Заслужава ли си MacBook?

  • 11 767
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 39
Дали може да се четат презентации, направени на PowerPoint, от macbook?
Ако са направени в  PowerPoint естествено, а ако са от Keynote , което е приложението на Епъл трябва да се конвертират ,но става адски лесно, само с два клика от самото приложение.
Значи ако някой ми изпрати word-ов документ или презентация спокойно мога да си ги отворя и прочетя на макбук и дори редактирам?

# 46
  • Мнения: 2 909
Дали може да се четат презентации, направени на PowerPoint, от macbook?
Ако са направени в  PowerPoint естествено, а ако са от Keynote , което е приложението на Епъл трябва да се конвертират ,но става адски лесно, само с два клика от самото приложение.
Значи ако някой ми изпрати word-ов документ или презентация спокойно мога да си ги отворя и прочетя на макбук и дори редактирам?
Да.

# 47
  • Мнения: 2
Равносметката:
2008 - 2013 - Dell inspiron, издържа доста време, имаше калпави хлабави панти на капака, появиха се черни пиксели, клавиатурата лесно се задръстваше с песъчинки и засядаше. Използвах си го без проблем, докато не му умря хард диска.
2013-2013 - Acer aspire, още със закупуването му установявам фабричен дефект в мрежовата карта, а след гаранционната подмяна не бях доволна, не помня детайли, продадох го.
2015-2017 - HP pavillion, евтин модел с пластмасов корпус, слаба резолюция, иначе други проблеми освен прегряването заради пластмасата нямаше. След като седя след 2017 още 3 години в шкава, без проблеми просто незадоволителен капацитет, го закърпих, преинсталирах, почистих, и дарих на един дом за деца.
2018-2021 - Huawei matebook D - още си го използвам, отлични параметри, резолюция и дизайн, НО, фабричен дефект на буксата за твърдия диск, съответно трябваше да си закупя друга форма на SSD чип, който да поставят на резервния слот за диск, който имаше различна форма; прекалено затегната метална панта, която се счупи, няма части за подмяна, казаха ми, че евентуално ще трябва целият метален корппус да се подмени; проблеми с ел захранването - батерията спря да зарежда миналата година, след  няколко ремонта и тестове, установиха, че батерията е здрава, проблем фабричен с буксата и самото зарядно; поръчана букса от щатите, понеже формата е специфична, и дори след като уж беше специално за моя модел, отново не успяха да я монтират естетично, поне сега работи; тъч пада започна да хлътва и бутоните не могат да кликват, въпреки че е разглобяван и почистван, лошо качество на механиката на бутоните. Иначе животът на батерията е 8 часа с активно ползване, множество отворени Chrome прозореца и видео.
2021- Macbook air M1 - още ми е новичък, нямам какво да кажа. Тих, студен, бърз, безупречен. Изгледах една камара ревюта с тестове за производителност, живот на батерията, здравина на корпуса, оптимистка съм, оценяват го като най-мощният и най-добрият лаптоп за 2021. Имам познат, който използва неговия от 2013та, още няма никакви проблеми с него и не възнамерява да го подменя. Аз от години се ослушвах, не бях достатъчно убедена, но сега като махнаха интел чипа и сложиха М1, и като изгледах тестове за сравнение между м1 и интел, се убедих окончателно. Ще си го ползвам за бизнес, а Huawei остава за гледане на филми докато заспя (да не рискувам с Macbook в леглото)



Бихте ли ми казали с колко RAM е Вашият Mac, както и колко GHz е процесора? Питам, тъй като съм на път да си купя Macbook Pro ''13 с 8GB RAM 2,66GHz Core 2 duo. Надявам се горещо да ми свърши работа и да не забива.
Благодаря!

# 48
  • Мнения: X
Ами аз взех М1 7core GPU с 8GB RAM, в системната информация не пише скорост на процесора, но според тестове на PCMAG е 3.2GHz. Не използвам тежки програми, но гледах в интернет ревюта и тестове, че с новия М1 чип реално има доста незначителна разлика между Air и PRO, и също се справя безпроблемно с тежки програми за обработка на видео графики или снимки. Но не знам вие за какво мислите да го използвате. Мисля, че играта с М1 чиповете е различна от скоростта на процесора, но не разбирам подробности защо и как продуктивността е по-висока. Лично аз не бях с двата крака изобщо за мак, докато не махнаха интел процесора, тогава вече се убедих. И цената падна също.

Общи условия

Активация на акаунт