Замислям се за бебе

  • 6 097
  • 197
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 039
И да ви питам.-Каква е гаранцията, че примерно но 30 ще си финансово стабилен, ще имаш дом и партньор? За мен едно дете би било още по-голяма мотивация да се развивам, да съм пример за него и да осигуря по-добри условия за  живот! Защо детето да е пречка?
Само да попитам,Вие лично колко деца родихте и ги изгледахте ,без помощ от родители и със сравнително скромни доходи за да давате категорично мнение ?

# 106
  • София
  • Мнения: 6 464
Darry_157, не са ти лоши съветите. Само не мога да разбера ти кога поработи та да събереш някой лев за черни дни, при положение , че си на 20 с тримесечно бебе? Кога изкара пари за собствено жилище? Кога си намери стабилна работа - средно се завършва на 19, ти си на 20 с бебе? Grinning Ще спра до тук, че много станаха фантасмагориите.

# 107
  • Мнения: 9 810
Ама големи сте разбирачи някои дами....
ПП На някои хора не им се "живее" по дискотеки, не им допада напиването и тн., така че съветите от сорта на "на живей се, щото после ще ти се живее" са пълен булшит според мен. Ако си е намерила точния партньор защо да не опитат?
А, и още нещо се сетих - майка ми ме е раждала на 32 г, и когато бях на 14-15 на море, компанията ми там я объркаха за "баба ми" Simple Smile Аз лично не искам да бъда" баба", мерси!
Дам, интересно, че свързваш разбирането за живеене с пиене и дискотеки. Живеенето може да е пътуване, доброволстване към различни организации в различни точки на света, стажуване дори и без заплащане във фирми, което да ти даде различен опит, умения, знания, признание...
Може да се изброява още, особено като се има предвид, че авторката не живее в България, ама щом е пиене, пушене, тия три неща... Ограничена работа!

# 108
  • Мнения: 1 073
И да ви питам.-Каква е гаранцията, че примерно но 30 ще си финансово стабилен, ще имаш дом и партньор? За мен едно дете би било още по-голяма мотивация да се развивам, да съм пример за него и да осигуря по-добри условия за  живот! Защо детето да е пречка?
Само да попитам,Вие лично колко деца родихте и ги изгледахте ,без помощ от родители и със сравнително скромни доходи за да давате категорично мнение ?
Аз само не разбрах защо е задължително да се справяме без помощ от родителите си? Нали това е смисълът на семейството- да си помага. Не се раждаме на този свят, за да бъдем сами и да се блъскаме с всички трудности на живота без ничия помощ. Няма нищо по-нормално от това да ти помагат родителите, това не значи, че ще си седиш цял ден да бездействаш, а те ще те лигавят. Нищо недостойно няма в това да приемеш помощ отюродителите си. Баба ти все сама се е справяла, нали? И къща е имала, и голяма заплата, със свекъри и тъстове никой не е живял, не! Децата й от бабите си не са били гледани, не!

# 109
  • France
  • Мнения: 12 974
Ама големи сте разбирачи някои дами....

ПП На някои хора не им се "живее" по дискотеки, не им допада напиването и тн., така че съветите от сорта на "на живей се, щото после ще ти се живее" са пълен булшит според мен.
Дари, личи ти, че си само на 20.

ПП Не преставам да се учудвам на липсата на въображение на младите хора, когато стане дума за забава и приятно изкарване на времето

Ох, YSt, пляс-по-челото. Напомняш ми да си запиша, когато синът ми стане на 18 да му събера бохчичката и да го изпратя по друмищата на живота. Да не си помисли, че понеже сме семейство, трябва да го отглеждам до 40 поне, заедно с неговото поколение.
Не сте само вие виновни да имате такава гледна точка. Българското възпитание в тези смутни времена също има вина.
ППП. И двете ми баби сами са се справяли в живота. Едната беше зъболекар, другата педиатър. Ако ти не можеш да се справяш сама, значи не си дораснала.

