, я за нещо друго.

# 113
  • France
  • Мнения: 12 598
Нямам наблюдения да се набиват канчетата, защото са на 20. Има 20 годишни, които са зрели и отговорни. Само, че тук не оставам с това впечатление.

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 19:09 от Philomena

# 114
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Щом решавате от два поста в анонимен форум кой колко е отговорен, браво.

# 115
  • Мнения: 9 718
И всеки младеж трябва да мине през доброволчество, опит, стаж, опит, стаж, преди да се размножи, щото някой си го смята за правилния път?
Извинете, но започва да става смешно.
Радвам се, че всички мои подопечни девойки, решили да родят преди 25, се справят с майчинство, учене, семейство, без да прекъсват. Да, имат семейства, имат и подкрепата на родители, и това не е срамно. Радвам се, че не скачам на всяка да обяснявам как няма да стане нейната работа, обаче вашето тука минава секви граници.
Това беше дадено като алтернатива на пиенето и дискотеките, а не като изискване за размножаване.
Четете като дявола евангелието.

# 116
  • France
  • Мнения: 12 598
Писмената реч може да бъде бездънен кладенец за информация, за този, който може да чете между редовете.

# 117
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Е тук вече съм безмълвна.

# 118
  • France
  • Мнения: 12 598
Joy щом казваш.

# 119
  • Мнения: 3 186
Аз само не разбрах защо е задължително да се справяме без помощ от родителите си? Нали това е смисълът на семейството- да си помага. Не се раждаме на този свят, за да бъдем сами и да се блъскаме с всички трудности на живота без ничия помощ. Няма нищо по-нормално от това да ти помагат родителите, това не значи, че ще си седиш цял ден да бездействаш, а те ще те лигавят. Нищо недостойно няма в това да приемеш помощ отюродителите си. Баба ти все сама се е справяла, нали? И къща е имала, и голяма заплата, със свекъри и тъстове никой не е живял, не! Децата й от бабите си не са били гледани, не!
То това е и начинът. Оцелели са хилядолетия човеците, грижейки се един за друг, живеейки заедно млади и стари. Децата са били възпитавани от всички на практика и тн.
Сегашното модерно родител + дете или двама родители + дете е ненормалното.
Който както си го направи обаче...

Едит И двете ми баби деца не са гледали, много помощ са имали, но когато те станаха баби вече модата беше сменена и удобно се облажиха.

# 120
  • Мнения: 40 966
         Да се набива канче може на някой близък и зависим в някаква степен - да кажем родителите да набиват канчето на детето. Но тук е  форум и имаме въпрос. На въпроса има всякакви отговори, но това не е набиване на канче. Питащият сам ще си реши какво да прави и никой тук няма да има възможност да му натяква.

# 121
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Мислех, че четем тривилни проблеми в женски форум, а не Достоевски, чак, пък, между редовете😅

# 122
  • Мнения: 6 709
Има ясно и точно поставени правила.
1. До 30 години се образоваш и напредваш в кариерата, каквато и да значи това. Междувременно трябва да спиш с поне 30-50-100 мъже. Ако си направила и някой аборт е бонус.
2. След 30 започваш да търсиш перспективен мъж, по възможност сирак, но богат наследник все пак.
3. На около 35-40 евентуално след като си намерила мъжа по т.2 може и да родиш. А, не може, задължително е, защото това биологическите закони не се отнасят за теб .

Аз самата не съм родила на 20, бях завършила Висше, но такива ограничени мисли са ми супер смешни.

# 123
  • Мнения: 17 407
Аз готовите алтернативи и решения не ги чета между редовете. Тоест, чета ги, ама не ги анализирам, че не ми говорят добре за авторите.

# 124
  • France
  • Мнения: 12 598
Вики, наистина не искам да се заяждам с теб, но ето - готова съм да се обзаложа, че не си чела Достоевски. Както и че литературният анализ не ти е сила.

Дари, колко си пропътувала с дете под мишница и колко си напреднала в кариерата, от както си майка? Някои от тук присъстващите сме го пробвали и в двата варианта и въпреки, че и ние сме работели от 16 годишни, продължаваме да се учудваме, че морето не ни е до колене. Образно казано, разбира се.

# 125
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Не искаш да се заяждаш, но го направи по не много деликатен начин. Кой какво е чел не е тема на разговора, но ако на теб ти харесва да анализираш между редовете елементарни житейски ситуации, нека.

# 126
  • Мнения: 19 034
А, и още нещо се сетих - майка ми ме е раждала на 32 г, и когато бях на 14-15 на море, компанията ми там я объркаха за "баба ми" Simple Smile Аз лично не искам да бъда" баба", мерси!

Олеле, а сега пускаш ли я майка ти да се показва с внучето на публични места? Може да я помислят за негова прабаба и да му остане травма за цял живот, или поне, докато реши да се ожени на 12, че да компенсира дъртата си баба.

# 127
  • Мнения: 3 186
За да е по-лесно на всички, правилата е редно да се узаконят. Първо, никой на никого не е длъжен. Започва се от семейството - роднините не трябва да си помагат. (Интересно на кого трябва да помагам - на чуждите деца, старци, болни ли?)
Второ, въвежда се официално минимален доход, който да има родителят преди да прави деца. Бедни, болни, гладни, смотани, мързеливи и др. ще изчезнат със сигурност; ще останат умните, работливите и тн.

# 128
  • France
  • Мнения: 12 598
Ако нещо наистина харесвам, това са малките деца. И искам те да имат отговорни родители, които да задоволяват техните емоционални и физически нужди. За това и пиша в тази тема. А това кой, какво и що, не ме вълнува и за 5 стотинки. Но когато ме апострофират - отговарям.

# 129
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
И защо реши, че въпросните момичета няма да задоволят нуждите на децата си? На база написаното тук е твърде несериозно да се правят такива крайни заключения.

