Юлчето порастна вече, става палаво хлапенце! (Тема 4)

  • 14 407
  • 537
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 293
Включвам се и аз към темата с биберона.
Откакто се опитвам да го махна, още повече се привърза към него. За заспиване го ползваме, през другото време не, но без него не заспива изобщо, а ми се иска вече изцяло да не го ползваме.

# 526
  • Мнения: 107
Здравейте, моето човече беше много пристрастено към биберона, но аз твърдо бях решила на 1.11м да я махна и така и направих. Скрих всички биберони и му обеснявах в поредица на няколко дни как всички спинкат без тях. Първите два дни беше голямо реване и търсене иии много нерви за мен, но след това спря и вече не се сеща, нито му липсват.

За съжаление обаче и при нас спокойния и продължителен сън е мечта.. то е едно лашкане, събуждане, ставане към 6.30/7.. а и кътниците му растат сега, та може и на това да се дължи. Незнам вече и аз.

Памперса успяхме да го махнем с доста усилия от моя страна. Постоянно е голичък вкъщи, постоянно му говоря, навън през половин час го питам за пиши, подканвам го, карам му се като пишка в гащите и обесняваме пак, показвам другите деца ии той някак си му стана интересно и почна да иска да пишка по градинките и да си разглежда акото ... Simple Smile истината е, че трябва много постояство, нерви и говорене. Сега обаче почнахме ясла и там нито казва, нито дава да го изпишкват.. и така, ще се борим и с това.

Хубава събота Simple Smile

# 527
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте, мами! Всички май изоставихме групата Sad което за мен е доста тъжно, че си нямам Фейсбук и само от тук получавах новини за вас и вашите малки човечета. Как сте вие? Какво правят вече порастналите малки човечета?

# 528
  • Мнения: 1 134
Здрастииии, и аз се бях присетила за групата, ама все се каня да пиша. Ние сме все болни от яслата и дружно пием сиропи, антибиотици, имуностимуланти и т. н. като за момента се придържаме към схемата:1 седмица - на ясла/ 2 седмици - вкъщи... Та така. Ходихме на зъболекар миналата седмица и счупените предни зъби са добре за момента, но вероятно на някакъв етап ще се получат фистули над венците и подуване, та дебна да не изпусна момента. Още сме на памперс и с биба нощно време. .. При вас как е?

# 529
  • Мнения: 107
Здравейте и от нас,

За съжаление и ние сме в групата на боледуващи. Точно се оправи, пусна го ии айде пак се почва. Последно донесе някакви сополи, които прерастнаха в задна хрема, тежка нощна кашлица и вече 10 дена вкъщи. И аз давам стимуланти, но за сега никакъв резултат не виждам. А за тези два месеца да не споменавам що лекарства изпи милия. Че и ние с баща му ги караме след него..а аз съм и на работа от 2 дена вече. Изобщо много неприяна ситуация, незнам вие как се справяте, но на мен ми е много трудно.. ноо не съм се предала, знам че и с това ще се справим някак си !

Хубава събота и повече весели моменти ви пожелавам Simple Smile

# 530
  • София
  • Мнения: 388
Ние най-накрая се отбихме в края на юли, а от началото на август сме без памперс. Лошото е, че ѝ е толкова хубаво, че вечер не ми дава да ѝ слагам. В началото ѝ го слагах като заспи, но към 2-3 часа се усещаше и ме караше да ѝ го махна и така в един момент просто спрях. Понякога ме буди за пиш, но повечето пъти я преобличам през нощта. Има случаи, когато не се напишква до сутринта, но те са единични.
За вирусите не знам от къде да почна… Зимата си мислех, че се разболява често, но през лятото просто се съсипахме. Беше болна през 2 седмици, а миналата седмица поставихме рекорд да се разболее само за 1. Последните 2 пъти много леко ни се разминава - само със сополи и първия ден лека температура, но докато се изчисти напълно си минават 2 седмици. Нашата докторка ни изписа оралната ваксина - Бронхо ваксом. Сега ни предстои трети прием и се надявам есента и зимата да сме по-добре.

