Кара ме да изпитвам вина

  • 4 391
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте,
от известно време не мога да се справя с един проблем - разделих се с годеника ми и след това той започна да ме обвинява как аз съм съсипала живота му(това го каза, защото е затворил вратичките за другите си опции, с които е могъл да бъде) , не мога да се справя  с това да имам семейство (а когато бяхме заедно аз давах всичко от себе си и положението беше ок), непрекъснато следи кой мъж е харесал моя публикация или какво съм харесала аз и съответно започва да ме обвинява, че това е детинско и к*рвенско и това за него е вид зарибявка и започва да ме заплашва, че ще пише на тези хора или по-точно на хората от мъжки пол и ще им разказва за мен, а аз нямам никакви отношения с тях, освен приятелски или колегиални. Заплашва ме, че ще ми съсипе живота,защото според него аз се гавря с него, въпреки че достатъчно ми го съсипа с постъпките си малко преди да се изнеса. Обвинява ме, че не съм се изнесла на квартира, въпреки че работя и живея в родния си град със семейството ми и според него родителите ми ми влияят лошо и ми промиват мозъка и трябвало да се изнеса "приятелски" при него, за да ме научи как се живеело самостоятелно, което е някакъв пълен абсурд. Той много искал да се променят нещата и да забравя всичко, което се е случило и много се стараел, но аз винаги се сещам за миналото и аз съм виновна.
Заплахите му ме плашат и не знам как да приключа всичко с него.

# 1
  • Мнения: 15 619
Първо, ти си му дала необятния набор от шансове да отваря всякакви врати, порти и каквото му се прище още.
Второ, ако искаш наистина да не те притеснява със заплахите си, подай жалба срещу него.

# 2
  • Мнения: X
Ама що за глупост, да се разделяш с него, а да го държиш във фейсбук/инстаграм?! Блокирай го на всякъде - когато реши да ти се обади и да ти търси сметка, му кажи да не те занимава излишно и всичко е приключило

# 3
  • Мнения: 31 828
Насила никой не може да те накара нищо.
И какво прави този идиот в списъка ти с приятели?
Или те кефят драмите?
Изтриваш го и го блокираш.
Как се приключва с някой с който не искаш връзка?
Що за тъп въпрос?
Ми отваряш си устата и му казваш, че не искаш да имаш нищо общо с него, че ти е противен, че не става за нищо, че е психопат и каквото там се сетиш. После блокираш телефония му номер, блокираш го да не може да ти изпраща съобщения и го махаш от листата си.
Нещо неясно?
Не е ядрена физика все пак.

# 4
  • Мнения: 2 240
Не е нужно да се занимаваш с индивид, който иска да контролира всичко. Блокирай го навсякъде, както са те посъветвали. Ако те заплашва, наистина подай жалба. Има хора, ама никакви граници нямат.

# 5
  • Мнения: 19 969
Е, какво ти придиря какво, що, щом сте се разделили.
Ти пък защо си го оставила в периметъра си. И той не е цвете, но и ти си си виновна. Научете се да ги слагате тези граници, освен ако не е някакъв вид извратена игра "искам да ме преследва".

# 6
  • София
  • Мнения: 7 995
ФБ дава опция постовете ти да са видими за определени приятели. Какъв е проблемът да промениш настройките, така че да не може да вижда какво публикуваш? Това, в случай, че толкова не искаш да го блокираш.
След като си решила, че няма да сте заедно и не живеете в един град, прекъсни комуникацията.

# 7
  • Мнения: X
С нулев контакт се приключват нещата. Не му дължиш нищо, никакви обяснения. Всяка твоя реакция на неговото поведение удължава тормоза, който ще получаваш.  Блокираш, оправяш настройки, за да може само приятели/хора в листата ти да ти гледат съдържанието и да коментират. Ако го научиш, че 99 съобщения игнорираш, но на стотното ти писва и му отговаряш, пък макар и да те остави на мира, той научава, че са нужни сто съобщения, за да му обърнеш внимание и ще продължава.

Не позволявай да те вкарва в обяснителен режим защо не сте заедно, какво би могло да имате или да направите т.н. А за заплахите му да те излага - какво ти пука, дори и да им пише, всеки нормален човек ще разбере, че този човек е някакъв отхвърлен смешник. На теб ако изведнъж ти пише някакъв непознат, обиждайки твой познат, какво ще си помислиш - че не е с всичкия си и се излага. Давай по-храбро.

# 8
  • Paris, France
  • Мнения: 14 052
Добри съвети са ти дали вече.

Ако мене някой тръгне да ме кара да се изнасям на квартира директно ще поискам да ми купи къща или апартамент в съответния град, на мое име, разбира се.

Как ти влияят родителите ти не е негова работа, според мене и бих му го казала, добавяйки, че не ми е никакъв, в живота ми е бил временно, а родителите си остават родители до гроб.

Не зная какви опции е имал, но бих му показала вратата, така че да може да си възобнови на спокойствие контактите с бившите опции.

Бих го блокирала в социалните мрежи за да не си губи времето да гледа кой чии постове лайквал.

Никакви обяснителни режими. Станалото е станало, не го харесваш, не ти е приятно с него, баста.

И умната със следващия!

# 9
  • София
  • Мнения: 38 582
Прекратяване на приятелството. Блокиране. И т.н.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 006
Как така хем ти бил годеник и хем ти си живеела у вашите, а не с него? Той в същия град ли живее?

# 11
  • Мнения: 6 622
Този има много сериозни проблеми. Съсипала си му била живота.... Колко мъка има по този свят. Хората се разделят след 20 години брак и деца и всеки продължава по пътя си. Този си бил орязал опциите...
Определено е човек от, които трябва да стоиш на далеч. Не бива да му позволяваш никакъв достъп до теб! За нищо на света.
Обясни му, че ако продължава да те притеснява ще подадеш жалба срещу него и след това го блокирай. В никакъв случай не се връзвай на заплахите му.

# 12
  • Paris, France
  • Мнения: 14 052
Как така хем ти бил годеник и хем ти си живеела у вашите, а не с него? Той в същия град ли живее?

Ми така. По традиция жената отива да живее в къщата на мъжа след сватбата🤵👰, не след годежа. Между годежа и сватбата мъжът разполага с време да купи жилище и да го обзаведе 😎.

Защо да отива да живее при него, на квартира, да плаща, вероятно, някаква част от наема, когато може да си живее у техните безгрижно?

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На теб защо ти пука?

# 14
  • Мнения: 258
Просто прекрати всякаква комуникация с него и го блокирай в социалните мрежи. Често наранените мъже стават доста злобни. Не му обръщай внимание и си гледай живота.

Общи условия

Активация на акаунт