# 130
  • France
  • Мнения: 12 598
В първия си пост го обяснявам достатъчно добре. Спирам до тук, защото става чат-спам

# 131
  • Мнения: X
Philomena, от прекалено кратко време съм майка, за да имам действителен опит, това е и главната причина да съм част от този форум. Личи си, че сте интелигентна жена, което предполага да ме разберете - не считам детето за толкова голям проблем, когато има желание за развитие. Разбира се всичко, което сте изброили е абсолютно задължително за един пълноценен и щастлив живот, но ако имаш всичко нужно за отговорно отглеждане на дете, защо да чакаш до 30 години за него? Вие най-добре трябва да знаете как детето прави живота пълноценен и каква жестока мотивация е.
И аз спирам да пиша по темата, защото вече прекаляваме. Joy

# 132
  • France
  • Мнения: 12 598
Дари, моля те, говори ми на "ти", състаряваш ме така. Stuck Out Tongue Winking Eye
Не смятам по никакъв начин, че едно дете може да бъде "проблем". Дори и в 4 часа посред нощ, когато не знаеш на кой свят се намираш и докато сменяш памперса, едно "балистично" ако те измокря, пребоядисвайки стената зад теб. И както вече казах, не съм против да имаш деца на 20, ако смяташ, че можеш да им осигуриш топъл дом.

# 133
  • Мнения: 207
Писах в темата, за да дам моето мнение  и да обоснова гледната си точка. Не съм го направила, за да се заяждам или нападам с някой, нито пък да оборвам мнението на другите. Не мога да разбера дамите, защо си мислят, че тяхното мнение е правилното, след като всеки човек е различен, не казвам, че и моето е.Казвам,че за мен това е правилно! Но още повече не мога да разбера как жени могат да бъдат толкова груби,злобни и негативни! На това ли учите децата си?- На такъв език, на такива обноски. Нима животът ви е толкова скучен, тежък, че се чудите кого да нагрубите?Детето ли ви е попречило да се развиете или пък да сте нещастни? Всеки в живота си среща трудности въпроса е как се справя с тях и в какво се превръща след тях!

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 22:05 от Sunshine.s

# 134
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Мислех да пиша още ама ще си го спестя. Няма какво да кажа на такива, които смятат родилите на 35 като мен за баби на децата си, а не за майки. Т.е имам ама не ща бан.

# 135
  • Мнения: 2 516
Мислех да пиша още ама ще си го спестя. Няма какво да кажа на такива, които смятат родилите на 35 като мен за баби на децата си, а не за майки. Т.е имам ама не ща бан.
Следя темата и имам отговор почти за всеки пост. След този за „бабата” и аз бях готова да напиша нещо, което щеше да е за бан.

# 136
  • Мнения: 19 034
Абе, да принудиш непълнолетното си дете да работи и да се чуди как да се измъкне от опеката ти, правейки се на малката булка в дома на свекървата с някой батко, хич не ми е ок. Иначе и по мое време по-семпличките по-бързо се сдобиваха с деца. Нищо ново под слънцето. Но пилците се броят наесен, така че никой не може да е сигурен каква точно я е свършил, преди детето му да е станало възрастен човек.

# 137
  • Мнения: X
Не съм целяла да обидя никого, много се извинявам, ако е така. Казвам нещата такива, каквито са били в моите очи. На времето беше доста смешна ситуация, но след това беше един от доводите да взема решението да съм млада майка. Предпочитам да ме бъркат за сестра на детето ми, от колкото за баба му. Това си е в моя акъл, разбира се. Не смятам, че съм "по-семпличка", но това времето и кариерата ми, да се надяваме успешна, ще докаже. Всеки си има в главата развит сценарий като "перфектен", за повечето хора напоследък това е да изградят успешна кариера и чак след това да мислят за дете. На мен не ми се чака и предпочитам този период да го изкарам докато съм здрава, права, съвсем млада и тн. Никой не ми е в дома, че да ми дава акъл, освен мъжа ми и детето ми. И не, не се правя на млада булка при свекървата. На мнение съм, че всеки трябва да си знае гьола.
 Хубава вечер, предлагам вече да спрем да разводняваме темата! Hands V

# 138
  • Мнения: 14
Смятам,че ако трябва да направя абсолютно всичко по план,то създаването на семейство ще остане много много напред във времето. Според мен,човек никога няма да е напълно подготвен за дете,ако чака да си направи живота по конец.Повечето хора се стремят към така наречения перфектен живот,отдават години на кариера и в един момент осъзнават че са изгубили възможността за създаване на семейство. Наистина е хубаво всяко семейство да има свой дом,но не вярвам,че това е невъзможно след създаването на дете,стига да си достатъчно амбициозен и да имаш идеи за бъдещето и най-вече да си способен да осигуриш топло,уютно и пълно с любов  огнище за своето дете. Човешкото око е ненаситно, винаги си казва искам още и още,докато в един момент не осъзнае,че е изтървал момента. Не поставям всички хора под общ знаменател,разбира се. Изчетох доста обидни и неуместни коментари. Въпросът ми беше един,а отговорите съвсем съвсем различни. Като например “ работиш нелегално,работиш в дупка, правиш масажи с щастлив край,масажистките не взимат добри пари” и какво ли още не. Има разлика от хотел до хотел. Преди епидемията,работех по 160ч на месец,а е имало случаи ,в които съм работила и по 170-Всеки работодател има различни изисквания Не работя в дупка,а на едно хубаво и културно място. Разбира се,искам развитие и имам идеи за собствен    бизнес,които ще реализирам,но не желая да изпадам в подробности. Мен не ме е страх от работа,работя от 15 годишна. Не съм написала нищо с лоши намерения,но получих доста злоба от ваша страна. Благодаря на дамите,които по нормален и интелигентен начин,без грам злоба, ми написаха коментари. И още нещо,когато си срещнал любовта и правилния човек за теб,не виждам нищо лошо да предприемеш важна крачка.

