Отношения между семейството ми и приятелката ми

  • 10 033
  • 267
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте , Та..  На 26 съм, от както се помня живея със нашите в къща на село , с изключение на 1-2 год в които бях отделно от тях.  Та преди половин година + , си намерих приятелка и исках да заживеем заедно още от първата седмица.Спонтанно от моя страна защото така го усетих и исках да опитам, никога не съм живял с друго момиче до сега.  Та , в моята глава нещата бяха следните. Живеем малко в града докато се стиковаме и след това да се преместим на село , къщата ни е на два етажа и да си го оправим и да си се устроим. Да но моята приятелка не искаше защото сме две поколения а и тя не обича селата , тъй като е живяла 25 год в град. Беше ми проблем на мен защото аз пък съм обратното и не ми се стоеше в града исках по спокойно място и да не плащаме наем. Ноо след спорове и т.н направих компромис и сме в града. Казах поне от време на време да си ходим хем и с нашите да се виждаме и да може взаимно да свикват едни с други. Беше ОК , но тука идва майка, първо като се преместих беше филма .. ти ни оставяш , ти ще ни забравиш , тя ще те отдели от нас бях в шок , не съм на 15.. беше говорене , каране спорове месеци , докато разбере че не съм дете вече… тоест да ме остави. Проблема си е при мен също че не се изнесох явно по рано за да не ме приема като дете и да има контрол над мен .. Спря се след известно време. Та ходих да ги виждаме обаче моята приятелка започна да се чувства подтисната и задължена да идва , защото майка ни питаше през 2-3 дни кога пак ще ходим що не оставаме и т.н друго момиче може би не би реагирало така, но приятелката ми и имала кофти обкръжение и не обича да се чувства притисната. Аз не можех да я разбера за мен не беше кой знае какво , но тя каза че не иска да идва вече
на село. От там също имаше спорове с нея за това защото изведнъж да спре ще обиди нашите едва ли не. Та казах ок , споделих с майка ми и тя не можа да го проумее но вината според мен е и в нея и в държанието и , защото трябваше да е ок че ходим да ги виждаме не да пита постоянно , все едно въобще не ходим. Бъркала ми се е в живота все едно не може да проумее че имам собствен живот. Та сега ходя веднъж на 10 дни за малко колкото да ги виждам , но тя пак от време на време .. ти спря да идваш тии тва ти и т.н но отговора ми е когато мога когато имам време , все пак си имам мой живот. Таа отклоних се малко , сега двете не искат да се виждат , макар че майка каза че уж иска пак да ходим да ги виждаме заедно , но приятелката ми едва ли ще
се навие защото се чувства доста обидена ,  аи да не чуе за село. Таа съвет мнение ? Ако въобще не се разбират и след време , а ако решим да имаме семейство ще
се загърби ли в името на детето или аз ще
си ходя със детето сам при бабата и дядото. За мен не мисля че е проблем дори да е така все пак майката винаги трябва да уважава избора на детето си . а и трябват компромиси но майка дори и да даде не виждам приятелката ми дали ще, тя се чувства все едно са и взели най - милото толкова е крайна. Говорено е мноогоо пъти , ноо ..

# 1
  • София
  • Мнения: 29 046
Колко често ходите при на гости при нейните родители и те държат ли ви сметка за това?

П.П. На мястото на приятелката ти и аз не бих се съгласила да ходя често при родителите ти,  а да живея близо до тях -- абсурд. Майка ти би се бъркала за всичко.

# 2
  • Мнения: 386
На 26 е крайно време да се отделиш от мама и да си самостоятелен мъж. Майка ти те третира като малко дете, защото в теб вижда това. Докато не покажеш, че си голям човек и не се държиш като голям човек няма как да има промяна. От там насетне - трябва да си подредиш кое ти е приоритет - селото и мама или момичето и връзката ви. На тази възраст нормално девойката да има някакви очаквания към теб да се държиш като мъж, да сте семейство, да “носиш прехраната” един вид. И виждайки как през ден ходиш на село при мама тя почва да не вижда мъжа си в теб, а едно мамино детенце. Много връзки са приключвали така и вашата няма да е изключение ако не направиш нещо по въпроса сега. Защото не вярвам момичето да те търпи така с години.

