Подготовка за малкия човек - тема 11

  • 41 813
  • 775
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 914
Здравейте,

Очаквам бебе октомври и се чудя относно необходимостта от някои продукти:

1. Сушилник за съдове - дали ми е нужно (и то от самото начало), при положение, че до колкото разбирам всички неща за бебето се пускат в стерилизатора?
2. Каничка за баня - в началото така или иначе ще е на мивката, но после дали не може просто с душа да се облива?
3. Шезлонг - тук по-скоро съм решила да взема, но ми е интересно вие на какви критерии залагахте за тази мебел - степени на наклона, играчки, вибрации/ръчно люлеене?
4. За разхождане навън, гледам одеалца/чувалчета за столче за кола и за количка - тези неща дали заместват космонавт, или е хубаво да имам и двете, бебето облечено в космонавт и после в количката отделно с този тип чувалчета. Или ако имам чувалче - не е нужен космонавт? Идеи?

# 586
  • Мнения: 35 187
Моят син е роден Октомври. Доста топличък октомври беше.
Сушилник не съм купувала. Стоят си в стерилизатора. За каничка за баня ползвам една от Лидл, която отмерва течности , ама вече 3та година ползваме нея. Позволи да го къпем с душа едва сега , на почти 3 години. От детето си зависи. Шезлонг взех на Фишър прайс. Четох, че е стабилен. Сега съм го приготвила за бебето ама основно батко му сяда в него сега Wink иска да е още бебе Wink
Аз го обличах с космонавт. Имах един по- тънък есенен и по- дебел зимен. Както е с дрехите от вкъщи , слагах в космонавта и излизаме. Слагах покривалото на лежащия кош. В много студено време само слагах прозрачното покривало и пак се разхождахме. Одеало не съм слагала.

# 587
  • Мнения: 1 079
С първото ни дете преди три години не купих нито едно от споменатите неща, освен чувал за количка, както и нямах стерилизатор. Причините бяха чисто практични, не спестовни.

В първите месеци те растат толкова бързо. Според мен чувал е по-удобно за новородено от космонавт.
Сега с второто дете евентуално обмислям шезлонг. Няма да е пеещ и на батерии.

# 588
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 886
1. Сушилник за съдове - в началото стояха в стерилизатора, когато спрях да стерилизирам си взех сушилник от Джъмбо.
2. Каничка за баня - имахме към комплекта с ваничката. Къпехме в началото на душа изцяло. После в коритото и си играеше, стоеше по-дълго и си имаше нужда от нещо за поливане.
3. Шезлонг - беше на Fisher price с вибрация, даден от приятелка. Доволна съм.
4. За разхождане навън, гледам одеалца/чувалчета за столче за кола и за количка - зимният кош си имаше покривало, отделно зимата е бил с космонавт.

Последна редакция: ср, 12 авг 2020, 22:34 от Вълшебство

# 589
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Идеята на каничката е да се темперира водата в кофата и да ползваш с каничката с готова вода. С душа може да се промени рязко Т на водата и да стане лошо. Ако батерията на душа ви е с настройка на точни градуси не виждам проблем направо с душа. А после ще придобие навик първо да пробваш водата и после да мокри бебо. Лекичко да ти е!

Последна редакция: ср, 12 авг 2020, 22:19 от Бонбонесто розово

# 590
  • Германия
  • Мнения: 3 460
По първите 3 въпроса нямам мнение, не съм ползвала нито едно от нещата.
Космонавта за май е най-непрактичната дреха както за новородено, така и за по-големи дечица. Но това си е моето мнение. Каката е февруарче, та не инвестирах нито в космонавт, нито в чувалче, защото нямаше за кога, имахме едно одеало за кошчето за кола и това беше. Взех чувалче за “лятната количка” есента, беше ми 100 пъти по-удобно от космонавт. Бих ти препоръчала чувалче и за новороденото, отдолу го обличаш дебеличко, евентуално с якенце или с дебел/вълнен гащеризон и го слагаш в чувалчето в количката

# 591
  • Мнения: 1 866
Сиси, само люлка и космонавт съм имала от тези. Сега пак ще взема космонавт, но няма да е от тези по-дебелите, като якета, защото не си представям толкова малко бебе да пъхна в него, а има едни по-меки от плюш/полар. Чувалчето и аз съм си го ползвала и отдолу обличането е според Т. Малкият ми се роди края на февруари, но трябваше да е средата на март и не бях предвидила истински космонавт. Имаше един по-дебел ромпер, който го ползвах за обличане навън и комбинирах с чувалче, одеяло, според Т. Трябва ти нещо да отливаш и доливаш вода във ваничката, както и да поливаш, но не е задължително да е специална кана. Може да си харесаш някакъв съд от кухненския шкаф. Стерилизатор, сушилник, шишета може въобще да не потрябват, зависи как ще тръгне кърменето. Аз съм предвидила едно шише за вода, което ще стерилизирам или в тенджера или на парната приставка в мултикукъра. Няма да взимам уред.

# 592
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 886
Идеята на каничката е да се темперира водата в кофата и да ползваш с каничката с готова вода. С душа може да се промени рязко Т на водата и да стане лошо. Ако батерията на душа ви е с настройка на точни градуси не виждам проблем направо с душа. А после ще придобие навик първо да пробваш водата и после да мокри бебо. Лекичко да ти е!


Тук трябваше да кажа, че сме с термостатен смесител и смело си го къпехме на душа. Това с канче в стаята не ни се получи - на него му студено, мрънчи.. Пък в банята постоянно под топла вода от душа хич не се е оплаквал.