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 19:02 от Philomena

# 110
  • Мнения: X
При мен нещата така се стекоха, че се наложи да започна да работя на 14 години, за да помагам на семейството си, под което визирам конкретно майка ми. От 16-годишна работя на трудов договор... Просто ми се наложи да порасна много бързо. Simple Smile С мъжа ми съм от 15-годишна, като заживяхме заедно като бях на 17.

Относно "живеенето" - че едно дете какво пречи на пътуванията? Или пък развиването в професионален план? Ако дамата е амбициозна, всичко е възможно. Да, трудно, но абсолютно възможно.
За мен детето пречи на модерните за тийновете неща, които изредих и са болтнати от Вас. Тоест, в моята глава, ако искаш да бъдеш родител - трябва да пораснеш и да осъзнаеш, че твоето поведение дава пример на детето.

# 111
  • Мнения: 17 409
И всеки младеж трябва да мине през доброволчество, опит, стаж, опит, стаж, преди да се размножи, щото някой си го смята за правилния път?
Извинете, но започва да става смешно.
Радвам се, че всички мои подопечни девойки, решили да родят преди 25, се справят с майчинство, учене, семейство, без да прекъсват. Да, имат семейства, имат и подкрепата на родители, и това не е срамно. Радвам се, че не скачам на всяка да обяснявам как няма да стане нейната работа, обаче вашето тука минава секви граници.

# 112
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Да бе, какъв е тоя ентусиазъм да набивате канчетата на 20- годишни момичета, че неминуемо ще се провалят в майчинството, работата и семейния живот? Ми, не, не е изобщо задължително.
Моите наблюдения сочат точно обратното.
Те, щото 30 и 40- годишните не разчитат на родителите си, я да им гледат децата, ако се наложи, я за нещо друго.

# 113
  • France
  • Мнения: 12 974
Нямам наблюдения да се набиват канчетата, защото са на 20. Има 20 годишни, които са зрели и отговорни. Само, че тук не оставам с това впечатление.

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 19:09 от Philomena

# 114
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Щом решавате от два поста в анонимен форум кой колко е отговорен, браво.

# 115
  • Мнения: 9 810
И всеки младеж трябва да мине през доброволчество, опит, стаж, опит, стаж, преди да се размножи, щото някой си го смята за правилния път?
Извинете, но започва да става смешно.
Радвам се, че всички мои подопечни девойки, решили да родят преди 25, се справят с майчинство, учене, семейство, без да прекъсват. Да, имат семейства, имат и подкрепата на родители, и това не е срамно. Радвам се, че не скачам на всяка да обяснявам как няма да стане нейната работа, обаче вашето тука минава секви граници.
Това беше дадено като алтернатива на пиенето и дискотеките, а не като изискване за размножаване.
Четете като дявола евангелието.

# 116
  • France
  • Мнения: 12 974
Писмената реч може да бъде бездънен кладенец за информация, за този, който може да чете между редовете.

# 117
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Е тук вече съм безмълвна.

# 118
  • France
  • Мнения: 12 974
Joy щом казваш.

# 119
  • Мнения: 3 186
Аз само не разбрах защо е задължително да се справяме без помощ от родителите си? Нали това е смисълът на семейството- да си помага. Не се раждаме на този свят, за да бъдем сами и да се блъскаме с всички трудности на живота без ничия помощ. Няма нищо по-нормално от това да ти помагат родителите, това не значи, че ще си седиш цял ден да бездействаш, а те ще те лигавят. Нищо недостойно няма в това да приемеш помощ отюродителите си. Баба ти все сама се е справяла, нали? И къща е имала, и голяма заплата, със свекъри и тъстове никой не е живял, не! Децата й от бабите си не са били гледани, не!
То това е и начинът. Оцелели са хилядолетия човеците, грижейки се един за друг, живеейки заедно млади и стари. Децата са били възпитавани от всички на практика и тн.
Сегашното модерно родител + дете или двама родители + дете е ненормалното.
Който както си го направи обаче...

Едит И двете ми баби деца не са гледали, много помощ са имали, но когато те станаха баби вече модата беше сменена и удобно се облажиха.

Общи условия

Активация на акаунт