# 139
  • Мнения: 2 002
Смятам,че ако трябва да направя абсолютно всичко по план,то създаването на семейство ще остане много много напред във времето. Според мен,човек никога няма да е напълно подготвен за дете,ако чака да си направи живота по конец.Повечето хора се стремят към така наречения перфектен живот,отдават години на кариера и в един момент осъзнават че са изгубили възможността за създаване на семейство. Наистина е хубаво всяко семейство да има свой дом,но не вярвам,че това е невъзможно след създаването на дете,стига да си достатъчно амбициозен и да имаш идеи за бъдещето и най-вече да си способен да осигуриш топло,уютно и пълно с любов  огнище за своето дете. Човешкото око е ненаситно, винаги си казва искам още и още,докато в един момент не осъзнае,че е изтървал момента. Не поставям всички хора под общ знаменател,разбира се. Изчетох доста обидни и неуместни коментари. Въпросът ми беше един,а отговорите съвсем съвсем различни. Като например “ работиш нелегално,работиш в дупка, правиш масажи с щастлив край,масажистките не взимат добри пари” и какво ли още не. Има разлика от хотел до хотел. Преди епидемията,работех по 160ч на месец,а е имало случаи ,в които съм работила и по 170-Всеки работодател има различни изисквания Не работя в дупка,а на едно хубаво и културно място. Разбира се,искам развитие и имам идеи за собствен    бизнес,които ще реализирам,но не желая да изпадам в подробности. Мен не ме е страх от работа,работя от 15 годишна. Не съм написала нищо с лоши намерения,но получих доста злоба от ваша страна. Благодаря на дамите,които по нормален и интелигентен начин,без грам злоба, ми написаха коментари. И още нещо,когато си срещнал любовта и правилния човек за теб,не виждам нищо лошо да предприемеш важна крачка.

Разкошен и интелигентен отговор за всички коментирали! Поздравления за авторката! Звучи чудесно - като епилог.
 Ако ми позволиш един съвет - поискай заключване на темата.
  Желая ти сплотено, здраво семейство и весели деца!/ когато дойдат/

# 140
  • France
  • Мнения: 12 598
Дари, единствено съжалявам, че твърде бързо си пораснала и вместо да се радваш на безгрижна младост, си избрала толкова млада да се нагърбиш с ролята на майка. Но това си е твой избор и съм длъжна да го уважа.
Съншайн52, две неща възбуждат моето любопитство : защо си мислиш, че родителите ти ще се разочароват от теб? И защо те е страх, че може да загубиш способността си да създадеш семейство?  Свързани ли са тези две неща с приятеля ти? За него почти нищо не пишеш, а той е цели 50% от уравнението. И ако толкова си сигурна в себе си, защо търсиш нашата "благословия"?

# 141
  • Мнения: 14
Въпросителната с евентуалното разочарование е,че някак си моите родители имаха други планове за мен,след като дойдох в Германия- главно да уча. Но това не става така лесно. От почти 3 години съм тук,но не говоря перфектно немски,имам затруднения и е напълно нормално,като се има в предвид,че никога не съм учила езика преди това. Мисля,че ще ми трябват още минимум 3 години за езика. И от доста време си размишлявам,че сега съм на 21 - ще минат още 3 години за учене на език- ще бъда на 24, ще запиша университет,първата година предпочитам да е нулева,тоест реално започвам да уча на 25 год. Когато завърша ще бъда минимум на 28 години,в зависимост от специалността. И когато го погледнах от тази страна,наистина се стреснах,че аз ще започна да живея реално живота си на 28 години. Започнах да мисля различни варианти,какво точно да направя за реализация -единствената сфера,към която наистина имам интерес,то това е областта свързана с красота и стигнах до извода,че мисля да правя нещо съвсем различно от учене на висше. Това би ги разочаровало,но смятам че ще ме подкрепят в моя избор за бъдещето ми. А за разочарованието да стана родител,може би ако е прекалено рано според тях. А за въпроса с приятеля ми,към него нямам съмнения,но и не съм видяла конкретен въпрос за него,иначе щях да отговоря. Той е добър,самостоятелен,отговорен,винаги ме разбира,обича ме и би ме подкрепил във всичко. Това е всичко,което съм искала. Претърпяла съм доста разочарования( по-чувствителна съм и приемам някои неща по-навътре отколкото трябва). В момента съм щастлива и изключително благодарна за това.

# 142
  • France
  • Мнения: 12 598
А да си се замисляла, че ако ходиш но курсове, това ще ускори процеса? Както и да е, ти си решаваш, трябват и масажистки на този свят. Само се замисли, ако обичаш, над думите на Кукумицинка, че това е труден и физически занаят, който оставя следи. Ако мога да ти дам само един съвет, изчакай поне малко, защото 2 години познанство са твърде малко. Има време принцът да се превърне в жаба.

# 143
  • Мнения: 14
За времето си тук съм посещавала 2 курса,а сега съм на още един. Не съм казвала,че да съм масажистка ще е последната ми работа или като цяло. Казах,че имам съвсем друга идея от масажите.

# 144
  • Мнения: 6 709
Не ми отговори, та пак да попитам...
Защо първо не помислиш да 6е ожените с приятеля ти, а после както си му е ред?

# 145
  • Мнения: 14
Искам да бъде така,даже това в моите представи е най-идеалната последователност.

# 146
  • Мнения: 6 879
Съншайн, може би си представяш следването по-трудно отколкото е в действителност. А може и въобще да не искаш да следваш, пак е в реда на нещата. Обаче грешиш в това, че животът ти започва чак като завършиш на 24, на 28 или на 30. Студентските години също се те обогатяват и допринасят нещо за това светът ти да е по-пъстър и интересен, не са някакво сухо, кухо или пропуснато време, което си изхвърлил в коша.
Аз не бих родила толкова млада или даже въобще без брак, но по тази тема всеки си има мнение, което смята за правилно. Не бих тръгнала да се убеждавам в моето, но ми е интересно защо според теб другата е най-идеалната последователност? Какви негативи виждаш в това първо да имаш официален брак и после дете?

# 147
  • Мнения: 14
Съншайн, може би си представяш следването по-трудно отколкото е в действителност. А може и въобще да не искаш да следваш, пак е в реда на нещата. Обаче грешиш в това, че животът ти започва чак като завършиш на 24, на 28 или на 30. Студентските години също се те обогатяват и допринасят нещо за това светът ти да е по-пъстър и интересен, не са някакво сухо, кухо или пропуснато време, което си изхвърлил в коша.
Аз не бих родила толкова млада или даже въобще без брак, но по тази тема всеки си има мнение, което смята за правилно. Не бих тръгнала да се убеждавам в моето, но ми е интересно защо според теб другата е най-идеалната последователност? Какви негативи виждаш в това първо да имаш официален брак и после дете?