# 593
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Сушилник нямам специален, обособила съм си място на което си ги подреждам. Баткото го къпахме с поливане, ама не е била няква специална каничка, но пък не помня и какво беше 😁 Сега с бебето в началото на мивката, че беше много дребна, сега директно с душа. Много по лесно и бързо ми е, не пълним вани, кофи или каквото и да е със сумати вода.

Шезлонга ни е на Мони, има вибрация и с нея понякога се приспива малката сама. Музика има само ако дръпнеш едната играчка. От баткото е, след това мина през 2 девойки, и се върна при мен. Значи.. Доволна съм от него Simple Smile
Баткото е зимен, имах космонавт и отгоре покривалото на количката. На следващата зима само чувал.

# 594
  • Мнения: 378
Здравейте,

Очаквам бебе октомври и се чудя относно необходимостта от някои продукти:

1. Сушилник за съдове - дали ми е нужно (и то от самото начало), при положение, че до колкото разбирам всички неща за бебето се пускат в стерилизатора?
2. Каничка за баня - в началото така или иначе ще е на мивката, но после дали не може просто с душа да се облива?
3. Шезлонг - тук по-скоро съм решила да взема, но ми е интересно вие на какви критерии залагахте за тази мебел - степени на наклона, играчки, вибрации/ръчно люлеене?
4. За разхождане навън, гледам одеалца/чувалчета за столче за кола и за количка - тези неща дали заместват космонавт, или е хубаво да имам и двете, бебето облечено в космонавт и после в количката отделно с този тип чувалчета. Или ако имам чувалче - не е нужен космонавт? Идеи?

1. Купих си сушилник за съдове от джъмбо. Но на мен ми беше доста нужен(и още е), след стерилизация ги слагам там. Първите 3 седмици се цедих и давах кърма от шише, добре че си купих сушилник. А и не е толкова скъп.
2.Отначало го къпахме в спалнята, беше нужно, но сега го къпем в банята и не ни трябва.
3. Купих евтин, но много съжалявам, че не купих по-скъп, който да е музикален и вибрира. За следващото ще купя най-скъпия и най-хубавия.  Доста се успокояват бебетата в тях.
4. Не мога да ти помогна, моето бебе е лятно.

# 595
  • Мнения: 139
Момичета, здравейте!
Дайте мнение за бебешки матрачета Simple Smile Вие на какво се спряхте? С кокос нещо не мои допада, мислех, че е среден слой, а на тези които гледах е първи слой и ми се струва странно. По-скоро се колебая между i sleep puzzle baby, прочутия Магнифлекс или матраче с пяна и калъф органичен памук 80лв на Carаmel Simple Smile

# 596
  • Мнения: 423
Магнифлекс така нареченият Пиер Карден, много сме доволни. Детето спи чудесно трета година, сега ще премине към бебето. За у бабите взехме с намаления матрачета от Юск, не зная колко точно бебешки вида имат, но също се оказа ок.

# 597
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Ние също ще трябва да купуваме матрак 70/140, тъй като се оказа че имаме прекрасно ръчно изработено дървено легло, което ще можем да ползваме. Матрака с кокос и на мен ми се видя странен на вид. Ще се разходя скоро до Хиполенд или Комсед, понеже са ни близо, да видя на живо и да пипна другите варианти. Дори и най-скъпия вариант да харесам, за мен това ще е една от най-смислените и използваеми покупки, които ще направим. Предвид това колко дълго време ще се ползва.
Радвам се, че се отказахме от идеята за малка подвижна кошара, която да слагаме близо до леглото. С малко разместване в спалнята изчислихме вариант бебешкото легло пак да е много близо до моята  страна. Струва ми се също практично.Шкафа за дрехи отгоре с повивалник обаче ще остане в срещуположния ъгъл на стаята за жалост. Засега решихме да не го отделяме бебето самичко, въпреки че стаята точно до спалнята ни е свободна и предвидена за това точно. Докато го отделим и му направим детска, там ще настаняваме баба, дядо и други хора, които ще ни идват на гости.

# 598
  • Мнения: 139
Ние също ще трябва да купуваме матрак 70/140, тъй като се оказа че имаме прекрасно ръчно изработено дървено легло, което ще можем да ползваме. Матрака с кокос и на мен ми се видя странен на вид. Ще се разходя скоро до Хиполенд или Комсед, понеже са ни близо, да видя на живо и да пипна другите варианти. Дори и най-скъпия вариант да харесам, за мен това ще е една от най-смислените и използваеми покупки, които ще направим. Предвид това колко дълго време ще се ползва.
Радвам се, че се отказахме от идеята за малка подвижна кошара, която да слагаме близо до леглото. С малко разместване в спалнята изчислихме вариант бебешкото легло пак да е много близо до моята  страна. Струва ми се също практично.Шкафа за дрехи отгоре с повивалник обаче ще остане в срещуположния ъгъл на стаята за жалост. Засега решихме да не го отделяме бебето самичко, въпреки че стаята точно до спалнята ни е свободна и предвидена за това точно. Докато го отделим и му направим детска, там ще настаняваме баба, дядо и други хора, които ще ни идват на гости.
Да смислена покупка е определено, но прекалено скъпите се чудя дали не плащаш марка..., защото на допир и при натиск не усетих особена разлика...
Така или инъче доста хвалят Магнифлекс и може би и ние ще се спрем на него.
За кошарата и аз мн се колебаех за next to me, но накрая намерих компромис в дървено легълце с опция за колела, което е с нормални размери, но може да се мести при необходимост Simple Smile

# 599
  • Мнения: 1 288
Ние взехме Нани Лукс. Детето не може да ми каже дали му е удобно, но на мен ми изглежда ок. Но най-успешно спи на обикновена възглавница, която използвам за кърмене, и то мека. Joy

Общи условия

Активация на акаунт