Замислям се за бебе

  • 6 095
  • 197
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 14
Sunshine, проверявала ли си варианти за онлайн обучение? Доста университети предлагат такова. Позволява ти да наваксаш с езика, да си разпределяв времето между отделните курсове, да си превеждаш, което във фейс-то-фейс обучение/курсове е по-сложно.
Замисляла съм се,но не зная дали е подходящ вариант след като съм чужденка.  Но това също е идея,ще проверя.

# 151
  • Мнения: 9 810
Не мисля, че това има значение. Провери за безплатни курсове към някой от сайтовете за търсене на работа. Тук (UK) има много такива, както и безплатни курсове към онлайн университети. Някои от тях са малко часове 8-16, но са идеални да започне от някъде, да упражняваш езика и да се ориентираш какво ниво ти трябва, за да преминеш към нещо по-сложно. Освен това са добра възможност  да направиш СВ-то си по-привлекателно за бъдещи работодатели.

# 152
  • France
  • Мнения: 12 974
Съншайн, надявам се, че главната ти мотивация за дете, не е за да ти осмисли живота?
Най-хубавият период в живота ми беше от 27 до 31 години, когато забременях и родих. Спомням си го с носталгия. Сега малкото монстърче си играе в краката ми и също е чудесно, но и много по-делнично. Та единственият съвет, който мога да ти да е "изчакай малко ". Не за друго, обстановката в близките 6-12 месеца може да еволюира по много начини, а нито ти, нито ПТ имате защитена работа. Аз например съм с хубава професия и пак не знам дали ще имам работа. Пък и си само на 21, не е като да хващаш последните вагони, на последния влак.

# 153
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Не съм целяла да обидя никого, много се извинявам, ако е така. Казвам нещата такива, каквито са били в моите очи. На времето беше доста смешна ситуация, но след това беше един от доводите да взема решението да съм млада майка.
Предпочитам да ме бъркат за сестра на детето ми, от колкото за баба му.
Скрит текст:
Това си е в моя акъл, разбира се. Не смятам, че съм "по-семпличка", но това времето и кариерата ми, да се надяваме успешна, ще докаже. Всеки си има в главата развит
сценарий като "перфектен", за повечето хора напоследък това е да изградят успешна кариера и чак след това да мислят за дете. На мен не ми се чака и предпочитам този период да го изкарам докато съм здрава, права, съвсем млада и тн. Никой не ми е в дома, че да ми дава акъл, освен мъжа ми и детето ми. И не, не се правя на млада булка при свекървата. На мнение съм, че всеки трябва да си знае гьола.
 Хубава вечер, предлагам вече да спрем да разводняваме темата! Hands V
Първото дори няма да го коментирам, защото ще ме баннат.
По отношение на това първо да се обебиш и после да се чудиш в коя детска стая да си гледаш детето (твойта или на мъжа ти) и как, понеже на средно и високо платените позиции искат все пак така досадното вишУ, според мен ощетява детето. На някои обаче не им пука и даже смятат детската стая на мъжо за техен дом, нищо че свекървата прави всичко по силите си да разкара децата играещи си на родители /това по сценарии не от тази тема/. Има жени, които предпочитат да си гледат децата на "социалки" и да им събират дрешки от приятели и фб групи за подаряване (още от идеята да имат бебе, а не че така се е стекъл живота им), други предпочитат да могат самостоятелно да си посрещат нуждите на детето. Всеки със своите си разбирания.

# 154
  • Мнения: X
Казах, че няма да пиша повече по темата, обаче не се сдържах.

Афродита, случаят от твоя пример очевидно не е такъв и двойката си живее самостоятелно, така че не виждам защо се хабош да го пишеш каъо мястото му не е тук.
Не толерирам майките, които разчитат само на социални, но с дете или без понякога се налага да опрем до чужда помощ, за да закрепим положението. Дали ще са социални, дали ще са родители.
Обаче не съм съгласна, че е лошо да събираш дрешки втора и трета употреба и от групите за подаряване. Тия дрешки се носят толкова кратко време, че не си струва да дадеш една торба пари, за да са чисто нови. Сестра ми каъо беше брбе получи много подаръци под формата на дрешки и преди да успее да ги облече, вече й бяха малки. В държави като Белгия (пресен пример от личен опит) е прието на бебешкото парти всеки да занесе и подари нещо, което детето му е износило и вече не е нужно. Може да е дреха, кошче, количка, играчка. Това значи ли, че са бедни? Не мисля, щото имат и къща за повече от милион евро.