Казах,че именно тази последователност: първо брак,после дете, е идеала. Когато казах” реално да започна живота си” имах в предвид да имаме дом,брак,дете( за мен тогава започваш да живееш наистина реалния живот) не знам дали ме разбрахте правилно, беше леко метафорично казано

# 148
  • Мнения: 9 718
Sunshine, проверявала ли си варианти за онлайн обучение? Доста университети предлагат такова. Позволява ти да наваксаш с езика, да си разпределяв времето между отделните курсове, да си превеждаш, което във фейс-то-фейс обучение/курсове е по-сложно.

# 149
  • Мнения: 6 879
Извинявай, разбрала съм те грешно за брака и детето.
Определено не смятам, че човек започва да живее реалния живот, каквото и да значи това, след брака, дома и детето.

# 150
  • Мнения: 14
Sunshine, проверявала ли си варианти за онлайн обучение? Доста университети предлагат такова. Позволява ти да наваксаш с езика, да си разпределяв времето между отделните курсове, да си превеждаш, което във фейс-то-фейс обучение/курсове е по-сложно.
Замисляла съм се,но не зная дали е подходящ вариант след като съм чужденка.  Но това също е идея,ще проверя.

# 151
  • Мнения: 9 718
Не мисля, че това има значение. Провери за безплатни курсове към някой от сайтовете за търсене на работа. Тук (UK) има много такива, както и безплатни курсове към онлайн университети. Някои от тях са малко часове 8-16, но са идеални да започне от някъде, да упражняваш езика и да се ориентираш какво ниво ти трябва, за да преминеш към нещо по-сложно. Освен това са добра възможност  да направиш СВ-то си по-привлекателно за бъдещи работодатели.

# 152
  • France
  • Мнения: 12 598
Съншайн, надявам се, че главната ти мотивация за дете, не е за да ти осмисли живота?
Най-хубавият период в живота ми беше от 27 до 31 години, когато забременях и родих. Спомням си го с носталгия. Сега малкото монстърче си играе в краката ми и също е чудесно, но и много по-делнично. Та единственият съвет, който мога да ти да е "изчакай малко ". Не за друго, обстановката в близките 6-12 месеца може да еволюира по много начини, а нито ти, нито ПТ имате защитена работа. Аз например съм с хубава професия и пак не знам дали ще имам работа. Пък и си само на 21, не е като да хващаш последните вагони, на последния влак.

# 153
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Не съм целяла да обидя никого, много се извинявам, ако е така. Казвам нещата такива, каквито са били в моите очи. На времето беше доста смешна ситуация, но след това беше един от доводите да взема решението да съм млада майка.
Предпочитам да ме бъркат за сестра на детето ми, от колкото за баба му.
Скрит текст:
Това си е в моя акъл, разбира се. Не смятам, че съм "по-семпличка", но това времето и кариерата ми, да се надяваме успешна, ще докаже. Всеки си има в главата развит
сценарий като "перфектен", за повечето хора напоследък това е да изградят успешна кариера и чак след това да мислят за дете. На мен не ми се чака и предпочитам този период да го изкарам докато съм здрава, права, съвсем млада и тн. Никой не ми е в дома, че да ми дава акъл, освен мъжа ми и детето ми. И не, не се правя на млада булка при свекървата. На мнение съм, че всеки трябва да си знае гьола.
 Хубава вечер, предлагам вече да спрем да разводняваме темата! Hands V
Първото дори няма да го коментирам, защото ще ме баннат.
По отношение на това първо да се обебиш и после да се чудиш в коя детска стая да си гледаш детето (твойта или на мъжа ти) и как, понеже на средно и високо платените позиции искат все пак така досадното вишУ, според мен ощетява детето. На някои обаче не им пука и даже смятат детската стая на мъжо за техен дом, нищо че свекървата прави всичко по силите си да разкара децата играещи си на родители /това по сценарии не от тази тема/. Има жени, които предпочитат да си гледат децата на "социалки" и да им събират дрешки от приятели и фб групи за подаряване (още от идеята да имат бебе, а не че така се е стекъл живота им), други предпочитат да могат самостоятелно да си посрещат нуждите на детето. Всеки със своите си разбирания.

# 154
  • Мнения: X
Казах, че няма да пиша повече по темата, обаче не се сдържах.

Афродита, случаят от твоя пример очевидно не е такъв и двойката си живее самостоятелно, така че не виждам защо се хабош да го пишеш каъо мястото му не е тук.
Не толерирам майките, които разчитат само на социални, но с дете или без понякога се налага да опрем до чужда помощ, за да закрепим положението. Дали ще са социални, дали ще са родители.
Обаче не съм съгласна, че е лошо да събираш дрешки втора и трета употреба и от групите за подаряване. Тия дрешки се носят толкова кратко време, че не си струва да дадеш една торба пари, за да са чисто нови. Сестра ми каъо беше брбе получи много подаръци под формата на дрешки и преди да успее да ги облече, вече й бяха малки. В държави като Белгия (пресен пример от личен опит) е прието на бебешкото парти всеки да занесе и подари нещо, което детето му е износило и вече не е нужно. Може да е дреха, кошче, количка, играчка. Това значи ли, че са бедни? Не мисля, щото имат и къща за повече от милион евро.

Според мен тази тема е изчерпана вече.

# 155
  • Мнения: X
Изгубих бройката на обясненията ми, това е последно, защото става досадно.
Не знам на какъв човешки език да обясня, че с ММ сме самостоятелни - в наше собствено жилище, не е (очевидно) нито на майка ми, нито на неговата, или на не знам още кого.
За пореден път казвам, че въпросът с възрастта е бил така през моя собствен поглед. Разбира се, че си е напълно в реда на нещата рано или късно да си имаш детенце - някои хора предпочитат рано, а други, късно. Всеки с разбиранията си.
Моля Ви, да не ме лъжете, че не предпочитате да Ви объркат за сестра, например, на детето Ви. Такива изказвания галят женското его.
НЕ гледам детето си на "социалки" и с баща му самостоятелно посрещаме и ще посрещаме нуждите му. Да, свекърите и майка ми също помагат по СВОЕ собствено желание, защото им доставя удоволствие да купят някое друго нещо за внучето си. Предполагам, че това си е нормално във всяко семейство. И аз да бях на тяхно място щях да взимам подаръци на внука си.
"Досадното Вишу" за мен лично не е досадно, ако за Вас е било, съжалявам. Аз предпочитам да се развивам постоянно.
Пожелавам хубав ден на всички, останете здрави! Спирам да се обяснявам -  вече достатъчно се изложихме всички.

