След жесток скандал - и тълкуване на казаното

  • 4 440
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Привет на всички.Аз не съм мама но в моето семейство има само проблеми.
Миналата год.една госпожица ''образува'' скандал мжду нашите.Бяха много време скарани ,не си говореха и дори майка ми щеше да ни остави.
Мисълта ми е много и се влоши здравето и май е имала припадъци-това не можах да разбера.(бях извън града)
Зънях да питам докторката й, но се изпуснах и тя май знае ,че не знам и нищо не ми каза....
Но при един разговор между мен и майка ми - и аз казвах поне няма да се събираме и няма да досаждат а тя каза но с цената на какво?С цената на моя живот.И след това казано постоянно я питам има ли и нещо на здравето,някоя лоша болест...но нищо не казва просто казва не .Но я познавам ,да не се притесняваме и си мисли ,че може нещо да ми стане(пия лекарства).
Вие как мислите след това-С цената на моя живот?Как бихте го тълкували ,споделете ??
-Напоследък наблюдавам,че между 8,9 вечерта както си е облегната очите и се затварят и почти заспива за малко.(Става сутрин рано заради баща ми )После спи понякога.
-Известно време само вечер кашляше -суха кашлица.
-Няколко вечери имаше температура ако не се лъжа май беше 38,9 и след тва 37,5 сваляше я с хапчета или оцет .
Звъня на доктора а той и бил казал да не се притеснява ,че било от вирус (което не вярвам да и каже).
Все пак температура се вдига от нещо.
Моля споделете като цяло и да тълкувате според вас какво е искала да каже с това с ---Цената на моя живот.
Малко дълго но исках да разберете за какво става на въпрос.

# 1
  • Мнения: X
Много трудно ти се разбира какво искаш да кажеш.

Поправи ме, ако греша, но разбрах от написаното, че миналата година майка ти е изживяла голям шок, защото баща ти ѝ е изневерил. След това се е разболяла и ти подозираш, че е болна от тежко заболяване, но не ти казва за болестта ти, защото се притеснява за твоето здраве.

Ако е това, какво питаш - как да накараш майка си да ти сподели, че е болна ли?

# 2
  • Мнения: 346
Ако въобще е болна тежко?
Има много заболявания-болни бъбреци,сърце ,крака,корем,,стави.....
Просто след казаното -С цената на моя живот''Това ме кара да мисля ,че може да има нещо по сериозно.
И не и е изневерил,а просто жестоко скарване ,и не си говореха доста време.А тя е много емоционална и доста тежко го преживяваше и се разминаваха по апартамента.
Самото и изказване =С цената на моя живот,ей това ме кара да мисля разни работи/
 Не знам как изглежда написано но аз съм на тръни от притеснение.

# 3
  • Мнения: 21 416
Защо не поговориш с баща  си? Сподели му, че здравословното състояние на майка ти те притеснява и би искала да си наясно. На колко години си всъщност?

# 4
  • Мнения: 40 752
А може би се е изразила образно и трябва да я разбираш в преносен смисъл.

# 5
  • Мнения: 3 025
Може и просто да е имала впредвид, че някой си гради щастието на чуждото нещастие. Ако е имало някакво залитане от страна на баща ти... много неясно си написала поста ти и не се разбира точно за какво става въпрос. Защо не попиташ нея, кажи и, че се притесняваш за нея или пък поговори с баща ти.

# 6
  • Мнения: 866
Не е трябвало да говори такива неща, но не се е усетила.
За твое успокоение една такава фраза не винаги хората я използват в буквалният и смисъл. Може да се използва и за по-леки заболявания и мисълта за бъдещи проблеми, но може въобще да не е визирала здравето си с тези думи.

Това може да означава и цената на живота и като живот, като щастие и страдание. Написаното е много неясно, не е добре формулирано и ние може само да правим някакви догадки.

# 7
  • Мнения: 7 245
Нищо не разбрах, ти ли си болна или майка ти?

# 8
  • Мнения: 346
Аз също имам заболяване но не  е толкова страшно.При майка ми нещата са по зле ,има си някой заболявания с ставите е много зле.
Има бъречнокаменна болест,аритмия имаше.
И куп други неща.Много ви благодаря .
А що се отнася до баща ми-също не би му казала,но пък се надявам грешно да го тълкуваммм.
Бъдете здрави всички,това е най -важното.

# 9
  • Мнения: 5 241
Много лошо се изказваш. Няма едно смислово издържано изречение.
" С цената на моя живот" може да означава много неща. Може би е имала в предвид, че не иска да си губи още от времето с баща ти.

# 10
  • Мнения: 25 572
Самото и изказване =С цената на моя живот,ей това ме кара да мисля разни работи/

С този израз може просто да е искала да каже, че баща ти ѝ е съсипал живота. Просто така да се е чувствала в момента. После може да ѝ е минало. А може и да не е.
На колко години е майка ти? Тип „драма куин“ ли е, или не? Хипохондричка ли е, или ти си такава и сега си въобразяваш разни неща? Ти на колко си?
Помисли си и си отговори сама.
Аз просто се чудя защо не седнеш да си поговориш с майка ти по женски. Фактът, че питаш тук, ми говори, че май проблемът е повече в твоята глава, а не в тази на майка ти. Освен ако хипохондрията и склонността към драматизиране не е наследствена.

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 19:40 от Как' Сийка

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз точно това си помислих- драма куин, като моята майка. Като не може да контролира ситуацията, се почва едно тръшкане, едни театри, ще мре... и разбира се, дежурните болести.
Не бъди като нея, много е натоварващо и нездравословно.

# 12
  • Мнения: 21 416
Аз също имам заболяване но не  е толкова страшно.При майка ми нещата са по зле ,има си някой заболявания с ставите е много зле.
Има бъречнокаменна болест,аритмия имаше.
И куп други неща.Много ви благодаря .
А що се отнася до баща ми-също не би му казала,но пък се надявам грешно да го тълкуваммм.
Бъдете здрави всички,това е най -важното.

Тези неща, които си изредила не са животозастрашаващи. Камъни в бъбреците, аритмия, ставни проблеми се срещат често и не са нещо, което трябва да хвърлят в паника децата.

Виж какво, ясно е, че щом си стигнала да питаш тука, явно комуникацията с вашите хич не върви, но ние няма как да ти кажем нещо, което да ти свърши работа, още повече, че информацията която даваш е неясна и объркана.

Нещо баба, дядо, роднина, с когото се разбираш и на когото можеш да се довериш какво те тревожи?

# 13
  • Мнения: 4 347
Малката, доста неща се крият от теб.
Това го правят възрастните за да предпазят децата. Гледай си живота и не им създавай излишни грижи.

# 14
  • Мнения: 1 999
По всяка вероятност майка ти е имала предвид - нещастния си живот. Пропуснати удоволствия, пътувания, почивка, от която се лишава за да е всичко в къщи оправено, сготвено, изпрано. Не е имала предвид - умирам, толкова съм болна.
Може вече да го е забравила. Да не се е усетила какви мисли може да ти дойдат в главата.

Общи условия

Активация на акаунт