Замислям се за бебе

  • 6 090
  • 197
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 12 006
... според мен е най-изгодна ипотека пред наем. По-добре да си изплащаме жилище, което след това ще остане за децата ни, от колкото да пълня джоба на някого. ...
Това определено е така, само че дори за ипотека банката иска едни проценти от сумата - самоучастие и чак тогава помага с покупката. Т.е. не вярвам, че на 20г. човек има дори 50% (айде да речем другите 50%следва да са от половинката)  от първоначалната вноска и после с пеленаче да може да си позволи да плаща 50% от вноската към банката, освен ако не са му помогнали или няма наем, който се предполага, че пак е отнанякой си имота. Освен ако мъжът не е чичко паричко или и на него да му паднало на готово, с което излизаме от думата "самостоятелно". Другия вариант е наистина - печалба от тотото/лотарията. Ако има трети вариант би ми било интересно да го разбера.

# 166
  • Мнения: X
Да, има трети вариант.
Банката предлага към самата ипотека още един кредит за "ремонт". Ние се възползвахме следователно не за ремонт, а за да възстановим съответно тези 10% самоучастие. Мислих, че е всеизвестна "схема", явно не. Без значение е за Вас от къде сме взели тези пари на заем, след като сме ги върнали седмица-две по-късно.

# 167
  • Мнения: 12 865
Смятам,че ако трябва да направя абсолютно всичко по план,то създаването на семейство ще остане много много напред във времето. Според мен,човек никога няма да е напълно подготвен за дете,ако чака да си направи живота по конец.... И още нещо,когато си срещнал любовта и правилния човек за теб,не виждам нищо лошо да предприемеш важна крачка.

Съншайн, първоначалният въпрос беше, дали ще направиш правилната крачка, или ще разочароваш родителите си. Ти обясни, че те са очаквали да завършиш висше образование и затова може да се разочароват.

Ще ти отговоря като родител. Аз бих се почувствала дискомфортно, ако моите деца не бяха получили висше образование. Обаче един мой любим племенник реши и наистина не следва висше - макар, че не е мое дете, и тогава се почувствах дискомфортно. Не знам какво е това, снобизъм ли някакъв от моя страна, или страх, че няма да живеят добре "децата".
И да ти кажа какво стана. Племенникът ми си намери не много добра - отлична работа в IT сектора. Има си страхотно семейство, а понеже се задоми доста млад, вече има и големи деца. Живеят си добре и аз му се радвам, понеже, признавам, гледам на него донякъде като на мое дете.
Моите деца пък се изучиха, взеха там най-различни научни степени, съответно се задомиха по-късно и сега са с малки деца.

Та ето финално: Не се знае кое е по-добро за когото и да е. В крайна сметка за мен като майка е важно децата ми да са щастливи. Ако ги виждам щастливи, майната им на предрзсъдъците. Предполагам, че и родителите ти може първоначално да не одобрят твоя избор за бебе, но ти си решаваш, твой е животът и в крайна сметка се надявам да се радват, като те гледат щастлива.
Така че не е важно те какво ще кажат първоначално, та и впоследствие, а ти дали си убедена в изборите си. Каквото и да решиш, го реши рационално и с мисълта, че всяко  решение ти определя по-нататъшния живот за години напред.
Успех и късмет!

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 13:01 от Uncommon

# 168
  • Мнения: 9 806
Dary_157, дали е възможно да слагаш в скрит текст обясненията за имотните сделки, които не са съвсем по темата.
Надявам се авторката да е успяла да прочете и синтезира каквото й е полезно до тук.

# 169
  • France
  • Мнения: 12 978
Моля те, не ни взимай за шарани. На колко години е гаджето и какво работи?
Коя банка ще дава ипотечен кредит на двама, които нямат стабилен доход? Как става тази работа? Ти още следваш, какви доходи може да имаш. А това с кредита за ремонт направо ме разсмя.

# 170
  • Мнения: 9 806
Philomena, please! Не така де Wink

# 171
  • France
  • Мнения: 12 978
Да, преставам. Отивам до мармотите да си купя малко шоколад.

# 172
  • Мнения: 19 164
Darry, доста пресоли манджата. На 20 години няма как да имаш жилище, купено с твои пари, освен ако не си спечелила от тотото. 20 годишни раждат жените без амбиции. Мога и повече да пиша, но не искам бан.

Може, с много по-възрастен от нея мъж и доход от фиктивно майчинство.

# 173
  • София
  • Мнения: 12 006
Да, има трети вариант.
Банката предлага към самата ипотека още един кредит за "ремонт". Ние се възползвахме следователно не за ремонт, а за да възстановим съответно тези 10% самоучастие. Мислих, че е всеизвестна "схема", явно не. Без значение е за Вас от къде сме взели тези пари на заем, след като сме ги върнали седмица-две по-късно.
писах, ама изтрих ...Тцтцтц... Не ги разбирам аз тия работи. Satisfied

# 174
  • Мнения: 207
Голямо ровене в доходите на хората. Да ви кажа, че моят мъж няма висше образование, но има изкарани много курсове и квалификации и също е в IT сектора има постоянна работа свързана с това, но и отделно поддържа няколко сайта и сървара  на големи фирми, занимава се и с вътрешен дизайн , по-точно с визуализация от където идват  и допълнителните ни доходи. И да кажа ,че не е възрастен! Да и ние имаме кредит, който теглихме за обзавеждане!  И не съм съгласна с това,че родителите са длъжни финансово да помагат на порасналите си деца! Да, подкрепят ни, обичат ни, помагат ни с каквото могат, но финансово не са длъжни!

# 175
  • Мнения: 19 164
Сега ще се хвалим колко са постигнали мъжете ни ли, или е просто намек към желаещите да раждат на 20, да гледат да вземат някой добре печелещ, с фирми и пр. Дай боже всекиму, но все пак хубаво и сама да си постели нещо жената. За нейна и на децата сигурност.

# 176
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Моля Ви, да не ме лъжете, че не предпочитате да Ви объркат за сестра, например, на детето Ви. Такива изказвания галят женското его.
Няма как да ме объркат за сестра му, защото го родих на 35. Да ме мислят за по-млада, отколкото съм е едно, а да родя на 20 само за да ме бъркат с кака на детето - съвсем друго. Второто е просто глупаво и не виждам какво общо има с егото. Нещо яко мешаш понятията. А да изкажеш бисера, че по-възрастните майки приличат на баби на децата си вече е безобразно и нагло.

# 177
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
Напълно е възможно момичето да има собствено жилище.Това не означава,че го е купила тя.Може да е наследствено жилище.

Нормално е също и бабите да помагат- в смисъл да гледат бебето за 2-3 часа или да му купят някоя играчка,костюмче...

Има млади хора,които не ги интересува нищо-нито пътувания,нито спорт,нито  културни събития,нито възможности за по-добро образование,нито курсове за квалификация...нищо.
За тях е достатъчно да имат къща,дете и някаква работа.Толкоз.

Тя под ,,да се наживееш,,разбира да се напиеш в дискотеката.
За другите неща не се сети...

И това също е нормално,защото хората са различни -среда,манталитет....




# 178
  • Мнения: 207
Сега ще се хвалим колко са постигнали мъжете ни ли, или е просто намек към желаещите да раждат на 20, да гледат да вземат някой добре печелещ, с фирми и пр. Дай боже всекиму, но все пак хубаво и сама да си постели нещо жената. За нейна и на децата сигурност.
Не съм искала да хваля някого, а да ви покажа,че образованието и възрастта не са толкова силен фактор.Но като се замисля, даже и хвалене да е, да бих го хвалила и то много, както и той мен. Аз не съм легнала в къки с вдигнат крака ии аз работя и се опитвам да се развивам! Освен това с него сме заедно 8 години и той тогава нямаше нищо!

# 179
  • Мнения: 207
И последно от мен ! Много хора и на 20 и на 30 и 40 са със еднакви доходи и възможности! Не е нужно да имаш високи доходи, за да отледаш пълноценно и щастливо детето си! По-важни са упорството и стремежа да се развиваш и да подобрямаш стандарта си на живот, но най-важното е да сте здрави и щастливш -ти и семейството ви!

Общи условия

Активация на акаунт