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 11:16 от Анонимен

# 156
  • София
  • Мнения: 6 266
И когато го погледнах от тази страна,наистина се стреснах,че аз ще започна да живея реално живота си на 28 години.
Ами живей го сега де.
Защо ги раждате тези деца, за да си осмисляте живота и да си лекувате депресиите, за такива проблеми се ходина психолог, не се ражда бебе.
Причината, че искате да изглеждате като сестри на децата си въобще няма да я коментирам.
Нито младостта, нито липсата на висше, нито на стабилна работа, ще ви направи лоши майки, но с такива причини да създавате деца съм доста скептична.


Darry_157, няма нужда да отговаряш и да обясняваш. Ти си млада и доста наивна, както се вижда, то си е нормално.  Дано имате брак с таткото и се обичате още дълги години.

# 157
  • Мнения: 3 186
PimKie, не се учудвай така за новите дрешки. В нашата държава марковият парцал/парфюм прави човека, честният труд е за будалите, всеки собственик и на най-пръдливата формичка кара автомобил за 100 бона, докато плаща по 700лв на хората, които са му го купили. И тн и тн... Ти за едни дрешки се хвана.

# 158
  • София
  • Мнения: 12 006
Казах,че именно тази последователност: първо брак,после дете, е идеала. Когато казах” реално да започна живота си” имах в предвид да имаме дом,брак,дете( за мен тогава започваш да живееш наистина реалния живот) не знам дали ме разбрахте правилно, беше леко метафорично казано
A kakво ти пречи да имаш дом, мъж и брак докато учиш, щом толкова те влече вместо да разполагаш изцяло с времето си за учене, усъвършенстване и опознаване на себе си, да се чудиш дали първо да сготвиш или първо да си научиш, а пералнята и миялната в кои 5 мин време да ги заредиш и пуснеш и т.н.?

# 159
  • Мнения: 7 284
Darry, доста пресоли манджата. На 20 години няма как да имаш жилище, купено с твои пари, освен ако не си спечелила от тотото. 20 годишни раждат жените без амбиции. Мога и повече да пиша, но не искам бан.

# 160
  • Мнения: X
PimKie, не се учудвай така за новите дрешки. В нашата държава марковият парцал/парфюм прави човека, честният труд е за будалите, всеки собственик и на най-пръдливата формичка кара автомобил за 100 бона, докато плаща по 700лв на хората, които са му го купили. И тн и тн... Ти за едни дрешки се хвана.

Темата е такава. Иначе си права, да. Явно българите избиваме някакъв комплекс.

А по темата за собственото жилище:
Аз ако трябва да чакам да изплатя собствено жилище, вече няма да мога да имам деца. Това се отнася и за авторката, щом е в Германия.
Така че тази точка не мисля, ще е валидна. Ако може да си позволи да плаща наема на достатъчно голямо жилище, пак не виждам проблем.
Аз разбирам "собствено жилище" като да не живеят при родители.

# 161
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Изгубих бройката на обясненията ми, това е последно, защото става досадно.
Не знам на какъв човешки език да обясня, че
с ММ сме самостоятелни - в наше собствено жилище, не е (очевидно) нито на майка ми, нито на неговата, или на не знам още кого.
...
Е тъй де, ама не отговори как ги напечели тия пари за жилище или поне за първоначална вноска и после за редовните вноски, докато през по-голяма част от трудовия си стаж не си имала дори средно образование? За мен подарено или онаследено имущество не означава самостоятелно придобито, но явно имаме различни възприятия. Радвам се за теб, че толкова млада си се сдобила със "собствено" жилище. За мен собствено е да си го купиш с изкарани от теб пари, дори съм склонна да приема в известен смисъл за "собствено" - купено с ипотека, макар да се води на името на банката в периода на изплащане на ипотеката.
За тези, които се хванаха за дрешките - нищо лошо няма да се ползват стари дрешки, няма лошо и ако някой изпадне в нужда да му се помогне без значение дали с някакви социални помощи или роднински, приятелски. Имах предвид, че за мен не е ок, да планираш детето ти да израстне по този начин. Да изпаднеш в нужда е едно, а да си планираш родителството на подаяния - са 2 коренно различни и нищо общо нямащи по между си неща.

# 162
  • Мнения: X
Именно за купено с ипотека говоря в случая. Отговорих и на лично съобщение и на дамата преди Вас, която се хвана за това. Обясних й и защо според мен е най-изгодна ипотека пред наем. По-добре да си изплащаме жилище, което след това ще остане за децата ни, от колкото да пълня джоба на някого.

Редакция: Изумявам се колко е трудно да възприеме женския мозък някои факти, само защото е общо прието тези стъпки да се осъществяват по-нататък във времето.... Имали сме възможност, направили сме го!
Никъде не съм казала, че "кака" и "баба" са единствената причина да бъда млада майка, моля, четете внимателно.
Моля Ви да не се занимавате повече с моя случай, все пак дамата, създала темата иска съвети и мнения, а не аз!
Хубав ден!!!!

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 12:46 от Анонимен

# 163
  • Мнения: 6 879
И аз не вярвам, че на 20-години някой си е купил сам жилище. Съжалявам, може да звучи клюкарски да се искат подробности, а и не държа да ги получавам, но и на 10 да си почнал да работиш, не виждам как на 20 ще си си купил жилище. Освен ако партньорът във връзката не е на поне 30 и не е споделял мнението на жена си, че преди раждането животът е нереален, а го е живял съвсем реално, работил е здраво и е купил имот. Другото за мен са измислици-премислици. Ако пък е имало сериозен финансов гръб от семейството чрез пари в брой или продажба на друг апартамент, къща или земи, то е чудесно, че семейството е помогнало на младите да си стъпят на краката, но прави ситуацията доста различна и е редно да се спомене. Едно "на 20 съм, имаме купено жилище" звучи несериозно като аргумент без повече информация.
Аз не съм против всеки да има деца, когато сметне за редно и се чувства готов - все тая дали е 35 или 20. Обаче обясненията за баба и кака звучат много детински и за мен са нулев аргумент да имаш дете на 20. Детско обяснение, че щяло да ти гали егото след 15 години.

# 164
  • Мнения: 9 718
Welt, обяснява, че е закупено с ипотека. Не искам да чета подробности, че съвсем отиде темата.

# 165
  • София
  • Мнения: 12 006
... според мен е най-изгодна ипотека пред наем. По-добре да си изплащаме жилище, което след това ще остане за децата ни, от колкото да пълня джоба на някого. ...
Това определено е така, само че дори за ипотека банката иска едни проценти от сумата - самоучастие и чак тогава помага с покупката. Т.е. не вярвам, че на 20г. човек има дори 50% (айде да речем другите 50%следва да са от половинката)  от първоначалната вноска и после с пеленаче да може да си позволи да плаща 50% от вноската към банката, освен ако не са му помогнали или няма наем, който се предполага, че пак е отнанякой си имота. Освен ако мъжът не е чичко паричко или и на него да му паднало на готово, с което излизаме от думата "самостоятелно". Другия вариант е наистина - печалба от тотото/лотарията. Ако има трети вариант би ми било интересно да го разбера.

# 166
  • Мнения: X
Да, има трети вариант.
Банката предлага към самата ипотека още един кредит за "ремонт". Ние се възползвахме следователно не за ремонт, а за да възстановим съответно тези 10% самоучастие. Мислих, че е всеизвестна "схема", явно не. Без значение е за Вас от къде сме взели тези пари на заем, след като сме ги върнали седмица-две по-късно.

# 167
  • Мнения: 12 798
Смятам,че ако трябва да направя абсолютно всичко по план,то създаването на семейство ще остане много много напред във времето. Според мен,човек никога няма да е напълно подготвен за дете,ако чака да си направи живота по конец.... И още нещо,когато си срещнал любовта и правилния човек за теб,не виждам нищо лошо да предприемеш важна крачка.

Съншайн, първоначалният въпрос беше, дали ще направиш правилната крачка, или ще разочароваш родителите си. Ти обясни, че те са очаквали да завършиш висше образование и затова може да се разочароват.

Ще ти отговоря като родител. Аз бих се почувствала дискомфортно, ако моите деца не бяха получили висше образование. Обаче един мой любим племенник реши и наистина не следва висше - макар, че не е мое дете, и тогава се почувствах дискомфортно. Не знам какво е това, снобизъм ли някакъв от моя страна, или страх, че няма да живеят добре "децата".
И да ти кажа какво стана. Племенникът ми си намери не много добра - отлична работа в IT сектора. Има си страхотно семейство, а понеже се задоми доста млад, вече има и големи деца. Живеят си добре и аз му се радвам, понеже, признавам, гледам на него донякъде като на мое дете.
Моите деца пък се изучиха, взеха там най-различни научни степени, съответно се задомиха по-късно и сега са с малки деца.

Та ето финално: Не се знае кое е по-добро за когото и да е. В крайна сметка за мен като майка е важно децата ми да са щастливи. Ако ги виждам щастливи, майната им на предрзсъдъците. Предполагам, че и родителите ти може първоначално да не одобрят твоя избор за бебе, но ти си решаваш, твой е животът и в крайна сметка се надявам да се радват, като те гледат щастлива.
Така че не е важно те какво ще кажат първоначално, та и впоследствие, а ти дали си убедена в изборите си. Каквото и да решиш, го реши рационално и с мисълта, че всяко  решение ти определя по-нататъшния живот за години напред.
Успех и късмет!

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 13:01 от Uncommon

# 168
  • Мнения: 9 718
Dary_157, дали е възможно да слагаш в скрит текст обясненията за имотните сделки, които не са съвсем по темата.
Надявам се авторката да е успяла да прочете и синтезира каквото й е полезно до тук.

# 169
  • France
  • Мнения: 12 598
Моля те, не ни взимай за шарани. На колко години е гаджето и какво работи?
Коя банка ще дава ипотечен кредит на двама, които нямат стабилен доход? Как става тази работа? Ти още следваш, какви доходи може да имаш. А това с кредита за ремонт направо ме разсмя.

# 170
  • Мнения: 9 718
Philomena, please! Не така де Wink

# 171
  • France
  • Мнения: 12 598
Да, преставам. Отивам до мармотите да си купя малко шоколад.

# 172
  • Мнения: 19 034
Darry, доста пресоли манджата. На 20 години няма как да имаш жилище, купено с твои пари, освен ако не си спечелила от тотото. 20 годишни раждат жените без амбиции. Мога и повече да пиша, но не искам бан.

Може, с много по-възрастен от нея мъж и доход от фиктивно майчинство.

# 173
  • София
  • Мнения: 12 006
Да, има трети вариант.
Банката предлага към самата ипотека още един кредит за "ремонт". Ние се възползвахме следователно не за ремонт, а за да възстановим съответно тези 10% самоучастие. Мислих, че е всеизвестна "схема", явно не. Без значение е за Вас от къде сме взели тези пари на заем, след като сме ги върнали седмица-две по-късно.
писах, ама изтрих ...Тцтцтц... Не ги разбирам аз тия работи. Satisfied

# 174
  • Мнения: 207
Голямо ровене в доходите на хората. Да ви кажа, че моят мъж няма висше образование, но има изкарани много курсове и квалификации и също е в IT сектора има постоянна работа свързана с това, но и отделно поддържа няколко сайта и сървара  на големи фирми, занимава се и с вътрешен дизайн , по-точно с визуализация от където идват  и допълнителните ни доходи. И да кажа ,че не е възрастен! Да и ние имаме кредит, който теглихме за обзавеждане!  И не съм съгласна с това,че родителите са длъжни финансово да помагат на порасналите си деца! Да, подкрепят ни, обичат ни, помагат ни с каквото могат, но финансово не са длъжни!

# 175
  • Мнения: 19 034
Сега ще се хвалим колко са постигнали мъжете ни ли, или е просто намек към желаещите да раждат на 20, да гледат да вземат някой добре печелещ, с фирми и пр. Дай боже всекиму, но все пак хубаво и сама да си постели нещо жената. За нейна и на децата сигурност.