# 531
  • Мнения: 1 134
Здравейте, момичета. Как са юлчетата? Моето е пак болно от яслата и в този аспект исках да попитам дали някой има опит с наемането на детегледачка? Питам, понеже дъщеря ми боледува страшно често от яслата, мъжът ми е в частния сектор и не може много да ми помага с гледането, а в работа шефът започна да ми прави страшни фасони и вече нямам много опции.

# 532
  • Мнения: 3 252
Sunny555, и аз обмислях точно същата опция, обаче 1200 - 1400 на месец за нормален работен ден ми се струва доста. Имайки предвид, че останалите разходи + храната остават. Нашата е в частна ясла (700 лв) и това ще ми излезе двойно като цена. Може би по часово ще ти е ок, но иначе си стабилна цифра. Аз лично съм по-често хоум офис, но иначе съм на работа от 8.30 до 17.00, което ще рече гледачка от 8.00 до 18.00

# 533
  • Мнения: 1 134
Димитрова_87, ако трябва да отделям такава сума, ми се обезмисля ходенето на работа. Grinning Мислех за нещо почасово, понеже съм на работа до 15ч и в 15 и 30 съм си вкъщи. За хоум офис нямам никаква опция, но шефът вече ми прави страшни фасони и няма да се учудя, ако ме съкратят скоро. Иначе и аз плащам частна ясла, но е 620. Положението обаче е като в държавната -  винаги има болни деца и моето все го отнася.

# 534
  • Мнения: 3 942
Sunny555, как е положението със зъбите, оправиха ли се?
И при нас са проблемни сега, малката падна и 2 зъба се клатят. Не знам дали има счупено, защото не позволи да й направят снимка. Изчакваме 2-3 седмици  да видим ще спре ли клатенето и пак ще пробваме. Сега ги пазим, даже от градина я спрях, да не захапе нещо твърдо там..

# 535
  • Мнения: 1 134
tooclose, много неприятно, че и при вас има такива ядове. За съжаление при моята май и двата са умъртвени. Единият поне, със сигурност. Преди 3 седмици малката се върна от градина с подута устна и си помислих, че както обикновено се е спънала по лице. Да, ама не. Като повдигнах устната, гледам 2 гнойни фистули с размер на малки грахчета. По спешност записахме час за следващия ден при детски стоматолог. Спука фистулите и отвори зъба да се оттича. Онзи ден сложиха лекарство и временна пломба, и живот и здраве другата седмица ще пломбират. Стоматоложката обаче иска да отваря и другия, понеже е сигурна, че и той е умъртвен и иска да избегнем фистулите. Та така. Най-добре е с детски стоматолог да се консултирате. Успех и дано всичко е наред!

# 536
  • Мнения: 3 942
Леле, звучи ужасно страшно. Бяхме на детски стоматолог, но успява да я погледне само за секунда, тя е неудържима и много плаче там. Беше абсурд да направим рентген.

Колко време след падането се получиха фистулите? И как й сложиха пломба, с упойка ли?
Изписаха ни лайка за промивка на устата и арника и силицеа за заздравяване на венеца, дано се размине..

# 537
  • Мнения: 1 134
Страшното е основно за родителите. Ние ходим при една много хвалена професорка и съм доволна. Имаше рев, разбира се, понеже отваряха зъба без упойка, уж като се умъртви не боляло. При временната пломба също не слагаха упойка. Фистулите се появиха чак след 3-4 месеца, само над единия зъб. Още при счупването ни изписаха арника за болката и оттока, иначе не сме правили промивки, само слагахме преди всяко хранене фитилчета от памук вътре в дупката на зъба. Grinning Ужас беше. Дано се разминете с тези емоции.

Общи условия

Активация на акаунт