Замислям се за бебе

  • 6 090
  • 197
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 806
Даааа,  в окото на бурята, разбирай пандемия, когато светът буквално е спрял да се върти (икономически и не само) някой се замисля за ... “бебенце”.
Умилих се, докато си го представих. Точно толкова, колкото докато гледах как един мармот ...

# 61
  • Мнения: 17 409
Бе вие не вярвахте и, че за един месец може да се ожени човек, ама сигурно е гот да се правиш на следовател - къде в личния живот, къде у форумния. Simple Smile
За Афродита - има хора, отношенията с родителите просто са им важни. Малко с единия крак влизаш точно там, където сама сочиш, че не трябва Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 12 006
Даааа,  в окото на бурята, разбирай пандемия, когато светът буквално е спрял да се върти (икономически и не само) някой се замисля за ... “бебенце”.
Умилих се, докато си го представих. Точно толкова, колкото докато гледах как един мармот ...
Що мармот? Я погледни в съседния подфорум за бременност, за тестове за овулация и подобни планиращи.

# 63
  • Мнения: 9 806
Не, благодаря!
Взех си днешната доза.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Поправете ме, ако греша, но точно масажисти и фризьори, както и други подобни професии, не изкарват ли добри пари в чужбина? Тук нееднократно съм чела вопли на съфорумки за ужасни суми във фризьорски салони, маникюристи и т.н.в европейски държави.

# 65
  • Мнения: 19 168


Когато отговорих на въпрос за работата си, имах в предвид, преди извънредното положение.

Въй, извънредно положение ли имало в Германия? Не знаех

# 66
  • Мнения: 7 424
В Германия фризьорки, масажистки, маникюристки, козметички, когато са наети, а не собственички, получават много малко.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 462
Поправете ме, ако греша, но точно масажисти и фризьори, както и други подобни професии, не изкарват ли добри пари в чужбина? Тук нееднократно съм чела вопли на съфорумки за ужасни суми във фризьорски салони, маникюристи и т.н.в европейски държави.
Повече от чудесни пари изкарват, ако бизнеса е техен и имат поток от клиенти. Ако работят за друг - едва ли.

# 68
  • Мнения: 12 865
Все им дават, колкото да се самоиздържат, та и дете да си отгледат. Авторката пише грамотно, сигурно е учила елементарна математика в училище и може да събере две и две.

Това с висшето образование ми стана интересно, и ще ви кажа защо. Имаме едни партньори от Швейцария, работят същото, каквото и ние. Само че ние висшист до висшиста - а те - със средно и професионален курс.
Разпитвах го този швейцарец защо така е при тях, а той ми казва следното. Тези, които изкарват висше, изгубват 4-5 години от трудовия стаж и после, когато се върнат на работа, вярно имат по-висока заплата, но колегите им със средно образование междувременно са със същата по-висока заплата заради стажа.
И в Германия не е така масово висшето образование, както у нас.

# 69
  • Мнения: 19 168
Бе вие не вярвахте и, че за един месец може да се ожени човек, ама сигурно е гот да се правиш на следовател - къде в личния живот, къде у форумния. Simple Smile
За Афродита - има хора, отношенията с родителите просто са им важни. Малко с единия крак влизаш точно там, където сама сочиш, че не трябва Simple Smile

Всеки с хобито си. Сигурно е гот някои да обикалят из всички теми и да самозодаволяват посредством форума разни липси.

# 70
  • Мнения: 17 409


Когато отговорих на въпрос за работата си, имах в предвид, преди извънредното положение.

Въй, извънредно положение ли имало в Германия? Не знаех

самозадоволяване ли рече?

# 71
  • Мнения: 6 903
Е, 60 процента си е точно това, което получва човек на Kurzarbeit тук. Напълно реално е. И минимална заплата да получава на час в Германия, пак не са толкова малко пари, ако човек живее скромно. А в много производства хич не изкарват малко.
Благоговението към висшето образование далеч не е като в България. Има много хора с изкаран Ausbildung, които работят добра работа и имат прилични доходи.

# 72
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
То само в България кьораво и сакато се бута да учи вИшУ. Истината е, че няма място под слънцето за толкова висшисти. Ама нали е срамно у нас да си среднист, та всички юруш по вузовете, влизат с връзки и излизат с тройки.
А на някой, който на 21 си взел хляба в ръцете, вместо да се вее по чалготеките и да лежи на мама и тате, му се набива канчето колко е зле.

Последна редакция: вт, 21 апр 2020, 16:52 от VickyTaylor

# 73
  • Мнения: 207
Това е нещо, което вие заедно трябва да си решите. Смятам, че ако можете да се справяте и родителите ти го виждат, няма да имат нищо против, даже ще се зарадвот. Във връзка с доходите и жилището, лично аз не разбирам хората, които чакат всичко да им е осигурено,да важно е, но винаги можеш и да загубиш това, което имаш. Аз съм на 24 на 21 реших,че съм готово за дете, но уви повече от 3 години не се получава , стигнахме и до ин витро... така,че ако смятате, че сте готови не губи време. Според мен не чакайте идеалния момент и това да имате всичко, защото тогава може и да не се получи. Възхищавам се на младите родители!
И да допълня на 22-23 завърших висшето си, даже вече съм магистър,но никога не е късно да учиш, освен това смятам, ако дай боже забременея,да се запиша отново да уча.Не мисля,че детето е пречка затова!

# 74
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Това е нещо, което вие заедно трябва да си решите. Смятам, че ако можете да се справяте и родителите ти го виждат, няма да имат нищо против, даже ще се зарадвот.
Във връзка с доходите и жилището, лично аз не разбирам хората, които чакат всичко да им е осигурено,да важно е, но винаги можеш и да загубиш това, което имаш.
Скрит текст:
Аз съм на 24 на 21 реших,че съм готово за дете, но уви повече от 3 години не се получава , стигнахме и до ин витро... така,че ако смятате, че сте готови не губи време. Според мен не чакайте идеалния момент и това да имате всичко, защото тогава може и да не се получи. Възхищавам се на младите родители!
И да допълня на 22-23 завърших висшето си, даже вече съм магистър,но никога не е късно да учиш, освен това смятам, ако дай боже забременея,да се запиша отново да уча.Не мисля,че детето е пречка затова!
Я сега обясни как се гледа бебе без доходи, на квартира в чужда държава, евентуално единия може да поработва някъде, ама може би след време или сега, не е ясно? Бъдещата мама май няма никакви квалификации и стаж освен да мач... да масажира или поне не е писла да има, което май силно ограничава започването на добра работа, пък и за кога да я почва, ако планира скоро да бременее? Simple Smile
Та, айде сега обясни как бебенце се гледка само с много лИбоФ! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт