Замислям се за бебе

  • 6 068
  • 197
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 407
Тук всички са ти бетер майки и знаят много добре кое е добре за теб и кога да стане. Сигурно даже имат идеи и как.
Хубаво е да имаш подкрепата на родителите си, да. Аз никога не съм се допитвала до тях за решенията си, но винаги са ме подкрепяли. Не бих могла да определям дали възрастта ти и моментът са подходяща, защото нямам контрол над живота ти.
Успех и смелост ти желая!

# 31
  • Мнения: 2 353
  Имам две познати,които родиха на по 19-20 те са на 40+ и сега са като развързани.
  И защо да не са, доколкото те чета децата им са големи?

  Авторке, аз бих изчакала още една година, докато се размине световната лудница. Успех, каквото и да решите!

# 32
  • Мнения: 118
  Имам две познати,които родиха на по 19-20 те са на 40+ и сега са като развързани.
  И защо да не са, доколкото те чета децата им са големи?

  Децата са големи,но майките са развeдени и се държат като 18годишни.Лошо е да си си пропуснал младостта.

# 33
  • Мнения: 2 353
  Децата са големи,но майките са развeдени и се държат като 18годишни.Лошо е да си си пропуснал младостта.

  То по принцип всичко, дето си го минал с пищови рано или късно се появява пак и си иска своето. Това го пиша без връзка с твоите казуси, не ги познавам, просто си разсъждавам.

# 34
  • Мнения: 2
Здравейте! На 21 г. и с приятеля ми сме заедно от 2 години и няколко месеца. Обичаме се и се замисляме вече за бебе. Проблемът ми е ,че ако се получи не зная родителите ми как ще реагират,дали ще се разочароват от мен и т.н Единствено това ме кара да се колебая по някакъв начин. И дали възрастта ми е подходяща  Въпросът ми е дали някоя от вас е била в такава ситуация и ако може да ми даде съвет ще съм много благодарна. Хубав ден! Blush

Аз съм в доста подобна ситуация в момента. На 22 съм, в 9та седмица, след месец завършвам бакалавър в Англия и си оставам в България. Приятелят ми е на 25, в корабния бизнес. Заедно сме от 2 години и последните месеци говорихме как ще започнем семейство заедно след като завърша. Нещата не се развиха точно по план, тъй като забременях 3 месеца преди звършването ми. И аз се притеснявах да съобщя на нашите по простата причина, че те винаги са имали други планове за мен (да запиша магистър, да остана в чужбина). Разбира се казах им и се оказа, че бяха супер щастливи.
Мога да имам пълно доверие на партньора ми, знам че ще можем абсолютно всичко да осигурим на това бебе (дори и аз скоро да нямам възможност да работя и не съм била осигурявана досега) и съм сигурна, че ще се справим.
Казвам ти всичко това, защото всяка ситуация е строго индивидуална. Ако примерно партньорът ми нямаше възможностите които има, нямаше да си позволя да задържа детето, защото нямаше да можем да му осигурим стандарта, който бихме желали.
Финансовото ви състояние, според мен, е най-важното, което трябва да си прецените. Всичко останало се нарежда. Повярвай ми, ако вашите знаят че ти и детето ще бъдете щастливи и ще живеете спокойно, няма нещо което да ги направи по-щастлови от това да станат баба и дядо.

# 35
  • Мнения: 14
Здравейте! На 21 г. и с приятеля ми сме заедно от 2 години и няколко месеца. Обичаме се и се замисляме вече за бебе. Проблемът ми е ,че ако се получи не зная родителите ми как ще реагират,дали ще се разочароват от мен и т.н Единствено това ме кара да се колебая по някакъв начин. И дали възрастта ми е подходяща  Въпросът ми е дали някоя от вас е била в такава ситуация и ако може да ми даде съвет ще съм много благодарна. Хубав ден! Blush

Аз съм в доста подобна ситуация в момента. На 22 съм, в 9та седмица, след месец завършвам бакалавър в Англия и си оставам в България. Приятелят ми е на 25, в корабния бизнес. Заедно сме от 2 години и последните месеци говорихме как ще започнем семейство заедно след като завърша. Нещата не се развиха точно по план, тъй като забременях 3 месеца преди звършването ми. И аз се притеснявах да съобщя на нашите по простата причина, че те винаги са имали други планове за мен (да запиша магистър, да остана в чужбина). Разбира се казах им и се оказа, че бяха супер щастливи.
Мога да имам пълно доверие на партньора ми, знам че ще можем абсолютно всичко да осигурим на това бебе (дори и аз скоро да нямам възможност да работя и не съм била осигурявана досега) и съм сигурна, че ще се справим.
Казвам ти всичко това, защото всяка ситуация е строго индивидуална. Ако примерно партньорът ми нямаше възможностите които има, нямаше да си позволя да задържа детето, защото нямаше да можем да му осигурим стандарта, който бихме желали.
Финансовото ви състояние, според мен, е най-важното, което трябва да си прецените. Всичко останало се нарежда. Повярвай ми, ако вашите знаят че ти и детето ще бъдете щастливи и ще живеете спокойно, няма нещо което да ги направи по-щастлови от това да станат баба и дядо.