# 176
  • Варна
  • Мнения: 25 248
Моля Ви, да не ме лъжете, че не предпочитате да Ви объркат за сестра, например, на детето Ви. Такива изказвания галят женското его.
Няма как да ме объркат за сестра му, защото го родих на 35. Да ме мислят за по-млада, отколкото съм е едно, а да родя на 20 само за да ме бъркат с кака на детето - съвсем друго. Второто е просто глупаво и не виждам какво общо има с егото. Нещо яко мешаш понятията. А да изкажеш бисера, че по-възрастните майки приличат на баби на децата си вече е безобразно и нагло.

# 177
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Напълно е възможно момичето да има собствено жилище.Това не означава,че го е купила тя.Може да е наследствено жилище.

Нормално е също и бабите да помагат- в смисъл да гледат бебето за 2-3 часа или да му купят някоя играчка,костюмче...

Има млади хора,които не ги интересува нищо-нито пътувания,нито спорт,нито  културни събития,нито възможности за по-добро образование,нито курсове за квалификация...нищо.
За тях е достатъчно да имат къща,дете и някаква работа.Толкоз.

Тя под ,,да се наживееш,,разбира да се напиеш в дискотеката.
За другите неща не се сети...

И това също е нормално,защото хората са различни -среда,манталитет....




# 178
  • Мнения: 207
Сега ще се хвалим колко са постигнали мъжете ни ли, или е просто намек към желаещите да раждат на 20, да гледат да вземат някой добре печелещ, с фирми и пр. Дай боже всекиму, но все пак хубаво и сама да си постели нещо жената. За нейна и на децата сигурност.
Не съм искала да хваля някого, а да ви покажа,че образованието и възрастта не са толкова силен фактор.Но като се замисля, даже и хвалене да е, да бих го хвалила и то много, както и той мен. Аз не съм легнала в къки с вдигнат крака ии аз работя и се опитвам да се развивам! Освен това с него сме заедно 8 години и той тогава нямаше нищо!

# 179
  • Мнения: 207
И последно от мен ! Много хора и на 20 и на 30 и 40 са със еднакви доходи и възможности! Не е нужно да имаш високи доходи, за да отледаш пълноценно и щастливо детето си! По-важни са упорството и стремежа да се развиваш и да подобрямаш стандарта си на живот, но най-важното е да сте здрави и щастливш -ти и семейството ви!

# 180
  • Мнения: 9 718
Ти си на 21, но сте заедно от 8 години!!!
I’m done

# 181
  • Мнения: 19 034
Чакай, че се обърках коя с кого. На колко си била, че от 8 години? Аз в училище не съм имала очаквания гаджетата ми да имат нещо, извън джобните. Естествено, че за 8 години може да постигне много човек, включително и са осигури някакви условия за дете. Ами дайте си няколко годинки след училище да постигнете нещо. Не е казано, че ако не родиш на 20, директно отиваш на раждане на 35-40-годишба възраст. Какво само се озъртате някой вместо вас да го постига, да си е дал годините преднина и да блъска като ненормален, и да не може да си види детето от работа, когато го родите?

# 182
  • Мнения: 1 050
Ти си на 21, но сте заедно от 8 години!!!
I’m done
Не че е толкова съществено, но все пак.

# 183
  • Мнения: 9 718
Нещо ви оплетох потребителските имена, а и май си ги сменете от време на време.
Все тая. Темата отдавна е за ключ

# 184
  • София
  • Мнения: 12 006
Голямо ровене в доходите на хората. Да ви кажа, че моят мъж
Скрит текст:
няма висше образование, но има изкарани много курсове и квалификации и също е в IT сектора има постоянна работа свързана с това, но и отделно поддържа няколко сайта и сървара  на големи фирми, занимава се и с вътрешен дизайн , по-точно с визуализация от където идват  и допълнителните ни доходи. И да кажа ,че не е възрастен! Да и ние имаме кредит, който теглихме за обзавеждане!  И не съм съгласна с това,че родителите са длъжни финансово да помагат на порасналите си деца! Да, подкрепят ни, обичат ни, помагат ни с каквото могат, но финансово не са длъжни!
Чакай сега да те издържа мъжа ти е едно, а да се фукаш как на 20г. си напечелила достатъчно за самостоятелен живот и имоти/бизнес е съвсем друго.  Евала за момчето, че се самофинансира /по твоите думи/, ама не чухме ти какво си постигнала, което да ти дава стабилност в живота, освен момчето де. А и масажите, за които каква перспектива виждаш в следващите месеца?

# 185
  • Мнения: 2 516
Е, не може и двамата в едно семейство да са с еднакви доходи. Направо разкостихте момичето. Има ли значение кой от двамата плаща сметките? Темата беше за това как биха реагирали родителите ѝ.
Щом единият от двамата има възможност да издържа семейството, трябва ли да чакат с години, другият да направи доход, колкото другия. Това може и да не се случи никога - да не създават семейство тогава.

# 186
  • Мнения: 207
Голямо ровене в доходите на хората. Да ви кажа, че моят мъж
Скрит текст:
няма висше образование, но има изкарани много курсове и квалификации и също е в IT сектора има постоянна работа свързана с това, но и отделно поддържа няколко сайта и сървара  на големи фирми, занимава се и с вътрешен дизайн , по-точно с визуализация от където идват  и допълнителните ни доходи. И да кажа ,че не е възрастен! Да и ние имаме кредит, който теглихме за обзавеждане!  И не съм съгласна с това,че родителите са длъжни финансово да помагат на порасналите си деца! Да, подкрепят ни, обичат ни, помагат ни с каквото могат, но финансово не са длъжни!
Чакай сега да те издържа мъжа ти е едно, а да се фукаш как на 20г. си напечелила достатъчно за самостоятелен живот и имоти/бизнес е съвсем друго.  Евала за момчето, че се самофинансира /по твоите думи/, ама не чухме ти какво си постигнала, което да ти дава стабилност в живота, освен момчето де. А и масажите, за които каква перспектива виждаш в следващите месеца?
На 24 съм завършила съм логопедия и магистър -детска психология. Работя като логопед от 4 години и се опитвам да се развивам в това и в най-скоро време да имам мой кабинет и да работя за себе си. Доброволно като психолог се занимавам с 2 дечица от аутистичния спектър. Освен това с помощта на мъжа ми се занимавам с онлайн продажба на дрехи.