Според мен тази тема е изчерпана вече.

# 155
  • Мнения: X
Изгубих бройката на обясненията ми, това е последно, защото става досадно.
Не знам на какъв човешки език да обясня, че с ММ сме самостоятелни - в наше собствено жилище, не е (очевидно) нито на майка ми, нито на неговата, или на не знам още кого.
За пореден път казвам, че въпросът с възрастта е бил така през моя собствен поглед. Разбира се, че си е напълно в реда на нещата рано или късно да си имаш детенце - някои хора предпочитат рано, а други, късно. Всеки с разбиранията си.
Моля Ви, да не ме лъжете, че не предпочитате да Ви объркат за сестра, например, на детето Ви. Такива изказвания галят женското его.
НЕ гледам детето си на "социалки" и с баща му самостоятелно посрещаме и ще посрещаме нуждите му. Да, свекърите и майка ми също помагат по СВОЕ собствено желание, защото им доставя удоволствие да купят някое друго нещо за внучето си. Предполагам, че това си е нормално във всяко семейство. И аз да бях на тяхно място щях да взимам подаръци на внука си.
"Досадното Вишу" за мен лично не е досадно, ако за Вас е било, съжалявам. Аз предпочитам да се развивам постоянно.
Пожелавам хубав ден на всички, останете здрави! Спирам да се обяснявам -  вече достатъчно се изложихме всички.

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 11:16 от Анонимен

# 156
  • София
  • Мнения: 6 464
И когато го погледнах от тази страна,наистина се стреснах,че аз ще започна да живея реално живота си на 28 години.
Ами живей го сега де.
Защо ги раждате тези деца, за да си осмисляте живота и да си лекувате депресиите, за такива проблеми се ходина психолог, не се ражда бебе.
Причината, че искате да изглеждате като сестри на децата си въобще няма да я коментирам.
Нито младостта, нито липсата на висше, нито на стабилна работа, ще ви направи лоши майки, но с такива причини да създавате деца съм доста скептична.


Darry_157, няма нужда да отговаряш и да обясняваш. Ти си млада и доста наивна, както се вижда, то си е нормално.  Дано имате брак с таткото и се обичате още дълги години.

# 157
  • Мнения: 3 186
PimKie, не се учудвай така за новите дрешки. В нашата държава марковият парцал/парфюм прави човека, честният труд е за будалите, всеки собственик и на най-пръдливата формичка кара автомобил за 100 бона, докато плаща по 700лв на хората, които са му го купили. И тн и тн... Ти за едни дрешки се хвана.

# 158
  • София
  • Мнения: 12 006
Казах,че именно тази последователност: първо брак,после дете, е идеала. Когато казах” реално да започна живота си” имах в предвид да имаме дом,брак,дете( за мен тогава започваш да живееш наистина реалния живот) не знам дали ме разбрахте правилно, беше леко метафорично казано
A kakво ти пречи да имаш дом, мъж и брак докато учиш, щом толкова те влече вместо да разполагаш изцяло с времето си за учене, усъвършенстване и опознаване на себе си, да се чудиш дали първо да сготвиш или първо да си научиш, а пералнята и миялната в кои 5 мин време да ги заредиш и пуснеш и т.н.?

# 159
  • Мнения: 7 424
Darry, доста пресоли манджата. На 20 години няма как да имаш жилище, купено с твои пари, освен ако не си спечелила от тотото. 20 годишни раждат жените без амбиции. Мога и повече да пиша, но не искам бан.

# 160
  • Мнения: X
PimKie, не се учудвай така за новите дрешки. В нашата държава марковият парцал/парфюм прави човека, честният труд е за будалите, всеки собственик и на най-пръдливата формичка кара автомобил за 100 бона, докато плаща по 700лв на хората, които са му го купили. И тн и тн... Ти за едни дрешки се хвана.