# 3
  • Мнения: 10
Колко често ходите при на гости при нейните родители и те държат ли ви сметка за това?
П.П. На мястото на приятелката ти и аз не бих се съгласила да ходя често при родителите ти,  а да живея близо до тях -- абсурд. Майка ти би се бъркала за всичко.
ами ходихме и там рядко ами не те ме притискат по никакъв начин , вече спряхме да ходим защото приятелката ми не иска , аз нямам нищо против , но тя не иска , защото ние не ходим
в нашите

# 4
  • Мнения: 1 697
Не всеки изпитва такъв сантимет към роднините си, било то и родители, че да се виждат всяка седмица. Аз не виждам проблем. Просто си много привързан към майка си и смяташ, че всичко, което павиш в тоя живот, трябва да е в името на това да не засегнеш крехките им чувства. Пък родителите, от своя страна, могат да са ужасни манипулатори в това отношение.

На приятелката ти ще 'и мине, не е чак такава драма, че толкова да се терзаеш. Хората живеят в други държави.

# 5
  • Мнения: 41 922
Ako не изкараш селото от себе си няма да прокопсате с гражданката. Хубаво си помисли накъде те тегли и си потърси момиче от село, ако не можеш да се откъснеш. Но не се знае дали и то ще търпи вашите.

# 6
  • София
  • Мнения: 29 046
Така е. Къща на село е едно. Къща на село заедно с родители, които на всичко отгоре се опитват да се бъркат, е съвсем друго.

# 7
  • Мнения: 10
Не всеки изпитва такъв сантимет към роднините си, било то и родители, че да се виждат всяка седмица. Аз не виждам проблем. Просто си много привързан към майка си и смяташ, че всичко, което павиш в тоя живот, трябва да е в името на това да не засегнеш крехките им чувства. Пък родителите, от своя страна, могат да са ужасни манипулатори в това отношение.

На приятелката ти ще 'и мине, не е чак такава драма, че толкова да се терзаеш. Хората живеят в други държави.
Не всеки изпитва такъв сантимет към роднините си, било то и родители, че да се виждат всяка седмица. Аз не виждам проблем. Просто си много привързан към майка си и смяташ, че всичко, което павиш в тоя живот, трябва да е в името на това да не засегнеш крехките им чувства. Пък родителите, от своя страна, могат да са ужасни манипулатори в това отношение.

На приятелката ти ще 'и мине, не е чак такава драма, че толкова да се терзаеш. Хората живеят в други държави.
Даа за това манипулиране станах свидетел приятелката ми ми отвори очите да доста неща нямах представа че майка може да използва дадени неща и фактори за да ми повлиява , но това стана 1-2 пъти с цел да попречи на връзката ни , но от тогава не и сека басма и и казах как стоят нещата

# 8
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 814
Даа за това манипулиране станах свидетел приятелката ми ми отвори очите да доста неща нямах представа че майка може да използва дадени неща и фактори за да ми повлиява , но това стана 1-2 пъти с цел да попречи на връзката ни , но от тогава не и сека басма и и казах как стоят нещата
И сега на майка ти ще й изглежда, че твоята приятелка те е променила и си станал лош и отношенията ви са на път да се влошават още повече. Сам си се поставил пред такъв избор и просто трябва да решиш от кой искаш да се отделиш, от майка си или от приятелката си. Ако се ожениш нещата може и да се променят, но не се знае, рискът си е за теб. Коя обичаш повече?

# 9
  • Мнения: 1 550
Направо ме втресе от тази твоята майка. Или режеш пъпната връв, все пак се на 28 години, крайно време е, или се жени за нея. А може и да я попиташ дали ти е избрала тя невеста.

# 10
  • Мнения: 1 580
Ти с това момиче бъдеще свързано с живеене в къщата на родителите ти няма да имаш. Точно защото ти е отворила очите и не е от тия, които на всичко се съгласяват само и само да няма убидени. За майка ти тя винаги ще е лошата, ако заживеят под един покрив само по-зле ще стане. Помисли си ти какво искаш, дали го искаш с това момиче, говори с нея дали и тя иска същото и след това реши. Но в днешно време малко хора биха се съгласили да живеят с нечии родители, та големи надежди в тази посока не храни.