# 187
  • София
  • Мнения: 12 006
Някаво объркване стана заради никовете. Авторката на темата е Sunshine52, която писа, че е на 21г. масажистка в чужбина до колкото помня, а Sunshine.s пише, че е на 24г., завършила логопедия и магистър -детска психология, работи като логопед от 4 години.
Извинявам се на Sunshine.s - обърках те с авторката, заради никовете, игнорирай писаното към теб.
Скрит текст:
Голямо ровене в доходите на хората. Да ви кажа, че моят мъж
Скрит текст:
няма висше образование, но има изкарани много курсове и квалификации и също е в IT сектора има постоянна работа свързана с това, но и отделно поддържа няколко сайта и сървара  на големи фирми, занимава се и с вътрешен дизайн , по-точно с визуализация от където идват  и допълнителните ни доходи. И да кажа ,че не е възрастен! Да и ние имаме кредит, който теглихме за обзавеждане!  И не съм съгласна с това,че родителите са длъжни финансово да помагат на порасналите си деца! Да, подкрепят ни, обичат ни, помагат ни с каквото могат, но финансово не са длъжни!
Чакай сега да те издържа мъжа ти е едно, а да се фукаш как на 20г. си напечелила достатъчно за самостоятелен живот и имоти/бизнес е съвсем друго.  Евала за момчето, че се самофинансира /по твоите думи/, ама не чухме ти какво си постигнала, което да ти дава стабилност в живота, освен момчето де. А и масажите, за които каква перспектива виждаш в следващите месеца?
На 24 съм завършила съм логопедия и магистър -детска психология. Работя като логопед от 4 години и се опитвам да се развивам в това и в най-скоро време да имам мой кабинет и да работя за себе си. Доброволно като психолог се занимавам с 2 дечица от аутистичния спектър. Освен това с помощта на мъжа ми се занимавам с онлайн продажба на дрехи.

# 188
  • France
  • Мнения: 12 598
Това, България, била страхотна държава. Да знаеш да поддържаш сайтове и сървъри те праща в IT сферата. Да си свалил някакъв пиратски sketchup (или подобно) и ставаш вътрешен дизайнер. Учиш за логопед и след 6 месеца следване почваш да си работиш по специалността. Банките сами финансират апорта... имаше един лаф - като се знам какъв съм инженер, ме е страх да отида на доктор.
Пак тръгвам до моите приятели мармотите, сега пък за алуминиево фолио.

# 189
  • Мнения: 9 718
Да, преставам. Отивам до мармотите да си купя малко шоколад.
Philomena, ти ми обеща... етомикон със сълза, или повече. Ти си избери.

# 190
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Това, България, била страхотна държава. Да знаеш да поддържаш сайтове и сървъри те праща в IT сферата. Да си свалил някакъв пиратски sketchup (или подобно) и ставаш вътрешен дизайнер. Учиш за логопед и след 6 месеца следване почваш да си работиш по специалността.
Банките сами финансират апорта...
Скрит текст:
имаше един лаф - като се знам какъв съм инженер, ме е страх да отида на доктор.
Пак тръгвам до моите приятели мармотите, сега пък за алуминиево фолио.
JoyJoyJoyJoyJoyJoyJoy

# 191
  • Мнения: 207
Вашата работа е "Едно си баба знае,едно си бае" или както веднъж едно детенце ми каза" Моя татко казва на майка ми , че е дървен философ", ами започвам да ги разбирам тея татковци, с такива жени като вас!😀
Щом смятате, че професиите ни са лесни, опитайте и вие да ги практикувате, но за да работите с деца, трябва да сте положителни, добри ,любящи, търпеливи... все качества непознати за вас! Бъдете здрави!

# 192
  • Мнения: 9 718
Хайде, стигнахме и до личните нападки колко сме недобри, отрицателни, зли. Абе, глигани в анцУзИ.
Със здраве!

# 193
  • France
  • Мнения: 12 598
... но за да работите с деца, трябва да сте положителни, добри ,любящи, търпеливи... все качества непознати за вас! Бъдете здрави!
За да си бавачка - да, но за да си логопед се иска повече от това да разнасяш клюките чути-не дочути от невръстните ти пациенти.

# 194
  • Мнения: 2 478
Това, България, била страхотна държава. Да знаеш да поддържаш сайтове и сървъри те праща в IT сферата. Да си свалил някакъв пиратски sketchup (или подобно) и ставаш вътрешен дизайнер. Учиш за логопед и след 6 месеца следване почваш да си работиш по специалността. Банките сами финансират апорта... имаше един лаф - като се знам какъв съм инженер, ме е страх да отида на доктор.
Пак тръгвам до моите приятели мармотите, сега пък за алуминиево фолио.
Абсолютно. Wink Hands Plus1
А някои трябва да блъскат години, изграждайки авторитет, преди името да започне да работи за тях.
Аз лично 20-25 годишна сериозно не мога да приема "професионално", освен за гадже и секс, до доказване на противното, естествено.

# 195
  • Мнения: 17 407
Така е. Масажите си личи кой ги умее от първи курс/началото на обучението още. Дерзайте и се доказвайте и в другия живот, щом се налага.

# 196
  • Мнения: X
Аз не знам какво толкова я захапахте тая тема с професия, заплатата и не знам си какво още. Просто приемете, ще има жени, които не искат да правят някаква велика кариера и предпочитат да си гледат семейството и дома. Това е пример от семейство, собствени идеали, представи за семейство. Това, че е различно, не го прави грешно.
Аз също нямам желание да ставам шефче и да работя по 12-14 часа на ден и детето ми да не знае коя съм и да ме вижда само на празници. Ако на вас това ви харесва, ок.

Едит: И ми е много интересно като ги мислите тия професии за лоши и бутате всеки към висшето образование, кой ще ви прави маникюра, масаж като решите да се поглезите, кой ще стои на касата в магазина, от който ще си купите парцалки...

# 197
  • Мнения: 35 970
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт