Замислям се за бебе

  • 6 096
  • 197
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 207
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪
Можеш примерно да учиш. Аз съм против отгреждането от баба и дядо! Има и варианти за работа от вкъщи. Има ли желание има и начин! А ако си на 30 с кариера, нима няма да отсъстваш от работа, нима няма да се измаряш по-бързо от ежедневието си, отколкото когато си на 20?

# 91
  • Мнения: 207
И къде е гаранцията, че като са млади и бедни родителите, задължително ще осигурят любяща атмосфера?

Аз редовно срещам млади, прости и мързеливи родители, легнали финансово и всякак гърба на родителите си, които си неглижират детето, за да ходят да си живеят живота по заведения, и ако не успеят да го метнат детето на някоя баба, то стои насрано с часове, докато се хипнотизират с телефона да пишат скудоумия във фейсбук. Не всички са такива, разбира се, както и това, че някой си има добра работа, жилище, спестявания и е успял да прочете 2-3 книги, не значи, че няма да осигури любяща атмосфера за детето си.

Повечето 21-годишни нямат проблеми с фертилитета. Даже и повечето 31-годишни нямат, стига да не са имали проблем още на 21. Потребителката явно е изтеглила късата клечка и по-добре да се стяга да работи и да спестява, че и от фондовете финансирането не е до безкрай.

Не мога да повярвам, че това са думи на жена! Много жалко... явно вашия живот е много тежък, като съдя по разсъжденията и злобните ви думи. Аз нямам проблеми с фертилитетът, проблема не е в мен, но дори и да имах такъв, пак не бих била озлобена и груба към хората каквато сте вие! Явно вашите родители не са ви отгледали правилно  и не са успели да ви направят достоен човек!

# 92
  • София
  • Мнения: 12 006
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪
Можеш примерно да учиш. Аз съм против отгреждането от баба и дядо! Има и варианти за работа от вкъщи. Има ли желание има и начин! А ако си на 30 с кариера, нима няма да отсъстваш от работа, нима няма да се измаряш по-бързо от ежедневието си, отколкото когато си на 20?
Mда, с бебе на ръце най-ползотворно е учи, как не се сетих. А работа от вкъщи, при все че всичкия ти професионален опит се свежда до масажи, каква казваш би могла да бъде? Иначе правиш ли разлика между отсъствие на жена с кариера и на такава с няколко месеца общо стаж в живота си?

# 93
  • Мнения: 17 409
,...,, в днешно време разделите с бащите на децата са далеч по-често срещани от неплодовитите 20-30-годишни, че да не ти се налага да си оставяш децата в нелюбяща атмосфера, за да работиш.

За да оформиш подобни изводи, това ще да е от широка практика и богат житейски опит произлязло. На твое място не бих намесила по този начин темата за неплодовитите 20-30 годишни, защото реалността, уви, е друга. Дори не е нужно да ги сравняваме с разделите, защото често двата проблема са ведно.

# 94
  • Мнения: 207
На мен би ми било интересно какви са професиите на дамите и какво са постигнали толкова в живота си, като са родили по-късно?
Аз мога да кажа за себе си че 6 месеца след започване на образованието си(на 19г.), вече работех по специалността, която учех.Мъжът ми също е с добра професия.Аз на 24 мъжът ми на 26 имаме собствени коли, които сами сме си купили, къща построена от мъжа ми(живеем в един от големите градове) и среден  стандарт на живот(родителите ни не ни помагат финансово). Като през цялото това време ходим и по лекари! И ми казвате,че човек не може да успее да гледа дете и да учи? Няма невъзможни неща!

# 95
  • Мнения: 19 170
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪
Можеш примерно да учиш. Аз съм против отгреждането от баба и дядо! Има и варианти за работа от вкъщи. Има ли желание има и начин! А ако си на 30 с кариера, нима няма да отсъстваш от работа, нима няма да се измаряш по-бързо от ежедневието си, отколкото когато си на 20?

За да учиш, пак трябва някой да те издържа, докато учиш, както и да издържа детето ти. Или да работиш, да учиш и да си гледаш детето, което е трудно осъществимо, ако някой поне физически не ти гледа детето. Което отново те връща в позицията с евентуалната нелюбяща атмосфера и еманципирането от детето, защото почти не му виждаш очите и някой друг извършва основните грижи, и те предпазва от нуждата да го гледаш лично, да взимаш отпуски, болнични и пр. За работа от вкъщи е много трудно също да изкарваш достатъчно, ако не си квалифициран и нямаш способности в по-платените сфери. И ако ти е малко детето, и не е на ясла или детска градина, или пък някой не го гледа,докато работиш, а не си го затворила някъде да не мърда, че да не го поглеждаш много-много (демек да го неглижираш като някоя гадна кариеристка, макар че тялом си близо до него), и да не се разконцентрираш през 3 минути, докато то реве за внимание или се опитва да се самоубие по всевъзможни начини, значи имаш максимум 1-2-3 часа в денонощието за работа, които да откраднеш, докато детето спи, обикновено от твоето време за сън, защото моето примерно през деня почти не спи. Повечето хора работят за пари, а не защото са бесни кариеристи.

И да, проблемите с фертилитета, поне тези свързани с възрастта, не са чак толкова често срещани и при двата пола, че да се налага да бързаш да правиш деца на 20, сакън да не се наложи да правиш инвитро, ако решиш да поизчакаш малко с децата.

# 96
  • София
  • Мнения: 13 498
На питането що е то бутиков хотел. Дано не е извън темата, но ми стана неприятно да чета грубите реплики към авторката от някои потребители. Това е малък и уютен хотел, който обикновено е с определена тема на обзавеждане. Често всяка стая е в различен стил (примерно, морски, битов, средиземноморски, с основен цвят и подобни). Този тип хотели обикновено предлагат джакузи в стаята или ограничен тип спа процедури (сауна, солна стая) и осигуряват индивидуално посещение на козметик, фризьор, масажист и др., както и сервиз или кетъринг в стаята. У нас не са официално категоризирани като тип тези хотели, но по света са много търсени и са прекрасни за романтични пътувания. Често осигуряват разни кратки крафт курсове, дегустация на вино или храни и др. В България също има подобни хотели в последните години. Няма да е редно да цитирам имена. Този тип хотели нямат нищо общо с "онзи" тип мачкане и обикновено си подбират качествен и професионален персонал.

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 00:35 от Fever Ray

# 97
  • Мнения: 6 804
Към авторката, за начало се замислете да се ожените. Старомодна съм и се придържам към поговорката "Първо булка, после люлка".

А като чета коментарите, оставам с впечатлението, че тук е пълно с кръгли сираци без родители. Всичко сами са постигнали в този живот.

# 98
  • София
  • Мнения: 12 006
На питането що е то бутиков хотел.
Скрит текст:
Дано не е извън темата, но ми стана неприятно да чета грубите реплики към авторката от някои потребители. Това е малък и уютен хотел, който обикновено е с определена тема на обзавеждане. Често всяка стая е в различен стил (примерно, морски, битов, средиземноморски, с основен цвят и подобни). Този тип хотели обикновено предлагат джакузи в стаята или ограничен тип спа процедури (сауна, солна стая) и осигуряват индивидуално посещение на козметик, фризьор, масажист и др., както и сервиз или кетъринг в стаята. У нас не са официално категоризирани като тип тези хотели, но по света са много търсени и са прекрасни за романтични пътувания. Често осигуряват разни кратки крафт курсове, дегустация на вино или храни и др. В България също има подобни хотели в последните години. Няма да е редно да цитирам имена. Този тип хотели нямат нищо общо с "онзи" тип мачкане и обикновено си подбират качествен и професионален персонал.
Благодаря за разяснението. Чувала съм за такива хотели, но не нзаех наистина, че им казват "бутикови". И не, не съм си помислила, че става въпрос за от "онзи" тип хотели, едва ли авторката би го казала в прав текст, ако работеше на такова място.

# 99
  • Мнения: 19 170
Леле, ама няма значение какво е бутиков хотел. Основното беше може ли да работи в ситуация на забрана за работа, та чак и такъв просперитет, че точно с такъв момент да тръгне да мисли за дете.  Ами, не може никъде, където се развива легална дейност, защото никой няма да рискува да му фалират бизнеса с глоби заради малкото клиенти, които са склонни да рискуват  Ако се твърди друго, както беше в началото, вариантите са два - или си фантазира, или работи нелегално. Ама и нелегално за обикновени масажи малко хора биха рискували, все пак не е нещо от първа необходимост, като рехабилитация, та остават малко по-интимните услуги, където клиентите имат по-първични нужди и са свикнали да рискуват. Това са си само мои разсъждения, не съм наясно с нелегалния пазар на такива услуги в Германия.

По въпроса за децата, на каквато и възраст да родиш, ще трябва да направиш компромис с гледането на дете , или работата, или пък другият родител ще трябва да направи. Кой както го устройва. Колкото и да си енергичен, макар аз да не смятам, че в периода 20-30 има особена разлика в нивото на енергия (виж, при бабите вече се усещат разликите, че на по-късна възраст по-трудно си гледат внучетата), не може да движиш неща, които се случват паралелно по едно и също време, хем еднолично, хем качествено. Иначе наизуст може да си пишем много как майката върти 5-степенни менюта, лъска къщата, гледа дете качествено, без да ги е хипнотизирала за часове с телефон, таблет или телевизор, и работи от вкъщи, изкарвайки стабилен доход.

# 100
  • Мнения: 580
Омъжих се и родих на 21. Живеем отделно, никой не ни издържа. Завърших си бакалавърската степен, в момента карам магистратура. Имах и стаж и работа, когато забременях. Не е лесно и не е за всеки. Ако се решиш да раждаш, забрави за социален живот близките 2-3, че и повече години. Също и ще се отрази на връзката ви. Ако аз бях с мъжа си тогава 2 години, нямаше да се навия. Пак не е гаранция, но за мен е важно да познаваш по-дълго.

# 101
  • France
  • Мнения: 12 974
И да ви питам.-Каква е гаранцията, че примерно но 30 ще си финансово стабилен, ще имаш дом и партньор? За мен едно дете би било още по-голяма мотивация да се развивам, да съм пример за него и да осигуря по-добри условия за  живот! Защо детето да е пречка?
Това ми напомня вица : "акъл и мензис не ти ли дойдат навреме, не ги чакай!"
Моето мнение е, че докато един човек търси одобрение от родителите си, или някаква външна мотивация (дете, гадже...) не е достатъчно зрял за да стане родител. Което въобще не му пречи да опита. Резултатът е добре описан от кукумицинка.

# 102
  • Мнения: 3 186
А какво да кажем за мъже и жени , които от страх да не си навлекат неодобрението на маминка и татко не могат две приказки да им кажат да не им се бъркат в семейството? А за тези, които следват и работят, каквото им се каже? За тези, които зарязват любовта и се женят за типажа, определен от мамчето? И сумати подобни случаи...

Голямо възмущение към това 21-годишно момиче!

# 103
  • Мнения: X
Ама големи сте разбирачи някои дами....

По темата,
Авторке, аз съм на 20 и майка от вече 3 месеца. Да, гледането на дете и ученето не е никак лесно, налага ми се понякога и да будувам вечерите, за да мога да си предам навреме курсови работи и да се подготвя за изпит. Но пък и аз съм си максималист и не се боря "да издрапам и тоя семестър".
Съветвам:
1. Имайте СОБСТВЕНО жилище, а не под наем
2. Стабилна работа (видях, че вече си отговорила, че имате такава, значи всичко е ок тук)
3. Спестете си някой друг лев за "черни дни" - много мои познати останаха без пукнат лев само няколко седмици след началото на неплатения отпуск.
4. Трябва да престане да ти пука за хорското мнение, включае и на родители, свекърви, баби и не знам кои още роднини от пето коляно.
5. Трябва да си сигурна, че добре познаваш приятеля си, защото някои неща се променят след дете. Прецени до колко си сигурна в него.
Успех!

ПП На някои хора не им се "живее" по дискотеки, не им допада напиването и тн., така че съветите от сорта на "на живей се, щото после ще ти се живее" са пълен булшит според мен. Ако си е намерила точния партньор защо да не опитат?
А, и още нещо се сетих - майка ми ме е раждала на 32 г, и когато бях на 14-15 на море, компанията ми там я объркаха за "баба ми" Simple Smile Аз лично не искам да бъда" баба", мерси!

# 104
  • Мнения: 6 904
Ако авторката чака да заима свое собствено жилище в Германия, а да не е под наем, може в критическата да влезе и пак да не е стигнала до там.
За България в общи линии важи същото, макар че ние пак по-млади купуваме. Все пак имам искрени съмнения колко 20-годишни са си ги купили сами СОБСТВЕНИТЕ жилища сами с партньора.

Редакция, понеже това безумие напред не съм го прочела, а много държа да кажа, че за мен е безумие да се твърде, че жена, която е родила на 32, изглежда като баба на 46.
А, и още нещо се сетих - майка ми ме е раждала на 32 г, и когато бях на 14-15 на море, компанията ми там я объркаха за "баба ми" Simple Smile Аз лично не искам да бъда" баба", мерси!

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 18:27 от Welt

Общи условия

Активация на акаунт