# 11
  • Мнения: 5 592
Ако въобще не се разбират и след време , а ако решим да имаме семейство ще
се загърби ли в името на детето или аз ще
си ходя със детето сам при бабата и дядото. За мен не мисля че е проблем дори да е така все пак майката винаги трябва да уважава избора на детето си . а и трябват компромиси но майка дори и да даде не виждам приятелката ми дали ще, тя се чувства все едно са и взели най - милото толкова е крайна.
Не разбрах какво трябва да "даде" майка ти. Да водиш бъдещото дете на гости сам без жена ти? И ако не даде, какво?
Много правилно си се ориентирал, че трябва сега бързо да избереш кое ще ти бъде приоритет занапред. И ако решиш, че жена ти ще е на второ място след мама, по-добре не губи времето на момичето. Според разказаното тя няма да пристане във фамилната къща на село, няма смисъл да я мотаеш.

# 12
  • Мнения: 273
https://мале ,мале ,прочетох отгоре отгоре и малкото което успях да прочета аз съм го преживяла  и с бившият,и от частни със сегашната ми половинка ,но не чак толкова.Тово което ще ти напиша няма да ти хареса .Прочети на твоя отговорност!!!!!
1)приличаш ми на момченце което не се е отделил още от цицката на мама .Това за мен,за мен не е проблем,ама тя и пр ,ми звучи че не обичаш достатъчно това момиче,за да предпочиташ да прекарваш повече време с мама на село , отколкото да прекараш повече време с жената до теб и по добре направи добро а това момиче и се раздели с нея и се върни на село .Тя не е длъжна да търпи ,това че не знаеш дали ти се пикае или е'''е с извинение.Когато се събираш с жена това не значи че спираш да обичаш семейство си ,но това се простира единствено ако имат нужда от помощ да им помагаш . Иначе бая жени ще смениш ,ако ти самият не решиш да се отделиш от циците на мама и да поставиш твойте приоритети на първо място.И ,успех ти желая да намериш жена която ще приеме да я третираш ,като опция ,а не приоритет пред мама .
2)замисли се ти колко време си отделил за нейното семейство?колко време ти прекарваш с нейното обкръжение (майка , баща,сестра),не може да искаш тя да прави всичко , което твоето семейство иска ,а ти да не уважаваш нейните роднини.
3) приятелката ти е абсолютно права че две поколения под един покрив не може . Колкото и някой да ми обяснява че не се получават търкания , няма да го повярвам.Винаги трябва да се правят компромиси и в 99% от случайте младите трябва да правят компромиси.
4)аз ще те зарежа на секундата,ако чуя ,как майка ти ме обвинява че се опитвам да ги разделя с тях и ще те пратя да правиш секс с нея ,а не с мен.
5) семейство то /майката и приятелката се обичат по различен начин.това не значи да ги оставиш след като имаш жена,но ти вече си длъжен да поставяш приоритет вашия общ живот,а не чувствата и желанията на мама.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 745
Ти още не си готов за сериозна връзка, нито да пуснеш полата на мама. А с тази приятелка нямате бъдеще, щом отсега нямате разбирателство за основни неща в живота.

# 14
  • Мнения: 998
Като типичен мъж в тази ситуация си се снишил и чакаш бурята да отмине, жените да се разберат сами. Съжалявам, но ще трябва да избереш страна. Отдавна е трябвало да говориш с майка ти. Ако имате дете, само по-лошо ще стане. Жена ти може и да се съгласи да го води при бабата и да закрепят някакви нормално отношения, но всичко ще приключи в момента, в който майка ти започне да дава непоискани съвети и коментари кое как трябва. Това, че ти си незрял, не означава, че и жена ти е такава и ще остави друг да взема решенията вместо нея.

Но преди да говориш с майка ти, друго си изясни. Ти къде искаш да живееш? Говоря и за много далечното бъдеще, когато родителите ти вече няма да ги има. От темата ти останах с впечатление, че ти искаш да си си на село, но за момента не сте се преместили само защото майка ти и приятелката ти не се понасят. А тя би ли живяла на село, изобщо някога? Първо с нея говори за това, после си прави планове за деца.

Като цяло не съм оптимист за връзката ви.

Общи условия

Активация на акаунт