Темата е такава. Иначе си права, да. Явно българите избиваме някакъв комплекс.

А по темата за собственото жилище:
Аз ако трябва да чакам да изплатя собствено жилище, вече няма да мога да имам деца. Това се отнася и за авторката, щом е в Германия.
Така че тази точка не мисля, ще е валидна. Ако може да си позволи да плаща наема на достатъчно голямо жилище, пак не виждам проблем.
Аз разбирам "собствено жилище" като да не живеят при родители.

# 161
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Изгубих бройката на обясненията ми, това е последно, защото става досадно.
Не знам на какъв човешки език да обясня, че
с ММ сме самостоятелни - в наше собствено жилище, не е (очевидно) нито на майка ми, нито на неговата, или на не знам още кого.
...
Е тъй де, ама не отговори как ги напечели тия пари за жилище или поне за първоначална вноска и после за редовните вноски, докато през по-голяма част от трудовия си стаж не си имала дори средно образование? За мен подарено или онаследено имущество не означава самостоятелно придобито, но явно имаме различни възприятия. Радвам се за теб, че толкова млада си се сдобила със "собствено" жилище. За мен собствено е да си го купиш с изкарани от теб пари, дори съм склонна да приема в известен смисъл за "собствено" - купено с ипотека, макар да се води на името на банката в периода на изплащане на ипотеката.
За тези, които се хванаха за дрешките - нищо лошо няма да се ползват стари дрешки, няма лошо и ако някой изпадне в нужда да му се помогне без значение дали с някакви социални помощи или роднински, приятелски. Имах предвид, че за мен не е ок, да планираш детето ти да израстне по този начин. Да изпаднеш в нужда е едно, а да си планираш родителството на подаяния - са 2 коренно различни и нищо общо нямащи по между си неща.

# 162
  • Мнения: X
Именно за купено с ипотека говоря в случая. Отговорих и на лично съобщение и на дамата преди Вас, която се хвана за това. Обясних й и защо според мен е най-изгодна ипотека пред наем. По-добре да си изплащаме жилище, което след това ще остане за децата ни, от колкото да пълня джоба на някого.

Редакция: Изумявам се колко е трудно да възприеме женския мозък някои факти, само защото е общо прието тези стъпки да се осъществяват по-нататък във времето.... Имали сме възможност, направили сме го!
Никъде не съм казала, че "кака" и "баба" са единствената причина да бъда млада майка, моля, четете внимателно.
Моля Ви да не се занимавате повече с моя случай, все пак дамата, създала темата иска съвети и мнения, а не аз!
Хубав ден!!!!

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 12:46 от Анонимен

# 163
  • Мнения: 6 903
И аз не вярвам, че на 20-години някой си е купил сам жилище. Съжалявам, може да звучи клюкарски да се искат подробности, а и не държа да ги получавам, но и на 10 да си почнал да работиш, не виждам как на 20 ще си си купил жилище. Освен ако партньорът във връзката не е на поне 30 и не е споделял мнението на жена си, че преди раждането животът е нереален, а го е живял съвсем реално, работил е здраво и е купил имот. Другото за мен са измислици-премислици. Ако пък е имало сериозен финансов гръб от семейството чрез пари в брой или продажба на друг апартамент, къща или земи, то е чудесно, че семейството е помогнало на младите да си стъпят на краката, но прави ситуацията доста различна и е редно да се спомене. Едно "на 20 съм, имаме купено жилище" звучи несериозно като аргумент без повече информация.
Аз не съм против всеки да има деца, когато сметне за редно и се чувства готов - все тая дали е 35 или 20. Обаче обясненията за баба и кака звучат много детински и за мен са нулев аргумент да имаш дете на 20. Детско обяснение, че щяло да ти гали егото след 15 години.

# 164
  • Мнения: 9 810
Welt, обяснява, че е закупено с ипотека. Не искам да чета подробности, че съвсем отиде темата.

Общи условия

Активация на акаунт