Съгласна съм. Ако не бях сигурна в приятеля ми или от финансовата страна,даже нямаше и да си помисля такава сериозна стъпка. Аз като зададох въпросите не значи,че сега на момента ще се започнат опитите и т.н. Или се е превърнало в идея фикс. Просто животът ми протича по различен начин,на моменти не както съм си го представяла или искала,но ако не беше такъв какъвто е сега,нямаше да срещна любовта си и намирам това за най-ценното. Благодаря ти за това,което сподели. Пожелавам ти успех за напред и една лека бременност!!!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Ако наистина и двамата го искате, не виждам проблем да започвате. И според мен си малко млада за бебе, но пък жените раждат и на тези години. Липсата на висше не смятам, че е чак толкова трагична. В тоя свят трябва и бачкери да има (извини ме за думата, не я пиша в обиден смисъл), а не само началници. И хората със средно имат право на семейство и деца и хич не е задължително да мизерстват.

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Не може всички да са висшисти.
Трябва да има и хора,които работят във фабриките..
Те също са полезни на обществото.
Не им пречи да създават семейства и да имат деца.

# 38
  • Мнения: 3 186
[ си си пропуснал младостта.
И какво лошо да се държат като на 18? Да вземат отсега да заседнат пред турските сериали, а?

# 39
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
40- годишни с 20- годишни деца какво друго да правят, освен да живеят?
Ето това е предимството на младото родителство. Вместо тепърва да раждаш и гледаш малки деца, си вече свободен от тези ангажименти и можеш да правиш толкова много неща с живота си.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Аз пък мога да кажа обратното. Като родила на почти 35, наживях се, находих се, гледах дете на по-зряла възраст (и още гледам, сега съм на 42) и не е зле. Майчинството на тези години също носи хубави емоции, смея да кажа даже, че се радвам на детето си по един по-различен начин, който на смешните ми 20 години не ми е бил присъщ.

Така че обобщаването, че ето, това е великото предимство на ранното майчинство, не важи за всеки.

# 41
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Аз, като дете, станали родители баш на тая възраст, съм изпитала и изпитвам всички негативи от това. Затова винаги съм икала да съм млада майка, но животът ми така се стече, че не родих първото на 25, както бяхме планували.

# 42
  • Мнения: 12 798
40- годишни с 20- годишни деца какво друго да правят, освен да живеят?
Ето това е предимството на младото родителство. Вместо тепърва да раждаш и гледаш малки деца, си вече свободен от тези ангажименти и можеш да правиш толкова много неща с живота си.
Има си и недостатъци младото родителство, които са, че много хора още учат и или са на издръжка на родителите, или на стипендии, които не са кой знае колко големи. Но пък на 40, когато си още гадже, та дрънка, си вееш байряка, децата израстнали... И имаш шанс да дочакаш внуци и правнуци.
В другия вариант вече са направили кариера, съответно стандартът е съвсем друг, а и имат повече мъдрост и търпение с дечицата.
Аз съм родена от 25-годишна майка, а брат ми - от същата, но 10 години по-късно. Уверявам ви, че той израстна в съвсем различна семейна среда. Майка ми имаше много повече търпение, не беше изкрейзила от напрежение, както в моето детство и той всъщност познава едно съвсем друго (и по-добро) семейство.

# 43
  • Мнения: 19 034
Аз все повече си мисля, че си някоя ученичка във ваканция, която си мисли, че в Германия постилат червен килим и си мечтае. Германия затвори хотелите за туристи средата на март:

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/en/tourism-in-germany-ca … avirus/a-52828221

Към момента все още не са отворени за туристи. Нещо повече, студията за масажи изрично са споменати в забраната и продължават да бе работят:
https://m.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D … %D1%82/a-53184725

Ако си масажистка наистина и работиш, явно го правиш нелегално, в някоя дупка за масажи със щастлив край може би. Ситуацията е много тежка за туризма, в най-добрият случай служителите са на помощи, а в същото време разходите си вървят. Никой не е особено сигурен за работата си.

Фабриките също работят с намален обем на работа, с орязани заплати, принудителни отпуски, просто защото поръчките са силно намалели. И това е почти навсякъде, с изключение на няколко тесни отрасъла, няма да ти ги казвам кои са, че да не се окаже "случайно", че гаджето работи точно там.

# 44
  • Мнения: X

Ако си масажистка наистина и работиш, явно го правиш нелегално, в някоя дупка за масажи със щастлив край може би. Ситуацията е много тежка за туризма, в най-добрият случай служителите са на помощи, а в същото време разходите си вървят. Никой не е особено сигурен за работата си.

Фабриките също работят с намален обем на работа, с орязани заплати, принудителни отпуски, просто защото поръчките са силно намалели. И това е почти навсякъде, с изключение на няколко тесни отрасъла, няма да ти ги казвам кои са, че да не се окаже "случайно", че гаджето работи точно там.

Айде пак някой знае по-добре от авторката какво работи и колко изкарва. Да  не говорим, че коментарът е доста обиден.

Щом момичето казва, че са финансово стабилни, нека е така. Тя не пита как да се оправят с разходите по детето, а как ще го приемат родителите.
Но тук ще се присъединя към общото мнение, че щом се съобразява още и се притеснява, значи по всяка вероятност  е е готова.

Общи условия

Активация на акаунт