На какво се дължи цветната бременност? *Б*

  • 38 248
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 166
А за близнаците през поколение- просто не е истинау не се връзвайте, да не говорим за обяднението за едната яйцеклетка, която оставала Shocked

PolarFox,  щом твърдиш това, значи имаш някакво основание да го кажеш.
Защо не ни обясниш тогава от какво се получава това кървене?

# 16
  • Мнения: 157
Да,бе! Не се бях замисляла, че то зависи от яйцеклетката. Изказах се неподготвена Embarassed

# 17
  • Мнения: 581
В нашето семейство през поколение се раждат близнаци момче и момиче. Някой ден ако това си продължи ще стана баба на близнаци Grinning Този ген се предава изключително по женска линия. Аз това знам.

# 18
  • Мнения: 7 640
Първо се извинявам за печатните си грешки Embarassed
Относно питането:
1. Абсолютно никъде в сериозен източник няма описани точни данни за унаследяване на многоплодните бременности и такива закономерности от рода на през поколение са чист фолклор.
2. Относно оставащата яйцеклетка- ако първата отделене не се оплоди и  следва менструация, къде стои втората и къде се имплантира зародишът, като няма ендометриум.
Има случаи, когато нещо подобно е възможно, но става по съвсем друг механизам, а това обяснение много ме разсмя.

# 19
  • Мнения: 166
PolarFox, обясни ни механизъма по който става, за да знаем. Наистина много ме интересува и  ако можеш да опишеш механизъм, те умолявам, да го  направиш.

# 20
  • Мнения: 7 640
анна25, имаш предвид как се оплождат две яйцеклетки едновременно ли?
Ами който може да даде точно обяснение, вероятно ще получи Нобелова награда. Laughing
Резултат от такова оплождане обаче са двуяйчните близнаци. Предполага се, че пукането на двата фоликула става много бързо един след друг, за да има две или повече годни за оплождане и имплантация яйцеклетки. Факт е, че плодните сакчета при близнаците са винаги в еднакъв срок- т.е. отново са недоказани теориите за оплождания през една седмица примерно, да не говорим за тези за близнаци с различни бащи. Но те реално не се и отхвърлят.
Обикновено след отделянето на една яйцеклетка, по механизма на обратна връзка, се потиска отделянето на повече в рамките на този МЦ, вероятно с оглед защита на евентуалната бременност, з-то многоплодните бременности са много несигурни като завършек.
Кажи какво още те интересува, ако има друго, което знам да напиша.
Поразрови и в библиотеката на Близнаци

# 21
  • Мнения: 166
PolarFox, Момичета, много ви благодаря  Hug .Помогнехте ми да си обясня някой неща.
Пожелавам на Всички които мечтаят да си имам бебче, по скорошна реализация. Успех на всички  love001

# 22
  • New Zealand
  • Мнения: 871
леля ми, която е лекар, е имала цветна бременност и разбрала, че е бременна едва...в 3 месец Shocked

# 23
  • Мнения: 329
Момичета ,като чета тази темичка и се замисля ,че на мен ми закъсна 6 дни имах всички симптоми на бременност на ми дойде цикъла ,но гърдите продължават да ме болят и зърната ми потъмняха дали няма нещо подобно ?А между другото от лявата страна ми е по подуто  от колкото от дясната страна ?Ималили сте такъв случай?Но май ще трабвя ходене на лекър?

# 24
  • Мнения: 157
Да, и аз като четох за цветната бременност, веднага реших, че имам симптомите. Не, че не си го мисля още, ама майче въображението ми е голямо. ...Ще ми се!

# 25
  • Мнения: 166
Да, и аз като четох за цветната бременност, веднага реших, че имам симптомите. Не, че не си го мисля още, ама майче въображението ми е голямо. ...Ще ми се!
Viodidi не само твоето въображение е голямо, и аз съм така Mr. Green . Особено като знам че майка ми е имала цветна бременност, си мисля, че и аз ще съм с цветна бременност. Постоянно се вглеждам в някакви симптоми, но засега само това. Надявам се и се моля по-скоро да се радвам на живо и здраво бебче. Дано всички във форума "Искам бебе" да се преместим скоро в отчетните Praynig

# 26
  • Мнения: 7 640
на привържениците на теорията за цветна бременност-  ето една тема. Извинявам се на авторката, че я ползвам за пример, но това като цветна бременност ли бихте го окачествили- по-скоро застрашена нормална.
Дано с момичето всичко бързо се оправи. Peace

Последна редакция: нд, 27 авг 2006, 17:22 от PolarFox

# 27
  • Мнения: 43
Искам да споделя.Този месец ми закъсня с една седмица, отидох на доктора и той видя точица с резмери-3мм, каза че трябва да изчакаме три четири дни и отнова да отида.Така и направих, но на втория ден от чакането ми дойде, въпреки това аз отидах на преглед и той каза че точицата е станала 17мм, но М имам, както обикновено.Какво може да означава това според вас.Има ли шанс за бебе?

# 28
  • Мнения: 166
Gery_mur, а доктора какво ти каза? Предписа ли ти нещо, за да спрете кървенето?

 Спрямо това което съм прочела, в повечето статии, се казва че има някакъв проблем с бременността, за да се получава кръвотечение, но много момичета са имали кръвотечение по време на бременността, а след това са си родили живо и здраво бебче. Дано и при теб да е така  Praynig

# 29
  • Мнения: 7 716
Така наречената "цветна бременност" е рискова бременност. Обикновено кървенето се получава от разкъсване на кръвоносен съд или отлепване на зародиша. Когато жената не планира или не очаква бременност, няма ясно изразени признаци, тя приема това кървене за месечен цикъл. Но всъщност това е патология.
Аз имах кървене до третия месец на бременноста и затова се наложи лечение и всичко мина благополучно.

Общи условия

Активация на акаунт